reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

maran-atha Ja kompletnie nie myslę o ciązy, nic sobie nie wmawiam, nie doszukuje się objawów, opisuje tylko wszystko co się pojawiło bo może pasuje do czegos innego niż ciąża-a tą myślę że można wykluczyć...tylko martwi mnie ten ból brzucha, nie jest to zwykły ból który odczuwałam kiedykolwiek, jest to tak silny tępy ból że powoduje trudności nawet w oddychaniu, nie mówiąc o leżeniu czy siedzeniu, chodzenie nie wchodzi w gre, a boję się żeby to nie był jakiś polip, cysta , nadżerka czy inne pieroństwo, ciąży nawet nie chcę brać pod uwagę-na pewno nie z tak silnym bólem. No i pomimo tego że nic nie brałam to piersi przestały boleć, więc mysle ze to coś z hormonami nie tak, zreszta temp na wykresie niska jak na drugą fazę cyklu . Może uda mi się we wtorek do lekarza się dostać
 
reklama
Airfix i ja Ci ciazy nie wmawiam, poprostu czasem nas cos boli i zaczynamy o tym myslec, od czego to boli itp a im wiecej analizujemy tym wiecej roznych "objawow" roznych nieprawidlowosci u siebie obserwujemy, czasem podpinamy to pid ciaze - kiedy jej wyczekujemy, a czasem pod chorobe itp jesli ciazy nie oczekujemy lub sie o nia nie staramy. Ja mam polipa endometrialnego i on w ogole nie boli, poprostu powoduje krwawienia srodcykliczne i prawdopodobnie uniemozliwia zagniezdzenie a dowiedzialam sie o nim przypadkiem na kontrolnej wizycie u ginekologa i dopoki o nim nie wiedzialam nie mialam zadnych objawow a jak mi lekarz powiedzial, ze go mam i zaczelam czytac o nim to wowczas zaczely sie pojawiac wszelakie objawy z nim zwiazane.... tak jakby moje myslenie spowodowalo uaktywnienie sie objawow, ktorych wczesniej nie mialam... jesli sie martwisz to zrob badania hormonow i idz do gina na usg ale na poczatku nowego cyklu bo teraz przez pogrubione endometrium i tak nie bedzie zbyt wiele widac...
 
Witam poświątecznie :-)

Milla
, tym razem na pewno Twoje marzenie się spełni, będę mocno trzymać kciuki!

Andziak, co u Was słychać? Jak dajesz sobie radę?

lenka, choć zapewne nie jest to regułą i zależy również od charakteru dzieci ale wg mnie zazwyczaj dwóch chłopców z małą różnicą wieku lepiej się dogada jak brat z siostrą - mój synek i córka to dwa różne światy, nawet wczoraj moja siostra (która też ma syna i córkę - syn starszy o 2,5 roku) powiedziała, że jej dzieci to dwa różne światy i dzieci tej samej płci dużo lepiej się dogadują.

ilaczek
, z potty shot powinno być już ładnie widać od 16 tygodnia, idź na USG i po prostu poznaj prawdę - najgorsze to tak jak piszesz być w niewiedzy i zadręczać się myślami. Według mnie do oceny płci lepsze jest USG 2D jak 3D. Będę z całego serca i z całych sił Ci kibicować wierząc, że popłyną łzy szczęścia.

gorgusia, piękną rodzinę tworzycie a Ty po prostu kwitniesz!

anufifi, kciuki mocno zaciśnięte!

zakręcona, ależ pech Was spotkał, u mnie z kolei pękł wężyk pod wanną i cały garaż zalało.
 
Piranha powiedzmy ,że rozumiem z tą płcią różnica wieku dogadaniem itp. ale przyznaj,że chociaż o tym wiedzialas staralas się o córkę i tak i tak ;) a ja chetnie bym.sie o tym przekonala na wlasnej skórze ,)
 
Lenka ja ma 2 corki z niespelna 2 letnia roznica wieku, ale maja tak rozne charaktery... przyznam, ze jak chca to potrafia sie bawic ale i walcza o byle co... ja mysle, ze to nawet nie kwestia plci a charakteru dzieciakow... jedne sa spokojniejsze bardziej ugodowe a inne sa egocentrykami, malymi zazdrosnikami itp. Pewnie po kilku latach jak dorosna bede sie i tak dogadywac niezaleznie od plci... a te najwczesniejsze lata trzeba poprostu przeyrwac :)
 
Cześć dziewczyny jestem tu nowa chociaż niezupełnie..podglądałam to forum jakieś 3,5 roku temu jak planowałam narodziny mojego dziecka, chciałam wtedy by był to syn i tak się stało że jestem mamą 20 miesięcznego synka. teraz marzę o córce jak większość z Was. Chciałabym rozpocząć starania za 2 miesiące. do tej pory od września łykam suplementy. Chciałabym również zrobić sobie badania hormonów i minerałów czy mogłybyście mi podpowiedzieć w jakich dniach cyklu zrobić te badania? :-). Te forum to coś niezwykłego skarbnica wiedzy i porad na temat planowania. Jak czytam Wasze posty to mam iskierkę nadziei, że i mnie może się uda...:tak: a jeśli nie to będę mamą wspaniałych chłopaków..:-) Pozdrawiam Was Dziewczyny i liczę na Waszą pomoc
 
