reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

20141112_155651.jpg

Moja dzidzia w 12tyg+3 ale jestem ciekawa co się tam kryje a z drugiej strony stach jak gin mi sie pyta co mam w domu to aż zamarłam i mowie niech mnie Pani nie straszy ale mówi ,że nic tu nie widzi uff odetchnełam chyba lepsza niewiedza :)
 

Załączniki

  • 20141112_155651.jpg
    20141112_155651.jpg
    11,4 KB · Wyświetleń: 55
reklama
Macy super, że wszystko ok. Co powiedzieli na te skurcze? Mały nie kryje się ze swoimi jajkami :D.

daria0607 zdrowia dla dzieci.

ilaczek leki na pewno powstrzymają plamienia. Nudności to okropieństwo, jakoś musisz przeżyć. Najważniejsze, że okruszek zdrowy :).

maran-atha trzymam kciuki za ten cykl.

Matik skoro 3 lekarzy potwierdziło dziewczynkę, to musi tak być :)

Airfix powodzenia z wynikami badań.

Nuśka nieciekawie masz z tymi chorobami. Z nadciśnieniem nie ma żartów, więc lepiej to sprawdzić. Powodzenia na operacji kolana. Odpoczniesz sobie miesiąc od starań i i może potem za 1 razem się uda. Termin @ mam na 30 listopada.

anuffi powodzenia, by teraz się udało jak już nie ma tego mięśniaka. Chyba przy dziewczynce stara się dwa, trzy dni przed owu i 12 godzin po. Czas jest mało istotnym czynnikiem, jednak zawsze lepiej mieć jak najwięcej czynników spełnionych.

Piranha cudowne masz koty :) /dzieci już zdrowsze?

Kiraa ciężko jest się nie nakręcać. Też staram się trochę odseparować od tego, choć nie jest to łatwe.

lenka87 i tak w końcu się dowiesz, kto tam siedzi :)

Ja teraz czekam na zbliżającą się owulację i teraz próbujemy ostatni raz i obyto był to ten udany.
 
Daria, wirus bostoński to paskudna choroba, siostrzeniec to w szkole złapał. Masakra, oby jak najmniej tego rodzaju gratisów z przedszkola.

Airfix, to czekanie jest najgorsze, będę mocno trzymać kciuki za wyniki!

Kiraa, mam nadzieję, że wypoczęłaś :-*

anufifi, u mnie pod wpływem diety i suplementów EWCM całkowicie zaniknął, aż się bałam czy w ogóle w ciążę zajdę. Według mnie jeśli zapewni się wszystkie pozostałe czynniki i wyeliminuje EWCM to odstęp nie będzie miał znaczenia. Jedynym lubrykantem jaki możesz zastosować jest Sylk (o ile nie podnosi Ci on pH a w rzadkich przypadkach może się zdarzyć). Niektóre babeczki na zwiększenie szans na zajście w ciążę stosują Canola Oil (olej z rzepaku kanadyjskiego), jego pH co prawda wynosi 6,83 ale:

Replenes as a lube will kill all sperm (podkolorowałam bo niektóre z Was to zainteresuje ;)). You can't use it for this. You can still use canola oil to help you get pregnant as its pH wont be a factor because it is an oil. And with all the douching everyone uses it will be ok.

you can still use canola oil as a lub.. it wont effect swaying and it will help you to get pregnant. The pH isn't even right for ttc a boy, so if anything it is neutral. You just can't use it an hour before anymore incalse it changes your cm pH.

the pH of the oil will have no effect on the sperm because it is a oil. Over an hours time the pH of the oil can change the pH of the cm. Now for some women there cm will go down with this (a 4) and some will go up (a 6). The variety is because of the fact that it is an oil. However it takes an hour for the effect to happen and in that time you can douche to remove that effect.

Oil is an oil. Cm, sperm and semen is water based. The oil pH isn't the same as a water pH (thats why pH strips wont work on it). Oil pH has little effect on the stort term (like in use as a lube) on things like sperm, semen and cm. Long term (hour) it can have an effect on the pH of cm because of the gradual exposre. But becasue it is an oil the effect is varried. For some their cm pH will drop, for others it will go up. But this takes an hour to occur.


Wynika z tego, że można użyć Canola Oil jako lubrykant ale nie godzinę przed staraniami gdyż może to już podwyższyć pH. Podobno olej ten nie ma wpływu na płeć (ani nie szkodzi ani nie pomaga) ale pomaga zajść w ciążę przy staraniach o córeczkę, jest bezpieczny dla plemników.

lenka, ja też miałam tylko takie ujęcia (czyli dzidzia centralnie od przodu) z okolic 12 tygodnia, dzidzia wygląda wtedy jak mały ufoludek ;-) Nuba nie widać z uwagi na ułożenie dziecka brzuszkiem w naszą stronę :-)

elisse
, na szczęście już wszyscy jesteśmy zdrowi, ciekawe na jak długo, będę mocno trzymac kciuki za złoty strzał tym razem :-)
 
anufifi, na samym początku próbowałam zachować 2 dni odstępu ale w ciążę nie zachodziłam (M miał prawdopodobnie słabe plemniki), 2 razy zastosowałam O+10 ale z podobnym efektem (a raczej brakiem tego efektu ;-)), potem bardziej się wczytałam w temat planowania, zrozumiałam, że odstęp prawdopodobnie nie ma żadnego znaczenia i z czystą premedytacją zadziałałam 24 godziny przed owulacją - wtedy się udało bo przeddzień owulacji to najpłodniejszy dzień cyklu :-)
 
Tak właśnie myslalam czytajac to wszystko i tez kilka z was pisalo ze serduchowalo w owu byleby zastosowac pozostale warunki...no zobaczymy dzieki wam duzo wiem i mam zamiar wiedze wykorzystac .
 
reklama
Do góry