reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hejka!

lilly, no to wszystko pasuje, Twoi rodzice w takim razie muszą mieć po jednym allelu niebieskich oczu i Tobie go dali, miałaś na to 25% szans. Skoro Twój M nie ma ciemnych oczu (a gdyby miał ciemne to Twoje dziecko miałoby 50% albo 100% na ciemne oczka, w zależności czy M miałby jeden allel jasnych oczu) to Twoje dziecko będzie miało na 100% jasne oczy :tak:, sam kolor zależy od tego jakie allele ma M bo Ty masz raczej 2 niebieskie :-)

kate, z tego co pamiętam to oboje z M macie ciemne oczy? Jeśli tak to znaczy, że i Ty i M odziedziczyliście po rodzicach po allelu jasnych oczu i Wasze dzieci mają 25% szans na jasne oczka, Alanek się załapał :-)

Vivienka, LH i FSH masz super, estradiol jest też bardzo dobry (choć odrobinę bardziej dziewczynkowy, zapewne gdy wzrośnie testosteron to wzrośnie też estradiol gdyż ten drugi powstaje właśnie z androgenów) choć gdy wskoczy powyżej 40 to będzie bardziej chłopczykowo :-), testosteron za niski pod kątem starań o chłopczyka. Zielone oczka są piękne :-) Allel oczu zielonych chyba dominuje nad niebieskim, wszystko zależy od tego jakie oczy mieli Wasi rodzice i jakie allele Wam przekazali. Kaja ma dziwne oczy bo środek brązowy a zewnętrzna część tęczówki szara, Krzyś ma całe brązowe.
 
reklama
mamuskamimi, mamartusia, Kiraa.. a ja wrecz odwrotnie do Was :) Wymioty 24h na dobe, najgorzej bylo w nocy, jadlam snickersy i slodycze, ale mialam ochote bardziej na słone, na poczatku zbrzydłam, a potem bylam taki pączek na buzi :) i duzo nie przytylam bo tylko 15kg jakos
Matik to nie tak miało być :(

Zaczełam wczoraj brac suplementy, a po godzinie dostałam takiej migreny ze trzyma mnie do dziś, tragedia, nie spalam w nocy w ogole, a jeszcze stary chrapał..:/

Ide zaraz do biura pracy bo dostalam wezwanie na staz:/ W srodku bardzo ale to bardzo sie ciesze i bardzo chce isc- ale oczywiscie bede musiala zrobic wszystko zeby mnie nie wzieli :( bo matka powiedziala ze z dzieckiem nie bedzie, a pozatym w czerwcu wyjezdza:( a niestety lipiec/sierpien nie ma z nim kto byc, nie mam tu nikogo, a opiekunka sobie spiewa 6,50 za godzine-czyli musialabym jej zaplacic 1800zł na miesiac, a ja ze stazu bede miec 860zł czy jakos tak. Całe zycie mam tak pod gore :(
Kupiłam dla kolezanki ktorej sie dziewczynka urodziła sliczne body :)) i jestem tak w nich zakochana ze planuje ich jej nie dac hahah Czy ja jestem zdrowa? ;)
 
U mnie maz ma niebieskie ja zielone, dziewczynki maja niebieskie u mnie w rodzinie niebieskie dominuja i u A tez niebieskie wiec szans na ciemne oczy u nas raczej nie ma..
Ilaczek no ja wiem, ze niby 2 tyg i to zwylke wlasnie do owu wypada tylko u mnie to owu to csesto ok.20 dc wypada wiec wolalam na wszelki wypadek miec, wole jak zostanie niz mialo by mi 2-3 szt. Zabraknac ;)
 
maran-atha, jeśli któraś z córek znajdzie sobie ciemnookiego męża z 2 allelami ciemnych oczu to Wasze wnuki na 100% będą mieć ciemne oczka :-p, jeśli będzie miał ciemne ale jeden allel jasnych to będzie 50% szans :-)

