reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Elmo, wpadam dopiero teraz i widzę, to co zobaczyć musiałam, nie było innej możliwości hihi:-D;-) Cudowny ogonek :-D Gratuluję ci z całego serca. Mam nadzieję, że tak jak obiecałaś, teraz będziesz się tylko i wyłącznie cieszyła tą ciążą. Przesyłaj dużo pozytywnych fluidków obecnym i przyszłym staraczkom:tak: Ty też jesteś dobrą duszyczką tego forum, i mam nadzieję że tak zostanie i za jakiś czas będziesz wspierać i mnie:tak: Próbuję sobie wyobrazić co czułaś jak zobaczyłaś ptaszka. To pewnie było najwspanialsze uczucie na świecie. Mam nadzieję, że każda z naszych staraczek kiedyś tego doświadczy. Całuję twojego nienarodzonego syneczka :*

klaudia
, ja w ciąży sprawdzałam czy test owu wyjdzie i rzeczywiście była druga mocna krecha. Ale ja bym na twoim miejscu poczekała z testem ciążowym tak do 12 dnia fl.

Przepraszam, że nie odpisuję wszystkim, ale na prawdę nie jestem w stanie. Jutro odprawiamy roczek Maksia i jeszcze urzęduję w kuchni. Od poniedziałku praca, więc będę na pełnych obrotach. Jeszcze mam zaległe tłumaczonko do zrobienia. No i ta sprawa z kupnem domu... A m mi dziś powiedział, że jak to chcę mieć drugie dziecko jak sobie z jednym nie daję rady:-( Oczywiście chodzi o nasz największy problem, nocne pobudki na cyca. Ja czasem mam dość, a na jego pomoc liczyć nie można, więc jak mogę sobie radzić...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dopiero teraz jestem, przeczytałam pobieżnie tylko kilka stron wstecz, w weekend nie będę mieć dostępu do internetu i znów Was nie nadrobię :-(

Elmo, ogromny szacun, chyba wpiszę Ci 7 czynników (długo obserwowałaś cykle i skoro w tym staraniowym tempki w FF były niższe to znaczy, że estrogeny wzrosły) bo wydaje się, że już więcej zrobić się nie dało :-D, no perfekcja doskonała i musiały z tego jajca być :-) Super ujęcia z USG, 100% facet, ale się cieszę!

mamakaja, no jasne że zajdziesz w ciążę i urodzisz zdrowe dziecko, nie mam w tej kwestii ani cienia wątpliwości!

vviedzma, progesteron cudny (może to jednak ciąża? :-)), prolaktyna w spoczynku bardzo ładna ale ta po obciążeniu sporo za duża - masz zapewne prolaktynemię czynnościową i prolaktyna może mieszać w Twoim organizmie pod wpływem stresu czy w ogóle emocji. Przy prolaktynemii zazwyczaj wychodzi zaniżony stosunek LH:FSH, u mnie wynosił on 0,39 a powinien wynosić w okolicy 1. U mnie po MTC prolaktyna wzrosła 15 razy i pomogła na to witamina B6 100 mg (zawarta w preparacie B-100), u siostry prolaktyna wzrosła aż 30 razy i ginka przepisała jej Bromergon. Jeśli jednak nie jesteś w ciąży to prolaktyna niewiele złego w Twoim organizmie czyni skoro masz tak piękny progesteron :tak: (tylko uwaga - duży progesteron sprzyja poczęciu córki ;-)). To prawda, że niektórzy lekarze bagatelizują wzrost PRL po MTC ale ja jednak u siebie zauważałam skutki nadmiaru prolaktyny (a spoczynkową miałam w normie) oraz potem pozytywne skutki zbijania tej prolaktyny witaminą B6 (wzrósł poziom progesteronu, skróciła się pierwsza a wydłużyła druga faza). Jednak nic się nie martw, ten rodzaj prolaktynemii to nic groźnego i wiele osób ją ma, bardzo łatwo sobie z nią poradzić o ile w ogóle czyni ona jakieś szkody w organizmie.

