reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

małe liski tak mam plan:tak: - tylko tak myślę że jak będzie dobrze to nie będę pytała kardiologa - mam do niego iść za około 2 m-ce więc zobaczymy - na ostatniej wizycie padło pytanie przez lekarza o powiększenie rodziny ale nic nie odpowiedziałam bo ten kardiolog dosyć dobrze zna mojego tatę i trochę mam obawy
 
reklama
Magic Ja bym jeszcze proponowała to co chyba możesz w diecie dziewczynkowej - truskawki i maliny, truskawki najlepiej mrożone, bardzo obnizaja Ph, gdzies znalazłam że mają Ph 2- to bardzo zakwasza i jest na 1 miejscu diety dziewczynkowej... także jak nie mozesz wapnia dużo, to ja bym podeszła od innej strony ;) Jesli jesz jednak troszkę nabiału to może miksuj jogurt naturalny + truskawki, oczywiscie w ramach rozsadku zeby te kamienie się nie odezwały, nie wiem na pewno czy mozesz jesc te truskawki ( może Dorcia podpowie czy mozna sie zakwaszać ) ale myślę że nimi nie narobisz sobie szkody:) Także już masz element diety dziewczynkowej, do tego kasza, ryż, kurczak, zero słodyczy..i diete jakoś wprowadzisz:)
Magic co do tej wit C to wszystko by wskazywało na to że mogłabyś ją brać, wszystko zależy też od tego jak bardzo jestes zdeterminowana ;) Ja bym podpytała lekarza też o wit c, można by zadać mu głupie pytanie- Panie doktorze jest jesien/zima, nie chcę faszerować się chemią czy mogę brac Wit C zeby się chronić przed przeziebieniem? ;)) I zobaczyc co powie. Bo przeciez nie powiesz- Chcę zaplanować córkę :D


Zakrecona Ależ On cudny !! Słodziak Kochany :)


Matik Śliczna psinka i widać brzuszek już Ci ładnie się zaokrąglił :)


Male liski Dopiero dzis myslalam o Tobie, czy te mdłosci Ci minęły :) Super ze juz lepiej z tym jest, a co do wygladu to wiesz że dla spełnienia marzenia to i się wyglad tragiczny przeżyje :) Bardzo się cieszę że się udało :) A co z tym o czym pisałam kiedyś- potrzebuje "poradnik dietetyczny według małe liski" hihi Bo tak jak Ty miałaś diete rozplanowaną to się Tamara umywa - mi z jej ksiazki nic nie podchodzi:/ pozatym w tych przepisach jak dla mnie jest za duzo dodatkow chłopczykowych- ja wiem ze mozna tam iles potasu i sodu codzien dostarczyc w diecie, ale ja jak sie zawezmę za coś to ma byc tego minimum albo w ogóle, a tam w kazdym przepisie coś chłopczykowego znajdowałam.
male liski Co do synka i szkoły nowej- to już po tygodniu Pani widziała ten problem... rozumiesz, w przedszkolu 2 lata nic nie zrobili z tym, a w szkole po tygodniu...na razie mamy troche spokoju, choć straszy go ten jeden, ale Pani mozna powiedziec o wszystkim, zawsze reaguje. Ale Twoje chłopaki świetne- a jacy podobni do siebie, wow :)


anufifi Dobrze ze udało Ci się tak szybko termin dla dziecka załatwić, my czekamy miesiąc. Także witaj w klubie- ja 26.11 jade na oddział ;) Może gdzieś tam wpadniemy na siebie, choć w tym wielkim molochu może być trudno ;)) Ja tam ginę w tych korytarzach, jak dla mnie to tam wszystko jakies nie logistyczne jest hahah
A Ty zostajesz z synkiem tam? Niepokalanka bierzesz od dowolnego dnia cyklu, ja zaczełam po owulacji ;)

elisse Ogórki kiszone i kapusta to jak najbardziej na synka ;) Oj ile ja ogórków zjadlam przed ciążą z synkiem ;))


Justi_ Ja trzymam kciuki żeby dzidzia została z Wami &&&& Bo tak będzie, zobaczysz :))
Justi co do starań, to moja taktyka wyglada tak że pierwsze starania w maju będą :) Oczywiście mojemu M. sie włączył radar czyli w dni płodne nagle mu się chcę, ale nima, ani mowy niema, nie i koniec.... Po prostu omijamy dni płodne ;) Ale co się chłop naczeka hahah ale ja mówie- teraz Ty czekaj, rok temu miałeś ciśnienie, teraz Cie plecy bolały...to teraz do maja szlaban :D W sumie od kad odstawiłam hormony 2,5 r temu to po prostu wtedy kiedy nie ma cykli staraniowych to omijam dni płodne i jak na razie skutecznie ;) A że wtedy jest ponad 7-14 dni wstrzemiezliwosci to jeszcze lepiej bo to sprzyja córci ;)
Justi_ Ja tez szukałam " idealnej" szkoły dla dziecka, znalazłam tak w 90% ale niestety coś za coś, jak pujdziemy mieszkać do nowego domu to mam do niej 2,5km- a ja nie mam prawa jazdy, wiec co rano trzeba będzie na nogach chodzić, pół biedy wiosną, najgorsza zima. Ale nie zmieniłabym decyzji:)


Dorcia Alanki są słodkie :) Tylko mają swój charakterek i potrafią sobie poradzić w życiu ;) Wszędzie ich pełno, ja czasem patrze po suficie czy nie wisi na żyrandolu hahah Nataniel - ładne imię też :)


kate.. Przesliczne te ozdoby!! Uwielbiam oglądać takie ! Mi trochę zapał spadł do zrobienia tej choinki z piórek - no za nic nikt nie chce iść przekopywać się przez rzeczy w garażu żeby poszkać pistoletu na klej :( Jak się wkurzę to super glue kupie :D
 
Małe liski termin pomiędzy 3 a 6.05 :)
Według mnie 5 ale to sie jeszcze okaże :)
Fajnych masz chłopaków :)
Zwierzęta wyczuwają :)

A brzusio tak , tak zaokrąglony :)
Juz go nie dam rady schować ;)
 
Aljul dziękuję ... jak mi minie ból to przestudiuję co i jak !

