reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Kiraa, sama zobacz, że CLO zrobiło Ci trochę sieczkę a po Letrozolu 2 piękne pęcherzyki, wierzyłam w Femarę czy jej zamienniki :-), juuuuupiiiii! :-) Według mnie mogą pęknąć oba jeśli są podobnej wielkości, zazwyczaj dominujący pęcherzyk wydziela białko, które blokuje wrażliwość pozostałych pęcherzyków na FSH a tym samym powoduje ich wchłonięcie, temu drugiemu pęcherzykowi jak widać się udało :-D i mogą pęknąć dwa w odstępie do kilku godzin :-) Zdjęcie mi się jeszcze nie załadowało, mi się wydaje, że pik może być jutro (oceniam na razie bez zdjęcia :-p).

czarna perła, cytrynian magnezu może być, warto zadbać by nie było za dużo Mg do Ca (ten stosunek powinien wynieść około 1:2) gdyż może to spowodować "low ionic strength" (LIS) i wówczas paski pH "nie działają".
 
Ostatnia edycja:
reklama
Piranho nie nie jest to cykl staraniowy...badania zrobiłam do odbioru mam w przyszłym tygodniu wiec sie przekonamy jak wysoki jest ten estrogen...starania dopiero w czerwcu ale jesli mi ta dieta nie pomoze i suplementy to chyba bede przedłużac cykl staraniowy i zaczne wtedy kiedy nie bedzie tak nic:tak:a w połowie FL zrobie reszte badan...
 
Airfix
ja po Clo mialam sieczke jak sie wyrazila Piranja :nerd:
dojrzewal na poczatku jeden pecherzyk, nie dojrzal potem drugi peki, ale pozno... Tempka tez skakala, po Co mialam miszmasz.
ale moj synek jest z cyklu z Clo

teraz bralam 1 szy raz Femare, tzn jej odpowiednik... Darmowy zreszta :-)
 
Kiraa, widzę zdjęcia :-), pik tuż tuż, wg mnie będzie jutro ale na wszelki wypadek testuj teraz np. co 4 godziny by go nie przegapić ...swoją drogą będziesz mieć pik przy idealnej wielkości pęcherzyka, ale się kochana cieszę! Planujesz Pregnyl czy na razie próbujesz bez?
 
Piranju
gin mowil o ovitrelle... Ae powiedzial ze jetsem zdrowa i sam mi peknie.... Hm a jak myslisz, byloby lepiej? Jesli tak to kiedy jutro?

Ja sie caly czas zastanawiam czy dzialac dzis, i trzymac niskie pH czy jutro? - wowczas wbije sie w owu, nie? Czy czekac do o+ ale wtedy nie bede w stanie pilnowac ph bo bedziemy na wyjezdzie....
kurde takie mam parcie na dziecko, tak na dziecko, nie na dziewczynke ze nie wiem co robic kochana......:dry: Tak mi szkoda zmarnowac tego pecola lub byc moze dwoch....
 
Piranju, z tym bólem owulacyjnym to nic pewnego w takim razie. Kurka, z tym 0+12 to będzie loteria u mnie :crazy:

Kira, trzymam &&& za 2 pęcherzyki a co tam :-)
 
Kiraa, no właśnie miałam do Ciebie pisać ale już poruszyłaś ten temat. Gdybym ja była na Twoim miejscu :-) to poczekałabym na pik LH (stawiam, że to będzie jutro) i zadziałała w tym dniu około 4 godziny przed spaniem - obniżałabym w miarę pH przez te pierwsze 4 godziny a potem na noc dała tampon limonkowy. Kolejnego dnia możesz użyć np. Rephresh - starcza na długo i nie powinno Ci to już kolidować z wyjazdem. Ja bym chyba załadowała Ovitrelle (akurat ten lek można podać podskórnie a nie domięśniowo jak Pregnyl) ot tak na wszelki wypadek (może pod wpływem wyższego LH pękną oba? :-D), zaaplikowałabym go w momencie kiedy pojawi się pik LH (tylko testuj często by go wyłapać). Co Ty na taką strategię?
 
mamartusia, witaj! zostań z nami
Katriina, dzięki za linki! Teraz to już w ogóle nie wiem co kupować:baffled:
Piraniu poradź coś, ile tej żurawiny ma być i w ogóle:szok:. Mam jeszcze takie pytanko - zrobiłam sobie badanie poziomu na, ca i k w surowicy - czy te poziomy mają jakieś znaczenie jeśli wszystkie mieszczą się w normie - czy wzajemny stosunek coś może nam powiedzieć?
W piątek robię poziom progesteronu - już nie mogę się doczekać wyniku!
Kiraa, pik tuż tuż, trzymam kciuki
Dziś się dowiedziałam, że koleżanka w pracy jest w ciąży "(bardzo wczesny etap) tak się cieszę, że prawie się popłakałam :). Też bardzo długo z mężem się starali.
 
