reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Elmo &&&&&&&&&&&& za syna i twój spokój psychiczny.;-)

Na WP wyczytałam że maliny, które polecane są w diecie na dziewczynkę podnoszą testosteron, a to chyba nie wskazane, prawda?

Natomiast w ciąży są polecane bo zawierają dużo kwasu foliowego, a i zwiększają płodnośc kobiet i mężczyzn. Nie wiem ile w tym prawdy ale tak napisali:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Daria, a pisała Ci to wiedząc już, że masz łożysko przodujące? Ja we wróżki ogólnie nie wierzę (a już na pewno nie w te internetowe, smsowe ...wierzę jednak w zdolność jasnowidzenia choć i tu jest na pewno pełno wyłudzaczy i oszustów żerujących na ludzkiej naiwności) ale moja siostra ma znajomą, która jest m.in. numerologiem. Babka jest świetna, ma niesamowitą osobowość, jest pełna energii i pozytywnego nastawienia, bije z niej prawdziwe dobro i ciepło, pracuje w szpitalu na oddziale noworodkowym, do tego w ogrodzie botanicznym, studiuje cały czas różne kierunki pomimo iż jest starsza ode mnie. Mojej siostrze powiedziała takie osobiste szczegóły o jej dzieciach, że szok, do tego wszystko się zgadzało, jedna kobieta pokazała jej zdjęcie osoby (w ramach testu) a ta babka powiedziała, że przecież ta osoba nie żyje. Mnie kompletnie nie znała, moich dzieci również a to co powiedziała o Kai charakterze naprawdę się zgodziło, wzięła Krzysia na kolana, pogadała z nim, poprzytulała (Krzyś strasznie do niej lgnął) i powiedziała "macie geniusza". Krzyś jest w tyle w sferze emocjonalnej, motorycznej i w zakresie mowy ale podobno poznawczo jest rozwinięty ponadprzeciętnie i już kilku lekarzy (logopeda, psycholog, pedagog) mówiło, że ma ponadprzeciętną inteligencję, jako dwulatek synek liczył do 10-ciu (nie tylko wymieniając cyfry ale potrafił policzyć przedmioty), znał wiele figur geometrycznych (w tym takich jak romb czy trapez), znał prawie cały alfabet, odczytywał numery rejestracyjne z samochodów, znał wiele kolorów itp. ...a czy będzie geniuszem to czas pokaże hehehe :-D To był wtedy czas kiedy czekałam na diagnozę Krzysia i byłam wkręcona przez rodzinkę w ten cały autyzm, ta babka oczywiście nie miała o tym pojęcia a kiedy się ze mną żegnała to powiedziała "nic się nie martw o dzieci, będzie dobrze", byłam w szoku. Mówiła też, że Krzyś ma typową dla geniuszy sinusoidalną naturę i ciężko odczuję jego okres dojrzewania :-D A propos, z Krzysia ostatnio jest strasznie słodka przytulanka, cały czas mówi do mnie "przytulaj mnie" a od wczoraj nazywa mnie "kochana mamusiu" :-)

agulek, niby na in-gender je polecali (jeden z wielu cytatów: cranberries, strawberries and raspberries increase the chances of conceiving a girl), ja nie miałam problemu bo przed ciążą nie jadłam absolutnie żadnych owoców :-), nadrobiłam za to w ciąży z nawiązką. Odżywiałam się wtedy fatalnie: głownie tylko mleko z płatkami, kurczak, tosty z dużą ilością sera.
 
Elmo kochana &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
Piranha i Ty się jeszcze zastanawiałaś czy Twój syn autyzmu nie ma, a tu się okazuję, że geniusza masz.No proszę, gratulację:tak:
Fajna ta Pani, ciekawe co o moim synku by powiedziała.Chyba Ci prześle jego zdjęcie i jej pokażesz, bo ciekawa jestem hehe:-D
 
Ostatnia edycja:
no to Pirania super masz małego gratuluję
Ja to miałam takie 3 spotkania z osobami wróżącymi nie licząc mojej mamy i kuzynki ;) niechcący i wręcz na siłę które powiedziały mi że mam 2 chłopców i jeden będzie uwaga Papieżem a drugi dyplomatą no ciekawe bo jak na razie to lenie do potęgi :) potrafią się świetnie uczyć pięknie zapamiętywać ale czytać książek za nic no normalnie jak za karę szok a czytać nauczyli się mając 5 lat :) ale trzymajcie kciuki to będziemy mieć niezłe chody ;)


no i na temat dziś test ostatni jaki mam owu jest 100% negatywny, choć ochotę większą czuję dziś nie wczoraj hm nie wiem czy to razem współgra :)
 
