reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej, tak to będzie moje pierwsze dziecko :) Właśnie co nieco poczytałam. A mam pytanie czy przy diecie na dziewczynkę można pić sok pomarańczowy? I drugie: czy dawka dzienna witaminy C powinna wynosić 500 mg?
 
reklama
hej babeczki

mamo05 gdzie Ty się forumowy wyjadaczu podziewasz

kate żyje żyje tylko jakoś czasu brak....co ze spotkaniem??

Piranhiu dzieciaczki przecudowne....buziol od bbciotki:tak::tak:

ANECIA88 wypisz wymaluj masz identyczną sytuację jak ja.....tez tak strasznie chciałam mieć chłopca już przy pierwszej ciąży, miał być Franio nie udało się jest Basia....moja starsza córcia
druga ciąża hmmm nadzieja na chłopca, jedno USG wykazało pisola....meeega radość od razu zakupowe chłopięce szaleństwo bo będzie Wojtuś i co jest Ania...moje największe szczęście, po prostu nigdy przenigdy nie zamieniłabym jej na armię Wojtusiów i Franków :tak: po prostu nie wyobrażam sobie życia bez niej, jest po prostu największym moim skarbem
.......co nie znaczy że nie będę próbować :angry::angry::angry::angry:hmmm może teraz Piotrusia :-D:-D
 
Blue witaj, rozgość się, pisz i planuj. Z sokiem to pewnie Piranha Ci napisze.

Anecia mój Kuba do 8 m-ca był Julką. Spokojnie może jeszcze będzie synek. A jak nie to przecież i tak mniej kochać nie będziesz.

Czarna
trzymam kciuki za jutro &&&&

Elmo ładne suwaczki :biggrin2:

Ja dziś mam jakiś dzień zwątpienia. Zaczynam się bać czy wyjdzie bo to już ostatnia szansa. Za to mój mąz mnie zaskakuje. Chleb z białym serkiem, kefirki i w ogóle jestem mu wdzięczna, że jest gotowy się poświęcić. Za to mój Kuba podsłuchał jak mówiłam mężowi że zielona herbata sprzyja poczęciu chłopców i jak byliśmy u mojej mamy to zapytała się jaką chcę herbatę to Kuba krzyczy "zrób zieloną mamie bo ja chce mieć jeszcze jednego brata". :-D Dzieciaki są boskie. Żeby tylko się nie sprawdziło.

Spadam poczytać książkę. Dobrej nocy.
 
Anecia bede wypatrywac wiesci 8 lutego. Nadal trzymam kciuki :*
Milla a Ty juz sie starasz czy planujesz???
Pierogatka dzieci daja tyle szczescia, to oczywiste sie sie wszystkie kocha!!!
Czarna obejrzałam Twoj wykres i powiem Ci ze jestem jeszcze bardziej ciekawa co Ci tam wyszlo. Z ilosci sexu w czasie owu (heh nie wiem jak to napisac) to na dwoje babka wrozyla, widze ze dzialaliscie na calego :-). Masz dwie córy tak? Napisz koniecznie jutro jak tam po usg, czy wszystko ok. Czekamy na wiesci.
Dobrej nocki.
Ps. Moj M sie kąpie takze czekam na niego ;-)
 
Ostatnia edycja:
Eden, dzięki kochana! :-* Szczyt zaznacza się w dniu, gdy śluz miał najlepsze cechy płodne (indywidualnie dla każdej kobiety), w czasie owulki może być przezroczysty a może też być białawy. Rozciągliwość oznacza zazwyczaj zwiększoną ilość estrogenów (a przed pikiem LH jest pik estrogenowy), jednak czy to jest zapowiedź owulacji to ciężko stwierdzić, dorzuciłabym do obserwacji testy owulacyjne i tempkę. Co do tych plamień to nowy cykl na 100% liczysz od pierwszego dnia normalnego krwawienia :tak:, plamienia wliczają się do poprzedniego cyklu. Trochę długo one u Ciebie trwają, czasem występują przy nadmiarze prolaktyny. Sprawdzałaś sobie hormony? Ja mam prolaktynemię czynnościową i też występowały u mnie plamienia, pomogła witamina B6. Nie zapominajmy, że hormony też wpływają na płeć dziecka, planując dziewczynkę musimy mieć niskie estrogeny i testosteron a wysoki progesteron (prolaktyna obniża niestety progesteron).

