reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

:-)
Ewelin pytałas o brzuch... no coz, zaczynam tyc :-(. Jak ktos nie wie to nie zauwazy ale ja i m widzimy wyraznie.
 
reklama
Dziewczyny, u mnie narazie 1 kg do przodu. Nie chciałabym więcej niż 10kg przytyć. No zobaczymy. Z Córką przytyłam tylko 9kg.
Ale wiem o tym, że o wagę po ciąży dba się już w ciąży, więc staram się nie objadać, chociaż ostatnio wszamałam grześka czekoladowego. wieczorem raczej jem mało, dużo owocków i warzyw. Zobaczymy.
 
co do wagi w ciazy to ja jem wszystkie fast fody slodycze itp z nadia przytylam nawet nie 9 kg z colinem podobnie chyba 9 a teraz moja waga wyjsciowa byla 45kg i jak narazie to wacha sie 45,3 -45,5 i pewnie dojde do 55kg
 
No co Wy. Ja tam nie zamierzam sobie żałowac, cale zycie jestem na diecie i staram sie dbac o sylwetke ale za to ciaza totalny luz, raz sie zyje :cool:
 
Elle więc mówisz, że nie patrzysz na chiński? to dobrze, podniosłaś mnie na duchu bo ja też chcę już działać:-D
Byłam wczoraj nad jeziorkiem i zamiast wypoczywać rozglądałam się za mamami z malutkimi córeczkami bo było ich fuuulll, takie małe, słodkie też chcę taką:rofl2: Kurczę, ciuszki też oglądałam. Tak bym chciała kupić jakąś małą sukienusię lub sweterek.Baaaardzo mi się marzy córeczka:-p
Oczy niebieskie co to jest jeden niewielki baton grzesiek?! Ja wczoraj wieczorek jak przysiadłam podczas oglądania tv, to zjadłam prawie całe opakowanie corn flakes'ów:-D Oj tam czasami można :tak:
Elmo, Ewelin, Oczy niebieskie jak Wy wytrzymujecie te upały:szok: Toż to oszaleć idzie:no: a jeszcze w ciąży? :no:
 
mamakaja u mnie w mieszaniu bardzo chłodno, wspomagamy się wentylatorem i nie czuję tego upału, jutro ma być 11 st. mniej więc będzie ulga.
oj, żeby ten grzesiek był tylko raz...
U mnie mąż bardzo pilnuje żebym się nie obżerała, ale on zawsze bardzo był wysportowany, ja też bym chciała mieć tylko brzuszek ciążowy a nie wszystko po bokach żeby się wylewało. Poza tym już nie jestem nastolatka i do figury będzie trudniej wrócić. Niestety narazie to do kuchni nie mogę wejść, żeby coś ugotować. Te zapachy mnie zabijają. Wspomagamy się babciami i jadłodajniami.
 
mamakaja ja teraz jak byłam w chorwacji też ciągle widziałam małe dziewczynki (istne szaleństwo). Ale w sklepie boje się a nawet nie chce patrzec na sukieneczki itp. jak będzie juz wiadomo co i jak i będzie corcia to pojde i kupię cos bardzo dziewczęcego a jak nie to pozostanę w błękitach. Co do upałów to daje radę, u mnie najgorzej z krostkami, teraz na szyi wyskakują. A naprawde całe zycie nie miałam problemów z wypryskami. mam nadziej ze to córcia zabiera mi urodę haha, zreszta z miła chęcia oddam.
niebieksie oczy zobaczysz będzie synek tak jak u elmo.
no to ładnie 9 kilo (marze tyle przytyć) ja z chłopcami tak z 17 kg załapałam i oczywiście trudno mi było potem to zrzucić dlatego teraz staram sie teraz jeść bardziej rozważnie. Fakt również ze przy tej ciąży już nie walczę z głodem nikotynowym. Jedynie z zaparciami, dalej nic nie pomaga. Ale nie będę już o tym truć. elmo ja drugiego synka sama dojrzałam na genetycznym, chociaż lekarz mówil że ten kikutek o niczym nie świadczy ja juz wiedziałam że to synek. tutaj chyba też przeczucie matczyne zadziałało. jejku elmo ty już za trzy dni masz wizyte, a o której godzinie ja masz? emocje, będa emocje.
 
Ostatnia edycja:
Elmo, Ty w ciąży jesteś, to chyba wyjścia nie masz i przytyć musisz. Usg się już doczekac nie mogę. Koniecznie zdjęcie z nubem. Będziemy szukać, co trzeba. :-)
Daria, Ty to masz wagę piórkową! Ile masz wzrostu?

Ja w drugiej ciąży przytyłam więcej i trudniej było dojść do wagi wyjściowej. U nas dzisiaj ochłodzenie, ale od jutra fala upałów wraca. Przynajmniej dzisiaj można odetchnąć. :-)
 
Tak Daria zdecydowanie waga piórkowa :-D
No cóż, ja w ciąży przytyłam 15 kg ale w tym stresie poporodowym nawet nie wiem kiedy zlecialo ze mnie wszystko. 2 tyg po porodzie zostalo moze ze 3 kg. Aczkolwiek zdaje sobie sprawe ze wiek juz nie ten i bedzie ciezej powrócic do wagi wyjsciowej, nie martwie sie tym jednak dzis. To akurat dla mnie najmniejszy problem. Pamietam z reszta ze jak juz mialam brzuch to wlasciwie ciagle czulam sie przez to najedzona i w sumie niewiele jadlam a jednak kg przybywaly. Napewno sprawa genów tez gra tu role.
Ewelin o 17. Chyba umre ze stresu :-) wiesz co, chyba wole nawet nie widziec tego nuba, naprawde, jak zobacze dziewczynkowy... to bedzie koniec. Zapłacze sie tu na smierc.
Mamakaja w pracy klima wiec luz. Ale wczorajszy dzien spedzilam w mieszkaniu przy zamknietych oknach i zasunietych roletach jak jakis koczownik :-D podczas gdy moj maz relaksowal sie z córą na basenie. W kosciele wytrzymalam 15 minut i caly ten czas zastanawialam sie jak przetrwac jeszcze minute, totalny brak tlenu. Z trudem udalo i sie nie zemdlec, ale i tak sie poddalam i ucieklam do domu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja pamiętam że przytyłam ok 19kg 8 kwietnia :) ale za moment byłam już chuda jak szkapa i wklęsły brzuch ale ja nosiłam taki pas uciskowy bo skóra trochę była naciągnięta po ciąży normalne ale fajnie zadziałał , teraz moje przyjaciółki jak rodziły to nie chciały tych pasów bo 11 lat temu były popularne a teraz już nie , ciekawe dlaczego Wy używałyście takie pasy elastyczne?
 
Do góry