reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Misia sylk tylko na ebayu znalazłam, ale tam trzeba płacić przez ten paypal. Ja nie mam konta na ebayu i jeszcze te płatności dla mnie pogmatwane. Ale dziewczyny to polecały żeby zbijac za wysokie ph. Jeszcze jest ten replans czy coś takiego to w PL można kupić bez problemu, ale czy to dobrze działa nie wiem. Trzeba indywidualnie się przekonać. Globulki znalazłam na: FLORAGYN x 6 globulek - Apteka internetowa i-Apteka.pl.
Ja też powoli się przestawiam na tą dietę. Będzie ciężko ale damy radę.
Misia Ty też w lato planujesz zacząć starania?
 
reklama
Misia sylk tylko na ebayu znalazłam, ale tam trzeba płacić przez ten paypal. Ja nie mam konta na ebayu i jeszcze te płatności dla mnie pogmatwane. Ale dziewczyny to polecały żeby zbijac za wysokie ph. Jeszcze jest ten replans czy coś takiego to w PL można kupić bez problemu, ale czy to dobrze działa nie wiem. Trzeba indywidualnie się przekonać. Globulki znalazłam na: FLORAGYN x 6 globulek - Apteka internetowa i-Apteka.pl.
Ja też powoli się przestawiam na tą dietę. Będzie ciężko ale damy radę.
Misia Ty też w lato planujesz zacząć starania?


Dzięki a jak z kupieniem tych "zakwaszaczy" w aptekach tradycyjnych?
A ja zaczynam staranka od września więc tak w czerwcu chcemy zacząć wprowadzac diete i suplenety i wtedy zaczynam obserwacje cyklów z temperaturą i z mieżeniem ph i sprawdzaniem co mnie bedzie odpowiednio "zakwaszać" dlatego zbieram max info i jak zacznie się czerwiec to musze mieć pelną wiedzę i pełną szafkę gadżetów hihhi
 
Hejka!

Ja od soboty bez internetu.

MissBella
, u Kai na początku przez długi czas występowały częste i wodniste kupki, potem przez długi czas robiła je raz na kilka dni a po jakimś czasie aż do teraz zaczęła (zapewne gdy układ pokarmowy dojrzał) robić 1-3 dziennie, jestem pewna, że i Laurusi wszystko się ureguluje :tak:

Pająku, jak dobrze, że jesteś, jak tam Twój synuś? Zrobię jak radzisz, dzięki! Jeśli robota była na 12h przed owulką to lepiej wstrzelić się nie mogłaś, trzymam kochana mocno kciuki!

Ann, strasznie współczuję. U mnie na poddaszu zalęgły się myszy i M właśnie przed chwilą porozmieszczał pułapki.

Tasha, ale Sonia urosła, szok! :szok: Ledwo ją poznałam, prześliczna dziewczynka i proszę tu częściej moje oczy radować jej zdjęciami :-)

Daria, u mnie to samo, Kaja od jakiegoś czasu niespokojnie śpi i ciągle chce cyca (to nie głód a chęć przytulenia się bo zaraz po przyssaniu się zasypia), zapewne zęby.

Milla, ja kupowałam taki Sylk natural lubricant 40g Free, Discreet UK P&P | eBay ale to na pewno to samo w innym opakowaniu. Dziewczyny znalazły kiedyś Sylk na Allegro. Co do Floragynu to trzeba na sobie przetestować gdyż na każdego te preparaty działają niestety inaczej, jednym obniżą pH, innym podniosą, jednym obniżą na długo a innym tylko na chwilkę.

Misia, ale super!!!

Eden
, mam w PDF "książkę kucharską" z propozycjami śniadań, obiadów, kolacji i innych posiłków - osobno do planujących synka a osobno dla starających się o córeczkę. Jest po angielsku, nie miałam kiedy przetłumaczyć. Mogę zamieścić to gdzieś albo przesłać mailem :-)

Podsyłam raz jeszcze listę zakwaszających i alkalizujących produktów, trzeba wziąć wypadkową z tego oraz z tej wcześniejszej listy :-)

