reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Paulina a ty w którym tygodniu jesteś? Chcesz córkę czy syna? Ja mam 2 córki i mąż tylko syna chcę i
imię już ma to jego marzenie natomiast mi to jest obojętne chodź syn by sie sprzydał ;) Celowaliśmy w owulację. 13-14 tyg. myślisz że już lekarz coś powie? Podobno chłopca jest szybciej rozpoznać.
 
reklama
Elisse I ja właśnie mam taki pomysl - praca :) Z tym ze jeśli praca to ciąża odpada całkiem bo bym chciała do USA wylecieć,albo studia podyplomowe i wlasna działalność potem. Na rekrutację muszę czekać do lipca bo w tym roku o jeden dzień przegapilam rekrutację uzupełniającą.
Więc na razie opcja studia odpadła.
 
Aga30 różnie bywa z tym usg w 13 tygodniu. U mnie nie było widać. Zależy od ułożenia i od lekarza :)

Airfix USA to rzeczywiście gorzej. Całą rodziną byś wyjechała? Podyplomowe też bym chętnie zrobiła :)
 
Aga to teraz wsyczekujemy usg, które ma być około 13-14 tyg może już cos bedzie widac :p

U mnie w 14tc lekarz był na 90% pewny że dziewczynka, ale ja jakoś w to nie wierzyłam. Potem za 2 tyg. też mówił że nie ma siusiaka, i pokazał się w 17tc. I mi się wydaje że dopiero w okolicach 16-17tc można wierzyć w to co mówi lekarz. No chyba że jest genetykiem.
 
Elisse Na razie bym wyjechała na kilka miesięcy sama,jakoś nie specjalnie przepadam za tym krajem,jednak wizja podreperowania budżetu domowego czasem bierze górę. Na stałe też nie chciałabym tam być. Dziecko chodzi do szkoły,maz tu pracę ma co prawda na czarno ale ma,on by się nie odnalazł tam. Potrzebuje z kilku miesięcy odskoczni od wszystkiego,a ze mam taką możliwość to często myślę nad tym . Nie wiem sama na co postawić...

Dziewczyny ja dopiero w 26tyg się dowiedziałam kto mieszka w brzuszku,wcześniej lekarz nie chciał nic powiedzieć :)
 
Dziewczyny jak lekarz ma dobry sprzet i zna sie na rzeczy w 13tc jest w stanie okreslic plec u mnie sie nie pomylil choc u mnie na forum chyba 5 dziewczynom lekarze mowili ze chlopak a okazalo sie ze jednak dziewczynka takze to zalezy od doswiadczenia lekarza i sprzetu. A co do ilosci cc to tez bylam w szoku ile macica moze wytrzymac. A wiecie moze jak przebiega drugi porod po cc? Ile musza trwac skurcze itp.

Ja mam 28 lat takze moze jeszcze przyjdzie czas na 3 dzieciatko, troche wkurza mnie jakniektore dziewczyny pisza ze jak sie ma samych chlopcow to tak naprawde nie jest sie 100% matka i kobieta potrzebuje tego dopelnienia no kurcze i to pisza dziewczyny ktore np maja 2,3 synow i rodzi im sie dziewczynka pisza ze dopiero wtedy czuja sie kobieta, ciekawe czy pisalyby tak gdyby nie mialy tej dziewczynki
 
Witam ...

Ciekawy wątek :)

Mamy już 2 córeczki i synka ... niestety niedawno straciliśmy oczekiwane, czwarte maleństwo ...
Na tym etapie nie mam jeszcze pojęcia, czy będziemy próbować kolejny raz ... jeśli tak, to nie będzie to spontaniczna decyzja, będe się chciała do ewentualnej ciąży dobrze przygotować ...
po ostatnich przejściach, najważniejsze, żeby dzieciątko było zdrowe ... ale zastanawiam się, czy rzeczywiście można jakoś wspomóc naturę w kwestii płci ...
jakieś patenty na chłopca ???

Magic_87 ... ludzie już tak mają, że każdą teorię dopasowują do swojej aktualnej sytuacji ;-) wiadomo, że trzeba mieć 2 dzieci, koniecznie parkę ... każda inna konfiguracja jest już zła :-)
 
LauLau Trafne spostrzeżenie, nie wiedziałam jak to ująć...I tu jest racja ze ludzie dopasowują kazda teorie do swojej aktualnej sytuacji:) Przykro mi z powodu Twojej straty ale wiedz ze kiedyś i u Ciebie zaświeci słoneczko. Mnie chyba najgorzej wkurza jak ktoś mówi - nie przejmuj się,przecież masz chociaż to jedno dziecko ,trudno ze się nie udaje. Ale nikt nie rozumie ze tu nie chodzi o ilość dzieci,ani o to żeby mieć parke/ki tylko o zaznanie spełnienia.
 
Aga ja jeszcze niestety nie zaciążyłam, ciągle walcze! :) ale nie ukrywam że zależy mi na dziewczynce :)

LauLau przykro mi z powodu straty :(, ale co Cię nie zabije to Cię wzmocni :) akurat co do chłopca się nie wychylam bo staramy się o dziewczynke wiec nie bardzo jestem w temacie, ale napewno serduchować w owulacje, kobieta powinna mieć orgazm, ph pochwy około 7, dieta boagat w sód i potas, wysoki testosteron, niski progesteron, jony sprzyjają zimą na chłopca i już nie wiem nic wiecej :)

Airfix fajne plany - podobaja mi się :) ja tez poszłam za ciosem i robie podyplomowke, bo siedzenie w domu doprowadza do szalu..

A wogóle zapytam, każda z Was ma stałą prace? Myślicie co będzie jak zajdziecie w ciąże jak to przyjmie pracodawca, a może te które już w ciazy sam to jak sprawy zaowodowe u Was wygladaja?
 
reklama
Do góry