reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

A więc średnia z 4 cykli:
m-c 03-31
m-c 04-29
m-c 05-31
m-c 06-29
120 dzielone na 4=30 dni

w 30 dniowym cyklu wychodzi że owulacja powinna nastąpić między 14-18 dc

staraliśmy sie od maja z obliczeń wychodziło że owulkę mam 17dc wyliczoną przez kalkulator i potwierdzoną testami owulacyjnymi, pewnie udało by się szybciej ale chciałam trafić w chłopca i czytałam na inny forach że po dwóch takich samych kreskach odczekać minimalnie 24 godziny i dopiero się starać, ale w naszym przypadku było już za późno bo w ciążę nie zachodziłam.

w lipcu postanowiłam włączyć mierzenie tempki i tak to wyglądało:
1dc-13.07-36,9 @
2dc-14.07-36,8 @
3dc-15.07-36,8 @
4dc-16.07-36,8 @
5dc-17.07-brak mierzenia
6dc-18.07-36,9
7dc-19.07-brak mierzenia
8dc-20.07-367
9dc-21.07-37,2
10dc-22.07-brak mierzenia
11dc-23.07-36,4 - I kreska godz.16.00
12dc-24.07-36,6 - I kreska godz.16.00
13dc-25.07-37,2 - I kreska godz.16.00
14dc-26.07-36,6 - I kreska godz.16.00
15dc-27.07-36,6 - II kreski testowa słabiutka godz.16.00
16dc-28.07-36,5 - II kreski idealne kolorem testowa troszkę chudsza godz.16.00
17dc-29.07-36,6 - 18 godzin po pozytywnym teście: godz.10.00 II kreski ale testowa słabsza barwą koloru, pojawienie się rozciągliwego śluzu (lekko białawy), starania: 18,5h i 26,5h po pozytywnym teście-więc w moim przekonaniu chłopak jak dzwon;-)
18dc-30.07-36,8 - godz.03 rano upłynęło 36 godzin od pozytywnego testu:zawstydzona/y:
19dc-31.07-36,7
20dc-01.08-36,9
21dc-02.08-36,9
22dc-03.08-37,0
23dc-04.08-36,9
24dc-05.08-37,0
25dc-06.08-36,9
26dc-07.08-37,0
27dc-08.08-37,1
28dc-09.08-37,0
29dc-10.08-37,3
30dc-11.08-36,9
12.08-test ciążowy II kreski :)

no tak to wyglądało z testów wychodziło idealnie bo 17 dc gdybym poczekała do wieczora mogło już nic nie wyjść zważywszy na ok 7 godzin które potrzebuje plemnik na zagnieżdżenie, bo po dwóch dniach w poprzednich miesiącach nie zachodziłam.
Po tempce wychodzi że owulacja była najpóźniej 18-19 dc to i tak idealnie na chłopaka, chyba że jak się mylę i nie potrafię dokładnie zinterpretować swojego cyklu, ktos pomoże mi wyjaśnić zagadkę?
 
reklama
Ciążówka, odstęp od owulacji ma podobno niewielkie znaczenie, przy staraniach o chłopca najlepiej się starać około 12h po pozytywnym teście. Jeśli chcesz wychwycić moment piku LH to należy testować np. co 3-4 godziny, u Ciebie w 16 dc o 16-tej test był pozytywny ale pik LH mógł być kilka godzin wcześniej albo nawet w nocy z 15 na 16 dc. Owulka najczęściej występuje po 24-36h ale u niektórych dziewczyn może być to tylko 8h, bez bólu owulacyjnego (ale nie bóli jajników tylko takiego charakterystycznego bólu podbrzusza przy siadaniu) albo monitoringu ciężko wyczuć moment owulacji. Stawiam na owulkę u Ciebie w 17 dc. Starania w dniu owulacji ale już po niej sprzyjają poczęciu dziewczynki (po owulce pH spada a śluz robi się gęstszy), na in-gender zaznaczają więc by przy planowaniu synka zadbać o to by starania były kilka godzin przed owulacją (jest nawet metoda "O+12" bardzo skuteczna w planowaniu dziewczynki i polega na tym by starać się 8-20h po owulce). Trzeba pamiętać, że plemniki spędzają w szyjce macicy kilka godzin podlegając procesowi dojrzewania (więc jeśli starania są po owulacji to będzie już na nie działać niskie pH śluzu szyjkowego a komórka jajowa może naładować się dodatnio przyciągając ujemnie naładowane plemniki X), lepiej więc starać się o synka na kilka godzin przed owulacją.
 
