reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Migduch Ja również zrobię sobie przerwę i tak już od 1,5mca nic nie biorę,ani diety nie trzymam. Ja kupiłam niby też czułe Mamma Perfect bo w dobrej cenie były i tym razem kasetowe ,a nie paskowe. U mnie dziś 9dpo ale tak jak pisałam to się wie i czuje ze nic z tego
 
reklama
Hej dziewczyny. Dostalam wczoraj okresu. Jestem przerażona swoim zachowaniem. Ja już tak schizuje na temat ciąży ze juz nawet okres mi się spóźnił 2 dni, pomijajac wszystkie inne moje urojone objawy, które pojawily się zaraz po owu.
Odpuszczam wszystko do odwolania, bo jak tak dalej będzie to się wykończe. Ciągle myślę tylko o ciąży a tak być dalej nie moze.
Nawet nie umiem opisać tego co ja czuje. Mamy z mężem po 23 lata, do seksu nas zmuszać nie trzeba, na nic nie chorujemy, 75 procent naszych znajomych i rodziny ,, wpadło " a my świadomie celując w dni płodne zaraz zaczniemy półroczny cykl starań. Nie ogarniam tego wszystkiego.
W tym momencie mam wrażenie, ze ciąża dla mnie to taka abstrakcja, ze ja chyba nigdy w niej nie będę.
 
Tynka, ja zadecydowalam o przerwie z forum i innymi internetami do nowego roku. bede was podczytywac, czasem moze cos napisze ale chce wrzucic na luz. Czekam na swieta i sylwestra i chce sie wyluzowac, bo wydaje mi sie ze to wlasnie glowa(i innym tez) przeszkadza w zaciazeniu. I od razu mi lepiej, zeszlo mi cisnienie jak postanowilam ze mam to w nosie!!! Coza roznica czy uda sie teraz czy za kilka miesiecy- ale wnkoncu na pewno sie uda czego nam wszystkim zycze:))
 
Migduch ja muszę zrobić to samo bo ja po prostu wariuje. Ja ciągle myślę o ciąży, wcinamy z mężem garsciami witaminy, doszukuje się objawow i w kazdej wolnej chwili czytam jak nie tu na baby boom to pamiętniki na ovufriend. Ja po prostu muszę przestać...nawet moj maz zauważył ze przed staraniami byliśmy szczęśliwi a teraz zachowujemy się jak maszyny a psychicznie zostały z nas wraki ludzi. Każda wieść o ciąży wśród znajomych powoduje u nas zazdrość i u mnie płacz. Każda następna miesiaczka to dla nas trauma. Ja wczoraj pol nocy przeplakalam. Jak ja mam zajść w ciążę jak ciagle sie martwie ze chyba cos jest nie tak.
 
Tynka Mój lekarz mówi ze najczęstszą przyczyną niepowodzeń jest zbytnie nakrecanie się i ze leży to w psychice która pod wpływem stresu uniemożliwia zajście w ciążę. Kazał się zająć jakimś hobby i starać się tylko jak oboje macie ochotę,a potem nie doszukiwać się objawów bo każdy objaw może być skutkiem działania hormonów w drugiej fazie. Wiem ze jest ciężko odpuścić,tym bardziej jak się nie udaje,ale jak sama zauważyłaś wpływa to na Wasze malzenstwo-to nie tędy droga.Mam koleżankę 12lat po ślubie,przebadana w 3klinikach na oddziale,maz przebadany i nic z tego...lekarze zgodnie twierdzą ze to przez psychikę i kazali całkiem odpuścić starania póki się nie uspokaja,a w tym czasie zająć się innymi rzeczami-więc zajęli się remontem a przytulaja się kiedy mają ochote-czekam na efekty u nich:) Ja przeglądając wykresy ciążowe na ovufriend zauważam to zazwyczaj wykres ciążowy jest pokrecony od samego początku,a temp tak różne ze ciąży raczej bym się nie spodziewała po tym;) drugie wykresy to takie-gdzie wykres jest "3 fazowy ",a nie takie ideały jak np.moje wykresy:) Jeśli chcesz to zbadaj hormony żebyś wiedziała ze jest ok,do lekarza możesz pójść ale leczenie ponoć przysługuje po roku starań,można dostać wcześniej jak są wskazania typu guzki,słabe wyniki,problemy z tarczyca itp lekiem pierwszego rzutu jest clostilbegyt-brałam,efekty mizerne i według mnie niepotrzebna ingerencja w hormony,potem zaczęły się po clo cykle bezowulacyjne-nie wiem czy warto po pół roku starań podchodzić do tego leku Tyneczko. To jednak lek którego skutki uboczne ja odczuwalam 8 miesięcy po ostatniej tabletce-być może Ty byś go lepiej tolerowala. Mój mąż też ma już swoje rady dla nas-starania raz w tygodniu,jak się ma ochotę i czekać aż się uda-czyż nie proste heheh
 
