reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Rosetyler obstawiam ze migday i brokuły jako warzywa zielone sa zdecydowanie zasadowe a wiec nie dziewczynkowe. Co do reszty to nie wiem bo ja planuje chlopca.
Eden a mi sie taka mysl zrodzila ze moze zaczne miesciac wczesniej te starania skoro moze byc tak ciezko...
Oj dziewczyny widze swietuja walentyny bo cisza... oj cisza :-)
 
reklama
O rety... a ja sobie wykombinowałam, że migdały są w tym przypadku korzystne, bo zawierają dużo wapnia i witamin z grupy B... Jakoś nie wzięłam tu pod uwagę, czy aby nie są zasadowe... :(
 
Ostatnia edycja:
Elmo dzięki:-) Ja wiem, że w ciąże będzie mi łatwo zajść przynajmniej wcześniej tak było. Mój Kuba to przypadek (jak byłam na studiach):tak:ale za to jaki fajny, natomiast o Adasia to 4 cykle się starałam. Gorzej z moim przekonaniem czy mi się uda ta dziewczynka, ale jak nie spróbuję to się nie dowiem. A co będzie jak... nie nie nie dopuszczam takich mysli. Uda się i już

Joasia to gratki że będzie upragniona dziewczynka. Z tego co czytam to tylko odstęp stosowałaś. Pewnie to Twoje pierwsze dziecko więc strasznego parcia nie miałaś. My tu już raczej dzieciate więc fajnie byłoby mieć upragnioną płeć. Także oprócz tego dieta, ph, suplementy.

Rosetyler tak jak Elmo napisała migdały nie.

Ja na razie zaprzestałam diety. Może dopiero w kwietniu zacznę. To by było 5 m-cy do września więc akurat, chyba że znowu mi się plan posypie i później zacznę.
 
milla21 odstep odstepem bo silniejsze nasienie, mnie chodzilo o to, ze bylo to dzien przed jajeczkowaniem bo to jest wazne, meskie plemniki sa slabsze, wiec wiekszosc z nich wyginie albo oslabnie zanim wyjdzie jajeczko z jajowodu, a zenskie wciaz beda silne i beda juz czekaly na jajeczko. Żenskie plemniki maja dluzsza zywotnosc. U mnie podzialal dzien przed jajeczkowaniem ale to nie musi byc koniecznie 1 dzien przed, moze byc nawet i 3-4 dni i wciaz zenskie plemniki dluzej przetrwaja i doczekaja jajeczkowania. Nie znalazlam w polskim jezyku ale mozecie tu znalezc ciekawa informacje na ten temat, czysta biologia :)
http://wiki.answers.com/Q/Do_sperm_for_girls_live_longer
 
Ostatnia edycja:
Joasia jesli kierowalas sie tylko odstepem od owulki to moim zdaniem mialas poprostu duuuuuuuuuuuuuuuzo szczescia. Tak jak mowi Milla my juz dzieciate wiec wiesz, musimy sie zaopatrzyc i zabezpieczyc na wszystkich frontach :-D
Milla myslisz ze ta diete trzeba stosowac az tak dlugo????? Gdzies wyczytalam ze 6 m-cy max wiec ja zakladam tak 3-4 miesiace i dzialam bo jak sie nie uda... no to wiesz, nie wyobrazam sobie przez rok (w tym wariancie mniej optymistycznym ;-)) zastanawiac sie co moge jesc a co nie, albo jesc ciagle to samo w kolko z obawy zeby przez przypadek nie zjesc czegos nieodpowiedniego :-)
 
czesc dziewczynki
swiętujecie walentynki? my bylismy wczoraj na randce;) czulam sie jak staruszka, bo wszystkie małolaty wokół namietnie sie całowały;) najpierw kino, potem kolacja;)))))))) było super;)

milla sofi eden elmo, musi sie udac!!!!!!!!!!!! nie ma innej mozliwosci, bedziemy miały upragnioną płeć dziecka!!!!!!!! zobaczycie;) maz mi powiedzial, ze za bardzo sie nakrecilam na to staranie, bo przeciez nigdy nie bedzie 100% pewnosci, moze ma rację, ale on nie rozumie tego pragnienia,
wczoraj weszlam do smyka, myslalam, ze cos kupie chlopakom i zobaczylam różowe spinki do włosów z motylkami, od razu popsuł mi sie humor, świeczki w oczach... a mąż jest taki szczesliwy, ze bedzie drugi chlopak, dobrze, ze chociaz on czerpie z tego tyle radosci, ale widze, ze on zupelnie nie rozumie o co mi chodzi........

