reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej Dziewczyny powysyłałam tym które planują córcię moje staranka na PW jeżeli jeszcze któraś by chciała to dajcie znać:-)
Zapomniałam hasła na enpr i niestety nie potrafię wejść na moje wykresy jak wiecie jak odzyskać to powiedzcie.
Wklejam jeszcze raz staranka:
PLANOWANIE CÓRECZKI

Ja:
- suplementy Calcium Citrate 2 tabletki, żaurawina ok3/4 tabletek, witamina C1000mg, sudafed w okolicach owulacji na zmniejszenie śluzu, jak nie miałam calcium citrate to kupowałam w aptece zwykły Mg i wapń ale patrzyłam żeby był cytrynian.
-dieta piłam codziennie jogurt naturalny duży, kefiry, mleko, nie jadłam ziemniaków, pomidorów, frytek, cytrusów, nie piłam kawy, herbaty, coli zwykłej.
- jony kupiłam lampę solną
- kupiłam colę light bezkofeinową, piłam po 1 lub 2 szklaneczki dziennie
- zakwaszacze stosowałam gynoflor super mnie zakwaszał, jest bezpieczny podczas staranek, stosowaliśmy przy każdym starania sylk, gynoflor raczej zakładałam po starankach, czasami przed. Nie badałam ph po starankach, badałam rano i zawsze ph było niskie, nie martwiłam się bo wiedziałam że gynoflor super mnie zakwasza, sprawdzałam to wcześniej.
- nie patrzyłam na fazy księżyca, kalendarze chińskie
- nie przywiązywałam uwagi do odstępu do owulki
- wiedziałam że owulka była jak skoczyła mi temperatura, chciałam zastosować odstęp, ale skok był mały i tempka rosła z dnia na dzień, starania były w dzień owulacji, wydaje mi się, że owulacja była w ciągu dnia a staranka późnym wieczorem, ale nie było to specjalnie, ja skupiałam się na zakwaszaniu bo 2 m-c przed nie miałam w ogóle owulacji i nie chciałam jej stracić.
- nie stosowaliśmy wstrzemięźliwości, staranka były codziennie od zakończenia @ do dnia przed owulacją(wyliczoną) dzień przerwy i staranka rano w dniu skoku. Zaznaczam, że tak planowałam ale owulację miałam wcześniej stąd staranka też w dniu owulacji.
Mąż:
- suplementy takie jak ja, łykał wszystko
- pił colę light bezkofeinową
- nie pił coli zwykłej, kawy ani herbaty, pozwalał sobie na piwko
- stosował ciepłe kąpiele
- jeżeli chodzi o ilość plemników X i Y to stosowaliśmy staranka codziennie jak wyżej napisałam.
 
reklama
noemi jeszcze raz wielkie dzieki;)
czarna perła
gdzie Twoje suwaczki?;)
nullka kochana powiedz jak wyglada korzystanie z lady kompa, mierzylas tempke w pochwie, czy w buzi? jakie jeszcze robi pomiary? ile czasu zajmuje, zeby go obczaic? zastanawiam sie nad nim....
kasia uk gratuluje fasolki;) robilas staranka chlopczykowe?


dziewczyny ktos napisal, ze kupil salfazin ( tylko nie pamietam kto) czy cynk też mamy przyjmowac, bo z tego co pamietam tylko u mezczyzn dziala na jakosc lub ilosc plemnikow Y, a u kobiet nie ma znaczenia-chyba ze cos pomylilam
ten preparat ma jeszcze wit C, E, B6, A
 
Kasia uk widze ze zyjesz w niepewnosci :) Ja nie wiem. Planuje chlopca ale zobaczymy jak to bedzie...
Ilaczek dzieki za przypomnienie. Mam to w notatkach, ale albo sie juz pogubilam albo nie wiem... przeciez ten pre seed przewija sie tez w tych metodach dziewczynkowych nie??? To juz nic z tego nie wiem. No i tam pisze ze nalezy dodac do niego sode, zamieszac... i z powrotem umiescic lubrykant w pojemniku. A potem cooo???? Co mialabym z nim zrobic? :) Napisz jak wiesz.

