reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Anufifi Z tego co widzę , a raczej z tego co udało mi się dopatrzeć na fotce to masz 26dc ? U mnie tez czasem tez sie tak dzieje , tylko najczęściej wygląda to tak że dziś jest skok, a za 1-2 dni @ przychodzi.... No chyba że coś Ci sie udało zmajstrować ? ;)

Magic87 Witaj :) I zostań z nami :)

Ana87 Halo , Halo !!
 
Airfix ...tak ...26 ...nie doszłam jak profesjonalnie wrzucac ten wykres :)
mnie sie tez czasem podnoscił pod koniec juz z upadku ale nie az tak ...dlatego sie dziwie z czego to moze wynikac i oby to nie był zły objaw
 
Dzięki anufifi :) Wcześniej pisałyście coś na temat vitex agnus inaczej niepokalanek mnisi i powiem szczerze że mnie to zainteresowało bo gromadzę wszystko co się da hehe dlatego zaczęłam szperać w necie i znalazłam pewien artykuł dr różańskiego krótki fragment poniżej:
Małe dawki niepokalanka pobudzają uwalnianie prolaktyny! Tylko duże dawki niepokalanka hamują uwalnianie prolaktyny!
Stąd wynikają sprzeczne informacje literaturowe i różne efekty u pacjentów. Składniki niepokalanka wpływają przeciwnowotworowo: rak jelita grubego, jajnika, szyjki macicy, płuc, żołądka.
Nie łączyć z lekami przeciwdopaminowymi. Niepokalanek zmienia działanie leków antykoncepcyjnych, stąd nie podawać ich jednocześnie.
Preparaty i dawki niskie:
Nalewka 1:5 na alkoholu 60-65% Tinctura Agni-casti 2-3 ml 2 razy dziennie.
Castagnus – tabletki (Herbapol Wrocław) 1 tab. zawiera 45 mg wyciągu suchego z niepokalanka, kosztuje około 30 zł; dawki oficjalne: w zależności od masy ciała – do 60 kg 1 tabl., powyżej 60 kg 2 tabl. dziennie.
Cyclodynon – tabl. powl. (Bionorica), 1 tabl. zawiera 40 mg wyciągu suchego z owoców niepokalanka, 30 tabl. w opakowaniu, cena ok. 41-42 zł; dawka oficjalna: 1 tabl. dziennie.
Wg monografii Komisji E nr 226 z 2 XII 1992 r. dobowa dawka wyciągów alkoholowo-wodnych powinna odpowiadać 30-40 mg surowca. Komisja E pozytywnie oceniła niepokalanek. Zakres stosowania: zaburzenia cyklu miesiączkowego, dolegliwości przedmenstruacyjne, bolesność sutków.
W dawkach powyższych niepokalanek nie nadaje się do leczenia hiperprolaktynemii.
Czas kuracji: przynajmniej 3 miesiące.
Preparaty i dawki wysokie:
Tinctura Agni-casti 1:5 na alkoholu 60-65% 10-15 ml 2 razy dziennie.
Napar – Infusum Agni-casti: 1 łyżkę liści lub 1 łyżkę płaską owoców świeżych lub suchych i rozdrobnionych zalać 200 ml wrzącej wody lub lepiej mleka; odstawić pod przykryciem na 20 minut, przecedzić. Pić po 1/2 szklanki 4 razy dziennie.
Wyciąg na winie: 100 g suchych i rozdrobnionych liści lub 100 g świeżych, albo suchych owoców, rozdrobnionych, zalać 700 ml wina czerwonego; odstawić na 1 miesiąc. Stosować 1 raz dziennie po kieliszku 100 ml. Stosować 2 tygodnie. Wznawiać co kwartał. Używać przy klimakterium, demencji, osłabieniu, miażdżycy.
Dawki ekstraktu suchego wysokie: 120-240 mg dziennie.
Działanie niepokalanka na układ hormonalny jest powolne, trwa miesiącami, stąd ważne regularne stosowanie preparatów. Niepokalanek nadaje się też do leczenia krótkotrwałego wielu chorób, np. zakażeń przewodu pokarmowego i układu oddechowego, nieżytu oskrzeli i gardła na tle infekcji i alergii; kaszlu, nerwicy żołądka, przeziębienia, anginy, gorączki, grypy, zaburzeń trawiennych, a nawet skąpomoczu i zaburzeń krążenia limfy. W postaci nalewki, naparu i syropu działa wykrztuśnie, osuszająco na drogi oddechowe, uspokajająco, moczopędnie, napotnie, przeciwgorączkowo i antyseptycznie. Nalewka i wyciąg na winie działają rozgrzewająco i wzmacniająco na serce, poprawiają krążenie mózgowe i w kończynach.
Niepokalanek w połączeniu z Sarsaparilla, Cyanotis arachnoides i Catalpą daje dobre efekty w leczeniu choroby Hashimoto. Najlepiej stosować wymienione zioła w postaci nalewki na alkoholu 60%. Można je połączyć w równych proporcjach, zalać alkoholem i zażywać po 10 ml 2 razy dziennie przez 1 miesiąc.
Dziewczyny co o tym sądzicie???
 
