reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

mamartusia Witaj :) Jesteś silną kobietą... Bardzo Ci współczuję, ale wiem że Bozia Ci wynagrodzi , uda Ci się mieć kolejne dziecko, synusia tak jak pragniesz :) W jakim wieku masz dzieciaczki? Czytałam Twój blog już wcześniej i bardzo będę Ci kibicować żebyś odnalazła spokój wewnątrz siebie :)

Nuuuska ta jasne, alergiczne... ciekawe że nie swędzi to to, tylko pojawia się jak mi gorąco, jak się zdenerwuję, albo jak włącze suszarkę... mi mówili że nerwica, troche niby było poprawy jak się wyciszyłam, ale zauważyłam że jak zaczełam brać leki na tarczycę to, to znikło, a teraz znów mam... no tyle że ja od jakiegos czasu jestem chodząca wścieklizna :wściekła/y:

Katriina raczej tarczyca sie nie uspokoi po drugiej ciąży, z tego co czytałam to raczej jest gorzej albo zostaje na takim poziomie jak przed ciążą
 
reklama
mamartusia łzy jak grochy... poczytałam tylko kilka zdan z Twojego bloga...nawet nie moge sobie wyobrazic jak wielka siłe macie w sobie.....witaj i rozgosc sie...z Piranhą napewno Tobie sie uda...ona wszytskim pomaga...pomoże i Tobie ..tak jak napisała ...czekaja cie tylko te radosne chwile teraz...
u mnie 10dc...zrobilam test owu...i neg...ale cos sie zaczyna dziac bo sluz mi sie zmienia ale ph w garnicy 4,0 - 4,5.....Piranha kochana powiedz czy jesli jest nadal śluz taki jak powinien sie zmieniac w te dni przed owu to czy trzeba go jakos niwelować...nie wiem może irygacja?...dziewczyny tu pisały ze nie miały prawie sluzu...nie wiem sama ...diete stosuje mozna powiedziec ze dosc restrykcyją( co prawda dopiero 3 tydzień)..owszem jest go mniej niz zwykle ale moze nie ma go byc w ogóle...tu tez pytanie do dziewczyn, którym sie udało zaciążyc...jak wy miałyscie...jak to wyglądało przed staraniami i co robiłyście ...
...i jeszcze mam pytanko ...jadłyscie jakies pieczywo...czy moze wogóle...bo jesli mozna jesc kukurydze to moze chleb kukurydziany tez?...
 
aljul, Airfix - dzięki za info odnośnie tarczycy. w takim razie nie będę się nawet łudzić. ja już od 4 lat jestem pod opieką endokrynologa i zdaje sobie sprawę, że tak już będzie do końca życia :-( ale mam chociaż nadzieję, że po drugiej ciąży nie będzie gorzej. w każdym razie, podejmuję ryzyko i chcę mieć kolejne dziecko :tak:

Annette - ciesze się, że mogłam pomóc :-) trzymam kciuki za dzisiejszą noc &&&& ;-)
 
airfix - tak jak moje suwaczki pokazują :tak: Najstarszy syn Mikołaj ma 9 lat, Maja niedługo będzie miała 5, Michelle za miesiąc skończy 3...
 
mamartusia I ja za Ciebie && bede trzymać bo straszne jest to co przeszliście, ale teraz to już musi być tylko dobrze... &&& dużo pokoju w sercu życze I wytrwałości
 
czarna_perła ja tez sie przyłączam do Twojego pytania o pieczywo. Bo wyczytałam ze nie powinno sie przy dziewczynkowych staraniach jesc chleba pszennego bo ze zmniejsza wchłanianie wapnia, a ze mozna ziarniste chleby ( tłumaczylam z ang. wiec moze chodzic tez o chleb pszenno-zytni też, a nie ziarnisty ), a ja znow nie moge jesc chleba z maką żytnią, tylko sam pszenny. Widziałam dzis bułki kukurydziane to moze by OK były? Mam nadzieje ze na kukurydze sie nie uczule heheh bo na razie jem płatki kukurydziane same i dostaję chrypy, kaszlu, bólu gardła- mam nadzieje ze to nie alergia

mamartusia To czyli dziewczynki mają starszego brata :) Ja planuję dziewczynkę, a mam już synka 5 lat, ciekawe co będzie jak sie mała urodzi...echh :) nie wyobrazam sobie. Zostań z nami :) Będziemy się wspierać wszystkie , planować, cudować aż sie uda zobaczyć dwie kreseczki :-)
 
...no to ja jeszcze do diety...a mięso mozna smazyc...znaczy piers oczywiscie;-)Airfix ja tez wcinam płatki kukurydziane...z mleczkiem dziennie rano oczywiscie koło 10-11 bo sniadan rano nie jem...ja wstaje o 5.30 wiec o 11 to juz jestem tak głodna ze hej...ale w między czasie herbatke mietowa wlewam w siebie:tak:
..a jeszcze ja łykam Magnefar B6 (cytrynian magnezu) moze być Piranho?
 
