reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

tusia sorki przegapilam pytanie, bralam suplementy i mezowi tez dawalam, ph nie obnizalam, bo mielismy sie strac dopiero za 2 miesiace, wiec dopiero sie do tego przymierzalam, kupilam sylk, ale ani razu go nie zdazylam uzyc
mialam zrobic jeszcze kilka rzeczy, zeby zwiekszyc szanse na dziewczynke, jak zastosujesz sie do wszystkich rad wyczytanych tutaj to jest bardzo ogromna szansa, ze sie powiedzie, powodzenia!

kasia uk zrdrówka dla Twoich chorowitków;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej babeczki!

Długo mnie nie było, nie mam czasu na nic a teraz piszę tylko dlatego, że M zaspał do pracy więc może mnie tyci odciążyć ;-) (ale i tak tego posta piszę od 2 godzin ;-)). Przypałętało mi się szóste zapalenie piersi, miałam fatalne samopoczucie (gorączka ponad 39, ból głowy, ból i rumień) ale 24 godziny od podania Augmentinu kolosalna poprawa. Kaja zaczęła mówić "mama" gdy chce na rączki, przez cały dzień słyszę głośne "bababa", Krzysiu potrafi już (albo raczej dopiero :-D) zrobić siusiu do nocnika :-)

MissBella
, mam nadzieję, że u Ciebie lepiej. Dzieci tak naprawdę potrzebują więcej snu ale noworodki czasem wybudzają się po kilku minutach snu (wchodzą wtedy w fazę płytkiego snu i to je wybudza) i nie potrafią już potem zasnąć. U Kai faza głębokiego snu wydłużyła się do 30 minut więc tej długości ma drzemki, spałaby dłużej gdyby Krzysiu pozwolił mi ją ponownie uśpić po takiej pobudce. Z czasem u dzieci faza głębokiego snu się wydłuża, kiedyś Krzysiu też spał tak króciutko a teraz jak zaśnie w dzień to śpi 2-3 godziny, niestety trzeba to jakoś przetrwać, będzie Ci łatwiej bo nie masz w domu takiego Krzysia-wybudzacza :-D Laurusia jest prześliczna!

Tasha
, Kaja ma strasznie silne nóżki bo non sto nimi macha :-D Mam na myśli taki smoczek Smoczek /gryzak Mebby Genius do karmienia+poradnik (2904141742) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., rewelacja, wkładam kawałek owocka a po chwili prawie nic nie ma w smoczku. Tego nie widać na zdjęciu ale ta część, którą dziecko wkłada do buzi, posiada dużo dziurek, dziecko więc sobie gryzie wyciskając sok z owocka. Podobno można tam też wkładać warzywa, mięso, ryż i herbatniki.

Ann, ano na szczęście bez problemu wcina zamiennie jedno i drugie :-)

Andziak
, cudowne zdjęcia małego śmieszka! Dużo zdrówka dla Kuby!

Daria, to Twoje dzieciaczki hen hen wysoko ponad siatką centylową. Śliczne fotki!

Pająku, umówiłam Krzysia na 7 lutego do logopedy, zobaczymy. Mnie martwi nie to, że Krzysiu mało mówi (choć trochę się już rozkręcił) ale to w jaki sposób używa słów, martwią mnie potwornie echolalie (cytuje i na bieżąco i z pamięci książeczki, piosenki, dialogi), kontakt nawiązuje z kimś poprzez pokazywanie i nazywanie znanych mu przedmiotów ...jest jeszcze cały ogrom innych martwiących mnie zachowań, jak znajdę chwilkę to wymienię. Dużo zdrówka dla syneczka!

Magda, jak dajecie sobie radę? Jak tam Nela? Marcelek jest cuuudooowny, mam ochotę go wyjąć ze zdjęcia i wyprzytulać.

Mama Kubulki, rozumiem doskonale gdyż jestem taka, że gdy o czymś marzę to o niczym innym nie potrafię myśleć a niespełnione marzenia długo nie opuszczają mojej głowy. Dziewczyny już wszystko napisały, uczucie zawiedzenia mija po urodzeniu gdyż czym innym jest jakiś szary obraz na USG a czym innym ta maleńka, kochana istotka, którą nagle położą nam na brzuchu. Dzięki kochana, że pytasz. Jest strasznie ciężko (z Krzysiem ciężko ustalić jakiekolwiek zasady, jest bardzo zazdrosny, Kaja króciutko śpi a potem marudzi ze zmęczenia, w domu mega bałagan, który mnie bardzo dołuje, pocieszam się, że kiedyś będzie lepiej ;-)). Ja zawsze marzyłam o trójce dzieci ale niestety u mnie to nierealne. Zobaczysz, że Antek dla odmiany będzie małym Aniołeczkiem :-)

Elmo, witaj i koniecznie zostań z nami. Tu jest (niebieska czcionka) ściąga https://www.babyboom.pl/forum/stara...c-dziewczynka-1147/index4950.html#post8666826 ale właśnie widzę, że dziewczyny już poratowały :-) Te dawki trzeba przyjmować każdego dnia ale nie są wyższe jak podane na opakowaniach tych suplementów. Dietę trzeba zacząć minimum 6 tygodni przed staraniami (ja łykałam suplementy jakieś 3-4 miesiące) ale stosować nie dłużej jak 6 miesięcy. Trzeba uważać jeśli ma się chore nerki, które nie wydalają potasu, wówczas dieta chłopczykowa może być bardzo szkodliwa (nadmiar potasu może prowadzić do zaburzeń pracy serca.).