Magic ...wow...bomba informacyjna !!!

Kate piękne ozdoby !!!

Matik ale masz cudnego psiaka !!! Mój kociak uwielbia się kłaść w koło brzucha ... ale jak Młody kopnie to ucieka ... hahaha

Małe liski to Twoi chłopcy ??? A przecież oni byli tacy ...maleńcy ... a tu takie przystojniaki ...fiu fiu !!!
 
Aljul :-D jeśli potwierdzi się na połówkowym córcia ;-):-) jak najbardziej pomogę wam jeśli chodzi o dietę.
Airfix :-) :*. To bardzo dobrze, że trafiliście teraz na czujną nauczycielkę...mój m. ma przykre doświadczenia z dzieciństwa, właśnie jeśli chodzi o nękanie, zastraszanie, bicie ze strony innych dzieci. Ale on był o tyle w lepszej sytuacji, że miał brata bliźniaka i bronili się we dwóch, razem. Było mu troche raźniej. Jak trochę podrośli, byli w trzeciej klasie w końcu przy ostatniej próbie straszenia, m. nie wytrzymał i uderzył jednego z chłopaków i od tej pory skończyło się nękanie...trudna sprawa - oby jak najszybciej odczepili się od twojego synka

Anufifi
pamiętam :) w tym tygodniu mam niezły młynek...spróbuję zaraz podesłać info. ...Trzymam kciuki żeby to nie było poważnego &&&&

Matik fajna data 5.5.2015 :)
 
Czesc dziewczyny.
Stesknilam sie :)

Alez tu nowych "twarzy" :-) fajnie fajnie ze wiesci o planowaniu sie rozchodza ;-) Witam sie z wszystkimi i z kazda z osobna :-)
Za wszystkie jak zawsze trzymam kciuki &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& do wyboru do koloru.
Podczytuje co jakis czas co tam u was.

Maran caly czas sledze co tam u Ciebie i wyczekuje tych dwoch kresek, ale pewnie bardziej niz Ty. Kibicuje Ci nieustannie.
Piraniu koty masz rzeczywiscie jak z obrazka, jak malowane :-)
Dorcia Macy zasuwaja wam te suwaczki niesamowicie, ale i mi zasuwa czas w domu strasznie, tydzien za tygodniem odhaczam nie wiadomo kiedy! Wybor imienia nie jest łatwy jesli sie nie ma jakiegos takiego typu "od zawsze" ale napewno wybierzecie piekne imiona :)
Elle sciskam mocno :* wierze ze w koncu sie uda.
Nuska Ty masz miec chyba zabieg na kolano jak dobrze pamietam, kurde klody pod nogi no ale jak mus to mus. Co sie odwlecze... :) Powodzenia.
Male liski jeszcze raz gratuluje coreczki, bo to na bank dziewczynka :) Bardzo sie ciesze ze Ci sie udalo :)
Zakrecona Igorek sliczny chlopczyk! Cudo :)
Kate to Twoje dziela? Zdolniacha z Ciebie. Ja mam lewe rece do takich akcji :/
Daria jesli Twoj synek ma faktycznie taka duza wade wzroku to powiem Ci ze chyba trudno mu bylo z tym funkcojowac, jeszcze w dodatku taka rozbieznosc. Chyba musisz jak najszybciej zainwestowac w okularki dla niego. Od lat nosze soczewki wiec wiem co to znaczy wada wzroku :/ Widze ze tez zmagasz sie na zmiane z chorobami dzieci, witaj w klubie :)
Anuffi wspolczuje klopotow z brzuszkiem u syna. Tez zmagam sie z brzuszkiem u corki, ale nie az na taka skale. U nas chyba daje o sobie znac zdiagnozowany dawno temu refluks, probuje umowic sie do lekarza ale od kilku dni bez skutku. &&&& za pomyslna diagnoze.

No i Mlody obudzil sie z placzem wiec popisane... :-)

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Wiecie co moja mam opiekuje sie naszym jamnikiem w Polsce i ona w lipcu miała cieczkę i oczywiscie uciekła wiec na 100% byłyśmy przekonane że zaciążyła ale minęły 3 miesiące i cisza
Gruba sie zrobiła wszystko wyglądało ze ciaza jest a tu teraz 4 miesiąc a ona nic
Mama pojechała z nią do lekarza a lekarz na to ze żadnej ciaży tu nie ma tylko tak przytyła
No ładnie a mama dawała jej dużo jeść bo mówi No jak jest w ciaży to musi jeść ;)
 
Małe liski przyda mi się Twoja pomoc:tak::tak::tak:
Twój M ma brata bliźniaka? Nigdy się nie chwaliłaś, podobni są do siebie?

Dorciu nie ma za co ...jak to się mówi NA ZDRÓWKO
Niech ból jak najszybciej odpuści:tak:
 
reklama
U mnie lipa, jedna kreska... Nie mam dzis humoru wiec przepaszam, ze nie odniose sie do wszystkich

Male liski Zakrecia macie cudownych chlopakow.... zazdroszcze ale tak pozytywnie...
 
Do góry