Produkty silnie alkalizujące:
soda, sól morska, woda mineralna, pestki dyni, soczewica, algi morskie, cebula, korzeń kolokazji (taro), korzeń lotosu, bataty (słodkie ziemniaki), limonka, cytryna, nektarynki, persymona (inaczej zwana kaki, sharon, jabłkiem orientu lub hurmą wschodnią), maliny, arbuzy, mandarynki, ananasy

Produkty średnio alkalizujące:

morele, przyprawy, kombucha (grzyb herbaciany), melasa, sos sojowy, orzechy nerkowca, kasztany, pieprz, kalarepa, pasternak, czosnek, szparagi, kapusta włoska, pietruszka, cykoria, rukola (rokietta siewna), zielona musztarda, korzeń imbiru, brokuły, grejpfruty, kantalupa, spadź, cytrusy, oliwki, marchewki, mango

Produkty słabo alkalizujące:
większość ziół, zielona herbata, herbata Mu Tea, syrop ryżowy, ocet jabłkowy, sake, jaja przepiórki, olej z wiesiołka, ziarna sezamu, tran, migdały, kiełki, ziemniaki, słodka papryka, grzyby, kalafior, kapusta, brukiew, żenszeń, bakłażan, dynia, zielona kapusta, gruszki, awokado, jabłka (kwaśne), jeżyny, wiśnie, brzoskwinie, papaja

Produkty bardzo słabo alkalizujące:
herbata imbirowa, ocet Ume-Su ( z moreli ume-boshi), ghe (masło klarowane), jajka kaczki, owies, kawa zbożowa, ziarno komosy ryżowej (zwane quinoa lub ryż peruwiański), ryż Japonica, ryż dziki, olej z awokado, większość nasion, olej kokosowy, olej z oliwek, olej lniany, brukselka, buraki, szczypiorek, kolendra, seler, ketmia piżmowa (okra), ogórek, rzepa, soki z wyciskanych owoców, sałata, pomarańcze, banany, borówki, rodzynki, porzeczki, winogrona, truskawki

Produkty bardzo słabo zakwaszające:
curry, miód, syrop klonowy, ocet winny, śmietana, masło, ser kozi i owczy, kurczak, żelatyna, organy (wątróbka, serca, nerki itp.), dziczyzna, ryby, kaczka, proso (kasza jaglana), amarantus, brązowy ryż, olej z pestek dyni, olej z pestek winogron, olej słonecznikowy, orzeszki piniowe, olej kanola, szpinak, bób, fasolnik chiński, fasolka szparagowa, cukinia, sos Chutney, rabarbar, orzech kokosowy, guawa (gruszla, guajawa), suszone owoce, figi, daktyle

Produkty słabo zakwaszające:
wanilia, alkohol, czarna herbata, ocet balsamiczny, mleko krowie, ser pleśniowy, ser sojowy, mleko kozie, mięso dzikich zwierząt, baranina, jagnięcina, dziczyzna, mięso łosia, małże, mięczaki, gęś, indyk, gryka, pszenica, orkisz, teff, kamut, mąka farina, kasza manna, biały ryż, olej z migdałów, olej sezamowy, Olej z krokosza barwierskiego, tapioka, seitan, tofu, fasola pinto, fasola biała, fasola granatowa, fasola czerwona, fasola adzuki, fasola lima, boćwina, śliwki surowe i suszone, pomidory

Produkty średnio zakwaszające:
gałka muszkatołowa, kazeina, proteiny mleka, biały ser, mleko sojowe, wieprzowina, cielęcina, mięso niedźwiedzia, omułki, kalmary, kurczak, kukurydza, kasza owsiana, żyto, otręby owsiane, orzeszki pistacjowe, olej kasztanowy, smalec, pekan, olej palmowy, zielony groszek,
orzeszki ziemne, groszek śnieżny, inne rośliny strączkowe, ciecierzyca, żurawina, granaty

Produkty silnie zakwaszające:
słodziki, budyń, kisiel, galaretka, dżem, sól stołowa (NaCl), piwo, drożdże, piwo, chmiel, słód, cukier, kakao, ocet biały, ser topiony, lody, wołowina, homar, bażant, jęczmień, olej z nasion bawełny, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy brazylijskie, soja, napoje
bezalkoholowe, szczególnie typu Cola (żeby zneutralizować szklankę Coli o pH 2,5 potrzeba aż 32 szklanek zasadowej wody o pH 10).
 
