reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej.
Widze ze mnówstwo pytan :)
Ilaczek dzieki. Odezwe sie jutro na pw.
Jutro cos popisze bo korzystam z niedzieli na calego :)
Dobrej nocki :*
 
reklama
Hello! Dopiero mam chwilkę a że padam z nóg to będzie w dużym skrócie :-) (przepraszam zatem jeśli kogoś pominęłam).

Elmo, podobno szybko podwyższa pH napój sodowy, dziewczyny pisały, że jest ohydny w smaku ;-) Warto pić duże ilości wody z cytryną. Pre-Seed z dodatkiem sody również szybko podniesie pH, można również zaaplikować sobie do środka samą sodę (dotknąć mokrym koniuszkiem palca sody i włożyć do środka, należy uważać by nie dotknąć szyjki macicy). Są też irygacje z jajek ale wiele dziewczyn to brzydzi ;-) Pre-Seed sam w sobie ma neutralne pH i średnio pomaga w zaplanowaniu płci, trzeba podnieść jego pH sodą.

Eden, roztwór limonki ma pH około 2, roztwór o pH 4,5 mógłby zbić z pH 6 do np. 5, stąd potrzebny jest roztwór o odpowiednio niskim pH a tym samym uważanie by nie miał on bezpośredniego kontaktu z plemnikami. Oto link SAW PALMETTO EKSTRAKT, 320mg / 60 kaps., PROSTATA (2996812699) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. :-)

Pająk, Kaja na rękach M też płacze jak mnie zobaczy, robi żałosne "maaamaaa" i chce bym ją zabrała. Może minie jej jak stanie się bardziej mobilna i sama będzie decydować do kogo idzie ;-) Te stare Aventy były takie zwyczajne ale nowe (seria Natural) zachwyciły mnie kształtem, Kai podpasywały, super się odpowietrzają, nie przeciekają jak poprzednie :-) Trzymam kciuki za nowy cykl, teraz weźmiesz więcej CLO? Jak długo M wcina już witaminki?

Daria, te banany to zapewne więcej sztucznych aromatów jak samych owoców ;-) Zapewne chodzi o to, że te wszystkie smakowe mleka zawierają cukier a on niewskazany przy planowaniu dziewczynki.

Kasiu, daj znać jak zrobisz test z sody :-) ...choć ja to traktuję w kategoriach zabawy ;-)

Mama Kubulki, cynk łykany przez kobietę nie ma wpływu na płeć a po prostu ułatwia zajście w ciążę, witamina E podobnie, choć u niektórych może zwiększyć ilość EWCM. Saw Palmetto łyka tylko kobieta. Tuż przed nowiem to podbno wciąż "na chłopca", najlepiej działać po nowiu :-)

myszka, Saw Palmetto blokuje wydzielanie estrogenu i testosteronu. Poniżej kilka pierwszych z brzegu cytatów:

Some athletes, especially bodybuilders, have been interested in saw palmetto's anti-estrogenic effect. You see, saw palmetto may help block estrogen, and therefore, some people believed it could help shift the testosterone-estrogen balance over toward the testosterone side, possibly helping support muscle growth. Unfortunately, studies have revealed this may not work as well in the real world as it does in theory because in addition to blocking estrogen, saw palmetto also blocks testosterone, canceling out the intended benefit.

Beta-sitosterol is a natural alpha-adrenergic receptor blocker. Specifically, it prevents a degraded form of testosterone called dihydrotestosterone from accumulating in prostate tissue that would otherwise cause excessive cell growth and inflammation. The plant steroids in saw palmetto also act on progesterone receptors, an action that causes a reduction in estrogen levels.

Stosowałam krem z progesteronem zawierający właśnie wyciąg z Wild Yam, dziewczyny z in-gender też czasem go stosują :-)

Dobrej nocki!
 