Karola
, dużo dziewczyn mierzy przez włożenie paska ale podobno pH śluzu szyjkowego jest wyższe jak to ze ścianek i to ono ma decydujące znaczenie. Wkładając pasek do środka mierzymy zatem pH śluzu ze ścianek pochwy, podobno najlepiej nabrać śluz szyjkowy na patyczek kosmetyczny i przyłożyć do paska, u mnie było to nierealne z powodu posuchy ;-)

Dido, jejku, Klaudusia ma już prawie 9 miesięcy, wstaw jakieś fotki.

Ania, lepiej zrobić zakupy na Allegro gdyż tak jak pisze Tusia w aptece ciężko będzie Ci dostać takie dawki, ja kupowałam preparaty firm Puritan's Pride oraz NOW.

Kasiu
, trzymaj się i dużo zdrówka dla Was! Jak samopoczucie?
 
Acha Czarna czyli jeszcze nie wiesz??? Myslalam ze ten króliczek na niebieskim tle zwiastuje chlopca. Trzymam kciuki aby tak było aczkolwiek, powtarzam sie, najwazniejsze aby bylo zdrowe ;-)
Piranha dzieki. tak dziewczyny juz rzucily troche materialu do przerbienia a zeby nie bylo tak latwo to zamierzam przesledzic watek tak z rok wstecz. Zwariowalam? Czego sie nie robi :tak: Widze ze podszkole sie tez w fazach ksiezyca hahaha bo wstyd sie przyznac ale nawet nie wiem jak wyglada ksiezyc w nowiu :-)
No i zycze duzo zdrowia wszystkim chorujacym. Moja malą tez wczoraj rozlozylo, zdaje sie ze na dobre :/
 
Ostatnia edycja:
Pirahna ty to masz pecha z tymi piersiami ale dobrze ze wszystko jz jest ok i w ogole pelen podziw ze po tylu przejsciach karmisz bo ja bym juz dawno sobie darowala;/Zobacz załącznik 533907
te gryzaki sa super ja mialam taki firmy jane do nadii dawalam za niego kupe kasy ale byla rewelka jeszcze polsce mam go i nowe zmienne wklady to colin wykorzysta :)Zobacz załącznik 533905
i gratucje dla synka Zobacz załącznik 533909
u nas logopeda duzo pomógł po 2 wizytach az bylam w szoku ale jeszcze jednak chce jechac z nia do polski do logopedy zeby tym językiem zaczęła pracować , i oby wam tez szla dobrze ta zabawo nauka u logopedy :)
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny, tak sobie podczytuję was od kilku dni :) jestem mamą dwóch cudownych chłopców (5 lat i 1,5 roku). Chciałabym jeszcze kiedyś córkę. Najwcześniej zacznę staranka w wakacje, także mam jeszcze czas żeby poczytać posty wstecz i dowiedzieć się więcej na ten temat. Na razie na spokiojnie przyjmuję wapń i magnez z cynkiem WMC Aquamin bo lubię kawę ;) W maju jak uda mi się przekonać męża do 3 dziecka zaczynam na 100%. Trochę mnie przeraża ta ilośc postów ale czego się nie robi dla spelnienia marzeń :)
 
witam sie...ja tez w takiej prawie samej sytuacji jak poprzedniczka eden77:) dwóch chłopaszków...i tu uwaga jeden 15 lat a drugi 2 miesiące...teraz chcemy 3 dziecko ...wiadomo zeby zdrowe...ale ja chciałabym dziewczynkę i tez mam zamiar zacząc starania po wakacjach...zeby była jak najmniejsza róznica wieku...zreszta decydując sie na 2 dziecko juz wiedzielismy ze bedzie i 3 ..jednak jedynk to nie to...pytanko do Was czy mozna sie przyłączyc...???:-)
 
Elmo, tu masz kalendarz księżycowy z obrazkami :-) Kalendarz księżycowy 2013

Eden
, witaj i zacznij od przeczytania wytycznych tutaj https://www.babyboom.pl/forum/stara...ecka-chlopiec-dziewczynka-1147/index4182.html (zielona czcionka)

Daria
, jestem w trakcie powolnego odstawiania, karmię już tylko w nocy, teraz będę stopniowo kolejne karmienia zamieniać na butle, laktacja zaniknie mi stopniowo a Kaja nie zauważy, że cycek zniknął :-D

Czarna perło, również witaj, super, że nas przybywa bo w pewnym momencie wątek zaczął zamierać, również polecam lekturkę powyżej :-)
 
reklama
pirania biedactwo oby juz sie to zapalanie piersi nie pojawiało wiecej.


mama kubulki ja ide na wizyte 29 stycznia to pewnie da mi na glukoze. powiem ci ze 2 godziny byłam nie swoja jak sie dowiedziałm ze bedzie 2 synus ale najwazniejsze to to ze jest zdrowy. fika sobie w brzuszku juz kocham to malenstwo :)
 
Do góry