reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

macy przyszla ta starsza pani co nadia ja lubi i np ona mowi ze zajmuje sie praktycznie tylko nadia zeby ja odblokowac i np wczoraj wyszla z przedszkola zadowolona ale rano znowu lzy w oczach ja wychodzac to tak samo placze jak ona ;/ ale co z nia ide to ona nie chce do tej swojej grupy isc tylko do takiej pierwszej i tam ja dzisiaj tez zaprowadzilam zobaczymy jak dzisiaj bedzie bo maz powiedzial im ze jak czegos nie zrobia to ja przenosi do innego przedszkola . nadia wczoraj do mnie mama komm :-D
 
reklama
Oczy niebieskie gratulacje! a jak przeczytałam Twoje starania to wielki szacun! super! gratuluję! Tak widzę, że byłaś prawie w 19tc, wiesz, zerkam, bo musze wiedzieć kiedy już nie ma ściemniania, że sie dojrzeć płci nie da :D jeszcze raz gratuluję!

Elmo ojej biedna malutka, niech szybko wraca do zdrowia!
 
Kate18 o to widze że jest nas więcej z okolic Krakowa :) Dobrze bo czasem potrzeba jakies namiary na lekarzy czy cuś, fajnie że będzie się kogo poradzić :) tak, ta moja kolezanka zbiera wszystkie rachunki, ale smutno tak że prawo jest jakie jest i to matka ma wytrzasnac pieniadze spod ziemi i chodzic do lekarza, do specjalistow, kupowac leki, a jego nic nie interesuje :/ jej rodzice jej nie pomoga, bo sa na rencie,utrzymuja ja, daja na leki jak nie ma, siostry sie wypieły, kobitka ma juz 30lat, pracowala zanim zaszla w ciaze kolo 10lat, potem zostala zwolniona i przyjeta na staz ktory sie juz konczy, a Ona zostaje goła i wesoła z niczym
 
Cześć Dziewczyny,
Dziękuję Wam bardzo za miłe przyjęcie :)
Niebieskie Oczy, sredecznie gratuluję Ci Synka. Widziałam zdjęcię z USG, ale moje oko nie jest takie sprytne jak Wasze.
Nie wiem w którym miejscu jest siusiak na zdjeciu. Ale Wy to już weteranki, nie jedną taka fotkę widziałyście :)
Kate 18: Co do tej ciąży to wiem, ze każda może być inna i płeć nie ma tu znaczenia.
Ale tak mam że jak tylko wracam z badań to porównuję wyniki, CRL, tętno itd. z wynikami I ciąży.
Oczy Niebiesie: Bardzo Ci gratuluje upragnionej Plci.
Ja sie nie moge nadziwic, ze dzieki czynniko, ktore rzetelnie proboujecie spelniac macie taka skutecznosc :)
MOJA GRATULAJCE, 91% to naprawde rewelacyjny wynik.
Dlatego jak czytam ile pracy Was to kosztuje, poswiecen, nerwow to dochodze do wniosku ze mi raczej w tej ciazy nie uda sie z dziewczynka. Ja mam na razie spelniony praktycznie diete (chociaz suplemnetow nie bralam), z kalendarza chinskiego wychodzi dziewuszka, zakwaszenie bezposrednio po stosunku.
Coz, chyba bedzie do 3 razy sztuka. Bedzie motywacja o trzecie dziecko. Nie ma tego zlego...
Piranha, USG mam za tydzien. Obawiam sie, ze moj gin nie bedzie skory to oceny plci - taki typo. Ale sprobuje go podpytac.
Trzymajcie sie i milego dnia.
 
Ostatnia edycja:
Piranhu o tym leku Femara poczytam - ale jak zobaczyłam cene na 100% ( a takie mi wypisuje ginek ) to mi się nogi ugieły ;) 269.12 zł a w innych aptekach nawet do 320zł wow:szok: ale fakt jest faktem cos musze zrobić, bo boje sie o wzrok po tym CLO, a no i efektów nie przyniósł, pecherzyk jak nie za mały to znów za duży, sluzu żadnego, wiec trudno mi rozpoznać czy dni płodne się zbliżają czy nie. A może poświece troche kasy i pojade do Krakowa to Pani doktor która prowadziła moją ciąże, kobietka delikatna, anioł nie lekarz :) Moze Ona mi cos podpowie