kasia uk dziękuję, wszystko u mnie dobrze, na pewno też będę w przyszłości planować synka, ale jeszcze trochę czasu musi minąć, no i moje trzy babeczki też nieźle dają mi w kość i jest przy nich coraz więcej roboty. ale póki co jestem z wami, podczytuję, kibicuję i się doszkalam żeby później, dać z siebie 200% przy planowaniu :-)
elmo a gdzie pisze Kochana, że pre seed jest przy dziewczynkowych staraniach? przy dziewczynkowych przewija się sylk i replens, a pre seed to jest taki żel w tubce. lubrykant, który ma w zestwie 9 aplikatorów, dzięki którym nabierasz żel i aplikujesz sobie do środka:blink: wiesz gdzie?:cool2:
sam pre seed ma ph 7, a dosypując do niego np 4 szczypty sody możesz podnieść jego ph do ok.8, co sprzyja męskim plemnikom, bo one lubią zasadowe ph, a żeńskie plemniki nie, więc nie ruszają się w tym ph. w jakimś pojemniczku jedną dawkę tego żelu możesz rozrobić z sodą, zbadać ph i z powrotem wziąć do tego aplikatora i sobie zapodać:szok:
no i wtedy działać. dziewczyny które starają się o dziewczynkę mają trudniejszą robotę, bo muszą to ph cały zbijać w dół, bo sperma ma też ph wysoko zasadowe, więc nawet po stosunku muszą ciągle badać czy nie wzrosło i aplikować sobie sykl, ten pre seed można zastosować np wtedy, gdy nie masz za dużo śluzu płodnego, co może się zdarzyć.
chyba wyjaśniłam, nie wiem czy zrozumiałaś, jak coś to pytaj, jak będę wiedziała to odpiszę:-D
 
Noemi, dzięki kochana ;* wszystkie te informacje sa dla nas bardzo cenne. Ale jeszcze chciałabym dopytac.
Sudafed to kiedy i w jakich ilościach brać? Czy w szczęsliwym cylku zapodałas Gynoflor po? a sylk przed?
I jakbys moga spojrzeć jednak na kalendarz księzycowy, w jakiej fazie był gdy Ci się udało :)
Kalendarz księżycowy 2013
Czy tej żurawiny ŻURAWINA CRANBERRY DROGI MOCZOWE WITAMINA C i E !! (2908024552) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. trzeba brać aż 3,4 tabletki dziennie?

Aha i żadna z was nie napisala nic o saw palmetto... ja zamierzam tez to brać bo obniża estrogen a podwyższa progesteron, co sprzyja poczęciu dziewczynki. Piranio prosze Cię o linka żebym kupila odpowiedni, dzieki z góry :)

lece robic ciasto, bo mam dziś gości :)

Buźki :*
 
witajcie kochane


czy mozna jakos sprawdzic obecnosc jonów -/+? kupilam jonizator, ale nie mam pojecia czy to działa

milej niedzieli;)

eden, saw palmetto to dla kobiety i mezczyzny, prawda?

edit: sprawdzilam Antos został stworzony tuz przed nowiem (5-11%widocznosci), a Kubuś niedługo po pełni ;)
 
Ostatnia edycja:
Wklejam to co napisała Piranha do opisu na dziewczynkę. Kobieta powinna braz saw palmetto a mężczyzna LicoRice Root:

Co ho hormonów to są 3 główne hormony mające wpływ na pleć dziecka: progesteron, estrogen i testosteron. Jeśli starasz się o dziewczynkę to powinnaś mieć niski testosteron, niski estrogen i wysoki progesteron, Twój partner powinien mieć niski testosteron i wysoki estrogen. Preparaty mające wpływ na hormony to np. LicoRice Root (mężczyzna powinien łykać 450 mg 3 razy dziennie, może brać tylko 6 miesięcy a potem potrzebuje 4 tygodni przerwy, ten specyfik podobno obniża u mężczyzn testosteron i podnosi estrogen) oraz Saw Palmetto (kobieta powinna łykać dziennie 320 mg, podobno obniża testosteron i estrogeny a podwyższa progesteron, należy łykać tylko do owulacji, nie należy brać jeśli zażywa się Clomid)
 
Witam!

Palma sabalowa

Znana bardziej jako Saw palmetto, jest małą palmą z ciemnymi owocami, w których to znajduje się cała magia rośliny. Wyciąg z tych czarnych kuleczek hamuje przemiany testosteronu i podnosi poziom estrogenów. Bywa stosowany w niepłodności żeńskiej i niedorozwoju piersi z różnym skutkiem. Jak dotąd nie było konkretnych badań na temat tego, czy na pewno sprzyja powiększeniu piersi.


Tu pisze ze to podnosi poziom estrogenow? Natknelam sie na to przez przypadek
:eek:
 
mam jeszcze takie ziolko niby podwyzsza progesteron :blink:

Dziki pochrzyn
Znany również pod nazwą Wild yam. Zawiera substancję działającą podobnie do naszego progesteronu. Wyciągi z pochrzynu poprawiają jędrność skóry, ale niegdyś były też stosowane jako forma antykoncepcji. Jednak i w tym przypadku brak jest klinicznych badań, które potwierdziłyby cudowność zioła.
 
czytalam gdzieś, ze saw palmetto jest bardziej dla mezczyzn zapobiega rozrostom prostaty i dziala jak finasteryd przy wypadaniu włosów u mezczyzn-to mi sie bardzo spodobało, bo moj mąz łysiejacy, wiec fajnie jakbysmy mogli brac oboje;) piranha pomocy! wracaj! ;)
myszka fajny ten dziki pochrzyn;)
 
reklama
Do góry