reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Hej dziewczyny
Smile ja również nie widze nuba. No i jeszcze chyba za wczescnie, jescze z dwa tygonie trzeba by było poczekać aby cos wiarygodniej odczytac plus dobre ujecie z USG.
elmo witaj Kochana , Super zdjęcia. Moja mała tez juz staje przy meblach no i oczywiście równiez nie śpi po nocach. Smoczka nie lubi a jeszcze ją dokarmiam piersią wiec moze to jeden z powodów. Budzi sie na cyca, spram sie podawac jej herbatke w butli, troche wypije i za pół godziny znowu pobudka. Drugi powód to zeby, wczoraj jej wyszedł pierwszy, trze te dziąsła bo teraz pewnie kilka na raz che wyjść. Także może nie pociesze ale nie jesteś sama. Dodadtkowo Moj najsatrszy teraz w szpitalu, jakas biegunka plus angina, odwodnił sie i lleżał pod kroplówką. Dziaj wychodziny, Co to było to niewidomie wyniki badań bedą 1-2 grudzień to moze cos lekarze powiedzą. Dobrze ze poki co Gabi nic nie załapałą. A tak wogóle to na jakie zajecia sie zapisałas? Ja chodze na angielski aby go podszlifowac bo od dobrych kilku lat nie mam z nim stycznośći i wszytsko sie zapomina. Ale tez brakuje mi na wszystko czasu wiec nie wiem jak długo na niego pochodze.
 
Lily78 życzę Ci małej dziewczynki, może akurat tyle wystarczy :) Byłoby super, jakby udało się i taki fajny prezent na święta byśmy mieli.

Gorgusia który to tc? Trochę małe to zdjęcie.

małe liski szybko minie ten czas do maja :) Za to ja bym chciała już dwie kreseczki na teście zobaczyć ;). Na zdjęciu wyglądasz tak w sam raz, a krągłości lekki zawsze dodają uroku ;).

Airfix ja za każdym razem na początku cyklu jestem pozytywnie nastawiona, tylko pod koniec zawsze doła łapię. Wierzę, że w końcu wszystkim nam się uda i spełnimy swoje marzenia. Powodzenia w szpitalu.

ilaczek ładnie rośnie mały kropek. To może będziecie mieć prezent na święta i poznasz kto tam siedzi :).

Smile troszkę wcześnie na poznawanie płci chyba. W 20 tc już na 100 % będzie wiadomo.

macy ja jak zazdroszczę takiej temperatury :D To dobrze, że możesz zaufać mamie. Ja też mogę powierzyć moją Lili mamie, teściów też mam w porządku, tylko niestety mieszkają na drugim końcu Polski.

Elmo synek przez ten czas na pewno się przyzwyczai a do tego czasu opiekunki go rozpieszczą ;). Twoja mama to już ma praktykę :D przy 8 dwojka to pikuś ;). Jakie on słodkie oczka robi :) Może to przez wypadanie smoczka tak się budzi?

magda powodzenia u lekarza.

Ja teraz cierpliwie czekam na @ i potem kolejna próba. Jestem trochę chora i mam pytanie. Co mogę brać na wzmocnienie na diecie chłopczykowej? Piję wodę z cytryną jak na razie. Mogę brać apap? Coś na gardło? Wiem, że witamina C zakazana. A czosnek i cebula?
 
Magda zycze duzo zdrowia. Pewnie czas dla Ciebie teraz nerwowy ale mam nadzieje ze wszystko bedzie po Twojej mysli &&&&
Elisse przez wypadanie smoczka rowniez. Zdaje sobie z tego sprawe i juz nie raz nawet mialam ochote skonczyc ze smoczkiem jednak on w wielu sytuacjach ratuje nam zycie. Wiesz ja juz dawno nie karmie piersia a dziecko ma jednak silna potrzebe ssania, nie mam serca mu go zabrac :/