Gosica tez choruje na niedoczynnosc tarczycy a raczej hashimoto mnie w nią wpędza i biorę Letrox bo Euthyrox na mnie nie podziałał, a i skóra mnie swędziała, gdzieś coś tez czytałam o tym że kobietki z niedoczynnoscia czesciej rodza córki, jednak u kuzynki która się leczy jakies hmm 15lat sie nie sprawdziło - ma chłopca, w przedszkolu 3 kobietki tez z hashimoto i niedoczynnoscia i tez maja chłopców :)
 
Ostatnia edycja:
ewelin, jejku, ja tu nie przyznaję żadnych punktów, aż chyba zrezygnuję z prowadzenia tej tabeli bo mam wrażenie, że tu zaczyna chodzić o jakąś rywalizację w punktacji :-( Najlepiej by było jakbyście same sobie wpisywały punkty bo najlepiej wiecie jak to wyglądało, napisałam, że wpisałam po swojemu i w razie co poprawiajcie, nikomu nie odejmuję punktów bo ja nie jestem żadnym egzaminatorem wystawiającym ocenę końcową ;-), same decydujcie :-) Myślałam by nie wpisywać 1 a 0,5 gdy oboje z M nie stosowaliśmy restrykcyjnej diety i nie łykaliśmy oboje najważniejszych suplementów (Calcium Citrate 600-1200 mg, Mg 300 mg i C 500-1000 mg), chciałam by ta tabela była wiarygodna a skoro napisałaś:

Brałam suplementy, dieta, nie restrykcyjna nie była ale była bo rzuciłam palenie i starłam sie zchudnąc, ph ogólnie 4,5. Mąż nie pił suplemnetów ale pił duzo mleka i wit c 1000 mg ogromne ilośc bo od roku przygotowywał się do triathlonu który miał własnie 2 czerwca.
Jak dla mnie to chyba udało sie wbic w to O+12, mąz z suplementów pił olbrzymie ilości wit-c, wapna trochę(mleka sporo), dieta była tak na 50 % ale była bo wtedy za trzy dni miał zawody "triathlon", więc i aktywność fizyczna i zagrzewanie było na 300% u niego.


to myślałam, by wpisać 0,5 przy diecie i suplementach (picie dużych ilości mleka może nie dać 1200-1800 mg dziennie, no chyba, że wypijamy codziennie minimum 1-1,5 litra mleka), skoro uważasz, że należy wpisać 1 to nie ma żadnego problemu, same możecie korygować ta tabelę wedle tego co uważacie, najlepiej znacie swoje starania. Poniżej tabela z poprawkami, od tej pory same wpisujcie bo ja nie chcę być jakimś sędzią i czuć na sobie żale o zaniżanie punktacji ;-)