reklama
piranha czyli moga byc zamienniki za Femare ? Czy nie ? Bo ostatnio kochana pisalas ze nie bardzo z tego co pamietam :-(DHEA u Nas w laboratorium nie sprawdze, tzn ten drugi robimy ( siarkowy..? ) ale tego zwyklego chyba nie, nie widzialam go w rozpisce. Nie mam pojecia czemu tak sie dzieje, fakt jest taki ze zaczelo sie tak dziac odkad zaczelysmy stosowac wieksze dawki estrofemu, tu juz nawet nie chodzi o to czego to wina, tylko z czego to wynika w ogole, bo teoretycznie estrofem nie powienien tego przeciez blokowac. Pojecia nie mam, boje sie nie namieszac czyms bo tak na prawde moze spowodowalo to cos co biore, a moze rzeczywiscie estrofem na mnie w duzej dawce nie tak wplywa...zagadka kurcze. Nie wiem czy ten endo gin pomoze ja rozwiazac, nie wiem jaka ma wiedze na ten temat, ale sprobowac nie zaszkodzi na pewno. Fakt jest taki ze moge smialo powiedziec co biore i co bralam, i poczekac spokojnie na to co powie..jesli powie cokolwiek madrego :blink: Nie wiem co mam robic, ale nawet jesli bym miala stosowac Femare/czy jej zamiennik to musze miec usg, a na razie nie wiadomo jak to w ogole bedzie wygladalo :-( Martwi mnie troche ta moja temperatura, wiem ze to dopiero 3dpo ale gdybys porownala poprzednie cykle to zawsze najwiekszy wyrzut progesterony byl wlasnie w pierwszych dniach, a teraz nic :zawstydzona/y: Choc dzis sluz bialy i lepki jak zawsze po owu. Licho wie.

kiraa no i pieknie :) az dwa :))) a jak to wygladalo kiedy np nie bralas nic ? gin mowil jakie endometrium ?

katriina niestety ale ja nie ludze sie, ze kiedys odstawie te leki..wiem ze jak juz sie zaczyna to malo prawdopodobne zeby kiedys mozna bylo calkowicie sie bez Nich obejsc :-( nerwowa jestem przez to, bo czasami zdarzy mi sie mimo wszystko ze wstane i zapomne od razu wziasc tabletki, ze zrobie kawe, zasiade przed swoim wykresem i nagle dostaje olsnienia - o matko, znowu zapomnialam :dry: oczywiscie biore tabletke, ale przywiazanie do nich i swiadomosc tego ze tak bedzie do samego konca jest czasami okropna :zawstydzona/y: a jak Twoj gin sie na to zapatruje ? na jakim poziomie masz teraz TSH ?

Airfix ja Ci powiem ze cos moze w tym byc...nerwica...hmmm no tak ja czasem to chodze jak rozdeta mucha, ale wypieki pojawialy sie w rozmaitych sytuacjach i nie koniecznie musialy byc spowodowane nerwami.
Dzwonilam dzis do tej Poradni kochana !! Zapisalam sie na przyszly tydzien na wizyte do tego lekarza - pomyslalam - a co mi tam..sprobuje, bede miec rozeznanie w razie gdyby jutrzejrzy gin nie podjal sie leczenia. W tamtej poradni przyjmuje tylko jeden lekarz ale co mnie zastanowilo. To Poradnia Leczenia Nieplodnosci, wiec oblezenie powinno byc duze, jesli lekarz jest dobry, a lekarz przyjmuje raz w tyg w czwartki miedzy 8-11 i w tych godzinach mam przyjsc juz za tydzien. Przemial...? Praca na akord ?? Bo nie wiem jak do konca do tego podejsc, skoro zapisuja mnie od reki, nie wyznaczaja godziny to hmm...powiem Ci ze sama nie wiem. Do tego nie umialam nic znalezc o tym lekarzu. Chyba bede krolikiem doswiadczalnym :rofl2:

anias kochana czy Ty za niedlugo testujesz ?????

Dorcia denerwuje sie jutrem wiesz ?!!! Bardzo !! Boje sie, ze znowu trafie na jakiegos idiote mowiac wprost ktory mi powie, ze on nie wie co zrobic, albo w ogole walnie inna zupelnie teorie :dry:
Ja bym powtorzyla betke jeszcze za tydzien...choc nie, moze za dwa :happy: zeby zobaczyc jak pieknie spada !! popatrz 20 to juz prawie prawie 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry