reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Eden moje przygotowania były bardzo poważne, później trochę wyluzowałam jak okazało się że z owulką jest problem, bo nie w każdym cyklu jest...
Brałam suplementy : wit.C 1000mg, Wapń, Magnez, sudafed w okolicy owulacji, stosowaliśmy sylk przy każdych starankach, zakwaszałam się gynoflorem(tabletki dopochwowe) na odbudowę flory a naturalna jest kwaśna. Piłam Colę light bezkofeinową ale po szklaneczce w okolicy owulacji. Pilnowałam diety, choć był moment po 2 miesiącach że zjadłam frytki i parę pomidorków, odpuściłam wtedy na miesiąc. Wzięłam anty na miesiąc i już diety pilnowałam, po anty staraliśmy się nie patrząc w ogóle na odstęp od owu i najprawdopodobniej staranka były też w owu, ale nie wiem czy czasem nie było tak że w dniu owu były staranka ale kilka godzin po. W dzień czułam mocne ukłócie pamietaj bo aż przystanęłam, a wieczorkiem staranka były, ale moim zdaniem najważniejsze jest pilnować zakwaszania i diety bo ona też powoduje odpowiednie zakwaszenie.

Mój M jadł ładnie suplementy takie jak ja oprócz sudafedu, pił colę taką jak ja. Nie pił herbaty kawy zwykłej coli(zresztą ja też nie piłam) używał sobie piwka i ciepłych kąpieli:-)
To by było na tyle;-) jakoś nie umiem uwierzyć że przez to wszystko przeszliśmy....i że mój M nie protestowała choć czasami krzyczał na mnie za to wszystko bo sporo $ poszło, ale dumny teraz jest:-p

Wiecie co ja sobie tak tlumaczyłam odstep od owulki że ma on sens jeżeli kobieta ma idealne cykle przed owu bardziej kwaśne środowisko itd a jeżeli staramy się stworzyć takie środowisko dziecwczynkowe przez cały cykl to wtedy odstęp nie ma już za wiele do powiedzenia:-p nie wiem czy dobrze myślę, niech Piranha się wypowie ale z tego co wiem to faktycznie nie ma on większego znaczenia.

Więc stosowałaś przy staranich i Sylk i Gynoflor? Jak długo ten Gynoflor (do owu czy przez cały cykl, czy tylko przed staraniami). a czy po, mierzyłaś ph i robiłaś irygacje? Aha i jeszcze ta cola light i piwo, mozna pic do woli czy tylko koło owu? Sorry, za takie techniczne pytania, ale jestem ciekawa bo to wszystko przede mną :shocked2:
 
reklama
Eden stosowałam i gynoflor i sylk, tylko gynoflor zakładałam po starankach, ale powiem szczerze, że nie zwracałam jakoś uwagi specjalnie kiedy aplikowałam sobie ale na pewno robiłam to codziennie wieczorkiem. Colę light bezkofeinową--> to bardzo ważne piłam w okolicach owu 2/3dni przedi tyle samo po owu po szkalneczce lub 2. Piwko pił M 1/2 na wieczór wiesz z tym się nie powstrzymywał;p;p ale po starankach ukróciłam to był jeden z czynników który mój M uwielbia:-)

Ph mierzyłam rano po gynoflorze i miałam za każdym razem niskie, super mnie zakwaszał:) sprawdziłam wcześniej jak na mnie działa a potem już nie mierzyłam po zaaplikowaniu i po starankach, irygacji też nie robiłam. Paski ph działały bo jak miałam infekcję to pokazywały ph ok 7...aha i raz po starankach mierzyłam i byłam w szoku bo były rano czyli wieczorkiem był gyoflor, rano użyliśmy sylku i zaraz po starankach mierzyłam ph i było niskie w okolicach 4

Pytaj ile chcesz też pytałam:-) a lepiej pytać i się starać niż udawać że Ci wszystko obojętne....
 
Daria to Ci się udało:p a ile ta @ Ci się spóźnia?? Miałaś regularne już od porodu czy to pierwszy raz taka sytuacja?? Ph trzeba obniżyć na dzieczynkę, ciekawe jak będą działać zakwaszacze:) a powiedz mi jak nakusiłaś M na 3 dziecko bo kiedyś pisałaś że już nie chce...
 
nie wiem:) sam sie zgodzil nie wiem czemu ale chce 3 dziecko ;p nawet mowil ze corke zrobimy ;p
po porodzie mialam co 25 dni przed porodem co 28 dni :) a dzis jest 29 dni ;/ i troszke sie denerwuje;/
 
Daria to zrób dla spokoju test ciążowy, a może zmierz sobie rano tempkę jak będzie niska to raczej nie ma się czym przejmować....wiem że nie mierzyłaś codziennie ale w takim dniu cyklu powinna już być niska. Fajnie że chcecie razem 3 dziecko:) u nas już produkcja zakończona, chyba że Bóg zadecyduje za nas:-)
 
reklama
Czarna OGROMNE GRATULACJE!!!!!!!!!!
Dałaś mi nadzieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przesyłaj mi tu natychmiast chłopczykowe fluidki ! :)

Ale sie ciesze :) Suuuuuuuper!!!
Oj jak Ci zazdoszcze tak pozytywnie oczywiscie :) Zycze duzo zdrowka i oby do porodu zlecialo z gorki ;-)
A jak ochloniesz to mow mi tu zaraz dokładnie co i jak.
Daria powiedz mi jeszcze jak to działa w sensie łopatologicznym :) nabierasz na cos ten sluz czy wkladasz to bezposrednio do "dziurki" haha sory, glupio sie pytam, no ale zastanawia mnie skoro chodzi o ph sluzu to co Ty zmierzylas skoro okres Ci sie spoznia??? Skad u Ciebie sluz? Juz nic nie rozumiem :-( :-) Pewnie uzylas go tak jak termometru ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry