reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

kate mój młodszy też niedawno przechodził zapalenie jamy ustnej

ana ja też słyszałam nie raz o takim przypadku że z chłopca zrobiła się dziewczynka

Airfix sytuacja nie do pozazdroszczenia - panowie budowlańcy szkoda słów - sprawa chyba naprawdę nadaje się do sądu. Obok moich rodziców kilka lat temu sąsiedzi postawili dom i dopatrzyli się jakiś nieścisłości - skierowali sprawę do sądu i wygrali - co najlepsze to nie była ich taka pierwsza tego typu sprawa (sąsiadów oczywiście) - dzięki takim kilku niedopatrzeniom murarzy całkiem nieźle się ustawili w życiu ...a na koniec się rozwiedli:tak:
 
reklama
Ana a na kiedy masz termin? niezła sprawa.

jutro nie będzie usg, moja gin ma kalendarz tak wypchany, że nie da rady, zresztą mówi, żeby jeszcze poczekać i zapisała mnie na 8 stycznia, będzie wtedy 15tyg i 6 dni, wtedy już coś bardziej konkretnie będzie widać, a jak mam teraz znowu gdybać nad zdjęciem, nubem, to już nie potrzebuję tego stresu, pójdę po konkrety ;-)muszę wytrzymać.
 
ilaczek- termin mam na 4 stycznia. &&&&&&&&&&&&&&&&& za synusia . pozytywnie zazdroszcze córek .wiem co przeżywasz. mnie to dużo kosztowało. a teraz znów jakieś niedomówienia.... naprawde nastawiona jestem na syna. jak urodze to się odezwę. pozdrawiam
 
Hello! Padł mi router i byłam przez jakiś czas bez internetu.

lenka
, w zasadzie nie wiedziałam o tym bo wtedy jeszcze byłam zafascynowana tym jak świetnie się dogadują dzieci mojej koleżanki (mama05, kiedyś pisała tu na BB :-), ma starszą córkę i młodszego synka), między dziećmi mojej siostry nie było też wtedy aż takiej przepaści, ona pogłębia się z wiekiem ale z drugiej strony zdaję sobie też sprawę, że zależy to nie tylko od płci ale w dużej części od charakteru dzieci. I masz rację - zapewne mając wtedy świadomość tego wszystkiego i tak zawalczyłabym o córkę :-D 2 dni temu byłam u siostry w odwiedzinach to 2,5 letnia Kaja trzymała się z ponad 6,5-letnią Mileną a 4,5-letni Krzyś z 9-letnim Mateuszem ...a wydaje się, że Krzyś z Mileną powinien się najlepiej dogadać bo dzielą ich tylko 2 lata, dziewczyny i chłopaki mają jednak swój świat ;-) choć zapewne nie ma tu reguły. Podsumowując jednak - tak, masz rację, mając świadomość tego wszystkiego i tak zawalczyłabym o córcię :tak::-)

ula87
, witaj, będę Ci kibicować w spełnieniu marzeń. U mnie kalendarz chiński w przypadku synka się nie sprawdził a w przypadku córki tak - ot klasyczne 50% skuteczności :-D Co do wapnia - warto kupić wapń i magnez w osobnych preparatach gdyż często w preparatach Ca+Mg magnez występuje w postaci źle wchłanialnego tlenku, fajne ale dość drogie są te preparaty: SWANSON CYTRYNIAN WAPNIA PROSZEK 227g KOŚCI (4906818453) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje., SWANSON CYTRYNIAN MAGNEZU 227g SERCE KOŚCI STRES (4906819411) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje., z B-100 może być np. ten Witaminy z grupy B B-100 B100 aż 100 kaps. MOCNE (4938999127) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje..

anufifi, kwestia jonów ma największe znaczenie w okresie okołoowulacyjnym :-)

Andziak
, no jasne, niestety nadal mam tylko skrótowe wytyczne bo nie zrobiłam jeszcze lepszego opracowania, podaj na PW maila to Ci podeślę. Niestety z FB nie korzystam, kiedyś trzeba będzie to zmienić, będziesz mieć za to mojego maila a odbieram go zazwyczaj kilka razy dziennie, na pewno więc wiadomości od Ciebie nie przegapię :-) Z Kai też niezłe tornado a do tego uparciuszek i Zosia Samosia - wszystko musi robić sama ...jest też strasznie cwana i mądra, codziennie mnie zaskakuje. Czekam na fotki Twoich synów, na pewno Jędruś bardzo się zmienił. Krzyś też mało mówił jak na swój wiek ale się rozkręcił, moja znajoma ma synka już 3-letniego a mówi on tylko pojedyncze słowa podczas gdy Kaja nawija pełnymi zdaniami, wszystko w swoim czasie.

igusia, dziękuję za miłe słowa, będę Ci mocno kibicować :-) Ja niestety poza dostępnymi tu na forum wytycznymi nie mam innych zapisków.

Ana
, ale numer, rzeczywiście się zdarza, że napuchnięte wargi mylone są z jąderkami, masz jakąś fotkę z USG? Niebawem dowiesz się i wszelka niepewność się skończy a Ty przytulisz swoje Małe Wielkie Szczęście, będziesz mieć mega emocjonujący poród, trzymam z całych sił kciuki!

kate, dużo zdrówka dla Alanka i pomyślnych zakupów jutro :-)
 
aljul ja też myslałam, ze to angina, tez byłam na pogotowiu,
tylko mały nie ma gorączki i to wykluczyło anginę,
pójdę jutro jeszcze raz do lekarki naszej, zeby sprawdziła czy mu przechodzi,
jak długo małego buzia bolała?
ilaczek, ana chyba najgorsza jest ta niepewność, trzymam &&&&& za dobre wieści dla Was
 
Proszę podpowiedzcie mi proszę co do witaminy C. Zażywam Olimp Gold Witamina C 1000 forte (bioflawonidy cytrusowe). Wydaje mi się, że cytrusy nie są wskazane do spożywania podczas starania o dziewczynkę. Czy to nie jest problem? Może lepiej brać taką zwykłą?

Na kłopoty z opóźnionym rozwojem mowy polecam zestaw prof. J. Cieszyńskiej "Kocham mówić". Ćwiczyłam z synkiem i było widać efekty. Zainteresowanym chętnie podeślę :-)
 
reklama
kate coś około tygodnia - u nas też nie było gorączki - używałam jeszcze ARGENTIN-T do psikania w buzi

Piranhiu
- for U
IMG_1713.jpgIMG_2125.jpgIMG_2146.jpgIMG_2165.jpgIMG_2142.jpgIMG_2121.jpg
...to ostatnie zdjęcie - nie mogłam się powstrzymać żeby Wam nie pokazać jak Chaki się relaksuje:-):-):-)

mój młodszy synek też zasuwa już od dłuższego czasu pełnymi zdaniami i ma bardzo bogate słownictwo - jestem czasami w szoku skąd on bierze niektóre słowa
 

Załączniki

  • IMG_1713.jpg
    IMG_1713.jpg
    20,4 KB · Wyświetleń: 50
  • IMG_2125.jpg
    IMG_2125.jpg
    19 KB · Wyświetleń: 55
  • IMG_2146.jpg
    IMG_2146.jpg
    17,7 KB · Wyświetleń: 58
  • IMG_2165.jpg
    IMG_2165.jpg
    17,3 KB · Wyświetleń: 54
  • IMG_2142.jpg
    IMG_2142.jpg
    19 KB · Wyświetleń: 54
  • IMG_2121.jpg
    IMG_2121.jpg
    24,2 KB · Wyświetleń: 58
Ostatnia edycja:
Do góry