reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej dziewczyny
dawno się nie odzywałam , ale czasami Was podczytuje:)
wszystkie serdecznie pozdrawiam:)
Vivienka , macy , małe listki, Dorcia - serdecznie gratuluje Dzieciaczków
Małe listki- myśle że u Ciebie będzie dziewczynka na 100%. bardzo dużo zrobiłaś . ph moczu ja mam poniżej 6 .więc jakoś w to zbytnio nie wierze. masz dwóch przystojniaków w domu i bardzo Ci kibicuje z córą ponieważ wierze że Ci się udało a będziesz dla mnie osobą która zaryzykowała trzeci raz i spełniło się marzenie. słowa już mi się plątają- chodzi mi o to że będziesz dla mnie wzorcem do naśladowania na przyszłośc:) powiedziałam sobie że jeśli teraz mam synka w brzuszku to trzeci raz chcem spróbować jeszcze kiedyś... ale nie wierze że po dwóch synkach by mi się udało - i dlatego się boje i z drugiej strony powiedziałam sobie ze jednak nie będę próbować :( trzymam &&&&&&&&&&&&& za córe

u mnie na razie nic nowego. dzidzia już dwa razy nie chciała pokazać co ma między nóżkami. teraz mam niby usg 10 listopada dopiero. ale pomału wyciągam wszystkie ubranka chłopięce :) mam dość mały brzuszek. przytyłam jakieś 5 kg . zastanawiam się czy wszystko jest ok. brzuszek jest dość nisko i nisko czuje ruchy dzidzi co o tym sądzicie???
przepraszam że wszystkich Was nie wymienie ale za wszystkie &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
reklama
Maggie mi też się wydaje, że ph moczu nie ma nic wspólnego z płcią, ale czytam takie wpisy i sama już nie wiem

"I just want to share my thoughts on this theory. I'm a nurse and after I've read on this theory, I went through about 40-50pregnant women (who has given birth already), and indeed, the ones that had a higher pH, 6.5 or above had boys, the ones that had a pH of 6 or below had girls, I think there was only one woman that had a pH of 8 and had a girl. These pH were read from random urine samples collected at the doctors office, time frame is between time of conception to about 10weeks of pregnancy."

chyba się nie udało jednak w moim przypadku :(, sorki, nie chcę smęcić...
 
Małe listki- ja w te wszystkie teorie nie wierze. w ph. tętno dziecka , sody, obrączki , kapusty itp....... bo mi wszystko wychodziło na dziedwczynke a w początkowym usg lekarz chyba wypatrzył siusiaka. nie zadręczaj się . to są tylko bzdury!!!!
 
dzien dobry wszystkim :)

elmo wiec co przezywasz z tym zlobkiem ja chce isc na kurs i wtedy natana tez wezma do zlobka;/ ale jak narazie to czekam az colinowi w koncu dadza jesc obiady w przedszkolu;/ bo bez tego nie moze sie nic ruszyc;/
i gratulacje zabka my mamy dwa i ida dalej wiec jest u nas bardzo mokro:-D

macy gratuluje zdrowego synka :tak:

kate fajnie jak ubiersz chlopakow tak samo mi maz nie pozwala mowi ze pedal... z nich robie ;/(chociaz nie wiem czemu tak sadzi :-D)ale i tak od czasu do czasu cos kupie wspolnego ;p chociaz moze i zle bo ja sie wkurzalam jak ciocia mnie ubierala tak samo jak kuzynke;/

pirahna piekna lasania lubie robic ale jesc nie ;p

wszystkim starajacym zycze szybkiego zaciazenia :) ja juz po woli mysle czy za 2 lata zaczac planowac czy predzej a moze pozniej :-D
 
