reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Ana też Cię rozumiem... w pierwszej ciąży podobnie jak Ewelin łaziłam rozdrażniona i z różnymi z rozkminkami dopóki nie poznałam płci (aż do połówkowego, bo wcześniej lekarze nie chcieli nic wyjawić :/)
 
Co do testu z sody ja robiłam i się nie pieni ale nie mam porównania bo w poprzedniej ciąży nie robiłam i nie wiem w którym tygodniu to robić a Ty Oczy niebieski robiłaś ten test?
 
Tak myszko robiłam tydzień przed ostatnim usg. Dwukrotnie. Soda zapieniła się jak piwko. Wydaje mi się, że ten test robi się nie wcześniej jak w 10 tyg ciąży. Miałam w kwietniu całą rozpiskę na ten temat ale usunęłam, potem sobie w brodę plułam.
 
Dobra, Oczy Niebieskie, siknę :-D A to trzeba z porannego, czy obojętnie?
Na in-gender też wrzuciłam, jedna osoba mi odpisała, zobaczymy... :rolleyes2:
No a u nas mamy na razie jeden głos na dziewczynkę, jeden na chłopca. Kto jeszcze obstawia? :-D
 
Araki, ja stawiam na chłopczyka, gdyby nie zdjęcie 3 to postawiłabym na dziewczynkę :tak:
Nuuuśka, mam termometr Microlife, taki do pomiarów 5 cm od skroni, chyba muszę się przerzucić na stary rtęciowy i przede wszystkim mierzyć temperaturę przed wstaniem z łóżka a notorycznie o tym zapominam.
 
Pirahno, mam pytanko, czy wiesz dlaczego Saw Palmetto można brać tylko do owulacji? Czy trzeba sie do tego stosować nawet w cyklach gdzie nie staramy się o dzidzię? Czy są jeszcze jakieś suplementy, leki które trzeba odstawić po owulce?
 
Coś nie nadążam dziś za Wami ;-)

araki, ja bym stawiała bardziej na dziewczynkę :tak:, w 14 tygodniu dziewczynki wciąż mają wystający wyrostek płciowy. Co powiedział lekarz? :-)

krystianmartin, trzymam mocno kciuki by Twoja maleńka dzidzia została z Tobą. Naprawdę czuję, że niebawem będziesz nam tu o mdłościach ciążowych pisać.

Matik
, jak fajnie, że zajrzałaś, nasze kciuki są magiczne więc wszystkim Wam się uda!

Dorcia, a możesz mi na forum lub na PW pokazać swój wykresik?

Elmo, jak tam córeczka?

Myfanwy, im wyższa wartość mIU/ml tym testy są mniej czułe. Czułość 40 mIU/ml oznacza, że test będzie pozytywny dopiero gdy LH osiągnie 40 mIU/ml, test 20 mIU/ml zrobi się pozytywny już przy poziomie LH 20 mIU/ml. Zwykle w momencie piku LH osiąga wartość 50-200 mIU/ml i zalecane są najczęściej testy 30 mIU/ml. Zdarzają się jednak kobiety, u których testy 30 mIU/ml mają zawsze słabszą kreskę testową i nigdy nie są pozytywne, oznacza to, że w trakcie piku LH jest mniejsze jak 30 mIU/ml i wówczas zaleca się test 20 mIU/ml. Często przy PCOS poziom LH jest bardzo wysoki i testy wychodzą mega pozytywne przez kilka dni, wówczas zalecane są testy o najniższej czułości 40 mIU/ml. Co do witamin, należy zachować minimum 2h odstępu pomiędzy łykaniem Mg (lub Calcium Citrate z Mg) a kwasu foliowego (lub B-Complexu z kwasem foliowym). Masz bardzo małą dawkę witaminy C i żurawiny, możesz łykać np. rano witaminę C, kwas foliowy, B-Complex i żurawinę, po południu Calcium Citrate, Mg, wit. C i żurawinę, wieczorem tak samo ale Calcium Citrate i Mg w podwójnej dawce.

ewelin, no to czekam jutro na piękne zdjęcia Twojej małej córeczki! :-)

Annette
, podobno żurawinę trzeba odstawić ale nie wiem czy to nie mit. Wszelkie inne suplementy można łykać tylko do owulacji (nie robiłabym tak jedynie z B-100) ale ja łykałam cały cykl bez przerwy. Co do Saw Palmetto to łykany po owulacji może podobno spowodować poronienie (blokuje estrogen i podnosi prolaktynę, to niestety nie sprzyja ciąży).
 
reklama
Oczy niebeskie-a jak zrobic tten test nad szklanka? Opisz prosze
Eweli-ja juz bym chciala wiedziec zeby sie nie zadreczac, a juz to robie:( analizuje i mysle .nie wierze naprawde ze sie udalo.jaka ja jestem glupkowata:(
Araki-ja sie kompletnie nie znam ale obstawiam dziewczynke oczywiscie.chwal sie
 
Do góry