Airfix, zostaw sobie dla córeczki, te body będą Ci dodawać motywacji by nie poddawać się w planowaniu :-D
 
piranha u Nas moi rodzice mieli niebieskie oczy - ja rowniez mam niebieskie. OB Olusi mial niebieskie oczy - Olusia rowniez ma niebieskie, jesli chodzi o tesciow - tesciowa ma niebieskie oczy, tesc piwne - Ł. ma piwne z przewaga niebieskiego :-D No wiec jak to przewidujesz u Nas ? :-p
U mnie dzis maly skok....czyzby znowu temperatura taka leniwa ? :dry:
Wczoraj a w sumie dzis w nocy nie umialam spac, tak mnie bolal prawy jajnik, ze nijak sie mozna bylo polozyc - ani na jednym ani na drugim boku :confused2:

matik co u ciebie kochana ??? jak tempka ??
 
Nuuuśka, tempka jeszcze wskoczy na wysokie poziomy :tak:, zazwyczaj na początku cyklu nie szaleje, zerknij na poprzedni wykres i pierwsze dni FL ...i przypomnij sobie wynik progesteronu :-) Jeśli Twoi rodzice mieli niebieskie oczy to nie miałaś żadnych szans na ciemne i masz 2 allele niebieskie. Jeśli Ł. ma niebieskie to znaczy, że teść miał jeden allel niebieski i mu go podarował, od teściowej Ł. dostał na 100% niebieski allel więc ma na pewno 2 niebieskie - zatem Wasze dzieci nie mają żadnych szans na ciemne oczka i będą niebieskookie :-)
 
cześc dziewczyny :)

Airfix takie słodkie dziewczęce ciuszki to doskonała mobilizacja do trzymania diety i zajadania się suplementami :) także zostaw sobie :tak::tak:

kolor oczu hmmm u mnie mąż ma niebieskie jego bracia też niestety on jako najstarszy wzioł najmniej pigmentu :) heheh Ja mam zielone, a zawsze marzyłam o niebieskich :) i jak bylam z m. to naweet mu kiedyś powiedziałam,ze chcialabym by nasze dzieci odziedziczyły właśnie jego kolor oczu póki co Wojtek odziedzyczy :) a jak będzie z druga,drugim zobaczymy :)


oj dzis nie mam najlepszego poranka z samego rana poszłam do sklepu po kefir , włożyłam go do torebki i co po przyjsciu do pracy mój środek torebki pływał w kefirze fuuu Teraz mam już nauczkę by wkładać kubek do jakiegoś worka

dziewczyny macie jakiś sprawdzony przepis na ciasto bez cukru ?? na ineternecie tego pełno,ale wolałabym jakiś sprawdzony :)
 
piranha czyli mowisz, ze niebieskie ? :-)ach super ! :-)choc mnie sie zawsze strasznie podobaly brazowe oczy kurcze pod tym wzgledem zazdroszcze Garfield-owi :-D
Ale obstawiamy kochana owulacje wczoraj ? czy myslisz ze mogla byc np dzis rano ?
Powiem Ci, ze juz dawno tak mnie jajca nie bolaly :szok: heh a mnie wczoraj nie chodzilo o to, ze dluzsze cykle = mniej szans na zajscie w ciaze, chodzilo mi o to, czy mozna zalozyc/przypuszczac ze np kiedy cykle sa dluzsze, owulacja pozniejsza/silniejszy niz zazwyczaj bol, to jest mozliwosc ze takie owulacje sa lepsze/wieksze/bardziej owocne ? :-)
 
hej dziewczyny,
tak na szybko, można by w zamkniętej grupie ddać jeszcze nasze staranka dziewczynkowe i chhłopczykowe, takie praktyczne a nie teoretyczne.
Pozdrawiamy.
 
reklama
kiedyś natknęłam się na stronke w necie, gdzie można było sprawdzić jaki kolor oczu będzie mieć nasz potomek ;p wyszło mi, że jest tylko 5% prawdopodonieństwa, że moje dziecko będzie miało niebieskie oczy... (ja i mąż mamy zielone)... nasza Hania ma niebieskie :p
ok, lece na obciążenie glukozy...
 
Do góry