reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

maran- atha No co Ty, nie załamuj się...wiem że łatwo się mówi, czasem potrzeba pare dni żeby ochłonąć po rewelacjach u lekarza, ale wiem że znajdziesz dużo siły i będziesz walczyć o synka...:) Mi też przychodzą takie dni że mam ochotę zostawić to wszystko i skończyć ten maraton po lekarzach z którego i tak nic nie wynika...ale potem znów przychodzi wielka chęć spełnienia marzenia :) Trzymam kciuki...&&&&

Oczy niebieskie Ale cudoooo!!! Ale teraz Ci powiem najlepsze.... Ja mam chyba de javi :-D ja już tą pierwszą fotkę ( identyczna czapka, śpioszki, podoba poza ) widziałam u kogoś na facebooku , u jakiejś znajomej mojej znajomej ..ale żebym to mogła sobie przypomnieć u kogo ,to by dobrze było
 
reklama
Małe liski super masz synków :) teraz możesz cieszyć się ciążą, skoro wymioty przeszły.

Zakręcona co za metoda :D Bóle powinny niedługo przejść. Czekam na zdjęcia szafy.

kate fajne prezenty. Takie mniejsze placówki zazwyczaj bardziej dbają i angażują rodziców. Maluchy na pewno zadowolone.

Matik piesek chce się przywitać z malutką przez brzuszek :) tydzień szybko minie i znowu zobaczysz maleństwo. Śliczny brzuszek. Taki zgrabny.

magic87 najważniejsze, to spełnienie jak największej ilości czynników. Zawsze to zwiększa szansę na dziewczynkę. Nie zawsze da sie wszystko stosować.

ajlul czytałam gdzieś, że przy staraniu o dziewczynkę powinno się unikać śniadań lub jeść bardzo późno. Mało kalorii na dziennie. Napisz, co powiedział endokrynolog. Życzę, byś dostała zielone światło.

anuffi tam przebadają dokładnie synka i może coś znajdą.

Magic Airfix dobrze radzi. Podpytaj lekarza, co o tym sądzi.

Airfix niezły mężowi szlaban zrobiłaś. Dziś zajadam się kiszonymi ogórami :)

matik to teraz mama będzie odchudzać haha.

maran-atha
przykro mi. Ja mam zamiar w przyszłym cyklu działać dzień po pozytywnym teście owu. Rozumiem, że masz dość. Ja też już pomału zaczynam tak mieć. W końcu zobaczysz te 2 kreseczki.

Oczy niebieskie słodkie minki robi mały :)

Dorcia może córka Cię zaskoczy i dobrze zareaguje na braciszka ;)
 
Matikładny zgrabny brzuszek:) moj pies tez kładł sie kolo brzuszka w ciazy

oczy niebieskieale słodziak z Twojego synka:)

Anufifi zdrówka dla Was

Maran glowa do gory Oczywiście ze jesy Ci pisana kolejna dzidzia synus Dzisiaj juz nowy dzień, nowe możliwość,noee sily Będzie dobrze

Male liski koniecznie musisz pomóc i powiedziec nam dokładnie swoja dietę i menu Wiesz jak bym chciała za jskis czas jeszcze rax spróbować to fajnie wiedzieć :) na pewno nam pomozesz:-)

Pisze z tel i oczywiście dziura w glowie co i której mialam napisać...;-)

Airfix.dla Was tez dużo zdrowka i oby wizyta w szpitalu pomogla:-* no ładnie załatwiłas swojego M :-)
 
Ostatnia edycja:
hej kobitki oczy niebieskie piekny synus gratuluje takiego skarba :-)
wczoraj bylismy na zakupach w tesco i weszlam na dzial ubranek dla noworodkow lubie ogladac takie malutkie ciuszki i byl taki piekny pleciony sweterek na chlopca noworodka zakochalam sie w tym swetrze i corka z nami byla pokazalam mezowi sweter mowie zobacz jaki slodki sweterek a corka do meza tata zrob mi brata :szok: a my takie oczy ona bardzo by chciala miec rodzenstwo a mnie boli az w sercu ze juz mogla miec dawno juz dawno chcialam jej dac rodzenstwo ale nie wyszlo i to tak boli jestem po 4 poronieniach drugie dziecko jak bym nie poronila moj syn mialby juz 5 lat roznica miedzy nimi byla by 2 lata :-( ale wole sobie nie przypominac bo az mnie sciska trzeba sie wziasc w garsc i dobrze postarac wszystko zaplanowac jak trzeba :tak:
 