Witam wieczornie,
Piranha - Koniec marca zadeklarowałam sie na wypad 4-dniowy za wschodnią granicę-bez m i Pająka-z koleżanką ;)
I jeszcze Ci powiem, że Pająk rozgadał się baaaardzo dosłownie w ostatnim tygodniu - zaskakuje mnie zdaniami wcale nie prostymi ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pająku, kochana, wierzę, że Wam się uda i z całego serca Ci kibicuję. Duże efekty będą u M dopiero za 2 miesiące, dobrze, że go pogoniłaś bo witamina E jest jednym z ważniejszych wspomagaczy :-) Oj ja Ciebie tu przypilnuję z tym brakiem systematyczności :-) Taki wypad na pewno dobrze Ci zrobi, dla mnie na razie takie coś brzmi jak czysta abstrakcja :-D Wielkie brawa dla Pająka!!! U Krzysia wciąż bez zmian i nadal mocno mnie niepokoją jego dziwne zachowania :-(, ciekawe co powie logopeda w czwartek. Uciekam spać, kolorowych snów.
 
Witam sie poweekendowo.
Wątek wrze aczkolwiek ja sie troche pogubilam :-) Szkoda ze wszystkie planowaczki staraja sie o dziewczynki no ale coz mam nadzieje ze ktos w koncu do mnie dolaczy.
Ilaczek i Piranha dzieki. Musze poczytac o tym jak z kolei ta soda wplywa na plemniki. Ciagle mam jakies takie wewnetrzne wahania czy aby napewno posunac sie do jakichs "wewnetrznych interwencji". Mam obawy czy nie uszkodzi to plemnika, strach ryzykowac, przeciez wciaz najwazniejsze pozostaje jednak ZDROWE dziecko a jego plec jest na drugim miejscu. No i co z utrzymywaniem wysokiego ph po teoretycznym zaplodnieniu? Trzeba je pilnowac i podnosic tak jak w przypadku planowania dziewczynki zbijac czy raczej niekoniecznie? Jak myslicie? Kurde mam wrazenie ze cykl staran bedzie pelen stresu i suma sumarum nic z tego nie wyjdzie... bede musiala sobie chyba zrobic rozpiske co mam robic wtedy :-)
Pająku pewnie ze czytam co piszesz :tak: ale sporo nowyc tematow sie pojawilo wiec moze powiesz cos krotko o sobie. Nie masz suwaczkow wiec ciezko pamietac. Wyglada na to ze juz dlugo sie starasz, ale masz juz dzieci tak? Kwestia płci pewnie zeszla na drugi plan? Coz skoro @ przyszla &&&&&&&&&&&&&&& za nowy cykl! Oby był owocny ;-)

W weekendy malo korzystam z kompa z racji tego ze caly tydzien przy nim pracuje, wiec jak tylko mam szanse dac odpocza oczom robie to. Wiec zaraz zaparzam zielona herbatke i Was nadrabiam :-)
Milego dnia i tygodnia!!!
 
Witam
Sofi u mnie tak jak u Nulki Ladycomp sie sprawdza, ja używam go dopiero 7 miesięcy, jak mam zielone światełka, to nie używam innego zabezpieczenia, tak że u mnie jak na razie sprawdza sie,
Pająku ja również czytam Twoje posty, ale mało pisze, bo kompletnie sie nie znam,a po za tym, brak czasu, albo jak zaczynam pisac to zaraz któryś młody coś chce, ale cały czas wierze , że spłnią się Twoje marzenia,
Kasia, Tasha wpadam z kawką do Was
Pierogatka co słychac?????
Miłego dnia !!!
 
Witam,
Elmo, mam synka 3 letniego. Staram się od pół roku, ale u mnie są inne kłopoty. gdyby ktoś mnie zmusił do określenia płci to chyba chłopca bym wolała ;)
Piranha - czekam zatem na info po czwartku i trzymam kciuki mocno zaciśnięte. U nas logopeda jak Pająk miał 2,5 roku skierował go do psychologa, który potwierdził, że wszystko ok (wizyta godzinna sam na sam z dzieckiem - rodzice za drzwiami).
 