Starającym się o dzidziusia konkretnej płci mogę coś podpowiedzieć. Odżywianie produktami "sprzyjającymi" to jedno, a fizjologia drugie. Otóż komórka jajowa żyje około 24-36 godzin od owulacji i w tym czasie powinno dojść do zapłodnienia. Plemniki męskie XY są silniejsze i szybciej się poruszają, ale żyją krócej niż żeńskie XX. Dlatego jeżeli chcemy mieć syna, celujmy z poczęciem jak najbliżej terminu owulacji, natomiast jeżeli chcemy dziewczynkę, nawet 3-4 dni przed owulacją. W pierwszym przypadku plemniki męskie szybciej dotrą do jajeczka i jest szansa, że któryś z nich "dokończy dzieła". Natomiast w drugim męskie plemniki zdążą obumrzeć, a żeńskie dotrą i jest większe prawdopodobieństwo poczęcia dziewczynki.
 
u nas chorob ciag dalszy. Jedrus ma katar. Co mam robic bo pierwszy raz mam katar u takiego malca. Poprzedni chorowali tak kolo roku okolo.
Andziak katar to straszne dziadostwo a szczegolnie u niemowlaczka. U mnie gruszka komplenie nie zdala egzaminu. Kupiłam aspirator w aptece z taką pompką ale wlasciwie to prosciej bylo uzyc tej rurki i buzią wydmuchac ten katarek. Cos takiego PROMOCJA ASPIRATOR DO NOSA NOSEFRIDA DLA NIEMOWLĄT (2950223938) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Piranha dzieki za liste. Jakis czas temu studiowałam tą liste PERFECTME.PL - Lista produktów alkalizujących chyba coś takiego. A jak sie zapatrujecie na chleb? Chyba bardziej "dziewczynkowy" jest nie? :)

Jak tam u was po weekendzie? Moja mala chyba sie szleju najadła bo tak dawała czadu ze głowa mała :tak: takze z przyjemnoscia przyszlam dzis do pracy ;-)
Milego dnia wam zycze.
 
Hejka! Piszę na szybko bo Kaja już zwiększa emisję decybeli ;-), Krzysiu wciąż śpi ale lada sekunda się obudzi.

BabyGiftShop
, ta teoria (metoda Shettlesa) została już obalona, Shettles bazował na tym, że plemniki X są dużo wolniejsze gdyż są dużo większe a to nieprawda, w dobie nowoczesnych mikroskopów już wiadomo, że główka plemnika X jest tylko o 1% szersza a nie można zakładać, że gdy ktoś ma o 1% dłuższe nogi to dobiegnie szybciej :-) Podobno przy badaniach przy in-vitro stwierdzono, że plemniki Y są jeszcze wytrzymalsze od X i potrafią dłużej przeżyć.

Andziak, strasznie współczuję bo takie maleństwa bardzo męczy katarek (ja do tej pory boję się kataru jak ognia u moich dzieci), ja używam aspiratora typu Frida. Dużo zdrówka dla Jędrusia!
 
Andziak mój też ma katar, całe szczęście osłuchowo w porządku. Doraźnie mamy psikać nasivin, ale ja mu psikam wodą morska lub tantum protect i wyciągam katar nosefridą. Mimo to katar już u małego utrzymuje się od ok. 2 tyg., ale jest lepiej.

Elmo też się zastanawiałam nad chlebem. Piszesz, że dziewczynkowy. Ciekawe tylko, który lepszy na te dziewczynki, razowy czy pszenny.

Piranha
może uda Ci się wstawić jakoś te menu. Jak nie to może podamy maile to nam wyślesz.

Miłego dnia!!!!
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze czym najlepiej posluzyc przy mierzeniu ph? Porzadne paski przy dluzszych planowaniach i staranich chyba wyjda dosyc drogo nie? A moze warto zainwestowac w cos takiego (link znalazlam na tym forum)
http://www.morskie.com/hanna-hi98103-kieszonkowy-phmetr-z-wymienialna-elektroda-p-1610.html
Jak myslicie? No bo w koncu w tej calej diecie chodzi o to ph prawda? Wiec trzeba je jakos mierzyc zeby miec orientacje co i jak i czy to wszystko ma sens.
 
Do góry