reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Tak ale tez podobno wit.D sprzyja chłopcom ale tylko chyba w wiekszych dawkach :-).A po za tym w tym osteodiag tez jest wit D dla lepszego wchłaniania + wit.b6 :-)
Ale popytaj dziewczyn one maja wieksza wiedze i doswiadczenie :tak:
 
cocinella ja biorę Calcium Citrate NOW -300mcg - 1200mcg po owu 600mcg - właśnie ten sam co Ty
i polomag B6 max - 100mcg - 600mcg po owu 300mcg (ten co Marzycielka)
tak żeby stosunek wapna do magnezu był 2:1

Marzycielka lepiej osobno je brać z odstępem o którym pisałaś
 
Ostatnia edycja:
to sama nie wiem dziewczyny...chyba przy nim zostanę?


Aljul a po co bierzesz dodatkowo magnez skoro ten calcium citrate ma juz w składzie magnez ?:)
chyba, ze czegoś nie skumalam to prosze wybaczyć :D

bo jak ja mam brać 4x magnez dziennie, każdą tabsę osobno plus osobno wapniowe w odstepach to powariuje..jem tylko 3 posilki dziennie to nie wyrobie
 
Ostatnia edycja:
Cocinella Ty jestes pewna że przyjmujesz ten preparat? calcium z magnezem, tak? Nie sam wapn z tej firmy Now Food? Jesli tak to mam dla Ciebie trochę informacji...
Po 1- źle odczytałaś dawkowanie i zawartość wapnia i magnezu w jednej tabletce :) Jak wejdziesz w Suplements Facts to pisze - powyzej tabelki z opisem - serving per 2 - co znaczy nie ze 2 tabl dziennie, tylko że w 2 tabletkach zawarte jest 600mg wapnia, 300mg magnezu itd takze bierzesz cały czas za małą dawkę...Zawsze tak piszą na tych suplementach wartość na dwie tabletki na raz- nie wiem czemu. na moich wszystkich zagranicznych suplementach tez tak pisze.
Po 2 - Czy dałabys rade odszukać gdzie na naszym forum był ten calcium z magnezem z Now Food polecany? Bo nie chce zrobić Ci mętliku w głowie i byc moze masz racje ze jest polecany, a ja pamiętam jedynie sytuację jedną zwiazaną z tym preparatem- gdzie zastanawiałysmy się chyba przeszło rok temu czy jest dobry- i któras z dziewczyn na polecenie Piranhy nawet pisala do producenta w jakim stosunku jest tam tlenek do asparginianu magnezu- i nikt nie odpisał, takze uznałysmy ze tego tlenku ktory nie za dobrze się wchłania jest pewnie więcej. Doszłysmy do wniosku że jednak cytrynian magnezu jest lepszym rozwiazaniem. Wybór należy do Ciebie .
Po 3- Wit D3 owszem jest potrzebna dla lepszego wchłaniania wapnia, ale lepiej w staraniach dziewczynkowych byłoby jej unikać, albo przyjmowac małe dawki- a ten preparat ma na prawde duża zawartość tej witaminy - w 2 tabl az 400mg, co przy normalnym przyjmowaniu 4 tabl daje Ci az 800mg- a witamina D3 podnosi testosteron ( przekonałam się sama o tym ) i jest polecana w staraniach o chlopca
Po 4- Ten preparat zawiera również Cynk który jest polecany w staraniach o chlopca i gdzie " już 30-60mg cynku poprawia ilość i jakość spermy i zwiększa ruchliwość plemników" - w 2 tabl masz juz 15mg- 4 tabl dadza Ci 30mg...jesli bierze to Twój mąż to poprawiasz mu dodatkowo parametry nasienia i zwiekszasz ruchliwość plemników- a na dziewczynke pasuje żeby były mniej pobudzone :p
Po 5. Mangan i miedz - również wpływają na poprawe płodności
Po 6 - w składzie dodatkowym jest wypisane że zawiera - soję, tez bym nie kombinowała z tym , szczególnie że ja mam problemy z tarczycą i soi nie wolno :)


Jesli jednak któraś z Was ma gdzies inne wytyczne co do tego preparatu to proszę wklejcie, przyda się dla innych staraczek. Ja piszę to co pamietam i to co pamietam że nie wolno przy dziewczynkowych staraniach
Cocinella wybór nalezy do Ciebie - ja jednak bym nie kupiła tego, wole nie ryzykować i nie wspomagać niczym nawet minimalnie żeby coś sprzyjało poczęciu chłopca :)
Ja kupowałam Calcium Citrate zwykłe z Now Food, magnez mag max b6, lub magnefar b6 max i to brałam. Produkty w Now Food mi jednak nie słuzyły i kupuje od roku Swanson Calcium Citrate, i równiez ze Swanson'a mam magnez tyle ze w proszku. Maż bierze calcium to które i ja, a magnez bierze magnefar b6 max, a teraz kupilam polomag b6 max mu. Magnez mag max b6 pamieta m ze sie ok 5 tabl łyka bo ma wieksza dawke niz inne.

