reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Witam wszystkich serdecznie :) czytam bb odkąd zaszłam w drugą ciążę. Wasz temat i dwa inne odwiedzam codziennie ale jakoś do teraz nie zdecydowałam się udzielać :) wyobraźcie sobie że ja zawsze chciałam mieć dwóch chłopców (no dobra, gdzieś tam w środku była myśl że może fajnie by było mieć córkę ale jakoś zawsze myślałam że dwóch chłopaków to super, będą mieli mega kontakt itd, być może dlatego tak myślę bo sama jestem z "parki" i nie mam zbyt fajnych relacji z bracholem) no ale w sumie nic z mężem nie robiliśmy w kierunku drugiego chłopaka. Mąż ma ogromną rodzinę i 95% rodzi się facetów, więc to było takie oczywiste dla mnie że jak znajdziemy to będzie drugi chłop. No dobra, wychodzi na to że pozycje klasyczną nieświadomie "zastosowalismy" bo drugi skarb okazuje się być dziewczynką. Oswoilam się już z tym i uczę się z tego cieszyć :) byleby tylko nie była tak szalona jak ja za młodu hehe (kolejny powód dla którego myślę ze z chłopakami jest "łatwiej")

BTW Martooosia, ja też myślę że masz wymarzoną Córeczkę ;)

A to zdjęcia dupci i warg mojej "księżniczki" dla porównania , czy może z tego wyjść facet jak myślicie ? :d
Hey dziewczyna wg mnie widze nawet te kreseczki czyli ta bułeczki. Na kiedy masz termin?
A starszy to synek? Ile ma?
Znam Twoje uczucie bo sama tak miałam. Też chciakam drugiego chłopca i jak byłam w ciąży było mi źle i ciągle szukała potwierdzenia ze jest inaczej. Tak się dzieje jak ma się preferencje na temat płci to normalne.
 
No a pomyślcie, że od pierwszych prenatalnych do polowkowych (zdjęcia powyżej są właśnie z 21tc) żylam z informacją że to chlopiec ;) Na zdjęciu poniżej moja ginka okreslila że to facet. Każde kolejne usg czyli chyba 5, w tym u zaufanego gina prywatnie właśnie na polowkowych ukazało dziewczynkę. Moja gin na NFZ też już na polowkowych stwierdziła płeć żeńską.
Ale tu w 12tc miał być chłopak. Dam zdjęcie "pindolka" gdyby to miało komuś dać nadzieję że po pierwszych prenatalnych może jeszcze być różnie :)
 

Załączniki

  • IMG_20181218_131023.jpg
    IMG_20181218_131023.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 78
No a pomyślcie, że od pierwszych prenatalnych do polowkowych (zdjęcia powyżej są właśnie z 21tc) żylam z informacją że to chlopiec ;) Na zdjęciu poniżej moja ginka okreslila że to facet. Każde kolejne usg czyli chyba 5, w tym u zaufanego gina prywatnie właśnie na polowkowych ukazało dziewczynkę. Moja gin na NFZ też już na polowkowych stwierdziła płeć żeńską.
Ale tu w 12tc miał być chłopak. Dam zdjęcie "pindolka" gdyby to miało komuś dać nadzieję że po pierwszych prenatalnych może jeszcze być różnie :)

Jak dla mnie to dziewczynkowy nub jak nic! Nie wiem gdzie ona tu widziała chłopca ;) Nie mniej gratuluje córeczki [emoji178][emoji178][emoji178]
 
Cytrusowa85,
Termin mam na 28 czerwca z OM, natomiast z USG Młoda jest zawsze kilka dni do przodu, więc termin oscyluje w granicach 20.06. Mam już synka, który na początku lipca skończy 3 lata. Jest cudowny, więc chciałam takiego drugiego :p u mnie to tak, że uważałam że fajnie gdy będzie drugi chłopak ale to też nie tak ze na tym mi tylko zależy, aż tak daleko idących preferencji nie miałam. Po prostu myślę że mieliby lepszy kontakt aczkolwiek wiem że to myślenie szablonowe. Może być piękna więź między bratem i siostrą a ja będę jednak zawsze mieć tą "córkę, przyjaciółkę", tak się staram do tego podchodzić i cieszyć się :) nawet kupiłam jedną różową body-sukienkę heh ;) mama ciągle powtarza że zakocham się w córeczce bez pamięci. Liczę na to :)
 