Ewelin witaj. Wspolczuje z powodu starszaka. Kurde te wirusowki sa okropne, duzo zdrowia zycze. Wrzuc jakas fotke Gabi, nawet nie wiesz jaka jestem ciekawa jak wyglada. Powiem Ci ze rzeczywiscie pociesza mnie fakt ze nie tylko ja wstaje w nocy :tak: Moj jest takim nocnym glodomorem, w dzien je srednio za to w nocy mleczko i mleczko, juz probowalam zageszczac kaszami, grysikami i cudami ale to niewiele pomaga, jak sie obudzi to chce mu sie jesc i tyle. Ale nie narzekajmy w koncu to jeszcze maluszki, jeszcze wiele nieprzespanych nocy przed nami ;-) Moj ma 2 zabki, narazie nie widac nastepnych ale to co sie slini i wszystko gryzie to masakra :/ Co do mnie to robie taki kolejny stopien kursu dla ksiegowych :/ caly rok kazda sobota, w lipcu egzamin panstwowy :szok: juz sie boje ale taki zawod, wiec co zrobic trzeba sie szkolic. Wklej koniecznie jakas fotke. A Ty kiedy wracasz do pracy???
 
Elmo, Evelin, fajnie Was widzieć. Jakiś sentyment mam do Was.
Elmo, ile Michaś już ma? Taki fajny szkrabik. Czasami dzieci budzą się w nocy z przyzwyczajenia. Moi też się domagali, ale w końcu wyczytalam, że przy 8 miesiącach powinno dziecko przesypiac noc. Młody dostawał trochę wody i jakoś poszło. Młoda trochę trudniejsza sztuka. A teraz powiem tak - jeśli karmi się piersią, nocne jedno karmienie bym zostawiła. Przy mm eliminowałabym. :tak:
Evelin, zdrowia dla synusia. Czy ja się kiedyś zdjęcia doczekam? Proszę...
Małe liski, muszę sobie jakąś samostrzalke zrobić i wrzuce.

Temperatury nie ma co zazdroscic. Serio. O 14 mieliśmy 36, odczuwalnosc 40. Po tylku kapie, pachy mokre. Ja człowiek północy jestem. :-D
 
Macy mowisz ze po tlku kapie :) Ja juz podpatrzylam fotke Gabrysi na face, jest przeslodka :tak: Michal w Mikołaja skonczy 10 miesiecy. Corka juz przesypiala noce na tym etapie a karmiona byla tak samo, ale z nia wszystko bylo o wiele prostsze... Hmmmm moze bede mu robic mniejsze porcje w nocy... wody sie nie chyci, on jakis taki nie głupi jest :baffled:
 
Elmo, obstawiam, że Michaś głodny nie jest. Ty masz siedmioro rodzeństwa? :szok: Szacunek dla rodziców!
Maran, Ciebie na FB znalazłam. :-) Po wiewiórce poznalam. :-D
 
reklama
Heyka dziewczyny ostatnio szperałam po jakiś publikacjach i znalazłam coś na temat testosteronu
Okazało się, że żywienie z wysokim udziałem tłuszczów zwierzęcych, obfitujących w nasycone kwasy tłuszczowe i cholesterol, sprzyja utrzymaniu wysokiego poziomu testosteronu. I odwrotnie: żywienie ze znacznym udziałem tłuszczów roślinnych, pozbawionych cholesterolu a obfitujących w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, prowadzi do ustalenia niskiego poziomu naszego hormonu. Obniżeniu poziomu testosteronu sprzyjał również znaczny udział błonnika w diecie, co badacze wiązali ze zdolnością tego składnika do blokowania wchłaniania cholesterolu. Tę hipotezę potwierdzają najnowsze obserwacje leków przeciwcholesterolowych, których stosowanie prowadzi do znacznego spadku poziomu testosteronu :)
Może można by to także dodać do diety dziewczynkowej tylko że źródłem tłuszczów zwierzęcych są m.in: masło, mleko wysoko procentowe, śmietany, sery które w sumie są zalecane w tej diecie. Niestety spożywanie tych produktów w większych ilościach powoduje znaczny wzrost poziomu testosteronu, a z kolei w diecie dziewczynkowej chcemy mieć niski poziom tego hormonu. Więc w sumie nie wiem może wystarczyłoby zastąpić masło margaryną typu Flora czy coś w tym stylu
 
Do góry