Airfix, clo nie jest lekiem pierwszego rzutu absolutnie!!! To silny lek i nie lyka sie go jak witaminki, czy nawet leki na prolaktyne! Clo sie przepisuje w cyklach bezowulacyjnych, co najpoerw trzeba sprawdzic m.in. dlatego, ze kobita moze nie owulowac w kazdym kolejnym cyklu. Najlepszym sposobem jest zbadanie hormonow i zrobienie podstawowych badan krwi/moczu plus toxo, chlamydie itp rzeczy.
 
Migduch Ja wiem co to za lek i kiedy się go stosuje.Niestety jak ktoś się stara od roku o dziecko to najczęściej clo dają jako lek pierwszego rzutu -niby ze lepsze komórki są też po tym.Ja owulacje swoją mam,co cykl,co było sprawdzane monitoringiem,a jednak dostałam i Clo i potem Femare,choć problemów hormonalnych nie mam,a jedynie problemy z poczeciem od 4lat. Niestety w wielu polskich gabinetach leczenie problemów z plodnoscia tak wygląda, być może Tynka trafi na innych lekarzy którzy nie zaaplikuja od razu Clo -ze niby na lepszej jakości komórki a będą się starali ustalić gdzie leży problem. U mnie po clo i femarze nie mają pomysłów wiecej-więc chyba wyczerpalam ich "standardowe możliwości leczenia"
 
kurcze Airfix dla mnie to dziwne, jak kest owu i jest sprawdzana to takie clo moze wiecej namieszac... mialas robione hsg i badania hormonow?
 
Migduch I właśnie dlatego ja nie ufam już lekarzom.Do którego nie idę to Clo próbuje dac-jak mówię stop bo ja nie toleruje tego leku,wzrok prawie straciłam tak nie mają pomysłu.Oj przepraszam u specjalisty za 250zł zaproponował Clo lub Femare + ovitrell ;) szał. Jak mówię ze przecież mam owulacje itd to standard odpowiedz- ze to nie wszystko,że jakosc będzie lepsza po tym.Guzik prawda:) po Femarze endometrium jest tylko lepsze i śluzu dużo. Hormony mam ok,badane kilkakrotnie.Nie ma się czego przyczepić Hsg nie mialam- boję sie:/ Ale jeśli mi się udaje czasem w ciążę zajść to chyba problemów z droznoscia nie mam;jak myślisz? Mysle ze moze to nie moj czas,albo problemy ma maz jakies. Masz jakies objawy ? Mnie piersi zaczely bolec i bole juz mam @, i bole szyjki,do tego sikam - czyli standard przed @ ;)
 
reklama
Ja zadnych objawow, czekam na@:) i luzuje, juz sie poddalam ze tak powiem;) A co do lekarzy, to moze powinnas sprobowac z lekarzem od naprotechnologii? Bo trzeba trafic do lekarza z powolania, chociaz jest ciezko, bo wszyscy "zwykli" lekarze przepisuja leki na odwal sie i "zobaczymy co bedzie". Kiedy ostatnio bylas w ciazy? Ronilas? Skad jestes? Sorki za tyle pytan ale nie pamietam;))
 
Do góry