Elmo
, babeczki z in-gender strasznie zachwalają ten miernik. Paski pH czasem nie działają gdy występuje "low ionic strenght", w przypadku miernika nie ma to znaczenia i dobrze skalibrowany zawsze pokaże właściwy odczyt. Sondę pH moczy się na początku w roztworze KCl a także raz na jakiś czas (np. raz na tydzień) miernik zaleca się skalibrować (co jest bardzo proste, wkłada się sondę do roztworu o pH 4, zaznacza na mierniku wartość 4 i analogicznie dla roztworu o pH 7). Są paski pH o zakresie bodajże do 10, nawet Merck takie ma.

ciążówka, mogłaś trafić w dzień owulki ale już po owulacji a to już sprzyja poczęciu dziewczynki, starając się o chłopca najlepiej trafić od kilku do 12 godzin przed owulacją. Bez mierzenia pH to raczej ciężko, są dziewczyny, które piją Guajazyl a nawet napój sodowy a pH nadal niskie, warto wtedy zastosować np. Pre-Seed z dodatkiem sody. Tak jak pisałam sam odstęp od owulki ma marginalne znaczenie, kluczowa jest dieta, pH, suplementy, ważne też są hormony i jony.

Czarna perło, podaj na PW swojego maila to podeślę, to jest PDF :-)

Czarodziejko
, dzięki kochana, dzieciaczki ucałowane a Ty wyściskaj od e-cioteczki (choć pewnie już śpi :zawstydzona/y:) małego solenizanta, zdrówka, szczęścia, samych uśmiechów i spełnienia marzeń mu życzę!

Czarna, jejku, mam nadzieję, że nareszcie zostanie przerwane to narastające napięcie bo umieram z ciekawości od długiego już czasu, będę mocno trzymać kciuki :-) Mąż ma gust bo Kaje to fajne babeczki są :-D (Klara też śliczne!) ...ale ja mam przeczucie, że to nie Kaja buszuje w Twoim brzuchu :-)

Ewelin
, witaj! A czytałaś tutaj (niebieska czcionka) https://www.babyboom.pl/forum/stara...c-dziewczynka-1147/index4951.html#post8666826 ?

Anecia, gratuluję zdrowego dzidziusia, co do płci to jeszcze wszystko może się zmienić :-) A co konkretnie robiłaś by zwiększyć szanse? Starania 36h po pozytywnym teście to dość ryzykowna sprawa przy planowaniu synka, owulka występuje najczęściej 24h od pozytywnego testu a wówczas 36h daje niezwykle skuteczną w planowaniu dziewczynki metodę "O+12".

BlueDanube, witaj! Czytałaś tutaj https://www.babyboom.pl/forum/stara...ecka-chlopiec-dziewczynka-1147/index4182.html (zielona czcionka) ? Ja kupowałam na Allegro preparaty firm Puritan's Pride oraz NOW. Sok pomarańczowy i w ogóle cytrusy odpadają z uwagi na wysoką zawartość potasu.

Milla, hehehe, mały spryciarz :-D
 
Witam po przerwie. Trochę sie u mnie działo stąd brak mnie na forum.Dużo pracy, szkolenie , w weekend urodziny syna dla rodzinki bo właśnie dziś mój Julek skończył 7 lat ( tzn skończy niebawem bo urodził sie o 23:20 ;) )

Czarodziejko wszystkiego najlepszego dla Twojego synka :) bo też chyba dziś ma urodziny prawda?

