reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

tasha
seboradin ampulki do aplikacji na wlosy-kuracja trwa chyba 2 tyg,codziennie nalezy uzywac 1 ampulke. Jak mi zaczely wypadac wlosy to poczatkowo bralam jakies tabletki biotin na wzmocnienie wlosow i paznokci ale nic wiecej nie robilam bo wlasnie sadzilam, ze wypada mi ten nagromadzony w ciazy nadmiar wlosow
 
reklama
Czesc laseczki :-)

....wpadam do was z takim duzym
a055.gif
i kawke tez juz mam. Dzionek zaliczony pozytywnie, no i jeszcze zebranie mnie czeka u smerfetki, ale tam tez bedzie usmiech.

Tasha
moje wlosy tez wypaDAly garsciami, kazdy ruch szczotka a ona robila sie pelna. Kate polecila mi szampon z Vichy, ale kupilam w sklepie inny bo zalezalo mi na czasie. Natomiast ja polecam w 100% RADICAL w ampulkach. Wciera sie w skore glowy i zostawia. sa tez szampony z tej serii i witaminki, no ale to juz wedle uznania. Ja stosuje Radical i jest super. Moge czesac sie kilkanascie razy dziennie a na szczotce....jest juz kilkanascie wlosow, a nie cala zapchana szczotka.

Piranha
ale lobuziaczek jest slodziutki.
A pomozesz mi zaznaczyc granice, bo on ajkis taki nie tego.....

.....no to dalej popijam kawusie i zaczynam kulac obiadek

Buziaczki
 
Ostatnia edycja:
Koli słuszna uwaga co do włosków Krzysia Pirani. Moja Nika jest w podobnym wieku, a ledwo co jej malutką kitkę mogę związać:-D Piękne ma te włoski:tak:

Tasha
jeszcze odnośnie szczepień....Myśmy mieli dla Nelci za darmo pneumokoki, bo miasto robiło akcje darmowych szczepień wtedy. Skorzystałam, bo pediatra mi poleciła. Ogólnie rzecz biorąc, to moje dziewczynki nigdy nie miały nawet temp po szczepieniu. Ba! Nawet nie były marudne. Może jednak ma znaczenie, jak bardzo się zapędzimy w te szczepienia. Ja brałam minimum plus pneumokoki i było git. Ze skutkami ubocznymi, to według mnie jest jak z działaniem obocznym wszystkich leków. Jak się wczytuję czasem w ulotki, to wolałabym chyba ich nie czytać. Trzeba sobie z nich zdawać sprawę oczywiście, ale nie tylko szczepienia mają skutki uboczne. To jest tylko moje zdanie oczywiście;-)
 
czesc dziewczynki :-)

kurcze czasu brak na pisanie z wami, przydaloby sie extra pare godzin w ciagu dnia :-D

Piranha i ty sie przejmujesz mowieniem Krzysia? :szok:
moim zdaniem nie masz powodow. masz bardzo zdolnego synka, bo malo ktore dziecko w tym wieku umnie juz policzyc do 10 i jeszcze ulozyc te liczby :szok:
jestem pod wrazeniem :-):tak:

ja tez bede trzymala &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& za Magde, Truskafffke i Czarna za jutrzejesz wizyty :tak:

u mnie nadal brak skoku tempki wiec chyba jeszcze nadal jestem przed owulka.

zagladne pozniej, buzki :-)
 
Braku szczepień też nie ma co za bardzo demonizować - dzieci nie choruja przez to bardziej - wręcz odwrotnie. To, że na coś zaszczepimy wcale nie oznacza, ze tej choroby nie załapie dziecko:tak:
Moja córa jest nieszczepiona zupełnie. Przeszła rotawirusa mając 1,5 roku - bez szpitala, w domu, choć był ciężki rotawirus i przykro było patrzeć. Reklamy w stylu- jak nie zaszczepisz to swojemu dziecku zaszkodzisz i obrazy z wynoszeniem łóżeczka, szpitalem ect. mają w psychice mam wywoływać poczucie zagrożenia - na tym żerują koncerny farmaceutyczne - taka prawda.
W naszych czasach nikt nikogo na na ospę i inne rzeczy nie szczepił - ludzie chorowali lub nie i nikomu od tego nic się nie stało. Mój chłop świnkę przeszedł i dzieci ma - więc po prostu choroby dziecięce się demonizuje, jak dla mnie:)

tasha: wypadną, które wypaść mają - to od zmian hormonalnych po porodzie, więc ani tabletkami ani szamponem nie powstrzymasz:( dopiero niedawno mała przechodziła zapalenie płuc w szpitalu + wcześniak - daj jej odsapnąć od szczepień trochę dłużej - jeszcze zdążysz zaszczepić jeśli taka będzie twoja decyzja:)
piranha: moja liczy do 5, a po angielsku to nawet nie próbuje i ja sobie ręce i nogi dam uciąć, że jest w 100% normalnym dzieckiem bez chorób - co ty chcesz od tego Krzysia?:sorry:
a jak u mnie był bezowulacyjny to że ja teraz kolejne 30 dni mam nie miec @???
 
