reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Elmo jestem w cięzkim szoku jak przeczytałam Twoje planowanie, pełen szacun dla Ciebie,
jestem pod wrazeniem Twojej perfekcji i współpracy M,
bo tak jak pisze Axa jak bym mojemu kazała isc pod zimny prysznic i pożniej ten zimny lód,
to chyba bym sama przy planowaniu została
 
reklama
elmo szok i podziwiam :) przy takich stanaiach mowilam ci ze nie musisz sie martwic o plec :) co do wieku no u mnie teraz tez bedzie 5 lat;d ale mysle ze bedzie dobrze oby :) gorzej chyba z colinem :) ale powiem ci miedzy moim siostrami roznica byla miedzy pierwsza 6 lat pozniej 5 a miedzy mna i najstarsza 11 to mama mowila ze nie bylo problemu z zazdroscia miedzy ta pierwsza a druga i duzo jej pomagala :) napewno bedzie lzej moim zdaniem niz teraz ja z colinem ale wszystko sie da ogarnąć ;d
 
mamakaja- dzieki serdeczne za linki, znalazłam dzięki temu linkowi bransoletki trionz, ale strasznie drogie, a Ty masz jakąś bransoletkę?

Airfix- no własnie, chyba ta power balance byłaby dobra, tylko ja boję się, że te tanie to podróby tych drogich i że nie działają, tak zresztą gdzieś w którymś z linków od mamakaja przeczytałam, że oryginalna power balance kosztuje, co koło 160 zł i że te podróby nie działają. No zgłupiałam kompletnie z tymi bransoletkami, ja jeszcze takie, ale drogie z tego linka od mamakaja znalazłam
Trion:Z Colantotte - Niezależnie od Twojego Stylu Życia

Elmo- szacun, ło matko, to ja musze się bardziej przyłożyć do tego planowania, skoro teraz ma coś wyjść z tego cyklu, no nie ;-):-D
Ale np. jest lato i ciągle zajadam się śliwkami, po owu jadłam pomidory:zawstydzona/y:, ale od dzisiaj koniec z tym:rofl2:

vviedźma- co do progrsteronu, to wg mnie dobry, zastanawiają mnie tylko normy, bo ja tez miałam progrsteron w jednostakch ng/ml , ale norme miałam do 28 ng/ml, to czemu Ty masz do 15,9, nie kumam! Wg mnie im wyższy tym lepiej!
Co do prolaktyny, to ta w spoczynku pewnie dobra, ale ta po obciązeniu rośnie prawie 30 krotnie, dla mnie to prolaktynemia czynnościowa, u mnie rosła po obciazniu prolaktyna 20 razy. Ale na pewno Piranha skomentuje Twoje wyniki, bo ona to spec nad spece od wszystkiego!
 
Ostatnia edycja:
Lukaa tak patrzylam te bransoletki Trion ale kurcze drogie to to :p Ja mysle ze te drogie i te tansze ( chinskie ) to chyba jeden pieron, wiele czytalam tez ze to efekt placebo, wiec dlatego sklonna jestem do tej tanszej, a moze kupie cos z bursztynu jeszcze ( aaa przypomnialam sobie mam piekna srebrna bransoletke z bursztynem :D , nie wiem czy srebro moze byc tylko. Niby srebro tez jakies jony ma, ja to piłam tez takie w butelce ), mam kawalki ametystu- chyba do kieszeni schowam :-D no i wypelnie kieszenie burszynami i ametystami, a co ;) na parapecie za lozkiem mam wszystkie kwiatki ktore emituja jony ujemne, wiec sie noca bede jonizowac :p No no Lukaa musi byc dobrze, najwazniejsze to chyba dieta, suplementy,minerały, PH ;)
 
Lukaa nie mam bransoletki. Dopiero jak unormuję wynik tsh to pomyślę nad zakupem:tak:
Dziewczyny myślicie, że będę mogła jeszcze mieć dzieci jak tsh mi spadnie? Czy urodzę zdrowe dziecko?strasznie się tego boję:-(
 
mamakaja- dzięki, na pewno będziesz mieć dzieci, jak unormujesz tsh, co Ci do głowy przyszło , że mogłoby być inaczej, no coś Ty! Wiele dziewczyn ma takie problemy i po braniu leków zachodzą w ciążę!

Airfix- ale się usmiałam z tymi kieszeniami napchanymi ametystami i bursztynami:-D Zawsze to coś no nie? :rofl2::-) Co do kwiatków to muszę ich dokupić, ale martwię sie tylko że jak wrócę do pracy, to będę bite 8 godzin siedzieć przy kompie i tam będa mnie jony dodatnie ładować, najchętniej to bym jakiś jonizator do komputera kupiła, ale jak by ktos zauważył , to mogłaby być afera, bo u mnie w pracy nie moge nic wkładac to kompa, ze względu na ochronę danych osobowych. Macie jakieś pomysły coby zneutralizować ten komputer w pracy?
 