Witam wszystkie nowe staraczki :) i życzę powodzenia w planowaniu upragnionej płci. Bo gdy sie uda to jest najwspanialsza i nieokreslona radość, której ja też dzięki temu forum doswiadczylam i po dwóch synach w maju będę miała córeczkę.
Dziś byłam z jubilatem w kinie i zajrzelismy do Mothercare i dumnie wkraczalam w dział dla dziewczynek poczułam sie dziwnie ale szczęście nie opisane. Do tego jak zobaczyłam jak syn dumnie i z radością ogląda te ciuszki ... Jestem bardzo szczęśliwa.
25 stycznia byłam na wizycie kontrolnej u gina i zrobił krótkie USG to powiedział - córka nic nie uroslo i już nic nie urośnie. Także płeć córka usłyszałam już w 17tc potem w 21tc i teraz w 24tc :)

Piranha dzieci masz przeurocze a Kaja jest super i chyba podobna do Ciebie :)

Odnośnie pasków Ph to ja uzywalam i bardzo polecam paski firmy MERCK (jutro wstawie link bo teraz pisze z tel. ) Jak dla mnie były rewelacja - koszt ok 80zl za 100 pasków :)

Nie wiem co ja miałam jeszcze... może jutro więcej napisze. Jestem trochę przeziebiona krtan i kaszel :(

Aaaa Czarna trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę i oby był wymarzony synek :)

Moja kuzynka - ta co miała mieć cc 21 stycznia jednak urodziła rano 20 stycznia w swoje 33 urodziny :) córkę Amelie ( to jej trzecia córka )

Dobrej nocy i postaram sie częściej zaglądać i może służyć radą w miarę potrzeby :) chociaż i tak nikt tu lepiej nie poradzi jak nasza kochana Piranha
 
Piranha dziekuje za odp.
Nullka gratuluję wymarzonej córeczki. Wiesz, rady Piranhy są bezcenne ale przeciez sama doskonale wiesz ze kazdy link tutaj i kazda porada są na wage złota ;-) wiec wstaw dzis koniecznie link do tych pasków. Bede czekac :) Buziaki urodzinowe dla syneczka :*
Czarna zaciskam &&&&&&&&&&

Ja wczoraj drinknelam z mezem i wreszcie odwazylam mu sie powiedziec o tych moich synkowych marzeniach, myslach, planach... (do tej pory siedziało to we mnie, juz tak dlugo, ale niegdy nie owiedzialam tego glosno, nie wiem moze ze strachu???) najpierw sluchal mnie ze zdziwieniem :-) potem z zaciekawieniem... na koniec stwierdzil ze on chce córke :cool: Noooooo nie :no: Ale mysle ze przemysli i zrozumie :tak: Takze niech on sie oswaja z mysla a ja od 1 lutego zaczynam przygotowania (jak to kiedys tu ktos okreslil) jak na wojnę :-D

Milego dnia dziewczyny!!!
 
Ostatnia edycja:
Hej

Elmo na razie planuję. Zaczynam starania od lipca i daję sobie trzy cykle. Jak się uda to super jak nie to odpuszczę... do czasu pewnie.

Nullka jak ja Ci zazdroszczę pozywtywnie rzecz jasna. Jak Ciebie czytam to od razu wiara mi powraca. Najlepszego dla synka. Mój też niedługo 7 lat skończy. Twój chodzi do szkoły czy do zerówki?
 
reklama
nullka gratuluje dziewczynki, pewnie pisalas o tym, ale prosze powtorz dla mnie jak wygladaly staranka, czy stosowalas dietke, suplementy, czy jakas inna metode, rety! ale bym chciala coreczke............

anecia pierogatka dziewczyny rozumiem Was doskonale, u mnie było wprawdzie odwrotnie, bo bardzo pragnelam miec corke, a niedawno sie okazało, ze nosze pod sercem drugiego chlopca, wiem jakie to uczucie... niespelnionego marzenia, ale widocznie tak mialo byc.......

piranha witaj ekspercie, dawno nie czytalam Twoich postów;)
 
Do góry