reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

anufifi w tym tygodniu leżałam na Kopernika na II piętrze . Poszłam do szpitala we wtorek - na oddział oprócz mnie 4 osoby - więc całą naszą piątkę poproszono właśnie we wtorek na USG - na naszym II piętrze takiego sprzętu nie było :szok: więc poszliśmy na I piętro - ja jako niecierpliwa weszłam pierwsza i co się okazało ?.............. aparat się popsuł i z USG nici . W środę poproszono nas znów ale że to na I piętrze nadal było zepsute poszliśmy na parter do poradni patologi ciąży gdzie USG mieliśmy robione w piątek , kiedy to lekarz skierował nas na oddział . Dlatego mimo że sama słyszałam że mają tam nowoczesny sprzęt - to pytam GDZIE ON JEST ? bo ja go nie widziałam . Ogólnie rozczarował mnie ten szpital i już .
 
reklama
witam wieczorkiem...... :-);-):-)

i planowanie płci wzięło w łeb, bo wg testów serduszkowanie powinno być czwartek-piatek na dziewczynkę ale jednak sobota też sie nadarzyła, bo chata była wolna......... teraz pozostaje tylko oczekiwanie na te upragnione II gdzieś do 8.11 troszke wcześniej jak wskazuje suwaczek, bo owulka była wcześniej o 2 dni ........ :-) a mam jeszcze pytanie, ten płodny śluz to przez ile dni powinien sie pojawiać ??????

PS. i chwale sie moim jesiennym synkiem .....
 
Ostatnia edycja:
Asus , z tego co wiem to neonantologia jest bardzo dobra , sama nie miałam specjalnie okazji się przekonać , ale leżały ze mną dziewczyny i z patologi i mające dzieciaczki na neo i sobie bardzo chwaliły,
Jarzebinka a kiedy wyszły ci testy ? ja już sama nie wiem kiedy miałam i czy mialam tą owulacje ...w piatek byłam niemal pewna ale nadal mam sluz jakis taki kurcze nie wiem co znaczący. Test mi wyszedł dwie gube krechy w czwartek rano , ale jak to juz wiemy nie zawsze to ma znaczenie.
 
Aniu celowałam, robiłam testy owu ale jakies blade mi wyszły, ale postaraliśmy się 2 doby po bólu jaki miałam na owu...i zobaczymy...udało się znowu w pierwszym cyklu starankowym .... zobaczymy czy cos urosnie 5.11 usg...same pamietacie jak było ostatnim razem...udało sie, wielka radosć a potem smutek....trochę sie denerwuję, że znowu bede miała powtórkę ale co zrobić trzeba walczyć do skutku...

Pixella ja nie bardzo rozumiem....tzn ucelowaliście w owulke czy dwie doby po owulce, bo po owulce to jest większe prawdopodobieństwo dziewczynki niż chłopca.
W kazdym razie nic się nie stresuj, myśl pozytywnie bo wszystko będzie dobrze
 
Witam , Was wszystkie . Od jakiegos czasu tu zaglądam i przeczytałam chyba wszystko. Zauwazyłam ze wspólne wspieranie bardzo tu dużo zdziałało w niejednym przypadku, więc postanowilam sie też odezwac zanim mi odbije do reszty. Mam dwóch kochanych syneczków , ale marzy mi sie córcia :-). Normalnie mam cukle 29 dniowe ostatni jednak opóxnił sie 10 dni i juz myslałam , że sie udało. Kupiłam wiec tym razem testy. 22.10 wychodziły z blada druga kreską więc przytulanko było :-), ale nad ranem 23, pojawiła sie druga gruba krecha wiec koniec . Dzisiaj wydaje mi sie ze miałam owulacje bo śluz i ból by na to wskazywały. Strasznie sie denerwuję ...Tak bardzo bym chciała zeby sie udało. Mam jakiegoś miesniaka ...lekarz kazał mi sie szybko decydowac jesli mysle o trzecin dziecku...mam jakis strach , że moga być przez to jakies problemy z zajściem w ciąże . nie wiem czy wytrzymam do czasu kiedy będe mogła zrobic test. Dziewczyny ...wy tu jesteście lepiej obeznane jak sądzicie jest szansa ??? Pozdrawiam was i po cichu licze na wasze wsparciie , bo naprawde mi odbija ..o niczym innym nie mysle.

Jesli serduszkowałaś na dzień przed pozytywnym testem to na 90% będzie chłopiec. Niania serduchowała tak samo i ma chłopca. Testy owulacyjne pomagają w planowaniu chłopca. Ja mam dwóch chłopców i drugi właśnie zrobniony na testach w taki sam sposób jak Ty, który miał byc dziewczynką.
 
Anufifi ja próbuję dopiero od 2 miesięcy ale nie kupowałam tych testów, jakoś nie mam do nich zaufania, na początku tego wątku czytałam jak dwie forumowiczki na podstawie tych testów planowały dziewczynki i pomimo dokładnego stosowania się do zaleceń obydwie maja chłopców. Moja metoda planowania jest dosyć prosta, mam cykle 26-28 dni, zakładam ze owulacja jest w 13 dniu wiec próbuję w 11 dniu, 2 dni przed, do tego jem duzo miodu i nabiału, piję wapno.
Mam jeszcze takie urządzenie do określania dni płodnych Indykator Płodności Donna ale to nic nadzwyczajnego.