czesc babeczki;)
elmo faktycznie z tego co widze tylko ty pragniesz chlopca;) powodzenia;)
pająk wiem jakie to przykre jak w kolejnych miesiacach sie nie udaje, o Kubusia walczylismy pol roku i jakos niezbyt milo wspominam te staranka, trzymam kciuki, zeby sie szybko udał;)
piranha dzieki kochana za info, a wiesz moze, czy da sie sprawdzic obecnosc jonow w powietrzu?i czy masz jakis link do odpowiedniej bizuterii, ktora uwalnia jony ujemne? co najlepiej kupic? pamietam, ze kiedys mowilas, ze turmalin powinien byc sproszkowany, czy dobrze pamietam?
ps wiesz... to ze Kaja tak do Ciebie lgnie ma swoje plusy, ja bardzo załowalam, ze Kubus taki nie był, jak mial 4,5 miesiaca wrocilam do pracy i najwiecej czasu spedzal z babciami i potem mi było bardzo przykro jak wolal pojsc do tesciowej niz do mnie, serce mi pekało, a teraz jak jestem na zwolnieniu jest tylko moim synkiem ;D jesli chcesz sie troche uwolnic od coreczki moze sprobuj ja po trochu systematycznie zostawiac z kims, zeby sie przyzwyczaila, ze na swiecie sa inni ludzie, a nie tylko mamusia, oczywiscie jesli masz taka mozliwosc, zeby komus ja na chwile zostawic;)
kate naomi dziewczyny powiedzcie prosze cos wiecej o lady kompie, jakie pomiary robi i ogolnie jak sie go uzywa, ustawia itd
 
Ostatnia edycja:
Pająku to jeszcze nie tak długo choc wierze ze moze to byc i przykre i deprymujace. Badz twarda. A czy stosujesz cokolwiek w kierunku plci (dieta, suplementy) czy nic i poprostu sie staracie? Moze bedziemy tu razem na chlopczyka sie starac bo czuje sie samotna :-( :tak: Jest co prawda Ilaczek ale ona narazie zawiesila planowanie choc mam nadzieje ze bedzie mi kibicowac i korygowac moje beledy jak bedzie potrzeba ;-)

Co do przywiazania matki do dziecka i na odwrót... wróciłam do pracy jak moja mała miala 4,5 miesiaca. To oczywiste chyba ze pekalo mi serce, co za tym szlo, popoludniu mialam mase zwyklych obowiazkow domowych wiec ten czas glownie poswiecal jej moj M. Wiadomo efekt byl taki ze tata byl najukochanszy :-) i ja zeszlam u niej troche na drugi plan. Tak jak mowisz Mama Kubulki to bylo przykre, czasem bardzo. Ale kiedy tylko moglam poswiecalam sie jej 100%. Nianie, przedszkole w wieku 2 lata i 4 miesiace daly taki efekt ze mała jest samodzielna, otwarta, towarzyska, od zawsze z przyjemnoscia zostaje na noc u dziadkow ciotek i wujkow. Wystarczy jej rzucic haslo i zaraz pakuje plecak :-) a my mamy spokojna glowe ze nie placze za nami - czy sylwester, ostatki, jakas imprezka, romantyczna kolacja hehe czy wieczorny spacer po miescie mamy tylko dla siebie. Dla porownania 3 letni syn mojej kolezanki za kazdym razem kiedy zostaje gdziekolwiek to z placzem, nie zostawia jej nawet gdy ona korzysta z toalety :szok: (serio, zamkniecie sie w lazience sam na sam nie wchodzi w gre) wiec kąpie sie np. tylko jak on spi :-) Pewne bledy czlowiek zauwaza wiadomo po czasie. Takze w zwiazku z wychowywaniem dziecka i spedzaniem z nim masy czasu tez trzeba chyba znalesc jakas wypadkowa zeby bylo dobrze dla kazdej ze stron. Nie zawsze sie da, probowac mozna.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam wszystkie po weekendzie. Dziękuję za info o lady comp, czytam cały czas jeszcze opinie i jestem coraz bardziej gotowa na zakup. Cały czas mam pewne obawy, czy stosując się do światełek nie zaliczę wpadki?
Mąż jest do tego bardzo sceptycznie nastawiony, twierdz, że to kolejny gadżecik (on uważa mnie za gadżeciarę -wkurzył mnie) :no: Ale jego zdanie najmniej mnie w tej chwili obchodzi, może je zmieni , jak będziemy mogli się kochać bez gumeczek i nie będzie musiał "wyskakiwać przed":-D
Czytam sobie znowu wszystkie posty i kopiuję najważniejsze informacje, ale tego już jest -książkę można byłoby wydać... a ile jeszcze zostało:shocked2: Ale myślę, że warto;-)
 
Do góry