reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Magic_87 ale Ci fajnie że Twoje maleństwo tak bryka ;)
Jak się ustawia to pod spodem co pisze w ktorym tyg.jestem ??

Tynka głowa do góry,może nastepny cykl będzie szczęśliwszy
 
reklama
Zaczarowana bardzo chciałabym w to wierzyć ale niestety moje myśli są bardziej ukierunkowane na to że skoro do tej pory się nie udało to już się nie uda. Nawet nie umiem wyjaśnić tego jak się czuje. Żal, złość na wszystko, mega zazdrość poczucie niesprawiedliwości, smutek, rozczarowanie...wszystko we mnie siedzi...chciałabym umieć się od tego odciąć. Nie myśleć, nie starać się i nie chcieć tak bardzo jak chcę.
Nie wyobrażam sobie co muszą czuć kobiety, które się latami starają o dziecko...ja się staram 9 miesięcy i wysiadam już psychicznie...jak tu wierzyć no jak...
 
Tynka - a brałas tabletki anty ?

Może jak w tym cyklu się nie uda to idź na konsultacje do innego lekarza? Chociaż ten niby prawidłowo ze po roku się zaczyna działać jeśli nie zajdziesz w ciążę ,

Niby się czyta tu wpadka , tam wpadka - gdzieś tam jeden seks kilka dni przed owu a ciąża - Brzmi to tak "latwo" , a jest tylko 30 kilka % szans na zajście w ciążę bez zabezpieczenia itp . Wiec niby prosto ale jednak nie.
 
Tynka To moze faktycznie odpuść całkiem starania do maja - odpocznij od tego wszystkiego. Ja też nie dałabym rady starać się bez odpoczynku,jednak to wszystko jest podporządkowane staraniom,a trzeba też żyć normalnie. Na niski estradiol sa takie tabl i globulki Ovestin...pogadaj z ginem o tym na wizycie. Na progesteron luteina lub duphaston,także nie masz sytuacji bez wyjścia. Odpoczynek i potem słuchaj lekarza :) na pewno zleci Ci jakieś badania i leki.
 
Zaczarowana jestem w 30tc a mały jak na dole się wypina to wtedy albo się stara obrócić albo mocno pcha rączkami i dupcią widziałam nawet na usg :biggrin2:

Tynka a czy lekarz już coś Ci konkretnego przepisał, jakieś leki? Bo jak nie to niestety musisz uzbroić się w cierpliwość bo nawet jak Ci coś przepisze to trzeba trochę odczekać. A wiek 23 lata to tym bardziej lekarze powinni się skupić bo jesteś młodziutka a oni często a ta ma jeszcze czas i tak bagatelizują. Zobaczysz co Ci lekarz powie na wizycie w marcu, nie wiem czy dobrze pamiętam. Jak nie to od razu zmieniaj lekarza taki który będzie chciał działać szybko mój gin przy mojej trobielce endo nie przepisał mi nic powiedział że za mała na usunięcie i leczenie (ja na własna rękę podwyższałam sobie progesteron akurat zalecane przy staraniach na dziewczynkę i brałam rosyjskie zioła) ale jak będzie problem z zajściem w ciąże przez 6 miesięcy to wtedy z grubej rury. Ja nie puszczam kciuków i nie puszcze dopóki na napiszesz nam tu że są piękne II grube krechy;-) ;)
 
Bardzo Wam dziękuję za słowa wsparcia i otuchy. Tabletki antykoncepcyjne brałam prawie 2,5 roku:-( od maja tamtego roku nie biorę i od razu zaczęliśmy starania. Liczyłam że szybko pójdzie a tu do tej pory nic. Gin dał mi jeszcze trzy miechy na naturę i w ty czasie mam męża na badania zaciągnąc bo stwierdził że nie będzie we mnie pakował leków jak w dzisiejszych czasach to głównie przez parametry nasienia starania się wydłużają.
Magic narazie jedynym lekiem to jest luteina od 15 do 28 dnia cyklu tylko nie wiem czy to dobry pomysł skoro ja owulacje mam ok. 20 dnia dopiero a czytałam że luteina może ja zablokować jak się za wcześnie przyjmuje.
Airfix naprawie jestem już coraz bliżej podjęcia decyzji o odpuszczeniu na cykl lub dwa, żeby uspokoić psychikę i przestać myśleć czy się udało z nie. Okropne uczucie:-( byłam dziś u siostrzenicy i jak rzuciła mi się w ramiona i zaczęła całować to tak się rozpłakałam, że przestać nie mogłam bo zaraz mam w głowie myśli, czemu ja nie mogę mieć dziecka, które by mnie tak bezwarunkowo kochało:-(
 
Magic no właśnie jak każdy usłyszy, że mam niecałe 24 lata ,to każdy ,,o boże jaka młodziutka,, wrzuć na luz, odpuść to się uda. A ja myślę tak, że skoro jesteśmy tacy młodzi (bo oboje mamy tyle samo lat) to tym bardziej powinno nam się szybciej udać...a do roku starań to mi już bardzo mało zostalo:-(

Nawet nie macie pojęcia w jakim wieku teraz dziewczyny rodzą...ostatnio na oddziale były dziewczyny w wieku 17, 18,19 i 21 lat ( drugie dziecko) i o zgrozo nawet 15 latka!!!! No czy jej ta ciąża naprawdę była taka potrzebna?? Myślę że ona sama wolałaby w niej nie być. A ja bym oddała wszystko żeby się w końcu udało...
 
Tynka - czytałam artykuł o tym jak witamina C brana przez faceta poprawia jakość nasienia - wiec pakuj w męża witke C może ;) .
 
reklama
Moj mąż od października bierze salfazin i selen. Może dołączę Wit. C do tego jeszcze...on i tak mało łyka w porównaniu ze mną... ja biorę kwas foliowy, b-complex,
Wit. D, vitaminer prenatal, do owu wiesiołka i pije Inofem. Na ten cykl zakupie sobie conceive plus ale w tubce a nie w aplikatorach. Może bardziej wydajny będzie... koniec lutego mój D robi badania nasienia te rozszerzone metoda CASA. A ja chyba droznosc jajowodów wyproszę u lekarza
 
Do góry