reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Marzycielka Każdy zakwaszacz prócz Sylku dajesz na koniuszek palca, bo wybijesz wszystko :)

klauduska, majkelka Trzymam za Was kciuki :)

majkelka Jesli zalezy Ci bardzo na córce to wydaje mi się ze samo PH, odstep to za mało..bodajże ana87 tyle spełniła + troszkę diety i suplementów i nie wystarczyło to...aczkolwiek przy 2 czynikach w dalszym ciagu masz te 50%:) i moze sie udac:) ale nie musi :) Wiec wszystko zalezy od tego czy jestes mocno nastawiona na konkretna płeć :)

male liski Ja tak rodziłam, bez znieczulenia, z bólami krzyżowymi, te z brzucha to były mocne bo je czułam tak piąte przez dziesiąte, ale te krzyżowe to był armagedon! Mało tego dostalam oxytocyne choć miała skurcze bo połozna stawierdziła ze jej sie spieszy i ze bedzie bardziej bolało ale bedzie szybciej- to był dla mnie horror to co mi zafundowały. Blagałam o znieczulenie, o cc....wszystko grochem o ściane, a jeszcze mnie obrażała,a dziecko jak na moją posturę było duże....Dlatego do tej pory nie mam drugiego dziecka- wydaje mi się że moja psychika przez horror porodu blokowała to, na ten moment od poł roku jakos sobie to poukładalam w głowie i nie boję się tak :) Życzę Ci lekkiego i bezbolesnego porodu

Piranhu Jak zdrówko Twoje i dzieci? Jak koteczki ? :)
 
Małe liski a doczytałam ze jesteś w 30 tyg :) hihi,

Airfix - jeny w jakim mieście to taki horror ci zafundowali? Ja miło mój poród wspominam tyle chociaż dobrego, ale znajoma która tu rodziła tylko w innym szpitalu tez ma traume przy drugim dziecku jej zafundowali i juz dzieci nie chce trzeba było skargę pisać jak cie tak potraktowała

Ja właśnie zabieram się za studiowanie in gender :)
 
Miciur-ka No to własnie ja mam taka traume , ja przepłakałam 3 dni w szpitalu, a potem leczyłam depresje, chciałam bardzo długo skarge złożyc, ale stwierdziłam ze z nimi nie wygram...teraz planuje isc na wizyty do ordynatora tego szpitala to mu wspomne jaka ma położną u siebie. Zreszta na forum w necie ta połozna kazdy źle wspomina- kazda wyzywa od chorych psychicznie , i że dzieci nie powinnysmy mieć. A szpital elegancki, z renomą - Ujastek w Krakowie. A jednak chce drugi raz tam rodzić, tyle ze opłace połozna po to aby nie trafic na tamta jędzę, a poród w szpitalu blisko mojej miejscowości nie wchodzi w gre bo tez traktowanie nie jest dobre, a znów daleko w Kraków nie pojade bo maż nie zna Krakowa, wiec Ujastek jest po drodze :)
 
Airfix- wiesz moze bys cos zadziałała skarga, nie wiem sama.. no znajoma juz ma dwójkę dzieci i parka się trafiła wiec.mowi chrzani to i więcej dzieci nie chce, to chociaż jej się tak trafiło ;), ale no nie wyobrażam sobie takich przeżyć...

Dziewczyny a powiedzcie jak to wygląda jeśli ja się będę tylko do diety stosować a partner nie, oczywiście uwzględniając ze będą też zachowane ph, jony suplementy itp To jakie są szanse na daną płeć aniżeli jakby partner tez robił wszystko ? Nie wiem czy on będzie się tak stosował itp próbuje wiec określić szanse bez diety partnera suplementy może i bym wcisneła ;) ale nie wiem co z jedzeniem :)
 
Miciur-ka Jakis czas temu stosowałysmy my tylko diete, suplementy, a partnerzy nic...i czynniki liczyło się za spełnione nasze czynniki bez partnera, potem doszła dieta i suplementy dla partnera i po drodze tez sie zmieniło kilka zaleceń, i czynniki zaczelo sie liczyc uwzgledniajac partnera. Male liski swojego czasu podawała link ( ktorego teraz nie znajdę ) gdzie prowadzono badania nad dieta i skutecznoscia w planowaniu płci- ale ta dieta dotyczyła tylko nas, partnerów nie ...a mimo tego tam sie udało zaplanować płeć. Z moim M. tez ciezko z dieta, bo jak pracuje fizycznie to nie moze byc ciagle na rygorystycznej diecie, ale trzyma tak 70-80%, suplementy brał wszystkie, procz lukrecji bo nie moze i badan za nic zrobic nie chce, takze przez niego nawet jakbym spełniła sama 6 czynnikow czy 7-em to i tak nie bede miec tyle zaliczonych bo nie zmusze go do badan, bo ciagle sie wykreca
 
