reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Annette, owulka zatem zdecydowanie przed Tobą i zapewne nawiedzi Ciebie dziś lub jutro :tak: Sylk dla niektórych kobiet jest za słaby i wtedy często daje radę Replens. Musisz obniżać pH do poniżej 5 (i uważać by nie spadło poniżej 4) jeśli chcesz unieruchomić plemniki Y, każdy wzrost pH spowoduje, że po około 30 minutach znów ruszą do wyścigu i więcej ich ostatecznie trafi do bańki jajowodu, będą potem konkurować z plemnikami X a im więcej ich tym mniejsze szanse na powodzenie misji ;-)

Kiraa, przy kontroli co godzinę i pH 4,9 jest jednak duże ryzyko, że dużo plemników Y nie zostało zablokowanych. To prawda, że przy długim odstępie od owu utrzymanie pH cały czas poniżej 5 jest wyjątkowo trudne, stąd na in-gender niektóre babeczki podkreślają, że im dłuższy odstęp tym mniejsze szanse, w miarę krótki czas na przypilnowanie pH jest jedną z zalet O+12 (także fakt, że wówczas pH już naturalnie nam spada a śluz gęstnieje, do tego w O+12 nie ma sytuacji, że męskie plemniki zostaną odblokowane i ostatecznie też dotrą do bańki jajowodu, w O+12 niskie pH blokuje plemniki Y więc szybciej do komórki jajowej docierają plemniki X, komórka jest już uwolniona i nie muszą na nią czekać kilka dni w bańce jajowodu).

Nuuuśka, no w końcu postawili serwer na nogi, dobrze, że wykresy nie poginęły. Dla lekarza byłoby to faktycznie bardzo upokarzające gdyby ktoś (i to nie z branży medycznej) podważył jego zdanie. Powiem Ci szczerze, że ja nadal wierzę w ten cykl :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Niestety nie mogę wyedytować w FireFoxie poprzedniego posta (a IE tak mnie drażni, że go wyłączyłam) więc dopiszę pod spodem. Annette, widzę, że tempka rośnie Ci jeszcze przed owulką, wzrósł Ci zatem zapewne już sporo progesteron a to sprzyja poczęciu córeczki :)
 
piranha na pewno, pamietam jak kiedys poprzednia moja ginekolog poprosilam delikatnie o usg, to mi zarzucila ( swoja droga to ta wlasnie ktora zlecila mi wczesniej CLO ) ze jak to, ja od Niej oczekuje ze bede miec usg po kazdym cyklu?? Pomyslalam - chocby jedno usg ? Mialam na mysli wtedy monit ale ona oburzyla sie ze w ogole poprosilam ja o cos, czego ona sama mi nie zaproponowala.
Swoja droga ten cykl jest dla mnie wielka zagadka, i nawet jesli sie nie uda, odwalilysmy kawal dobrej roboty :tak::blink: Gdzies tam po cichu pewnie licze, ze moze jednak jutro temperatura wcale nie spadnie, ale chyba to malo prawdopodobne skoro tescior nawet cienia cienia nie pokazal. Trudno. Nie ma zalamki !
 
Hej:)

Piranha nie wiesz czy w cyklach bezowulacyjnych jest sluz czy nie ma? Dzisiaj mam 18 dc i wlasnie przed chwila jak podnioslam sie to cos mi polecialo i to tak sporo poszlam do lazienki i to byl jakis sluz nie byl calkowicie przezroczysty tylko wodnisto lekko kremowy. I tak sie zastanawiam co to(?) kak cykle bez O to tez jest sluz?
 