dziewczyny!!
Ogromna prośba - nie dam rady przelecieć te 9 tys stron :(, a wiem, że kiedyś pisałyście.
Co podać mężowi, żeby miał więcej plemników żeńskich? jakie suplementy? jaka dieta?
wstrzemięźliwość powyżej 7 dni? i ciepłe kąpiele?
Pomóżcie :)
 
magda Teraz trzeba myśleć już o tym że kiedyś się uda i będzie miała córcia rodzeństwo :) Ja już nie rozpamiętuje..wiadomo że zdarzają się chwile gdzie mysle- co by było gdyby się stało tak, a nie inaczej...Ale wiem ze to nie pomaga mi w kwestii psychiki i nastawienia się do starań... Ja już sie naoglądałam przez 2 lata dwóch kreseczek z których nic nie wyszło, ale zaczełam inaczej podchodzić do tego, bo wiem ze smutkiem dołuje samą siebie....Nie wiem w jakim wieku jest Twoja córka, ale mój synek ma 6 lat prawie i ja chcąc nie chcąc powiedziałam mu o tych ważnych sprawach- że posiadanie rodzeństwa to nie jest takie proste, bo najgorzej jest jak gdzies idziemy czy to do znajomych, czy w przychodni u lekarza czy gdziekolwiek indziej i tam ktos wylatuje do synka z tekstem- przydałaby Ci sie siostrzyczka albo braciszek, powiedz mamusi i tatusiowi to Ci kupią.... a ja od razu łzy w oczach, dziecku przykro się robi, bo widzę jak mu też się oczy zaświecają i na ta porę moję dziecko potrafi takim tekstem odwalić komuś że mu w piety idzie ;) raz odpysknął w przychodni starej babce- A co Ty sobie myslisz ze dzidziusie to z nieba spadają? Jak będę miał miec barciszka to będę miał......u kuzynki meza tez miał byc dzidziuś ( 7tyg i koniec był ) i moj synek wiedział o tym, bo synek tej kuzynki sie tak cieszył ze bedzie miał rodzienstwo...i koncu mnie spytał-co z dzidziusiem u cioci....Wiec musiałam powiedzieć jak to jest z tą stratą ciąż...wytłumaczyłam ładnie i nawet dużo sam sobie dołozył żeby przełozyć sobie to na jezyk dziecięcy ;) Takze madzia nie załamuj się :) Bierz życie za rogi i staramy się o rodzienstwo dla naszych dzieciaków :))

marko Jak sie cofniesz z 50 stron do tyłu to akurat dojdziesz do wytycznych co do planowania dziewczynki :) ( jak nie chcesz to wpisz w google-" czy mozna zaplanować płec dziecka babyboom.pl 7 czynników " i Ci wyskoczy ) a i dowiesz się wielu ciekawych rzeczy :) Ja rok temu jak tu przyszłam , uwierz przebrnełam przez te tysiace stron hihih
Ogólnie to najwazniejsze suplementy co do planowania dziewczynki to Cytrynian Wapnia 1200mg, Cytrynian Magnezu 600mg, Wit C 500-1000mg, Zurawina, B6-100 complex, kwas foliowy, sa jeszcze inne w zaleznosci od wyniku Twoich hormonów..bo mozna i łykać Castagnus lub Vitex jesli masz niski progestereon, a jesli testosteron za wysoko to herbatka z miety lub saw palmetto.....Dieta niskokaloryczna, niskoenergetyczna, niskoproteinowa, musi zawierac duzo wapnia i magnezu przy czym mleka nie wiecej niz 2 szklanki dziennie , sery zołte, białe, jogurty naturalne, truskawki, maliny. Oczywiscie gorace kapiele jak najbardziej wskazane dla M :) Z ta wstrzemiezliwoscia róznie jest..jesli znasz swoj cykl perfekcyjnie to i mozesz wstrzemiezliwosc zastosowac i np. metode 0+12, bo ja probowalam trafic na 2-3 dni przed owulacja i nic z tego, cykle staraniowe sa tak pokręcone zawsze że niczego nie mozna byc pewnym ;)
 