Ilaczek Jeśli stać Cię na kolejne usg to ja bym chyba poszła...zresztą ja bym chyba chodziła dopóki by któryś nie powiedział że na 100% będzie chłopiec lub dziewczynka :) Ilaczek mnie też strasznie nie daje spokoju to Twoje zdjęcie z USG...jest po prostu inne niż większość dziewczynkowych które oglądałam, kompletnie rozburzyło "moją teorię" oceniania dzieciątka na usg...tułów krótki do tej pory zazwyczaj był chłopcem, dziewczynki są dłuższe, chłopcy są zazwyczaj bardziej okrągli w brzuszku ( tak jak Twoja dzidzia na usg ) , dziewczynki bardziej płaskie... używam słowa " zazwyczaj" bo wiadomo że zdarzają się wyjątki, także jesli lekarz sądzi że skłania się co do dziewczynki to znaczy że całą teorię obaliłaś :) Kochana ja trzymam bardzo mocno kciuki za synka &&&&&&& A próbowałaś skusić się na metody ludowe które dziewczyny tu praktykowały ? Soda, woda z kapusty, test z obrączką - tylko to juz tak raczej dla zabawy, bo np. u Any87 się nie potwierdziło


maran-atha Oj ja też tak czasem miałam z chorobami :) najgorzej było jak sie dowiedziałam o mojej tarczycy- zaczeło mi dolegać wszystko :D A to co powinno wzbudzic moją czujność jako symptom innego zaburzenia również zgoniłam na tarczycę-po czym moja lekarz rodzinna powiedziała- Dobrze ze Pani ma ta tarczycę, bo sobie Pani na nią może wszystko zrzucić...ile Pani chodzi już z tymi krwiakami? A ja - 6 lat :D
A już chyba mam przyczynę moich bólów brzucha- mam chyba infekcję bakteryjną tak gdzie nie trzeba hehe...poszukałam na necie objawów, a jeszcze upławy się pojawiły, choć cały czas używam od roku Lactacyd femina plus, ale już wiem od czego nawet..... kot był w świeta u nas w domu, który paskudził w łazience i chyba coś od tego złapałam...jestem wściekła jak nie wiem, bo tego kota uważają za pana i władcę domu, do tego stopnia że brzydziłam się do łazienki wchodzić i latałam tylko z domestosem w sprayu do dezynfekcji. Wczoraj na noc wziełam globulkę, myślałam że zaraz mnie rozerwie z bólu, a do rana bylo duzo lepiej, i dziś na noc dam globulke z nystastyną przez pare dni na zmianę z iladian direct i moze przejdzie :/


Ula87 Witaj :) Badanie hormonów robisz w 3dniu cyklu - prolaktyna, estadiol, testosteron, zrób tsh dla świętego spokoju, LH i fsh ...a 6-7 dni po owulacji ( zalezy jak długa masz drugą fazę ) zrobisz progesteron :) badanie minerałów robisz w dowolnym dniu cyklu -wapn, magnez, sód i potas. Zostań z nami :) Ty za dwa miesiace zaczynasz starania , a ja za dwa miesiące przechodze dopiero na dietę i staranka na wiosnę :)
 
Airfix ja mialam wiecznie problemy tego typu, ale wkoncu trafilam na dobrego lekarza i odpukac od 4 miechow mam spokoj. Teraz zostaly mi ostatne 4 tabletki Candivagu i cos tam jeszcze mamam. Kuracje mam na pol roku. Akurat do wiosny sie wylecze. A w ktorym miesiacu zaczynasz starania?
Iliaczek a do jakiego lekarza chodzisz? Tam u siebie czy w Ol?

My po spacerku, obiadku i teraz lenistwo. :)
 
Ja natomiast terax w swieta troche odpuscilam diete...tzn z zakazanych to pomidorowa zjadlam i triche ziemniaka do miesa...ale od dzisiaj kakao ser zolty szklanka mleka i mieta...od jutra jade na nabiale caly czas...
A poza tym tak sobie gadalismy ostatnio i mąż i siostra twierdza ze chyba lepiej jakby moze jednak chlopiec byl ...bo tak juz jestesmy wprawieni ..hihi tak wiec dieta dieta i to wsxystko ale teraz to marze zeby sie wogole udalo
 
reklama
Anufifi Oj jakbym słyszała męża swojego :) Jak tylko słyszy słowo-dieta to jemu jest bez różnicy co będzie :) Tym bardziej że On i synek chcą drugiego chłopca , także przestało mu zależeć...

ania_g_21 Planowałam w maju zacząć staranka, ale na dzień dzisiejszy myślę że prędzej czerwiec, ale nie dalej :) Muszę uporządkować tą budowe domu, musze być bliżej jak dalej ze wszystkim i muszę mieć przede wszystkim mniej stresu i próbuje dostać się do hematologa jeszcze zrobić badań pare-teraz mam kontrole w styczniu jedną, ale potrzeba bardziej specjalistycznych badań, no i przede wszystkim muszę wybrać się do innego ginka.Pokazać stos badań, przegląd cykli i niech podpowie mi co dalej robić... Mam ochotę podejsc do starań na naturalnym cyklu, albo wrócić do Clostilbegytu- jeszcze nie zdecydowałam tego
 
Do góry