Male liski ja tam wiem swoje i mysle ze nie musisz sie martwic plcia bo na pewno nosisz corcie :-) watpliowsci na pewno beda nawet do konca ciazy bo to wydaje sie takie nieosiagalne ale wiara czyni cuda ;-) ja bym akurat na ph moczu nie zwracala uwagi juz teraz
Ana ale dzidzia trzyma Cie dlugo w niepewnosci... to zapewne dziewczynka taka wstydliwa :tak: oby w koncu sie ujawnila zebys mogla poszalec na zakupach :-)
Maran &&&&&&&&&& za tesciora ale wykres jak dziewczyny pisaly mowi sam za siebie :-)
Illaczek kiedy idziesz do ginka?
Ja dzisiaj odebralam wynik progesteronu i szalu nie ma ale wzrosl bo w lutym bylo ok 15ng/ml, w maju 12ng/ml a teraz jest 18, 4ng/ml. Piraniu czy w takiej sytuacji brac po owulce nadal dupka z luteina? Bo ciezko mi oba zalatwic :sorry2: lekarze twierdza ze mam wybrac jeden z nich i na jeden wypisza mi recepte... w ogole dziwne te normy u mnie w laboratorium: faza lutealna 1, 2- 15, 9 ng/ml.
 
Małe Liski, wyluzuj, zrobiłaś bardzo dużo żeby mieć córcię i sądzę, ze będziesz ją miała. Nie wierz w żadne kapusty, obrączki czy bociany, gdyby tak łatwo było przewidzieć płeć po ph moczu czy kształcie brzucha, ludzie robiliby to wieki temu. Będzie córcia, zobaczysz :tak:

Kate, ale masz przystojnych chłopaków. Ja uwielbiam jak dzieci są ubrane tak samo, wygląda to przesłodko. Fajnie jak dzieciaki chcą się ubierać tak samo, bo świadczy to, że się lubią po prostu.
Dziękuję za przesyłkę :-)

Macy, gratuluję jeszcze raz synusia. Ty jesteś w tej dobrej sytuacji, że masz już i synka i córkę i po prostu będziesz miała jeszcze jednego synusia do kochania :tak:Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie syn jest moją małą przytulanką a córka w ogóle niezbyt lubi się przytulać a jeśli już to najlepiej do taty :-D
 
Hello!

aljul, śliczne imię kotka, strasznie mi się podoba! A jak w ogóle sprawuje się Chaki? :-)

lilly, sama jestem w szoku bo ja beztalencie kulinarne :-D

macy
, a z czym te pierożki były? Ja odżywiam się z braku czasu zbyt monotonnie i mój organizm zrobił bunt, potrzebuje kulinarnej odmiany :-)

maran-atha,
images


kate, ale masz cudnych tych swoich chłopaków. Opowiem Wam mój dzisiejszy sen. Śniło mi się, że nagle pojawił się u mnie na pościeli (ja mam zawsze bardzo postrzelone sny) noworodek, na początku pojawiło się we mnie uczucie, że ja przecież nie chciałam 3 dziecka, nie pamiętałam porodu i byłam zdziwiona bo nie miałam powiększonego brzucha i nie czułam ruchów, potem wzięłam to dziecko na ręce - było śliczne i takie kochane, przytuliłam je, nakarmiłam, po jakimś czasie postanowiłam je przewinąć i przy okazji sprawdzić czy to chłopiec czy dziewczynka, marzyłam we śnie o drugim synku i okazało się, że to chłopczyk, ależ byłam szczęśliwa! Potem zaczęłam płakać, że to na pewno sen, że zaraz się obudzę a mój śliczny synuś zniknie.

małe liski
, dzięki :-* Niestety żadna ze mnie kucharka i dopiero uczę się lepiej gotować :-) ...ale takie sukcesy mobilizują mnie by uczyć się dalej bo na razie o dziwo fajnie i smacznie mi te różne potrawy wychodzą a zawsze uważałam się za beztalencie kulinarne ;-) Przepis brałam stąd: Wielkie Żarcie - Przepis - Lasagne szybka i pyszna.