Cześć dziewczyny, na chwilkę tylko wpadam

Matik czuję się identycznie, dopiero 10 rano, a ja przeleżałabym i przespałabym cały dzień. Chłopcy już dają czadu na łóżku :) z odpoczywania dziś na pewno nici :) Moja też się kręci, wierci i chyba ułożyła się teraz poprzecznie
Airfix :*, kurcze z tym Ujastkiem takie sprzeczne opinie - nie wiem czy pamiętasz jak pisałam, ja rodziłam Alka w Krakowie, wybrałam wtedy szpital na Siemiradzkiego, właśnie przez to że Ujastek miał tak skrajne różne opinie. Ale myślę że masz bardzo dobry plan jeśli chodzi o położną

Podpytajcie się Piranhii ale mi się wydaje, że nie powinnyście się skupiać na "zaliczaniu czynników" - wydaje mi się że hormony, dieta, zakwaszanie to najistotniejsze rzeczy i nawet jeśli "zdobyłybyście" tylko te 3 punkty, to by by były te naistotniejsze punkty dzięki którym jest spora szansa że uda się. Zerknijcie dokładnie w tabelkę Piranhii, jesli chodzi o skuteczność metody - przestudiujcie sobie czynniki które spełniły dziewczyny, którym się udało...

Miciurka jak będę miała chwilę napiszę pare słów o diecie partnera...
Kate bidulko trzymaj się, i tak jesteś dzielna. Opaski już przyszły?

...chcę już wiosny! miłego dnia dziewczyny
 
Witajcie,

Witam nowe dziewczyny bo jeszcze nie miałam okazji się przywitać.

Airfix jak ja doskonale rozumiem tą traumę co do porodu - nawet nie wiesz jak bardzo - sam poród w moim przypadku był ok - położna fajna babeczka - lekarza nie było bo był na cc - przyszedł po wszystkim:tak: - ale ja bardzo długo nie mogłam sobie darować że nosiłam zdrowe dziecko i wszystko byłoby z nim ok gdyby nie brak kompetencji - przez co moje dziecko tak musiało potem cierpieć:-(
Przy 2 dziecku nie przerażały mnie bóle porodowe bo to jest do przeżycia tylko to że sytuacja może się powtórzyć i tak naprawdę to mój lekarz prowadzący podczas rozmowy powiedział mi że ja prawdopodobnie sama nie urodzę z powodu blokady psychicznej więc bardzo długo walczyłam z tym że z jednej strony chciałabym urodzić sama a z drugiej co jeśli sytuacja się powtórzy - na szczęście sytuacja sama się za mnie rozwiązała:tak:

Macy
powiedz mi proszę - bo mój starszy synek ma od dłuższego czasu powiększone węzły na szyi (lekarz powiedział że w zasadzie tylko tu) i nie wiem co z tym zrobić? - on ogólnie jest niejadkiem - i to kolejny powód do obaw - w zeszłym roku robiłam mu badania krwi i jego lekarz powiedziała że (chyba) OB ma delikatnie podwyższone ale żeby się nie przejmować ale jak tu się nie przejmować jak one wcale się nie zmniejszają z kolei inna lekarz powiedział mi że węzły u dzieci na szyi mogą być powiększone i to nic nie oznacza. Tak jeszcze sobie pomyślałam że to może być od zębów bo ma kilka brzydkich mleczaków i zaprowadziłam go do dentysty ale ona nic w zasadzie konkretnego nie powiedziała tylko zalakowała 2 zęby ;-) - nie daje mi to spokoju

małe liski ja też swoich chłopców staram się odrobaczać 1-2 razy do roku - Pani w przedszkolu tak mi kiedyś doradziła
Ja tez przy miałam bóle krzyżowe - te bóle brzucha tez u mnie nie występowały

Zakręciu śliczny Igorek i cały czas taki uśmiechnięty:tak:

kate trzymaj się

Ilaczku
śliczne imię dla córci

Ewelin fajnie Cię widzieć u nas? Jak tam Twoje dzieciaczki się miewają? Jak starsi bracia dbają o swoją siostrzyczkę?

Piranhiu jak dzieciaczki? I jak kotki - mój na chwilę obecną strasznie gubi sierść - jest ona dosłownie wszędzie

Przepraszam że tak mało pisze ale ostatnio bardzo trochę problemów nam się zwaliło na głowę - ma nadzieje że uda nam się z nimi jakoś uporać.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
 
reklama
Dzień dobry

Widzę że w takim razie znieczulenie jak najbardziej polecacie [emoji3]

A dziewczyny po cc możecie opisać jak sie czuliście i od kiedy mogłyście sie normalnie poruszać , funkcjonować, spać z mężem. [emoji5]️?

No i jak wyglada wasza blizna ?
 
Do góry