reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

JESTEM !!
A wiec uprzejmie informuje ze owulacji jeszcze NIET ! W tym cyklu pracuje prawy jajnik, z Niego bedzie najprawdopodobniej owulacja. Endometrium trojlinijne, w tydzien z 4,3mm przytylo do 7,6mm. Na prawym jajniku jest pare pecholi, dominujacy jeden, ma w tej chwili 13,3x15,6mm wiec gin przypuszcza, ze owulacja bedzie w granicach 18-20dc maxymalnie. Za tydzien mam przyjsc na kolejne usg, powiedziala zeby Estrofem-u juz nie brac, ze ona uwaza ze te 7 dni juz wystarczy. Powiedziala rowniez, ze jesli w tym cyklu sie nie uda, w nastepnym sprobujemy postymulowac jajniki delikatnie, nie pytalam jeszcze jak, ale wiem, ze na pewno nie z takiej grubej rury jak to zrobila poprzednia gin. Zreszta ja zyje tym cyklem !! :-)

piranha wprowadzamy nowy plan dzialania !! Czytaj czytaj co sie wydarzylo,tor ataku trza nowy ustalic, ale chcac nie chcac uwazam,ze wczorajsze seksowanie bylo dobrym pomyslem - bedzie ladny odstep ! :-) kurcze ciesze sie, byle teraz malpy nie przegapic, ale weekend idzie wiec seksowanie rano juz nie bedzie problemem, choc jak powiedzialam gin - seksowac sie w Swieto Zmarlych ??? Toż to nie przystoi :wściekła/y: wiec co mam robic, co brac, bo rozumiem, ze pH podbijac caly czas co 4 h ? Az do owulacji ? Napoje sodowe tez, potas tez i co jeszcze ??
Co uwazasz o tym Estrofemie ? nie brac go rzeczywiscie czy pociagnac do owu ?
Bedzie dobrze, wierze w to !
I jeszcze raz dziekuje Wam ze jestescie !
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nuśka tak mowisz? No wiec ph utrzymywalabym caly czas wysokie (wiem ze to uciazliwe ale ja tez nosilam sode ze soba do pracy, ba ja nawet testy owulacyjne robilam w pracy :zawstydzona/y:) skoro juz zadzialaliscie bez zabezpieczenia, zeby te chlopczykowe mialy szanse wytwac a dziewczynskie nie. Rowniez nadal bym testowala bo wyglada na to ze jesli nawet byl pik LH to najprawdopodobniej bedzie drugi. Co do sexowania mam nadzieje ze Pirania Ci doradzi. Mega &&&&&&&&&&&&&&&&
 
Hej hej!

anias, niestety tak właśnie jest i niestety poczęciu córeczki sprzyja właśnie mała ilość plemników i ogólnie słaba jakość nasienia.

Nuuuśka
, według mnie super się złożyło bo:

- nie będzie strachu, że tamto niskie pH za bardzo zmniejszyło szanse i że był za duży odstęp :-D
- endo jeszcze sobie przytyje i zarodek bez problemu się w nim zagnieździ
- wyjdą super odstępy pomiędzy serduchami, chyba idealnie je obstawiłyśmy :-D

A czy Ty może wiesz przy jakiej wielkości pęcherzyków dochodzi u Ciebie do ich pęknięcia? Jeśli nie wiesz to zakładając standardowy przyrost i wielkość - owulka powinna być w okolicy 18 dc czyli mniej więcej tak jak pierwotnie założyłyśmy. A u Ciebie w momencie piku LH kreska testowa jest tak samo mocna jak kontrolna? Pytam bo jednak na tamtych 2 testach (wieczornym i porannym) była ona odrobinę jaśniejsza i może jednak u Ciebie pikiem jest mocniejsze jej zabarwienie? Plan jest zatem taki - testuj jak najczęściej, sprawdzaj i podnoś pH jak najczęściej, łykaj wszystkie suplementy łącznie z potasem, dbaj o wysoki poziom glukozy (również przez całą fazę lutealną by zarodek się rozwinął) a złoty strzał około 12h po piku LH, będziemy na bieżąco uzgadniać szczegóły strategii :-D

Myfanwy
, B6 we większych dawkach wpływa na gospodarkę hormonalną, w tym podnosi poziom progesteronu (o co nam właśnie chodzi :-)), niestety pod wpływem progesteronu intensywniej pracują gruczoły łojowe i potowe, przez co włosy łatwiej się przetłuszczają.

krystianmartin, super tak wrócić wytęsknionym do dzieci, przybij ode mnie piątkę tym przystojniakom :-)

Krzyś dziś poszedł 2 raz do przedszkola, wczoraj nie był bo pani opiekunka zabierała dzieci do teatru i mówiła, że jeśli Krzyś nigdy nie był to lepiej by nie szedł w swój dopiero drugi dzień.
 