Ostatnia edycja:
Piranho u nas dużo lepiej. Kolki jakby mniejsze, tzn Laura już tak mocno wieczorami nie płacze, zdecydowanie mniej się pręży i stęka. Zasypia przed północą więc to tez duży postęp. A jeśli chodzi o drzemki w ciągu dnia to od wczoraj dzieje się jakiś cud:tak: Wczoraj Laura spała od 14:20 do 18:00 z przerwami na cycusia a dzisiaj śpi od 14:30, właśnie przed chwilą ją nakarmiłam i dziecko śpi dalej. jestem w pozytywnym szoku i mam nadzieję, że tak zostanie...Chociaż jak wczoraj spała prawie pół dnia to stęskniłam się za nią jak cholera:-)

Kaja śliczna i już jaka duża. Dzieci rosną jak na drożdżach :tak:
 
Zapytam niesmialo: co oznaczaja dwie kreski na tescie ow? Czy to juz owulacja czy zapowiedz owulacji? Jak zaszlam w ciaze z drugim synem to wspolzylam z M w pierwszy dzien kiedy pojawily sie 2 kreski, w drugi dzien gdy tez byly dwie kreski, 3 dzien przerwa a w czwarty dzien znowu 2 kreski i przytulanko :) To ewidentnie na chlopca co??

Śliczną masz coreczkę Piranha:tak: tez mam Krzysia :)
 
Ostatnia edycja:
Elmo , tu zawsze chyba więcej staraczek "dziewczynkowych" , ale miejmy nadzieje, że niebawem ktos dołączy :)
aZcacF8AdbzZUeeZ5B.jpg
 
bylam dzis u ginka:) wsio ok serduszko ladnie bije, kropek nabral nowych ksztaltow i mierzy cale 55mm :D wg usg 6t2d. termin wyznaczony na 17.9.13:)

edit
nie mam przeciwcial na toxoplasmoze!musze sie trzymac od kotow z daleka
 
Ostatnia edycja:
Znalazłam fotki , jak wygląda kształtowanie się płci u płodu , to ok 13-14 tc
Naprawde można się pomylić :)

Ann to świetne wiadomośći ! gratuluje :)
 
reklama
MissBella, bardzo się cieszę, może dolegliwości brzuszkowe już nie męczą tak Laurusi więc i spokojniej śpi.

Eden, test owulacyjny wykrywa hormon LH, ciemna kreska testowa to duże stężenie (tzw. pik - największy wyrzut LH) tego hormonu, inicjuje ono najczęściej (ale nie zawsze) po 8-48h (najczęściej po 24-36h) pęknięcie pęcherzyka Graafa. Tak więc owulka następuje zazwyczaj 24-36h po pozytywnym teście. Nie zawsze jednak pik LH wywołuje owulację, może być w jednym cyklu kilka pików LH jeśli poprzednie nie doprowadziły do pęknięcia pęcherzyka (dziewczyny tu na forum już kilka razy miały w cyklu 2 piki i dopiero po drugim była owulka). A Krzysie to fajne chłopaki :-D

Ann, super wieści, niech Maleństwo zdrowo rośnie! Musisz uważać nie tylko na koty (pośrednim żywicielem są ptaki i też mogą zarazić odchodami) ale na to by dokładnie myć owoce i warzywa, nie spożywać surowego mięsa (lepiej grillowe też unikać), czyścić dokładnie deski na których kroi się surowe mięso (podobno najlepiej zastąpić drewniane szklanymi), w trakcie prac w ogrodzie należy założyć rękawiczki (cysty pasożyta mogą być w ziemi).
 
Do góry