reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hejka! Brakuje mi dziś czasu, po południu idę z dzieciaczkami odwiedzić ciocię, muszę się wyrwać z 4 ścian bo zwariuję :-)

mamakaja
, mega kciuki za dzisiejszą wizytę, byś nareszcie ujrzała ślicznego okruszka w pęcherzyku. Wczoraj natrafiłam na post dziewczyny, która na tym samym etapie co Ty miała też 11 mm pęcherzyk bez echa zarodeczka w środku a na kolejnej wizycie był już zarodek z pięknie bijącym serduszkiem.

małe liski, strasznie mi się miło zrobiło gdy przeczytałam Twoje słowa, dziękuję Ci za to! I tak nie potrafiłabym zrezygnować ze swojej szczerości :-) ale przynajmniej upewniłam się, że nikogo tym nie ranię ...źle się np. czułam gdy napisałam Dorci, że w zaśniadzie jest rozrost kosmków ale NAPRAWDĘ mocno wierzę, że taki rozrost występuje w wielu innych mniej groźnych dla matki anomaliach, naprawdę nie wierzę w aż takiego pecha.

Matik, owulka była wczoraj a dziś masz piękny poowulacyjny skok na wykresie, jak dla mnie wszystko pięknie i książkowo i nie widzę nic dziwnego :-) Łykaj od dziś dydrogesteron (Luteinę lepiej łykać od 2 dpo).

Nuuuśka, szkoda, że tempka poleciała, weź jednak dziś jeszcze dupka i jeśli jutro spadnie poniżej 36,5 (akurat linię pomocnicza masz na tej tempce zaznaczoną :-)) to rano już nie łykaj. Kusi mnie cykl z CLO, Estrofemem i Pregnylem ale boję się, że CLO upośledzi jeszcze mocniej endo, szkoda, że nie ma szans na Femarę. Najlepsza byłaby gonadotropina (poprawia jakość komórki jajowej i endometrium), najtańsza to Fostimon, aplikuje się 3 ampułki (np. w 4, 6 i 8 dc), cena 1 ampułko-strzykawki to około 70 zł. CLO jest "antyestrogenem" i wpływa niekorzystnie na endometrium a gonadotropiny są naturalnym czynnikiem stymulującym i nie mają negatywnego wpływu na endo.

aljul, to chodzi o pH Twojego śluzu oraz pH spermy M :-), muszą to być specjalne paski, które zmierzą pH śluzu, zwykłe do moczu nie będą odpowiednie.

kifsi, ja Ciebie dobrze pamiętam :-), takie niespodzianki są najfajniejsze, GRATULUJĘ z całego serducha! Szok, że plemniki tyle wytrzymały, to rzadkośc ....pewnie M ma wysoki testosteron. Beta pasowała w 21 dniu do 4w+3d a to z kolei psuje do owulki 4 stycznia, może zatem była tego 5-tego. Suplementy na pewno nie zaszkodziły dzidzi.

Dorcia, ja myślałam dokładnie tak samo! Gdy już byłam w ciąży to myślałam, że przecież ta dzidzia jest już chłopcem albo dziewczynką i stresowanie się czy myślenie o tym nic kompletnie nie zmieni, kimkolwiek jest to chce mojej miłości, to sprawiało, że płeć mnie już tak nie stresowała, w zasadzie to u mnie silniejsza od stresu była zwykła ciekawość :-), z drugiego chłopca też nieziemsko bym się cieszyła.

lilly, masz rację, lepiej nie czytać ;-) ...a może to bliźniaki? :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki Piranho...mam wrażenie że za kilka m-cy z Twoją pomocą uda mi się zajść w upragnioną ciążę z córcią. Mogłabym liczyć na jakieś namiary na te paski? Nie chcę kupować kota w worku.
Dziękuję Ci, naprawdę fajnie że tu jestem i trafiłam na osobę z taką wiedzą...chyba tego mi było trzeba:-)

czy Twoje dzieciaczki udało się zaplanować wg tych schematów???
 
aljul to mój synek wczoraj skończył 1,5 roku

Wiecie najbardziej się boję w tych przygotowaniach, planowaniu córci ,że nie jestem obeznana jeszcze ze swoim ciałem ,że coś pokręcę zrobię nie tak i będę zła na siebie ,że mogłam nic nie robić w tym celu niż zrobić źle... do czerwca trochę czasu mam nadzieję ,że się poznamy ze swoim ciałem

Piranha to skarb, podziwniam ją ,że skooro jej się udało nie zostawiła dziewczyn i nie zajeła się swoim życiem tylko wiedzę którą posiada (szacunek )dzieli tutaj i jest niezastąpiona co widać
 
lenkaa87 mam podobne odczucia jak TY co do obserwacji ciała także i troszkę żałuję że nie trafiłam tu wcześniej zanim zaplanowałam 2 ciążę i wtedy też zdałam się na żywioł i zanim nie poznałam płci na USG żyłam nadzieją że to będzie córeczka bo obie ciąże były inne (nawet inne preferencje smakowe) i powiedziałam sobie że teraz to już się nie nastawię na konkretną płeć - będę starała się o córkę ale będę też brała pod uwagę synka - bo rozczarowanie na USG było nie do opisania...i ta łezka która się zakręciła w oku mojego męża, ale teraz nie wyobrażamy sobie żeby naszego 2 synka miało nie być

Co do Piranhi to także jestem pod mega wrażeniem dla jej osoby, wiedzy i doświadczenia

Też uwielbiam czekoladę ale coś czuję że przy staraniach o córcię trzeba ją będzie odstawić:))
 
Ostatnia edycja:
aljul to samo ,słuchaj dopiero poznałam płeć na połówkowym badaniu prenatalnym wcześniej bałam się zapytać lekarza ,żyłam nadzieją ,że to bedzię dziewczynka tak sobie wmawiałam a mąż , mówił odrazu że wiedział co robi i to będzie syn...oj pamiętam chwile jak pani doktor mówi syn nie do opisania poprosciłam męża aby jechać do tesco i dopiero jak zobaczyłam te maleńskie ubranka dla chłopczyków jakoś powoli się przekonywałam do tej myśli ...A kocha się zawsze i kochać będzie nieważne jaka płeć ważne ,że zdrowy i śliczny i taki NAsz...

A marzenia się spełniają podobno i chcę się przekonać o tym :)
 
lenkaa87 ja mało nie buchnęłam płaczem na tym USG, za to w nocy sobie odbiłam i tylko przed mężem się chowałam żeby nie widział bo miałam wrażenie że by tego nie zrozumiał, miałam wrażenie że to ja zawiniłam. Przy 1 ciąży miałam przeczucie że to chłopiec a mąż mówił że dziewczynka będzie i się pomylił, w drugiej zaś on miał rację że my aż tyle szczęścia nie mamy żeby mieć córkę:)))

Ja też chciałabym sprawdzić czy się spełniają bo jak na razie to z wielu zrezygnowałam...

Witaj Kudi81 doskonale Cię rozumiem, który to tydzień?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie, oj czemu ja tego wątku nie znalazłam wcześniej. Mam już synka i bardzo chciałam drugie dziecko, oczywiście dziewczynkę, ale jak się przytulałam z mężem to oczywiście o tymnie myślałam, no i masz, jestem w ciąży. Chciałam zacząć planowanie w nowym roku, a tu takie zaskoczenie. No ale z moich obliczeń to będzie kolejny syn. Cykl 29 dni, przytulanko 16 dnia, dzień owulacji, chłopiec, niech mnie ktoś poprawi jak się mylę. A tak bardzo chce córeczki!!
 
Do góry