Elmo, to lasagne smakuje wyśmienicie, przepis wydaje się być skomplikowany ale naprawdę szybko i łatwo się to robi, polecam. Będę mocno trzymać kciuki za córkę by to nic groźnego nie było, na pewno tak będzie, z naszymi kciukami nie ma innej opcji, dużo zdrówka dla Was! Za Michasia w żłobku też będę z całych sił trzymać kciuki.

małe liski, pH moczu pod wpływem diety zmienia się szybko i nie ma żadnego znaczenia! Takie spostrzeżenia tej pielęgniarki prawdopodobnie dotyczyły tego, że kobiety o niższym pH moczu w ciąży po prostu odżywiały się w ten sposób również przed ciążą (z uwagi na nawyki żywieniowe) i dieta troszkę im sprzyjała w zaplanowaniu płci. Nie dotyczy to oczywiście tego co my tu stosujemy czyli ścisłej diety przed zajściem i odpuszczeniu po zajściu w ciążę, wtedy pH moczu nie ma żadnego znaczenia. Mi w ciąży z Kają pH moczu zmieniało się od 6 do aż 8. Kiedyś nawet wklejałam na BB cytaty dziewczyn z in-gender, które opisywały jak strasznie wzrosło im pH w ciąży po odstawieniu diety a nosiły w sobie córeczki.

Ana, szok, że zaczynając 30 tydzień wciąż nie znasz płci dzieciątka, może skoro zostało Ci już tylko 10 tygodni to poczekasz na niesamowitą niespodziankę przy porodzie? :-D Będę mocno trzymać kciuki za zdrowe dziecko i córcię 10 listopada, na pewno wszystko jest w porządku, zobaczysz.

Airfix, robiłaś betę albo dziś test? Przychodzą mi różne rzeczy do głowy ale musisz koniecznie sprawdzić betę w krwi.

Elle
, progesteron bardzo dobry, zwłaszcza przy takich normach, mimo wszystko brałabym w FL duphaston 2x1.
 
male liski Tą teorie Ph moczu ja tez mogę obalić...w ciąży z synkiem moje Ph wynosiło 5,5 a najwięcej 7,0..także u mnie się nie sprawdziło, bo powinnam mieć córkę :) Nie zamartwiaj się kochana, zrobiłaś bardzo bardzo dużo i zobaczysz że będziesz mieć córcię :)
male liski Chciałabym zeby to było po lekach stymulujacych... jeszcze nie wiem jak będzie wygladało leczenie bo jeszcze dzis od nowa proby watrobowe mialam robione i w czwartej usg bede miec, wiem jedynie ze nie bede mogła przyjmowac tych lekow ktore uszkadzaja watrobe- a jesli to od tych do stymulacji to czyli zero stymulacji? Nie wiem sama :( Jesli to bedzie łagodny stan to odstawienie leków i cos sie dostaje do ochrony watroby, a jak coś powazniejszego to nawet i przeszczep- okaze się w czwartek wszystko i jutro choc troche jak odbiore wyniki. Oby to było coś nie groźnego.


Ana87 Jak fajnie Cię widzieć :) Kiedy to zleciało u Ciebie- juz 29 tydzień, szok. Ana u Ciebie póki dzidzia nóżek nie rozchyliła to są szanse na dziewczynkę :) Powiem Ci że ja bym chyba nie wytrzymała do tego 10 listopada na kolejne USG :) A nie myslalas zeby pujść gdzieś prywatnie? ale do takiego kogoś kto ma dobry sprzęt, nie do tych lekarzy co już byłaś.

kate... Ja powtarzam po raz kolejny- cudni są Twoi chłopcy :) Z buziek takie aniołeczki :) I zawsze dajesz nam zdjęcia w eleganckich koszulkach jak są ubrani i już miałam pytać- czy Ty masz cierpliwość do prasowania tych małych koszulek? hihi bo ja ostatnio elegancka koszulę prasowałam przeszło godzinę, a i tak wyglądała że pożal się boże... Ja chyba zwyczajnie się nie nadaję do prasowania koszul chłopięcych ;) Juz kolezanek podpytywałam jak uprasować porządnie koszulę chłopca ;) Wyszło na to- że trzeba mieć "rękę" do żelazka, bo nie które tez nie umieją.