Marzycielko jesli chcesz czarna S to proszę :) Opaska magnetyczna na rękę jonowa ADIDAS S czarna (5065557711) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje., tamta męska świetna, ale na mojego męża nie ma rozmiaru. musi mieć L lub XL
 
Airfix ja też mam ten sam Calcium i wychodzi na to że źle to wszystko biorę:-( więc muszę chyba zaopatrzyć się w ten ze Swansona.
Na tym opakowaniu pisze że w 1 tabletce jest:
Wit. D -1,25 mcg
Wapń 300mg
Magnez 150mg
Miedź 0,5 mg
Mangan 1,5 mg
a ja dodatkowo brałam jeszcze ten magnez Polomag 3tabl
Podeślij mi linka do tego swojego Calcium Citrate proszę - ja nie wiem jak ja to zrobiłam że się nie dopatrzyłam że tu jest już magnez
Mój M nie bierze tego tego wapnia na szczęście bo nie może ze względu na tworzenie się kamieni w nerkach

U mnie dziś kiepsko z samopoczuciem - gorączka i ból głowy -brrrr
 
Ostatnia edycja:
Airfix to sie teraz załamałam !!!!!!
No cóż i tak nie odwołuje starań :(
czytalam prawie wszystko ale dość pobieżnie, aczkolwiek na moim opakowaniu jest napisane o zawartości jednej tabletki ... Nieważne :( muszę kupić cos nowego ... Nosz k .... !
 
Jak możecie dziewczyby to dajcie mi link do tego sawsona to kliknę go dzisiaj bo z telefonu bardzo mi sie złe szuka ... I magnez osobno ten Polomag ?

Wapn i magnez bierzecie o innych godzinach ? Napiszcie prosze jak rozkładacie te tabletki :)
 
reklama
cocinella , aljul a dacie rade znaleść na necie identyczne opakowanie,z identycznym skladem jaki bierzecie? Bo ja się posiłkowałam w tych danych na linku od cocinelli...tam jest napisane wszystko na 2 tabl łącznie - pisze porcja 2 tabl - 125 porcji w opakowaniu ( a całe ma 250 tabl ) . Wklejam ilość minerałów z linka cocinelli. W moim swansonie tez jest napisane wszystko na 2 tabl, w now food tez miałam na 2 tabl rozpisane- tak zagraniczne suplementy maja chyba :)
Porcja:2 Tabletki
Porcji w opakowaniu:125
Porcji% Dzienne zapotrzebowanie *
* Dzienne zapotrzebowanie oparte są na 2000 kalorii w diecie.
† Dzienne zapotrzebowanie nie ustalone.
Witamina D
(od ergokalcyferol - wegetariańskie źródło)
400 IU100%
Wapń (z cytrynianu wapnia)600 mg60%
Magnez
(tlenek magnezu i od magnezu Asparaginian)
300 mg75%
I cynku (z chelat aminokwasowy)15 mg100%
Miedzią (z chelat aminokwasowy)1 mg50%
Manganu (od chelat aminokwasowy)5 mg250%

Zaraz Wam poszukam tych na 100% polecanych - ja od tego sprzedawcy biorę to CYTRYNIAN WAPNIA & WITAMINA D3 250t. SWANSON (5219017204) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. popatrzcie opis- tam tez jest wymieniona dawka dla 2 tabletek, nie dla jednej. W 2 tabl 630mg wapnia, wiec biore 4 tabl dziennie . a magnez CYTRYNIAN MAGNEZU 100% CZYSTOŚCI 227g SWANSON (5206649166) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. 1/2 łyzeczki ma 315mg , w opakowaniu jest juz ta łyzeczka. Nie moge znajsc z Now Food wapnia tylko...

cocinella Zbadaj poziom minerałow- co Ci zalezy, będziesz wiedziała na czym stoi, a najwyzej zwiekszysz dawke. Jesli nie masz czasu na zamawianie z neta to na szybko kupisz w aptece OsteoDiag i MAG MAX B6 , albo POlOMAG B6 Max.
Wit B complex przyjmuj cały czas, ja nie patrze ile biore dziennie, czy 100mg czy wiecej, Teraz mam tak ustawione ze jeden dzien ponad 100mg , drugi dzien 80mg.
 
Ostatnia edycja:
Do góry