Strzałeczka,

Małe liski, co u Macy? Macy goni własny ogon. Normalnie nie wiem, gdzie mi cały czas ucieka. Dzisiaj po śniadaniu wybraliśmy się na targ. Taki targ co to ma 15 tysięcy stoisk. Moje dzieciaki tylko żarciem zainteresowane. :-D Ja kupiłam bardzo wygodne skórzane sandały ręcznie robione za 70 zł. :-) I umówiłam się z panem, że jak będę dla dzieci potrzebować, to mi zrobi jakie chcę. I cieszę sie bardzo, bo normalnie cholery dostaję - wydaję 150 zł na sandały dla córki, a to ani skóra, ani wygodne! Ile zachodu, żeby znaleźć but nie na obcasie albo koturnie! Dla czterolatki! A tu za 50 zeta myślę, że mi zrobi co chcę. I świeczki zapachowe kupiłam i mydełka ręcznie robione. Za grosze, chociaż tu grosz, tam grosz... No. Tak mi dzień minął. Chłopców masz cudnych. Oni chyba do Ciebie podobni, co? Jakie mają charaktery, bo wyglądają na mega spokojnych.
Kate, jak mi jeszcze raz napiszesz, że Twoje chłopaki spali i śpią tyle, to się i Ciebie pogryzę. Młody dał mi żyć, bo budził się na karmienie i był spokój, ale o 6 pobudka - nie było zmiłuj się. Czasami mu baje włączałam i spaliśmy, bo nie dawałam rady. :nerd: A młoda mi dała popalić - bywało po 20 razy wstawałam. Teraz też pobudki się zdarzają, ale to luxus mam i tak. Myślę, co z wózkiem zrobić, bo mi ten McLaren po głowie chodzi, a tu nie ma. Może moja mama mi przywiezie. Musi być lekki, zwrotny, ale dawać radę na wertepach, bo tu chodniki to masakra jakaś. Choinki makaronowe cudne.
Dorcia, Leon mój namber łan! Mój dziadek miał Leon.
Zakręcona, ja tak zagryzałam ból przy młodym. Przeszło po jakiś 6 tygodniach. Czasami warto podpytać doradcę laktacyjnego. :tak: Młody rozkoszniacki do granic.
Matik, malutką masz tę kuleczkę. Mi w tyłek idzie ostro i uda. Brzuch mam, ale kto nie chce, nie widzi. Tutaj nie widzi się zresztą ciężarnych. Dzieciom się miejsca ustępuje, ale ciężarówki stoją. Straszne. Przy takich upałach coś okropnego. I nie mówię tu o sobie... jeszcze. ;-)
Maran-atha, a ja mam nadzieję, że się jutro odbije. Może za wcześnie na test? Głowa do góry. Ja wierzę, że się uda. Jak dajesz radę z gośćmi?

Moje dzieci dzisiaj rozmawiały z teściami. Teściowa w zeszłym tygodniu mnie pytała, jakie imię - powiedziałam, zgodnie z prawdą, że nie wiem, bo za wcześnie. Kilka imion z dziećmi rzuciłam, skomentowała wszystkie i oczywiście ze swoimi typami wyjechała (po moim trupie...). Dzisiaj dzieci rozmawiały same i znowu - a mama wybrała imię dla dzidziusia. No żesz kurtka waciana. Najpierw dupę truła o płeć. W końcu żal mi się jej zrobiło, bo śmierć matki i powiedziałam. A teraz będzie się wtrącać do imienia. Powiem po narodzinach. Niech będzie i Mściwój - nie jej sprawa. To się wygadałam. Dziękuję. No i jeszcze moja córka - to będzie chłopczyk. Ale nic straconego. Tatuś chce mieć dużo dzieci. Osiemnaście! Więc jeszcze będzie dziewczynka. O, żesz. Ja do 50-tki będę rodzić dzieci!!! :szok::-D:szok::-D:szok:
 
reklama
Macy To znów cały dzień na obrotach byłaś :) Super że udało Ci sie buciki upolować i to skórkowe i takie jakie chciałaś za na prawdę super cenę :) Te teściowe to potrafią napsuć humoru...ale wiesz co..to może powiedz że zdecydowaliście Mściwój i zdania nie zmienisz :-D Tylko nie wiem czy nie słabe serce ma czasem Twoja teściowa ? co by jej sie coś nie stało po takim żarcie . U mnie taka debate urzadzała teściowa nad wyborem chrzestnych, zdanie zaczynała od " bo u nas jest taka tradycja, ze sie prezenty daje i oddaje " czyli jak maz jest chrzesnym u brata, to brat ma byc u nas... i oczywiscie ze tak nie jest i nie będzie ;) U Ciebie to już 20ty tydzien...jak to leci szybciutko :) Moj M. też z tych co chce mieć ale 15-ście dzieci hahah Tylko z robieniem kiepsko :-D
 
Do góry