Piranhu Piekny sen :) Ja ostatnio jak przeczytałam Twój wpis " że planujesz się trzeci raz dokocić" to czytałam to parę razy czy aby nie " dodziecić" hehe Bo tak fajnie by było jakby nasza Piranha miała trzecie dzieciątko ;) A ja nawet nie będę pisać co mi się śniło przed zrobieniem testu w 12dc- ja mam koszmary normalnie i to nie pierwszy raz tego typu. Nie będę przytaczała snu całego,choć jak o tym pomyśle to mi łzy stają i pamiętam twarz cały czas mojej małej dziewczynki ale sedno ktwiło w tym że teraz muszą mi zabrać to małe dziecko pomimo dwoch kresek na teście, bo inaczej zabiorą synka. Obudziałam się i pierwsze co to sprawdziłam czy z synkiem wszystko dobrze. Od tamtej pory nie mogę spać. A dziś zrobiłam bete, zobaczymy czy jest jakiś poziom we krwi, jutro mam podejsc to wydrukują mi z systemu. Wiem że przy takiej intensywności @ przez 2 dni to ciąża nie mogłaby się utrzymac do dziś, ale ona jest jakaś dziwna - głównie różowo-kremowa, na początku ten róż-kremowy był normalnie wymieszany z krwią normalną czerwoną, a teraz dalej rózowo-kremowy kolor- przepraszam za opis, ale nie umiem inaczej tego opisać ;) Acha i jako bonus nie wiem po czym ( chyba po ptasim mleczku :p jeden plus tego to , to że (.) (.) wróciły na miejsce hahah ) tyje ok 0,5kg dziennie ;) Na diecie dziewczynkowej schudłam 1,5kg, a w przeciagu 2 tyg teraz przytyłam 4kg- a ja raczej jestem z tych co nie tyją po niczym
Piranhu a czy miejsce po ugryzieniu kleszcza jest jeszcze widoczne? Wiem jak to jest jak brakuje na to na co nie powinno brakować, moze jednak udałoby Ci się dostac skierowanie na nfz od lekarza, moja mama dostała chyba od dermatologa ;)

ania_g_21 tak , my na tych samych etapach ;) A jak się weźmiemy do roboty na wiosne tak się w pierwszym cyklu uda i tego się trzymajmy ;)
 
reklama
Maggie no to srednio z tymi staraniami :/ &&&&& zeby sie udalo, wierze mocno ze w koncu sie uda. Zlobek mamy jeden w miescie, finansowany ze srodkow unijnych, nowo otwarty budynek, wszystko jest ladne czysciutkie, na 3 panie w grupie ok. 10 dzieci ale wiadomo nigdy nie ma wszystkich. Na etacie dodatkowo higienistka i dietetyczka. Kadra sympatyczna. Opinie rodziców bardzo dobre, z reszta o miejsce w nim jest wrecz bitka. Udalo mi sie po znajomosci, no i spelniam warunki ze bede wracac do pracy po macierzynskim. Ale mimo wszystko mam dola. Z jednej pensji byloby ciezko, z reszta prace mam fajna, do 15 szkoda by mi bylo rezygnowac. A wiesz ile kosztuje niania :/

Daria o mowisz ze Natan tez zlobek? Na jak dlugo bys go dawala? A na jaki kurs sie wybierasz?

Pirania dzieki za &&&. Jesli masz mozliwosc wrzucic mi ten przepis bylabym wdzieczna.
 
Do góry