reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Kto wie Elmo, może za rok będziemy najszczęśliwszymi babkami pod sloncem :) Zmykam bo mi się młody obudził. Chciałam wkleić suwaczki ale nie wiem jak, ktoś poradzi?
 
reklama
mnie naszczescie omineło CC ale miałam wskazania bo duzy dzieciak...pierwszy zreszta tez i sie uparłam ze doczekam do akcji porodowej i doczekałam...moja pani gin mi juz powiedziała ze nastepne jak takie duze to cc i bez dyskusji...hahha ale ja dalej bede sie upierac z sn...chociaz moja kolezanka miała 3 razy cc bo wogóle nie miała objawów porodu i jest zadowolona..mówi zero bóli dla niej jest ok...ale wiem ze po 2 cesarce juz 3 jej nie chcieli zrobic...ale zrobili...ale juz jej powiedzieli ze teraz niech sie pilnuje ..ma zakaz ciąz..ale juz tez nie chce...
 
Eden calcium citrate brałyśmy po 2 tabletki.
Mila dużo tu podwójnych mamuś chłopczyków, ale wasze takie małe a moje to już duże koniki (11 i 7 lat) i coraz mi lepiej. Mam czas dla siebie i dla męża, możemy sobie pozwolić na wspólne wypady i na jakieś imprezki, a dzidziuś wiadomo......coraz częściej się zastanawiam czy nie zastopować. Dzieci też mnie cieszą, już nie patrze na to pod kątem że nie mam córki ale że mam fajnych chłopaków, kochanych i mamusiowych.

Też mam takie myśli czasem Agulek. Ale jak widzę małe ciuszki w sklepie albo jak chowam za małe ubranka po drugim synu to mi żal się robi że to już może koniec..
 
Eden, dobrze, że zakupiłaś cytrynian gdyż prawdopodobnie Twój preparat zawiera węglan lub mieszaninę węglanu i cytrynianu (zazwyczaj gdy nie jest zaznaczone w jakiej postaci występuje wapń to jest to węglan a on podnosi pH). Ja też jestem po 2 CC, nasza Madzia teraz poprzez trzecie CC urodziła Marcelka. Możesz brać jedną tabletkę dziennie (ja tyle brałam) a resztę wapnia uzupełniać w diecie, w okolicach samej owulki możesz zwiększyć dawkę do 2 tabletek.

Czarna Perło
, podobno kwasy Omega-3 (również DHA) sprzyjają poczęciu chłopca, może lepiej jakieś witaminki bez nich? Dietę należy rozpocząć minimum 6 tygodni przed staraniami.

Milla, mi lekarka kazała zaczekać 1,5 roku, zaczęłam starania jak synek skończył rok ale już od stycznia obserwowałam swoje cykle.

Ktoś mnie pytał (nie pamiętam kto :zawstydzona/y:) jak restrykcyjna była moja dieta. Nie była strasznie restrykcyjna bo mi bardziej zależało na drugim dziecku niż córeczce, fatalnie się wtedy odżywiałam, na śniadania były zawsze płatki z mlekiem a na kolacje tosty z dużą ilością żółtego sera (zawiera dużo więcej wapnia jak mleko), na obiady czasem też tosty a czasem coś porządniejszego typu ryż z kurczakiem i sosem, ryba z surówkami, unikałam ziemniaków (ale raz na jakiś czas zdarzyły się frytki ;-)), pomidorów, owoców, używałam mało soli.
 
Ja tez jestem po cc ale moj porod to historia typu "straszne " wiec wam oszczedze :-) w kazdym badz razie wskazanie mam na druga cesare na 100%. Nie bede sie upierac bo proba porodu sn nie wchodzi juz w gre.
Nie ma jak tosty na obiad :) mi wlasnie ciezko bedzie zmienic diete na chlopczykowa, jestem nabialowa, mieso dla mnie blee. No ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma. To ja polubie i mieso i szyne itd. A frytki z duza iloscia soli juz mi pachna :tak:
 
hej dziewczyny podczytuję was od początku i jestem dopiero na półmetku, spodziewam się córeczki 27 tc, co jest dla mnie zupełnym zaskoczeniem bo planowałam chłopca: tempka, testy owulacyjne, wiesiołek na poprawę śluzu, syrop Guajazyl na ph, pozycja,nogi do góry, mąż tabletki Salfazin, a szykuje się dziewczynka jak dzwon chyba że lekarz się pomylił bo w 14 tc na usg 4D twierdził że to chłopiec bo dziewczynki takiego czegoś nie mają, ale w 20 tc powiedział że córka i utrzymuje tak do dzisiaj. Opiszę przebieg może ja się mylę i wychodzi dziewczynka.
 
....witajcie

....ja wpadam po pracy z kawusia....

Ale super sie czyta, jak jest coraz wiecej dziewczyn ktore planuja...super...Dziewczyny 3mam mocno za was kciuki aby udalo wam sie spelnic wasze marzenia.

Piranha
duzo zdrowka i buziak dla Kaji a "piatka" dla Lobuziaka :)

Czarna &&&&&& aby ten niebieski kroliczek przyniosl szczescie

Pozdrowionka for all
 
reklama
Ciążówka, a stosowałaś restrykcyjną dietę? Podobno ona ma największy wpływ, ważne są też suplementy, jakie łykałaś? Nie zapominajmy też, że by zwiększyć szanse to również nasi M muszą stosować dietę i łykać odpowiednie suplementy. Jeśli zastosowałaś tylko to co wymieniłaś to jest to jednak niewiele, a mierzyłaś pH? Gratuluję z całego serca ciąży! A masz już dzieci czy to pierwsze? W 14 tc dziewczynki wciąż między nóżkami mają wyrostek płciowy, który wygląda jak na fotce poniżej (jest to zdjęcie właśnie z 14 tc) i niewprawny lekarz może go pomylić z wiadomo czym :-)

11w_f.jpg


Kasiu
, dzięki kochana! M właśnie zabrał dzieciaki na zakupy a ja zabieram się za sprzątanie tego mega bałaganu. Wklejam zrobione dziś na szybko zdjęcie Kai w Krzysiowym pajacyku (córcia wyrasta już z 74, w rozmiarze 80 kupię jej już ładne ubranka a pajacyki będą jako piżamki :-)).

Zobacz załącznik 533976
 
Do góry