reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Cześć maran-atha powiedz mi proszę jaką metodę współżycia wybrałaś na zaplanowanie 3 dziecka?
A o cukrzycy wiem tyle że trzeba jeść małe posiłki o tych samych godzinach

Napisane na WAS-LX1A w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
8Ania8- na dziewczynke jest dieta low everything mozna jesc wszystko generalnie ale posilki 1800kcal na dzien , no i to wychodzi jakos ze 4 posilki w dniu, ale wlasnie dieta opiera sie glownie na weglowodanach, i warzywach- , bez czerwonego miesa, (bo najbardziej podnosi ph ) bierze sie blonnik, i jak najbardziej folic acid chociaz folate jest lepszy bo w czystszej formie i bardziej wchłanialny, nie promujemy tu zadnych naswietlan jąder i innych dziwnych rzeczy! dieta opiera sie na tym ze mniej odzywiony organizm (jak przy kazdej diecie jesli ktos tak owa stosuje sprzyja poczeciu dziewczynki) a dieta high everything duza kcal i witaminy itp itd. sprzyjaja poczeciu chłopca,

nie jest wiadome co w kawie sprzyja poczeciu dziewczynki ale cos niby jest chociaz sa rozne watki o planowaniu płci i nie kazdy z tego korzysta,

wszystko co tu piszemy jest wyczytane i probowane na zywych osobach i z zycia wziete, z forum zagranicznych -glownie usa,australia , uk , oraz wiele innych.

ja osobiscie biore duzo rzeczy z przymruzeniem oka nie wierze we wszystko ale mozna sobie dopomoc i probowac a co bedzie to bedzie ;)


generalnie idea jest taka na dziewczynke ze trzeba utrzymac niski cukier i zapobiegac jego skakaniu,



Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Plec.dziecka duzo zalezy od mezczyzny i jego nasienia,mozna probowac ale czy wyjdzie nie ma.pewnosci tez mialam.perfekt sway i tez mi nie wyszlo ;)

Mar-antha- moze musisz pod mikroskop zajrzec.zobaczyc vzy chlopcy smigaja ;)

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ania8

Tak dietetyk kliniczny wyprowadzil mnie z cukrzycy , musze mu pokazac co piszesz ;)

Twoje pyt: Gdzie napisalam o przymusie sniadan ?
Twoja odp. "Na smog nie mamy wpływu, na śniadanie tak ;) Nie chodzi mi o samo nie jedzenie śniadań, które jednak jest zdecydowanie złe (moja schiza, jestem dietetykiem ;) )."
ps. Sama sie gubisz ;)


Glupoty piszesz i tyle , czeste jedzenie podbija cukier i tyle .

Dlatego tak ostro pisze poniewaz przez takich wlasnie dietetykow ja Ty tylko zaostrzalam sobie cukrzyce .

koncze z toba polemike .. brak slow


No to jak w takim razie trzymać nisko ten cukier? Co ile posiłek Bo ja jednak po tych 2,5-3 godz po wstaniu zjadam to śniadanie i to duże jak na mnie bo muszę odrobić ta przerwe. A tak jadłam na okrągło co 1-1,5 po trochu. A to coś po dzieciach dojadlam. A to obiad próbowałam:p nie umiem policzyć ile to kcl
 
Ja się nie znam, ale znacznie lepiej się czuje jak jem 3 posiłki dziennie bez podjadania. Jak mi lekko w brzuchu zaburczy jak głód poczuje, wtedy jem ze smakiem. Znacznie lżej mi jest niejedząc mięsa, uderzać powoli w kierunku wege. Jestem zadowolona.


Wcześniej dużo mięsa, 5 posiłków dziennie + podjadanie. A to łyżka zupki od synka, a to 5 borówek itp itd. Ciagle mielilam gęba.
 
Anija

Kurcze wiesz ciezkie pytanie poniewaz mi zalezalo bardzo na tym aby uporac sie z cukrzyca i pozbyc sie nadwagi. Bylam chyba u 10 dietetykow i wiekszosc mowilo ..jedz malo a czesto , jedz z niskim IG .. tylam jak szalona i cukier skakal jak szalony . Teraz wskaznik HOMA mam jak u osoby w 100% zdowej , czuje sie rewelacyjnie :) no i schudlam .

waro zobaczyc :)

i tutaj wywyiad z panem doktorem
 
Kitqa z trzecią byl sex na kilka godzin przed owulacja z orgazmem od tylu... ;) Z druga sex byl codziennie od 9 do 18 dnia cyklu owulacja byla w 17 dc no a z pierwsza bylo na 1-2 dni przed owulacja jeden sex
Miciurka ;) to wiecej jest nas tu matek dzieci jednej plci :) kate ma 4 synow ilaczek 4 corki ja mam 3 wiec trza by tych naszych chlopow badac czy u nich tylko jeden rodzaj plemnikow ruchliwy ;)

Pozdrawiam i powodzenia wszystkim

Napisane na Nexus 7 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@8Ania8 ja stosuje ta dietę co wiekszosc dziewczyn na xx, lekostrawna, duzo węglowodanów ograniczenie białek i tłuszczów. 3 posiłki dziennie, późne śniadania... Nie wiem czy nie zrezygnować ze wzgledu na cukrzycę w rodzinie...