Piranho, cały czas pilnuje ph :tak:a mój wykres wygląda obiecująco :-D
Pamiętam Twój szczęśliwy wykresik, też wzrost temperatury był przed jajeczkowaniem :tak:
 
Nuuuśka, nie cierpię takich lekarzy, którzy mają siebie za wszechwiedzących i nikt nie ma prawa coś im zasugerować ...a jak czytam co niektórzy lekarze mówią dziewczynom na wizytach to w głębokim szoku jestem. Nie poszłabym już do tej lekarki, przecież nic złego, że chciałaś USG, ja się łatwo zrażam do tego typu ludzi. No jasne, że odwaliłyśmy kawał roboty :-) (no Ty spory kawał a ja malutki kawałeczek :-D), liczę i trzymam kciuki, że jutrzejsza tempka nas pozytywnie zaskoczy.

gdusia, podobno najlepiej nabrać śluz na patyczek i przyłożyć do paska, u mnie przy mojej suszy było to nierealne. Powinno się mierzyć pH śluzu szyjkowego gdyż ma on wyższe pH jak śluz z niższych partii i podobno pH tego właśnie śluzu ma kluczowe znaczenie. Wiele dziewczyn wsuwa pasek do środka ale wówczas nasiąknie on kwaśniejszym śluzem z niższych partii ...no i mnie ostre krawędzie paskka np. podrażniały.

anias, w cyklu bezowulacyjnym może pojawić się EWCM (egg white cervical mucus czyli śluz o konsystencji białka jajka) i każdy inny jego rodzaj, może nawet pojawić się pik LH, w wyniku którego jednak pęcherzyk nie pęknie.
 
Ostatnia edycja:
gdusia ja nabieralam patyczkiem kosmetycznym jesli bylo duzo sluzu, jesli malo - paluchem :rofl2: z racji na ostre krawedzie wsadzanie dowcipne odradzam bo mozna sie niezle pokaleczyc :blink: na poczatku nie widzialam zbytniej roznicy, baa sadzilam ze zle je stosuje, ale kiedy zaczelam aplikowac sode, roznica pojawila sie od razu. Trzymam kciuki :happy2:

piranha ja na pewno juz po porade do Niej nie pojde,dla mnie jest lekarzem tylko od wypisywania skierowan na badania bo to robi chetniej od innych lekarzy, ale tak poza tym to wiedze na temat leczenia ma znikoma niestety.
Co do roboty, to Ty malutki kawaleczek ??? Kobietko Moja Droga gdyby nie Ty i Twoja ogromna wiedza i pomoc zapewne teraz nie bylabym mimo tego tak spokojna, balabym sie jutra, siedziala w depresji czekajac na @, dalas mi wiare ze to co robie ma sens, ze moze sie udac, jak nie teraz to za miesiac, dwa, ale w koncu wiem i czuje, ze mam kogos kto jest w stanie bezinteresownie mi pomoc, w kazdej dziedzinie i za to po raz kolejny Ci dziekuje :happy2::blink: Dla mnie jest wspanialym, wielkim czlowiekiem :blink::*

Klade sie za niedlugo choc chyba jutrem stresuje sie bardziej niz dzisiejszym dniem. Ale bedzie co ma byc, glowa do gory i cala na przod.
Spijcie dobrze dziewczynki :*
 
Myfanwy tak nieśmiało gratuluję, czekaj cierpliwie na wyraźne dwie kreseczki, ja jednak na tym teście już widzę :-)
Nuuuśka ja musiałabym w ciąże zajśc żeby się jakoś z brzucha wytłumaczyć bo tak non stop w 4 miesiącu jestem;-) hmm a u Ciebie jednak wydaje mi się że ktoś tam zamieszkał ale nie chce się ujawnić bo ten śluzik jest zastanawiający :-)
Dorcia oj Ciebie kobitko nie da się nie lubić i nie pamiętać, tyle w Tobie dobroci :-)
Dziewczyny miłego wieczorku !!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Myfanwy graatuluję! cudownie!!!! :)mam nadzieje, że kreski grube się pojawią i sama tez uwierzysz :)

Nuska powiem Ci, że jak jak usłyszałam kiedyś coś takiego od swojej gin to postanowiłam, że ją zmienie i tak zrobiłam. Moim zdaniem nie może być tak, że lekarz oburzony mówi ja leczę albo pani się sama bo powinien wsłuchać się w potrzeby, wątpliwości. Trzymam kciuki za ten cykl i może warto poszukać lekarza takiego od serca? :)
 
Do góry