I masz święta rację bo testy nie są zawsze miarodajne,a przede wszystki sa do okreslenia dnia owulki a nie planowania płci, no chyba ze chłopca.. Jesli udało Ci się dokładnie określić dzień owulki to jesli Ci starczy cierpliwości to powinno się udac z tą córcią. Spróbuj tą metoda jeszcze kilka cykli a potem najwyżej przesuń o pół dnia staranka. Trzymam mocno kciuki oby sie udało i gorąco kibicuję.
 
Ostatnia edycja:
Jarzębinko to świetna wiadomość, super, gratuluję.
Anuffi ja też planowałam córkę, a będzie drugi synek:) Można zawsze próbowac i planować, ale lepiej się nie nastawiać tak mocno lecz miec otwarte serduszko dla maleństwa bez względu na to jakiej jest płci.

Mediuś kochana przeciez Ty na końcu zrezygnowałas z płci i sama pisałas że strzeliłas w sama owulkę.
 
Witam:)))
Jarzebinka..piekny jesienny Kacperek:))) i gratulacje wreszcie swojego M!!!!:))) i trzymam kciuki za serduszkowanie;-):tak:
Ja sobie podczytuje bo co pisac:-(... ze starania beda wiosna??:szok::-D
Witam nowe staraczki... i powodzenia szybkiego II kreseczek;-):-)
Ania...Medio...Asus...Trzymajcie sie Mamuski..zdrowo i cieplutko!!!!:-):tak:
Buziaczki dla wszystkich:))))
PS.. Pixela .. GRATULACJE:-);-)
 
reklama
witam wieczorkiem...... :-);-):-)

i planowanie płci wzięło w łeb, bo wg testów serduszkowanie powinno być czwartek-piatek na dziewczynkę ale jednak sobota też sie nadarzyła, bo chata była wolna......... teraz pozostaje tylko oczekiwanie na te upragnione II gdzieś do 8.11 troszke wcześniej jak wskazuje suwaczek, bo owulka była wcześniej o 2 dni ........ :-) a mam jeszcze pytanie, ten płodny śluz to przez ile dni powinien sie pojawiać ??????

PS. i chwale sie moim jesiennym synkiem .....

Jarzębinko szanse zawsze są na dziewczynkę tylko raz mniejsze raz większe. Co do śluzu płodnego który pozwala przetrwac plemniczką to pojawia się po @ i u każdej kobiety jest inaczej. U mnie pojawił się w 11dc. Gdy masz owulkę to śluz zamienia się na super rozciagliwy i powinien być wtedy przeźroczysty i to tez różnie bywa bo jednej kobiety owulka trwa godzinę u innej kilkanaście godzina albo i dłużej. Objawem zakończonej owulki jest zmana śluzu przewąznie na lepki i biały, choć to też nie jest regułą. W każdym razie z przytulanka po owulce więcej rodzi się dziewczynek bo jeśli jeszcze jajeczko jest zdolne do zapłodnienia to śluz nie przepuści pleminczków męskich, prze zten śluz jeśli mają szansę się przebić plemniki to raczej dziewczynkowe, dlatego jesli Pixella serduszkowała po owulce to myśle że ma większe szanse na dziewczynkę.
W ogól.e Jarzębinko bardzo się cieszę że w końcu skończy sioę wasza tułaczka, tak że nie stresuj sie tymi przytulankami, czasem może z tego nic nie wyjść, ale gdy juz zamieszkasz cała szczęsliwa na nowym M to myślę że wtedy tez w Twoim brzuszku tez ktos zamieszka. Trzymam kciuki Kochana.

Asus super że Cie wypuścili i że wiesz jak tam jest w tym szpitalu i teraz może się okaząć że ten Wasz jest o wiele lepszy niz wielki Kopernik. N ajważniejsze że z dzidzią wszystko ok i myslę że tak będzie do samego końca więc teraz możesz z uśmiechem brnąć przez resztę tygodni.

Anufifi nie masz się co przejmowac że tu marudzisz z trzecim dzieckiem bo takich ja Ty to nas tu trzech. Ja tez mam dwóch synów i teraz będzie trzecia królewna no i Sylwia ma 2 synów i też będzie próbowała córeczki. Asus też bedzie miała trzecie tylko u niej było odwrotnie. Miała 2 córcie i planowała synka i bedzie synuś.
Mozna zaplanowac płeć dziecka ale nie na testach owulacyjnych.

Ale się dziś rozp;isałam ale nadrabiałam zaległości.
Kobietki ja juz na ostatnich nogach bo zaczęłam ostatni miesiąc a wczoraj balowałam na weselu, choć balowałam to za duzo powiedziane, bo tylko 3 kawałaki ale wytrzymałam do 2, za co dzisiejszy cały dzień mam do tyłu, dopiero teraz troszkę dochodze do siebie.

Buziaki Wam zostawiam, a gdzie nam wcięło Ewcię.......... kobitko zyjesz?
 
Do góry