Anufifi dawki wysokie co do ekstraktu suchego to 120-240 mg dziennie ponadto z tego artykułu wynika że castagnus zawierający 45 mg w 1 tabletce to są dawki niskie które nie spowodują obniżenia poziomu prolaktyny a wręcz taka dawka może zadziałać odwrotnie. Czyli uzasadnione jest to że dziewczyny łykały mega dawki tabletek vitex czy jakoś tak :) po 300 czy 450mg w jednej tabletce. Chyba sobie zakupie albo u zielarza 50-100g i będę parzyć albo zainwestuję w te tabletki hmmm bo juz sama nie wiem
 
Anufifi , Magic pisze o tym artykule który Ci wysłałam wczoraj :) Czyli własnie to - mała dawka ( castagnus ma mała ) moze nawet spowodować pobudzenie wydzielania prolaktyny, a jedynie duże dawki powyżej 120mg działają- obnizaja prolaktynę ;) Czyli jak najbardziej Vitex sie lepiej sprawdzi u Ciebie...u mnie pewnie tez :) Ja bym spokojnie łykała Vitex i czekała na rezultaty, na in-gender dziewczyny łykają po 400mg 3 razy dziennie ;) Dlatego jak raz dziennie weźmiemy tego Vitexa to raczej nic sie złego nie stanie
 
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze jedno ponieważ od dzieciństwa choruję na kamicę nerkową, nawet w pierwszej ciąży miała dość duży zastój w nerce ok 3-4 cm dlatego od 6 miesiąca miałam silne bóle ponadto mam zdiagnozowane że kamienie te są wapniowo-szczawianowe z domieszką fosforanu wapnia i cystyny dlatego nasuwa się moje pytanie może któraś z was będzie mi wstanie odpowiedzieć czy stosując tak restrykcyjna dietę przez dłuższy okres czasu nie spowoduje pogorszenia (bo zdiagnozowano u mnie 2 kamienie na lewej i prawej nerce :/) wiem że przyjmując cytrynian wapnia i czystą witaminę c lewoskrętną nie przyczynię się do tego ale nie wiem jak będzie miała na to moja dieta. Sorki że tak was zalewam pytaniami ale naprawdę mi zależy i chciałabym już prócz suplementów i ph jeszcze wprowadzić tą dietę ale troszeczkę się boję :(
 
czesc laseczki

Piranhu
boskie masz te koty :)

Elleprzykro mi kochana Odpoczniesz kilka miesiecy i pozniej napewno sie uda

macyrzeczywiscie Twoj suwaczek leci jak szalony :)

Lilydziekuje ze pytasz Pomalu leci do przodu :)

Dorcia ale ten czas zasuwa juz niedlugo bedzisz na porodowce Imie wybrane?

mrowka witaj :)

Anufifi
nie zalamuj sie kochana bedzie dobrze

Justi mega kciuki slonce :)

Male liski Hania bardzo ladne Ja planowalam Zuze lub Gabi :)

Ania gpowodzenia w nowej pracy :)

Magic witaj:)

Kate cudowne te rzeczy Boski normalni

przepraszam ze nie kazdej odpisuje ale i tak pisze tego posta od rana :) hehe teraz wiem juz co to znaczy Piranhu ;) u nas ok Choc mlody czasami pokazuje swoje drugie oblicze ;) bylismy u lekarza na kontroli i wazy 4500 :) pozniej wrzuce zdjecia Trzymajcie sie kochane
 
reklama
Do góry