@Julkova ja zawsze chciałam mieć syna, w męża rodzinie też 95% to faceci, a u mnie istny babiniec, ale wszyscy mówią, że geny mężczyzny decydują, więc byłam pewna, że będę miała syna. Mam córkę. I powiem Ci, że po jej urudzeniu coś się we mnie przestawiło. Jest super, nie wyobrażam sobie, żeby była chłopcem, skończyła 3 latka, a już teraz widzę, że w przyszłości będę miała z nią super relacje, a doskonale wiem, że jak syn znajdzie sobie dziewczynę, to mamusia będzie na boku, a ja pewnie zostanę w oczach synowej złą teściową ;) hehe. Ale mimo, to marze wciąż o synku i postaram sobie go wymarzyć, teraz jeszcze większe mam parcie bo córka chce „ blaciszka ” :)
 
Po mimo tego, że to jest typowa córeczka tatusia, to jak jesteśmy same, to rośnie taka typwa więź matki z córką. Myślę, że z synem byłby zupełnie inaczej i na starość brakowałoby mi tego. Także już się ciesz :) To może okazać się wasze oczko w głowie. Ja nigdy nie wiedziałam, że mój mąż może być tak zakochany w dziecku, a tym bardziej w córce. Świata poza nią nie widzi :)
 
Cytrusowa85,
Termin mam na 28 czerwca z OM, natomiast z USG Młoda jest zawsze kilka dni do przodu, więc termin oscyluje w granicach 20.06. Mam już synka, który na początku lipca skończy 3 lata. Jest cudowny, więc chciałam takiego drugiego :p u mnie to tak, że uważałam że fajnie gdy będzie drugi chłopak ale to też nie tak ze na tym mi tylko zależy, aż tak daleko idących preferencji nie miałam. Po prostu myślę że mieliby lepszy kontakt aczkolwiek wiem że to myślenie szablonowe. Może być piękna więź między bratem i siostrą a ja będę jednak zawsze mieć tą "córkę, przyjaciółkę", tak się staram do tego podchodzić i cieszyć się :) nawet kupiłam jedną różową body-sukienkę heh ;) mama ciągle powtarza że zakocham się w córeczce bez pamięci. Liczę na to :)
Na pewno bedzie dobrze
nie ma.sensu rozpoczac ze chciało się inaczej więc bardzo dobre masz nastawieni A już niedługo młoda befzie na świecie. A imię wybranea.synek jak.mam na imię? Mój Maks ma 2.5 roku i wszędziego pełno.
 
@martoosia04 dziękuję i również gratuluję córki, której potwierdzenie jutro będzie już tylko formalnością ;)

@Megi_Meg o właśnie to często słyszę ;) że syna chowa się dla kogoś, dla jego żony. I pewnie w wielu przypadkach się to sprawdza, ale znowu mój brat mimo przyszłej żony, mamusie ubostwia :D tzn szanuje kocha, dzwoni codziennie, no po prostu mega więź, więc jak widać ja mam takie przykłady co do relacji matka-syn, brat-siostra. Co oczywiście w mojej rodzinie, którą założyłam może być zupełnie inaczej. Tak czy inaczej, zaczynam cieszyć się z mojej "parki" ;)

A wiecie że tak naprawdę mimo tej pierwszej diagnozy i tak w środku czułam że to dziewczynka? Tzn w 11 tc ten lekarz prywatnie co byłam u niego na polowkowych już stwierdził dziewczynę (poszłam na dodatkowe usg bo nie mogłam wytrzymac, jestem po poronieniu, musiałam sprawdzić) , ale nie brałam kompletnie tego pod uwagę bo gdzie 10+6 i takie wyroki ;) więc jak w 12tc ta na NFZ powiedziała że chłopak to przyjęłam do wiadomości ale coś mi w środku było nie tak, coś nie grało. Cieszyłam się że synek ale czułam dziewczynkę. Dziwne to odczucie, nie do opisania. Po prostu intuicja, matczyna, kobiety w ciąży. :)
 
reklama
Do góry