klaudia, test owulacyjny wykrywa ciążę gdy hCG jest powyżej 10 mIU/ml, hormon ten osiąga takie stężenie mniej więcej 2-3 dni po implantacji więc wszystko zależy od tego jak wcześnie zagnieździ się zarodek (a może on to zrobić od 5 do 12 dpo). Jeśli zatem zarodek zagnieździ się już w 5 dpo (co raczej rzadko się zdarza) to zapewne w 7-8 dpo test owulacyjny wyjdzie pozytywny, jeśli zagnieździ się później to będzie negatywny.

Roszpunka, wszystkiego najlepszego dla Maksia, samych uśmiechów i radości w życiu!
 
piranha :dry:;-) to ja już wolę żeby ten progesteron był brzydki...:tak:i żeby sprzyjał groszkom z siusiakami! Wiesz że u nas są predyspozycje dziewczynkowe,boję się tej witaminy B żeby nie zwiększyć szans na dziewczynke. To co mam zrobić żeby zwiększyć szanse na chłopaczka,łykać preparaty z dużą ilością testosteronu???
:-)tylko żeby mi broda nie wyrosła,i włosy na klacie,bo M mi od razu walizki spakuje,i za drzwi wystawi:-D
To pewnie dlatego zawsze już przed owulacją mam wcześniejszy wzrost temperatury...
 
Ostatnia edycja:
Roszpunka to strasznie smutne, gdy nie ma się wsparcia w bliskich, co do nocnych pobudek nie traktuj tego jako problem, tak niektóre dzieci mają, mój też się budzi ok 2 razy na mleko (czasem 3!). Ja go karmię butlą, ale nie jestem w stanie go odzwyczaić. Najbardziej boję się, że wiosną nadal będzie się budzić i wtedy to snu nie będę mieć, bo przecież drugie też będzie się budzić. Ale mam nadzieje, że wtedy jakieś dyzury będziemy robić czy coś, nie wiem jeszcze :D
 
Dziewczyny kolezanka mnie prosiła żeby ktoś sprobowal odczytac plec z jej usg :) Troszke to zdjecie nie wyrazne ale moze cos zasugerujecie. Wedlug mnie chlopiec- bo bardzo podobne usg do mojego usg synka, ale nie znam sie na tym baardzo dobrze.
 

Załączniki

  • 1001241_311342092343013_669820555_n.jpg
    1001241_311342092343013_669820555_n.jpg
    24,7 KB · Wyświetleń: 65
Hejka!

Vviedźma- to żem się uśmiała od tych włosów na klacie i brodzie, i ten męzuś pakujący Ciebie, dobre, dobre:-D

Airfix- nie znam się niestey
 
A ja mam pomysł na męża :D Lukaa pozwole Ci użyć mojego pomysłu również :D skoro Elmo kładła lód na jajka to my dziewczynkowe kładźmy termofor :-D:-D Mój nie lubi gorących kąpieli, a juz na pewno nie długich to go podgrzeje w inny sposób sasasa
 
Lukaa on już wszystkie moje szajby znosi,nawet tą z planowaniem,choć na początku w głowe mi pukał,bo nie pochwala takiego 'kombinowania',:sorry2:ale męskiego owłosienia chyba by nie przetrawił:-D.
Szkoda że piranhy nie ma przez weekend. Może by mi podpowiedziała jak obniżyć ten progesteron,żeby wyrównać szanse na chłopaczka. Niedługo nowy cykl zaczynam,ale aż się boje próbować:confused2:
 
reklama
powiedzcie mi ktore witaminy wedlug was sa lepsze prenatal dha czy femibion natal 2 ja zawsze bralam te femibion i teraz nie wiem jakie kupic ;/ ja wszystko kupuje juz w pl do porodu bo pozniej nie pojade i dla mamy mam juz wszystko ;p
 
Do góry