Ostatnia edycja:
Nuuuśka, w razie co można sprawdzić w czwartek, co prawda to będzie dopiero 5 dpo ale progesteron powinien już być wyraźnie podniesiony. A masz możliwość sprawdzenia prolaktyny po obciążeniu? Męczy mnie okropnie co obniża Ci poziom LH przy pierwszym podejściu, to LH stymuluje powstawanie androgenów a z androgenów powstają estrogeny, zatem bez odpowiedniego stężenia androgenów w płynie pęcherzykowym nie jest możliwe prawidłowe stężenie estrogenów. Prolaktyna obniża LH stąd na wszelki wypadek lepiej wykluczyć prolaktynemię czynnościową. A masz możliwość sprawdzenia też poziomu DHEA (dehydroepiandrosteron)? Zobacz co znalazłam: "Tuż przed owulacją błona śluzowa macicy z powodu maksymalnej stymulacji estrogenowej jest silnie przekrwiona, co może objawiać się plamieniem." Przeczytaj jeszcze to: "Po osiągnięciu dostatecznego stężenia estrogenów (tzw. set - point) w krwi, wydzielanie FSH ulega zahamowaniu, co średnio przypada na 12-16 dzień cyklu. Estrogeny pobudzają za to wydzielanie LH, które umożliwia przekształcenie pęcherzyka Graafa w ciałko żółte (luteinizacja)" - to jest to co pisałam, estrogeny pobudzają a nie hamują wydzielanie LH, nie wiem skąd u Ciebie to niepękanie pęcherzyków przy pierwszym podejściu, ciekawe co endo-gin powie (może u Ciebie poziomy hormonów LH i FSH nie są zsynchronizowane i GnRH jakoś niewłaściwie wysyła impulsy, prawdziwa zagadka, zdarza się też, że błąd leży po stronie endometrium - nie odpowiada właściwie na normalny poziom progesteronu czy estrogenu w krwi i stąd zarodek nie może się zagnieździć). Słuchaj, a może spróbujesz z Femarą? Poczekaj na post Kiryy, u niej CLO też zrobiło sieczkę a po Letrozolu - sama zobaczysz :-D, tu nie tylko chodzi o wzrost pęcherzyków (Estrofem obniża FSH a Femara Ci je podwyższy) ale też o ich jakość (podobno ;-)).

Annette, czasem się zdarza, że niepęknięty pęcherzyk przekształci się w ciałko żółte bez uwolnienia komórki jajowej, wzrośnie wówczas progesteron tak jakby wszystko było w porządku, zazwyczaj jednak komórka zostaje uwolniona.

Wklejam cytat dla Ciebie i innych babeczek o bólu owulacyjnym:

W czasie owulacji może występować krwawienie do jamy otrzewnej z pękniętego pęcherzyka. To wywołuje podrażnienie i ból w dole brzucha. To tak zwany ból owulacyjny, a pojawia się na krótko przed, w trakcie lub po owulacji. Może trwać parę minut, godzin, a nawet dni. Najczęściej nie oznacza jednak samego momentu pęknięcia pęcherzyka. Ból nie informuje, z jakiego jajnika odbędzie się czy odbyło jajeczkowanie. Jajniki mogą nabrzmiewać i boleć podczas indukcji owulacji lub z powodu poowulacyjnego ich powiększenia.

mamartusia, może pomogłyby Ci leki obniżające prolaktynę (Bromergon, Parlodel, Dostinex, Norprolac)? Prolaktyna po ciąży jest przez długi czas podniesiona a hormon ten blokuje wytwarzanie FSH i LH blokując tym samym owulacje.

czarna perła, jeśli to cykl staraniowy to lepiej go usuwać, choćby poprzez wymywanie irygacjami. Obecność takiego śluzu może świadczyć o tym, że masz wysoki poziom estrogenu, u mnie w wyniku diety i suplementów EWCM całkowicie zaniknął (obniżenie estrogenu, podwyższenie progesteronu oraz zakwaszenie organizmu często zmniejsza ilość EWCM). Doczytałam, że to 3 tydzień diety - za szybko, musisz dłużej poczekać :tak:
 
Witam sie powizytownie:-)

dzieki za kciuki, nie nadrobilam Was jeszcze, ale

Jestem posiadaczka DWOCH pecherzykow :-)
nr.1 20x19 mm
nr2 mniejszy troszke, nie wymierzony przez gina ale na oko troszke mniejszy tak ok 17-18 mm
endo trojlinijne , podobno ladne :-)
drugiego nie wymierzyl, powiedzial, ze nie peknie, jakos mu sie nie przygladal specjalnie, cieszyl sie ze jest choc jeden....

wklejam Piranju testy owu..... I czekam na plan :nerd:
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    13,9 KB · Wyświetleń: 53
  • image.jpg
    image.jpg
    15,7 KB · Wyświetleń: 35
reklama
Kiraa Ty po femarze?prawda? :) I masz dwa pęcherzyki. A czy po CLO też miałaś wiecej niz 1? U mnie po Clo albo za mały pęcherzyk, albo za duży, albo nie pęka i zawsze tylko 1 - no i kłopoty ze wzrokiem:/ Muszę go namówić na tą Femarę.
 
Do góry