L.p.​
Nick​
Planowana płeć​
Ilość czynników wziętych pod uwagę​
Uwzględnione i nieuwzględnione czynniki​
Będzie mieć/ma​
1​
Piranha​
[FONT=&amp]♀[/FONT]
6​
D–1, S–1, M–1, H–1, P–1, J–1, O-0
[FONT=&amp]♀[/FONT]
2​
Noemi​
[FONT=&amp]♀[/FONT]
5​
D–1, S–1, M–1, H–0, P–1, J–1, O-0
[FONT=&amp]♀[/FONT]
3​
Nullka​
[FONT=&amp]♀[/FONT]
5​
D–1, S–0.5, M–0.5, H–0.5, P–1, J–0.5, O-1
[FONT=&amp]♀[/FONT]
4​
Ann29​
[FONT=&amp]♀[/FONT]
3,5​
D–0.5,S–0.5, M–0.5, H–0, P–1, J–1, O-0
[FONT=&amp]♀[/FONT]
5​
Truskafffka​
[FONT=&amp]♀[/FONT]
5​
D–1, S–1, M–1, H–0.5, P–1, J–0.5, O-0
[FONT=&amp]♀[/FONT]
6​
Magda_z_uk​
[FONT=&amp]♂[/FONT]
6​
D–1, S–1, M–1, H–0, P–1, J–1, O-1
[FONT=&amp]♂[/FONT]
7​
Czarna​
[FONT=&amp]♂[/FONT]
4,5​
D–1, S–0.5, M–1, H–0, P–1, J–0, O-1
[FONT=&amp]♂[/FONT]
8​
Elmo​
[FONT=&amp]♂[/FONT]
7​
D–1, S–1, M–1, H–1, P–1, J–1, O-1
[FONT=&amp]♂[/FONT]
9​
Ewelin​
[FONT=&amp]♀[/FONT]
6​
D–1, S–1, M–1, H–0.5, P–1, J–0.5, O-1
[FONT=&amp]♀[/FONT]
10​
Oczy niebieskie​
[FONT=&amp]♂[/FONT]
7​
D–1, S–1, M–1, H–1, P–1, J–1, O-1
[FONT=&amp]♂[/FONT]
11​
Mamawczesniaka​
[FONT=&amp]♀[/FONT]
3,5​
D–0.5, S–1, M–0.5, H–0, P–1, J–0.5, O-0
[FONT=&amp]♂[/FONT]
12​
Polisia​
[FONT=&amp]♀[/FONT]
5​
D–1, S–1, M–1, H–0, P–1, J–1, O-0
13​
Agulek-79​
[FONT=&amp]♀[/FONT]
3,5​
D–1, S–0, M–0.5, H–0, P–1, J–1, O-0
14​
Myszka281​
[FONT=&amp]♀[/FONT]
3​
D–1,S–0.5, M–0.5, H–0, P–1, J–0, O-0
Dotychczasowa skuteczność 91% (10/11)​


Nuuuśka
, Acard lepiej brać przez cały cykl a już na pewno w fazie lutealnej kiedy to zarodek się zagnieżdża :tak:

Myfanwy
, oto przepis:

Do wody destylowanej należy dodawać tyle soku z limonki by pH roztworu wyniosło 2 (babydust z forum in-gender robiła roztwór z 16 ml wody destylowanej i 4 ml soku z limonki). Roztwór musi postać minimum 10 minut. Zaleca zrobić irygację godzinę przed staraniami jeśli pH jest wyższe jak 4-4,5 i występuje śluz płodny. Należy ją zrobić irygatorem albo strzykawką (należy je powoli i delikatnie opróżniać z roztworu), najlepiej w pozycji leżącej by uzyskać najlepszy efekt. Przed staraniami można robić irygację np. ze strzykawki 12 ml, należy wymyć śluz płodny. Co pół godziny po staraniach należy sprawdzać czy pH wciąż jest niskie. Jeśli pH wzrośnie to należy zrobić irygację z 1-3 ml płynu by je obniżyć. Nie trzeba robić irygacji przed staraniami jeśli pH jest poniżej 4,5 i nie ma śluzu o cechach płodnego. 4 godziny po stosunku można włożyć tampon nasiąknięty kwaśnym roztworem (np. roztwór wody i limonki) i pozostawić go w środku na 4 godziny. Należy umieścić roztwór wody z limonką w plastikowym kubeczku a następnie umieścić w nim tampon ale nie wyjmując go z plastikowego aplikatora. Kiedy tampon nasiąknie to należy wyjąć go z kubeczka i włożyć - należy to zrobić ostrożnie by nie wypłynęła sperma.

Co do leków na astmę to jeśli zawieraja sterydy to sprzyjają poczęciu chłopca.

Gosica
, będziemy tu wszystrkie trzymać kciuki za zdrową dziewczynkę, 50 czy 60% to też bardzo duża szansa :-) Co do tarczycy to niby Tamara pisała, że nie ma to wpływu na płeć ale spotkałam się z podzielonym zdaniem na ten temat. Jeśli niedoczynność powoduje np. hipoglikemię to w jakimś stopniu zwiększać szanse na córeczkę, jeśli powoduje spadek testosteronu to również, jeśli jego wzrost to wiadomo (a czytałam już o najróżniejszych efektach zaburzeń pracy tarczycy), lepiej chyba sprawdzić poziom hormonów i zrobić krzywą cukrową.
 
Ostatnia edycja:
Piranha nie chodziło mi o przyznawanie punktów czy coś takiego i żalu nie mam.Tak się tylko spytałam bo zauważyłam zmianę w tabelce.
 
reklama
Do góry