rosetyler a Ty masz juz dzieci? bo nie widze suwaczka ;)

walentynkowe buziaki dla Was;)
 
Ale fajnie mieć taką randkę... Mamo kubulki mi za każdym razem też psuł się humor, gdy w sklepie widziałam coś dziewczynkowego, a ja wiedziałam, że w brzuszku mieszka synek... Mój M też się cieszył że będzie drugi syn, mężczyźni nie rozumieją pragnienia posiadania córki przez nas, kobietki...:-(Ale będziemy miały te córki, masz rację musi się udać :-)

Co do diety, to jak patrzyłam w linku , który wam podesłałam odnośnie statystyk, to najlepsze efekty były przy dwudziestu kilku tygodniach diety... tam jest też mowa o ćwiczeniach (chyba kardio) i ich wpływie na planowanie płci (dziewczynek).
Nie mam na razie czasu wczytać się w to wszystko, w ubiegłym tygodniu skończyłam czytać to forum na 4163 stronie i w tym tygodniu ani jedna dalej...mały zrobił się marudny (zęby) a na statystki zerknęłam raz i tyle... może wkrótce nadrobię zaległości...
 
Hej! Przepraszam, że nie czytam i nie odpisuję ale naprawdę nie mam kiedy :(, brakuje mi tego forum ale pewnych rzeczy nie przeskoczę, mam nadzieję, że za kilka miesięcy to się troszkę zmieni (skoro w 2 miesiące synek się rozgadał, nauczył obsługi myszki i poruszania po internecie a Kaja z podporu na przedramionach stoi już na nogach to liczę, że za kilka miesięcy sporo się zmnieni na lepsze :)) Przepraszam ale przeczytałam tylko od strony 6287 więc nie wiem co się wcześniej u Was działo :( Kilka osób pytało mnie na PW o "low ionic strength" to szybko napiszę o co w tym chodzi. "Low ionic strength" to "mała siła jonów" i powoduje, że paski pH nie działają (pokazują stale ten sam niski wynik). Jest spowodowane zaburzoną równowagą pomiędzy Ca i Mg w organizmie (stosunek ten powinien wynosić 2:1), powoduje to spadek ilości miedzi w organizmie a to podobno powoduje LIS. Nie wolno przyjmować preparatów z Cu by to zlikwidować, najrozsądniejszym wyjściem jest zakup miernika elektronicznego. LIS nie oznacza, że suplementy nie działają i nie ma żadnego wpływu na płeć :)

Eden, uznałabym 14 luty na pierwszy dzień cyklu :) W sobotę sprawdziłabym te hormony co wymieniłaś, możesz sprawdzić też w piątek gdyż 2 dc też jest odpowiedni (LH:FSH najlepiej sprawdzać w 2-3 dc). Mi wczoraj wypadła pierwsza @ od prawie 1,5 roku, wcale za nią nie tęskniłam ;)

rosetyler
, cukier zakwasza ale zmniejsza absorpcję Ca przez organizm, stąd nie jest zalecany. Korzystniej jest łykać mniejsze dawki kilka razy dziennie. Co do diety to jak znajdę chwilkę to się przyjrzę, migdały lepiej sobie odpuścić bo podnoszą pH :)

joasia, podobno męskie plemniki przy in vitro potrafią przetrwać dłużej, nie są też szybsze gdyż mają tylko o 1% węższą główkę jak plemniki X (Shettles zakładał, że są dużo mniejsze a w dobie nowoczesnych mikroskopów wiadomo, że tak nie jest), opisana w tym artykule metoda Shettlesa podobno została obalona a plemniki X i Y mają taką samą szybkość i tak samo długo żyją :) Dr. Shettles died in 2003, and x and y sperm swim the same speed and live the same amount of time - In-Gender.com

Dobrej nocki!
 
reklama
Witajcie
No cóż, ja już po owu... czasami robimy wszystko aby wpłynąć na płeć, a los i tak gotuje nam niespodzianki. Mój mąż miał być 4 dni a zostanie duuuuuuużo dłużej, niestety na starania nie mamy co liczyć, wypadł mu dysk:no:. A ja do tego wszystkiego mam anginę. Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia w staraniach o synusia lub córcię:happy2:
 
Do góry