Wiem wiem swir ze mnie totalny :-D. Ale juz taka osoba jestem ktora jesli sie juz za cos bierze to zawsze na 100%. W szkole nie mialam trójek, tylko 5 i 4 albo pały. Albo sie nauczyłam albo nie. Nic nigdy nie przyszło mi łatwo. Ale jestem szczesliwa z tym co osiągnelam. Jesli chodzi o mojego m to oczywiscie nie obylo sie bez walk, pamietacie jazdy o kefir :-D malo do rozwodu nie doszło, ale z perspektywy czasu wiem ze wspolpracowal i zrobil to tylko i wylacznie dla mnie, wiedzial jak bardzo pragne syna, jemu nie zalezało na płci. Wczoraj przed wizytą powiedział mi tylko że jest przygotowany na wszystko ale tego kąpania w zimnej wodzie przez miesiac i lodu na jajkach nie zapomni mi nigdy :-D. Pamietacie z reszta jak pisalam ze jak siedzial z tym lodem to powiedzial ze wcale sie nie zdziwi jak zaraz przyniose wałek do ciasta i kaze mu sie nim walnac w glowe 3 razy bo to tez wskazane na chlopca :)


Axa Kate wiem tez ze poszlo w miare gladko bo zakonczylismy starania na pierwszej probie. Gdyby sie wtedy nie udalo nie byloby juz tak łatwo. Jednak doceniam bo wiem ze nie jednego nie łatwo jest namowic chocby do suplementów. Zatem wczoraj mu godziwie podziekowałam :tak:

Viedzma na tych normach sie nie znam. Ja zapewne przesadzilam, jestem pewna ze mozna by osoagnac cel mniejszym wysilkiem jednak chcialam moc sobie powiedziec ze zrobilam wszystko :)
Airfix potrwy mączne raczej pod dziewczynke. Twoja dieta jest ok, powodzenia!
Mama kubulki dzieki :) opis zrobilam zaraz po fakcie przyznaje głównie dla MARAN i ILACZEK ;) haha żeby mi nic nie umknelo. O ubrankach jeszcze nie myslalam.
 
mamakaja no co Ty, nawet nie mysl tak że dzieci nie bedziesz miec, zobaczysz nim sie obejrzysz a urodzisz zdrowe dzieciatko :) Widze ze jestes na tym etapie myslenia co ja, kiedy w kwietniu dowiedzialam sie o chorobie, przewalilam caly internet i procz tych strasznych rzeczy ze trudno zajsc w ciaze, ze dzieci sie rodza chore, nie bylo nic sensownego, dopoki nie zaczelam szukac inaczej- tak naprawde nigdzie nie jest napisane jaka wartosc TSH ponad norme jest niebezpieczna dla plodu ( wiadomo pisza ze podniesione TSH jest grozne, ale nie ma takiej wartosci podanej liczbowo )- od lekarza sie dowiedzialam ze sa takie osoby ktorych TSH wynosi 40 lub 100 i zyja, biora leki, maja dzieci- rzecz jasna wszystko pod kontrola lekarza i teraz najlepszy moj wniosek - nigdzie, na zadnym forum, w zadnych komentarzach do artykulu nie bylo zadnej dziewczyny ktora napisala- przez TSH, przez tarczyce mam niepelnosprawne dziecko. Czytalam mase forow gdzie padaly pytania- czy pomimo niedoczynnosci urodze zdrowe dziecko? I co- i odpowiedzi byly pocieszajace- kazda z odpowiadajacych pisala ze dzieciatko urodzilo sie zdrowe :) I to sobie zakodowalam i tak chce wierzyc. Wiadomo ze moze sie zdarzyc choroba dziecka bo jest jakis % takich przypadkow ale trzeba wierzyc w to ze bedzie dobrze :) Po tych 5 miesiacach mam juz inne podejscie, wiem ze nawet jesli to TSH jest poza normą to lekarz nie dopusci do tego zeby moje dziecko na tym ucierpialo- wierze w to :) Malo tego bardzo czesto TSH pieknie sie reguluje w ciazy- po ciazy znow wraca choroba . chyba tez po to powstala specjalizacja- ginekolog-endokrynolog, wiec jak zajdzie taka potrzeba i to TSH zacznie wynosic powyzej 10 pomimo brania Letroxu50 ( na ten moment, we wrzesniu mam dostac 100mg juz ) i w ciaze nadal nie bede zachodzic wtedy sie udam :) I pocieszam sie tym ze za tydzien moja kuzynka ktora od 15 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy, wynik TSH 8,0 gdy zachodzila w ciaze, choruje rowniez na hashimoto- urodzi zdrowego syneczka ;-) Przez cc, bo maly sie nie przekrecił, ale wazne ze zdrowy :)

Lukaa to sie obwies lancuchami z bursztynami przed tym kompem, i dodatkowo postaw kolo niego lampe solną , będzie jonów a jonów :laugh2: No te ametysty i bursztyny to gotowa jestem nosic w tych kieszeniach, byle by pomogły, a w nocy sobie wloze pod poduszkę :p
 
reklama
Mamakaja przyznam ze nie mam doswiadczenia z tarczycą, nie wiem dokladnie jakie zagrozenia niesie wiec trudno mi sie wypowiedziec na temat niej samej jednak jestem przekonana ze bedziesz jeszcze miala zdrową córeczke ;-) Wiesz kazda z nas jest zagrozona urodzeniem chorego dziecka i gdzies w glebi trzeba miec tego swiadomosc decydujac sie na ciaze, jednak trzeba wierzyc i dolozyc wszelkich staran aby rodzily sie one zdrowe. Twoj wynik wcale nie jest taki wysoki, napewno szybko go unormujesz i bedzie dobrze. Tulam :*
 
Do góry