Ann, tempka spada na skutek wzrostu produkcji estrogenów przed owulką, pik estrogenowy (największy wyrzut estrogenów) inicjuje po jakimś czasie pik LH a ten z kolei owulację. Progesteron w przeciwieństwie do estrogenów podnosi tempke, zaczyna on rosnąć jeszcze przed owulką a tempka skacze do góry od 3 dni przed do 3 dni po owulacji, zależy to od czułości ośrodka termoregulacji w mózgu na poziom progesteronu. Bardzo prawdopodobne, że ten spadek u Ciebie zwiastuje nadchodzącą owulkę (estrogeny zapewne wzrosły), trzymam kciuki :-)

Patrysia, mi się zielone dinusie bardzo podobały :-)

Tasha, to powiem Ci jeszcze większy hardcore - garnituru M nie zdążyli już zrobić na ślub, odebrał po :-D Mi tez koszmarnie włosy wypadają, mam ich już o połowę mniej, jak tak dalej pójdzie to za 3 miesiące będę łysa. Ja też szczepię tylko na podstawowe, nic dodatkowego, wybieram skojarzone szczepionki (choć tyle złego się o nich mówi) bo nie mogłabym patrzeć jak kłują moje dziecko kilka razy.

Truskafffka, układaliśmy też z patyczków różne inne kształty, np. żaglówkę, auto, latawiec, gwiazdę i wiele innych, wszystkie odgadywał :-)

Koliber, ja mu i tak już raz ciachnęłam sporo włosy (oj ciężko było ;-)) bo miałby już chyba za ramiona :-)

Magda, dzięki kochana, może potem wkleję fotosy Kajutka :-) Jak tam Nikusia? Będę trzymać jutro kciuki by spojenie już nic się nie rozeszło. I jak negocjacje z M, będzie Marcelek? :-)

Marzycielko, ja mu pomogłam ułożyć te liczby :-) Niestety często dzieci z ZA już w wieku 2 lat znają liczby i alfabet (ludzie z ZA często zdobywają ogromną wiedzę w wąskiej dziedzinie, jak np. Einstein, Skłodowska-Curie, Van Gogh, Isaac Newton, Michał Anioł i inni, oni podobno mieli ZA) ale ja wierzę, ze Krzysiu jest zdrowy :-) ...choćby dlatego, że teraz siedzi mi na kolanach i 3 sekundy temu odwrócił się i dał mi słodkiego buziaka :-) Przed chwilą też zagadał Kaję jak płakała, po jakimś czasie jak znów zaczęła płakać to znów się zainteresował, nagle mówi "smoczek", podbiegł i dal jej smoka, ja się pytam "chcesz dac smoczka?" a on odpowiedział "tak" :-) ...bardzo mnie cieszą takie drobne szczegóły.

Kasiu
, zaznaczyłabym w 15 dc :tak:
 
Aga, ciężko się nie wkręcać jak cała rodzina i np. przyjaciółka siostry wmawiają mu autyzm :-( ...i to jeszcze mówią o tym za moimi plecami, kilka dni temu mama opowiadała siostrze, że synek autka w rządek ułożył. Pójdę na te badania by nareszcie wyjaśnić tą kwestię. Co do cyklu bezowulacyjnego to może się przeciągać a wówczas można wywołać @ dupkiem. A może jednak zatestujesz na wszelki wypadek? :-)
 
PIRANHA moje dzieci(mają to po M)również mają takie swoje momenty ze musi być tak a nie inaczje czyli np.Domisiowi przeszkadzało.a nawet niekiedy przeszkadza ze nie sa równo autka ustawione czy klocki itp.tak samo Alanek denerwuje sie ze nocnik lezy w tym miejscy a nie w tym(bo ja przesunęłam jak chciał siusiu)np.takze spokojnie kochana to ze jest dokłądny nie onzacza ze ma ZA a po prostu dokładnie dziecko które chce mieć coś ułożone po swojemu:))
 
reklama
Piraniu sklerozę chyba mam:eek: Ustaliliśmy z mężem, że będzie Marcelek:-) Musiałam zapomnieć Wam powiedzieć:zawstydzona/y: Oczywiście w razie jakby któreś z nas na coś innego wpadło, to będziemy to brac pod uwagę, ale tak na już to jest Marcelek:tak: Czekam na fotki Kajusi i już mi się mordka cieszy:-)
Nika już dochodzi do siebie, ale kaszle wciąż. Dołączyła do niej Nelcia, więc różowo nie jest. Mam już syrop z Pl, więc liczę na to, że wreszcie będą mogły spać spokojniej:sorry: Dziękuję, że pytasz i przepraszam, że zapomniałam z tym imieniem:zawstydzona/y:
 
Do góry