Piranha mój M jest załamany na wieść że przytulasy dopiero w niedzielę. A ja zastanawiam się jakie są szanse aby doszło do zapłodnienia jeżeli serduszko było 3 listopada a owu 7? Poza tym co zrobię z tym całym arsenałem suplementów?????:szok: no nic chyba dopiero nam sie uda pod koniec grudnia:wściekła/y:, bo mój M wymija sie z moją owu.
 
krystianmartin, no raczej przy takim odstępie bardzo małe szanse ale może owu się przyspieszy? ...mnie ostatnio np. zaskoczyła w 12 dc. W razie gdyby nie to do grudnia tuż tuż, będziecie lepiej przygotowani po suplementach, zarodek będzie miał większe szanse i uda się.

Krzysiu fajnie ubrał się, w przedszkolu sam powiesił czapkę, worek, ubrał buty, wszedł do sali i od razu łaził i się rozglądał uśmiechnięty :-) Zarówno M jak i ja zauważyliśmy wczoraj jak gdyby poprawiła się mowa, pojawiły nowe zwroty ale nie wiem czy to możliwe po jednym dniu :-)
 
Piranha możliwe możliwe. Szkoda że nie był w teatrze, ale nadrobi. Najgorsze to przerwy. Jak chodzi chetnie to trzeba zrobić wszystko aby chodził. Takie wyjścia to też integracja z grupa. Będzie dobrze, a Wy będziecie dumni z Krzysia i bardzo mile zaskoczeni jak wiele potrafi Wasz synek.
 
Piranha jak na razie najbliższe, możliwe nałożenie sie mojego M i owu wyznaczam na 31 grudnia:tak:. No chybaze cos sie zmieni. Bo to nigdy nie wiadomo. Może i ja bym poszła bliżej owu do gina? A nóż by mi powiedział jak tam moje jajniki. Z tego co wiem to lewy juz nie bardzo ma ochotę do pracy.

Acha i co najważniejsze nie mam juz plamień. Dzisiaj czysto juuuupi.
 
reklama
piranha nie mam pojecia kochana przy jakiej dokladnie wielkosci, ale z tego co obliczylam sama przewaznie wychodzilo okolo 21mm ( przyjmujac ze pechol rosnie okolo 2mm na dobe), wiec tak jak piszesz 18-19dc. co do testow, nigdy takich nie traktowalam jako pozytyw, wkleilam Ci zdjeciucha ostatnio testu marcowego, u mnie zawsze w momencie piku LH byly dwie mocno az bordowe krechy, obydwie tluste, i przede wszystkim tej samej barwy. Tu wedlug mnie w kazdym przypadku byly jasniejsze, zwlaszcza ta poniedzialkowa ( o 21), wydaje mi sie wiec tak jak pisalas, ze mugl to byc jakis lekki wzrost LH i po Nim bedzie drugi. Ale kiedy ? tego nie wie nikt :wściekła/y: Do boju wiec ! :-D
Myslisz, ze ten Estrofem mam juz rzeczywiscie odstawic jak powiedziala gin ? Czy wziasc jeszcze 1-2 dni ?
W ogole jak sie patrze na ten moj poprzedni wykres, to mi sie wydaje ze owulacji mimo tego skoku, nie bylo wcale 17dc, bo raz, ta duza ilosc plynu za macica, dwa takie typowo owulacyjne endo - 8mm, wygladalo to dla mnie tak, jakby owulacja byla dzien gora dwa dni wczesniej, choc pewnie sie myle :dry:
Powiedz mi jeszcze kochana czym moge sobie podwyzszac najlepiej poziom glukozy ?

elmo ja tez juz zaprzyjaznilam sie z soda w pracy :wściekła/y: ale przynajmniej pH jest ladne, dzis rano rowniez kolo 8, choc dla mnie to takie 7,5 bym powiedziala, ale i tak lepsze od wczesniejszego (4-5). Podbijam wiec ile sie da :tak:

krystianmartin trzymam kciuki kochana za Twoje staranka :*

matik schody do nieba !! :-) mocno trzymam &&&&&&&& !!


LISTOPAD 2013

Kiraa - termin @ 05.11 ( 2 cykl starań )
Annette - termin @ 09.11 ( 1 cykl starań )
matik2012 - termin @ 09/10.11 ( 6 cykl starań )
zakrecona - termin @ 10/11.11 ( 1 cykl starań )
Nuuuśka - termin @ 14.11 ( 10 cykl starań )

Myfanwy - termin @17.11 ( 1 cykl starań )
krystianmartin - termin @ 21.11 ( 19 miesiąc starań )

gorgusia - termin @


W OCZEKIWANIU NA STARANKA :


maggie2205 ( koniec 2013)
milla21 ( początek 2014)
kate18 (wiosna 2014)
mamakaja (wiosna 2014)
Dorcia ( kwiecień 2014 )
roszpunka ( wiosna/lato 2014)
Airfix ( lato 2014)
 
Ostatnia edycja:
Do góry