reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
asioch Ja w ciąże z synkiem zaszłam tez zaraz po miesiączce, ale to jest własnie tez jedna z metod- czyli odstep wiekszy niz 3 dni sprawia że rodzi się chłopiec :) Wiec moze i tak jest u Ciebie :) U mnie dieta na pewno wczesniej byla chlopczykowa - sól, sól i jeszcze raz sól, soki marchewkowo-bananowe nałogowo i ziemniaki, czipsy. Piwo wcale tak do konca nie osłabia nasienia , a u Panów wręcz nie dziewczynkowo alkohol z tego co pamietam działa ( poprawie jak sie myle ) Piwo podnosi testosteron i estradiol u mężczyzn- a to juz chlopczykowe, i bodajze alkohol przyspiesza plemniki synkowe ;) Ja bym na Twoim miejscu sprawdziła badania hormonów i minerałów, zobaczyła co jest do poprawy, zadbała o dietę tak na maksa ile dasz rade, zakwaszanie, a wtedy odstep nie bedzie miał duzego znaczenia...choć nie mniej moze faktycznie teraz mogłabys sprobowac 0+12, skoro synkowie byli poczeci przed owulacją :) Tylko przy 0+12 musisz wiedziec ze moze sie nie udac za 1 razem z uwagi tez na zakwaszanie i bo tak jak maran napisała - kazda z nas ma inna zywotnosc komórki ( u mnie na bank po 16 godzinach juz jest martwa hahah, wiec musze sprobować 0+10 lub 0+8 ) , a i plemniki musza dojrzeć.
 
Witajcie,
Kate u Ciebie już prawie 10 tydzień:szok: - brzusio zaczyna już powoli się pokazywać? Nie wiedziałam że imbir tez jest zalecany:tak:

Airfix powiem Ci że ja też wszystko wcześniej ( zanim urodziłam 1 synka ) dosalałam bo było według mnie niesłone a teraz smakują mi takie nijakie potrawy:tak:. A Ty do rosołu wrzucasz wszystkie warzywa do gotowania (marchew, pietruszkę, seler)? Tylko potem się ich nie je - tak? Na talerz wlewasz wszystko oprócz warzyw - tak? A macę jesz na diecie? Schabowe z piersi kurczaka też mogą być w naszej diecie prawda?

elisse dziękuję - ja zazdroszczę diety chłopczykowej bo ona jest taka urozmaicona w porównaniu do dziewczynkowej
 
Na diecie Dukana przyjmuje się bardzo dużo białka, w tym nabiału. Ma kilka faz. Później miesza się proteiny z białkiem.
Ale wiecie co? Nie wiem jak jest do końca z tą dietą bo...ja np. nie solę od zawsze, pikantnego nie jem, mięsożerna nie jestem absolutnie i mam 3 synów. Ale z drugiej strony nie lubię też słodyczy, nawet kawę gorzką piję. Jedyny cukier jaki spożywam jest w jogurtach i owocach. I u mnie może tu leży przyczyna...
No i tej swojej płodności się boję, bo jak wspomniałam 3 synów i każdy poczęty w pierwszym cyklu, ot tak na zawołanie.
Kurczę, testów owu nie robię a na monitoring nie mam czasu...Chyba zamówię testy owulacyjne bo co innego.
Dzisiaj byłam u koleżanki na kawce. Ona też się starała o córkę, ma 3 synów i jej pani doktor powiedziała, że kobieta może mieć śluz płodny w jednym terminie a owulację w zupełnie innym. Dlatego właśnie szyjka pozostaje otwarta u niektórych kobiet długo po zaniku śluzu płodnego I teraz już całkiem zgłupiałam...To możliwe?
 
kate maj - czerwiec, a ten imbir to starałaś się pić codziennie? I to z pewnością ma być świeży imbir?
A tą lukrecję mąż zażywa 1x dziennie?

asioch to faktycznie dziwna sprawa - a nabiału dużo jadłaś wcześniej? Ja nabiału praktycznie zero, słodycze garściami jadłam.

Dziewczyny a kisiel truskawkowy możne być?
 
Ostatnia edycja:
kate.. O widzisz, to czyli kobieta nie moze piwa... a nie jest tak że u mezczyzn obniza testostron ale podwyzsza estradiol bo piwo zawiera chmiel ktory jest fitoestrogenem i nadmiar spozycia piwa u facetów zaczyna sie objawiać cechami wygladu kobiecego-rozrost piersi, tkanka tłuszczowa na brzuchu? ( a na dziewczynke ma byc niski estradiol )... Wiem że cos z tym piwem było nie do końca u mężczyzn i że to tak na dwa razy coś było. Potrzebna by tu Piranha była ;) Ona to ogarnia haha Ja na wszelki wypadek mojemu nie pozwalam piwa pić w ogole, choć mała strata dla niego- bo jak ze 4 wypije na rok to święto.
 
Witam!
Wieki mnie tu mnie było, Widzę sporo nowych dziewczyn :-) Gratuluje Wszystkim ciąż i upragnionych dzieciaczków :-)
Może krotko przedstawię się na nowo ma 2 synów Kubę 11 lat i Jasia 9 lat, z moim M jesteśmy 13 lat małżeństwem :-)
U mnie sporo się działo od czasu kiedy ostatnio tu byłam sporo zawirowań zdrowotnych i odpuściłam starania ale pragnienie posiadania kolejnego dziecka wraca jak bumerang a gdyby była to dziewczynka to byłoby spełnienie naszych najskrytszych marzeń jednak puki co trzwię temat na nowo ale wydaje mi sie że najlepsza byłaby tak zwana wpadka kontrolowana :-) bo takie typowe planowanie trochę mnie przeraża. Mam jednak w pamięci wszystkie porady Piranhi w głowie :-)
 
reklama
A jak jest z ta faza lutealna? jest stala zawsze w kazdym miesiacu czy sie może wahać?
kate a ten imbir rozgrzewa nasz organizm i podnosi czy obniza nasze ph? bo czytalam ze gorace posiłki i ogolnie ciepło obniza ph i takie ma byc przy staraniach o corcie.
 
Do góry