Napisane na LG-H870 w aplikacji Forum BabyBoom
Chcecie obniżyć cukier, więc wtedy najbardziej ogranicza się węglowodany proste. Białka i tłuszcze mają mniejszy wpływ na poziom cukru we krwi, więc te 2 diety trochę sobie przeczą. Przy takich długich przerwach podniesie się cukier dużo bardziej po tym samym produkcie niż jak je się regularnie.
 
Ostatnia edycja:
Ania8

Tak dietetyk kliniczny wyprowadzil mnie z cukrzycy , musze mu pokazac co piszesz ;)

Twoje pyt: Gdzie napisalam o przymusie sniadan ?
Twoja odp. "Na smog nie mamy wpływu, na śniadanie tak ;) Nie chodzi mi o samo nie jedzenie śniadań, które jednak jest zdecydowanie złe (moja schiza, jestem dietetykiem ;) )."
ps. Sama sie gubisz ;)


Glupoty piszesz i tyle , czeste jedzenie podbija cukier i tyle .

Dlatego tak ostro pisze poniewaz przez takich wlasnie dietetykow ja Ty tylko zaostrzalam sobie cukrzyce .

koncze z toba polemike .. brak slow

Wyżej napisałam dokładnie że nie ma przymusu, wkleiłaś co chciałaś. Śniadania moim zdaniem z wielu względów są po prostu ważne i zawsze zalecam ich jedzenie.
Pytałam czy Ty wyprowadziłaś kogoś z cukrzycy a nie ktoś Ciebie. Pokaż mu i zapytaj jaką szkołe kończył i na jakich zaleceniach się opiera. Ciebie jedną ktoś wyprowadził jakąś wątpliwą metodą, glikemia się reguluje często jak się schudnie. Ja wyprowadziłam dziesiątki osób metodami, które mają potwierdzenie.
Ja jestem dietetykiem klinicznym po uczelni medycznej. Uczyły mnie osoby które są tu na forum polecane, zarówno dietetycy jak i diabetolodzy.
Nie masz pojęcia o czym piszesz i wprowadzasz ludzi w błąd. Podstawą diety w cukrzycy są częste regularne posiłki z zastosowaniem węglowodanów złożonych. Przeczytaj sobie wytyczne chociażby PTD, o ile wiesz co to jest.
Jesteś typowym pacjentem, którego spotykamy na oddziałach i mówi wszystkim, że sąsiad wyleczył raka pijac sok z jagód i nie poddał się operacji, więc wszystkim to poleca. Potem musimy to prostować, bo pacjenci pytają nas czy zamiast operacji mogą wypić sok. Oczywiście pokazuje też filmiki :) Na youtube możesz znaleźć również mnóstwo wywiadów które polecą wszystko co chcesz.
Kończę już dyskusję, zainteresowanym polecam zapoznać się z wytycznymi. I napiszę po raz ostatni podstawą diety w cukrzycy jest regularność posiłków. Nie wyreguluje się poziomu cukru we krwi w inny sposób.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nie moglam nikogo wyciagnac z cukrzycy bo jestem z innej branzy ( alfo ;) ) .Ja sie nie dziwie ze stan POLSKIEJ sluzby zdrowia jest taki oplakany jak tacy buhahah LEKARZE ;) pracuja . Poczytaj sobie publikacje na temat schematow zywienia nie tylko polskie ;) Tacy pseudo lekarze mnie wlasnie w polsce leczyli. Tragedia !!!!! Poczytaj fora , poczytaj co ludzie maja do powiedzenia ( tacy jak ja) po nieudolnych probach " leczenia" pseudo fachowcow, czestymi posilkami o niskim IG . Nigdy nie zrozumiesz bo nie jeses pacjentem . Sorry kochana bede brutalna, ale g. wiesz !

Szkoda mi czasu na pisanie z p. Dietetyk ;) serio ... mam gdzies co Ty myslisz ..tylko nie wprowadzaj ludzi w blad ! Bo mozesz komus bardzo zaszkodzic !

ps. Marantha ehhh jak zawsze zgadzam sie z toba :( nie da sie zaplanowac plci .
 
Do góry