Ostatnia edycja:
Mój syn chce być Batmanem:-D Chodzi za mną i prosi żebyśmy sprzedali nasz samochód i kupili Batmobil :-D
Mówi ale by ludzie patrzyli i pewnie myśleli że to Batman.Ma straszego bzika na punkcie Batmana.Spotyka się z kolegami, dziećmi sąsiadów i się bawią w Batmana,Zieloną Latarnię i The Flash'a :-D Niedługo ma urodziny i chce taki strój na urodziny
GALERIA STROJÓW haha
 
tak też to już przeżyłam zygzak , Astral, Batman, te Power Rangers czy jakoś tak masakra, a Transformers, Bionikle jakoś tak , szok no i oczywiście Spiedrman tak wiecie że moi jeszcze w Mikołaja wierzą tak nam się udało ich zaczarować że teraz mamy problem z odczarowaniem:-D w zeszłe święta robiłam takie podchody że niby mama na luzie i że wiecie że ten Mikołaj to taka bajka nnnnnoooooo jak zobaczyłam w podkowę na buziakach to powiedziałam nie nie spoko żartów nie znacie ja też wierze :-)
a jak im koledzy mówią to zlewają to totalnie ale dobrą bajkę rodzice puścili w obieg :-)

oj ten dziecięcy świat :-)
Pamiętam jak się lubili bawić w opowiadania na prawdę tzn opowiadaliśmy że tu pływają rekiny piraci statek się buja , piraci atakują i musieli udawać ze teraz właśnie się to dzieje że do wody mogą wpaść do rekina ale były heca :-)
polecam dzieci uwielbiają się bawić z rodzicami
ale jak przypomnę sobie wojnę na te pistolety z piankowymi nabojami masakra nawet mój mąż i kuzyn starszy od nas bawili się wszyscy po całym domu wyobraźcie sobie co w nim się działo po takiej zabawie szok:)
mamakaja na wspomnienia mnie pokusiłaś:-):-):-):-)
 
mamakaja, hehehe, a mój z kolei ma od jakiegoś czasu fazę na (uwaga) śmieciarki, ma w domu kilka modeli i często się nimi bawi, puszcza sobie na YouTube filmiki, na których najróżniejsze modele śmieciarek zabierają kosze ze śmieciami, gra w gry, w których segreguje się odpady ;-) ...a Kaja mając takiego braciszka sama jak znajdzie śmieć to mówi "śmieee" i idzie wyrzucić do kosza :-D

Matik, może przepowiednia się spełni, kto tam wie, chody faktycznie będą niezłe :-D Krzyś teraz po polsku liczy do 30-tu, do 10-ciu po angielsku, zna ogromną ilość słów angielskich (nawet takich jak "garbage truck" :-D) a NIKT go tego specjalnie nie uczył, dla mnie to norma bo to moje pierwsze dziecko ale np. siostra była zszokowana m.in. pamięcią Krzysia - a pamięć ma on doskonałą. Pani pedagog niedawno wychwalała strasznie synka, mówiła że jest strasznie inteligentny a poznawczo na poziomie 5-latka. Krzyś jednak przez zaburzenia mowy wielu rzeczy nie potrafi przekazać słowami co bywa na pewno dla niego frustrujące, jest już jednak coraz lepiej z tą jego mową :-) Oj ale się pochwaliłam ale chyba każdą mamę rozpiera mega duma kiedy słyszy coś dobrego o swoim dziecku :-) Jutrzejsza tempka pewnie wzleci jeszcze wyżej w górę, będę za to mocno trzymać kciuki!

Elmo, cały czas o Tobie myślę, piszę jedną ręką bo lewa cały czas kciuki trzyma w zastępstwie prawej :-)
 
Ostatnia edycja:
Pirania ale chłopcy mają tak w zwyczaju ze mówią później moi też zaczęli mówić normalnie dopiero ok 3 lat! bo sami się rozumieli i reszta rodziny ;) mimo naszych starań nie pomagało dopiero jak poszli do przedszkola do byli zmuszeni bo nikt ich nie rozumiał no i dopiero poszło , Także spokojnie Pirania trzeba dać czas dzieciom na rozwój mowy jeszcze się nagada ;-) moim się buzie nie zamykają ;-)
 
reklama
Matik z tymi postaciami z bajek to jakbym o swoim czytała, tylko Bionicle jeszcze przed nim, resztę już zna:-D
Ale młody też późno mówić zaczął, tak od 3 roku życia się rozkręcił. Pamiętam jak leżał w szpitalu, miał 1,5 roku, i mama przyniosła mu kredki bambino z Mańkiem(też postać bajki) i kolorowankę. Byłam w szoku jak ostatnio znalazł jedną z tych kredek i mówi: "oooooooo pamiętasz? babcia kupiła mi te kredki z mańkiem jak leżałem w szpitalu!!!!!" No w szoku byłam, że pamięta.
No i tak jak u Twoich chłopaków ciągle ma coś do powiedzenia, momentami to nie ma kiedy powietrza złapać:-D
 
Do góry