reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Agagsm, a masz gdzieś tę listę czarną? Podejrzewam, że mi też będzie ciężko, chociaż bez nabiału żyć mogę.
Nullka, a przy Antosiu też miałaś takie mdłości? Ja przy córce się czułam paskudnie, twarz miałam jak nastolatka i dla mnie ta druga ciąża jakaś zupełnie inna była. A alergia to rzecz paskudna. Nikomu nie życzę tego, co przeszliśmy. M. ma bardzo trudną postać alergii i chyba córka odziedziczyła to po nim. Na razie jest to pod kontrolą, ale w zeszłym roku łatwo nie było. Zdrówka dla Antosia. Gdyby nie było to zapalenie, spróbuj z syropem z babki lancetowatej. Bardzo dobry też jest pneumolan - polecam.
 
reklama
Nullka: chyba skok temp od choroby mam, bo kiepsko się czuję, ewentualnie wczoraj piłam likier wieczorem - a mam dość czuły ośrodek termoregulacji i reaguje szybko :confused2:zdrówka dla Antosia!u mnie w przedszkolu połowa dychra - już normalnie czuję, ze dzień dwa i Misia od nowa będzie dychrać...
:eek:Macy: wkleję ci to co znalazłam tu na forum i co sobie wydrukowałam i przekliłam, zeby miec i patrzeć na to :-D

Do produktów zalecanych w diecie chlopczykowej (których nalezy jesc jak najmniej planujac dziewczynke) naleza m.in. seler, pomidory (wszystkie rodzaje), marchewki amsterdamskie (tzw. karotki), brzoskwinie, gruszki, mieso (ale nie ryby), ziemniaki (sa bardzo bogate w potas), morele, banany, jablka, czeresnie, ananasy, pomarancze, arbuzy, cukinia. Podobno nalezy tez unikac sniadan ale ja nie dalabym rady , mozna to zastapic mniej drastyczna opcja czyli jedzeniem sniadan nisko-weglowodanowych (produktów o niskim IG) - chodzi o to by rano bylo niskie stezenie glukozy w krwi a to podobno sprzyja tez poczeciu dziewczynki. Nalezy jesc jak najwiecej goracych posilków gdyz dzialaja zakwaszajaco. Z herbat zalecana jest tylko mietowa.Dieta dziewczynkowa nie tylko dostarcza Ca i Mg ale takze zakwasza i podnosi poziom progesteronu.

W diecie dziewczynkowej zalecane sa takie produkty jak: mleko (najlepiej znalezc takie z niska zawartoscia potasu ...tylko ze z reguly na opakowaniu nie zaznaczaja tego), jogurty, kefir, truskawki i maliny, guma do zucia bez cukru, ser parmezan, jajka, bialy ser, chleb o niskiej zawartosci sodu, ryby (nalezy ugotowac w 500 ml wody by zredukowac ilosc sodu), por, zielona fasolka, ogórki, niskosodowy majonez, zurawina (swieza lub suszona), bialy ryz, platki kukurydziane, ryz dmuchany, jagniecina/baranina (poledwica), piersi z kurczaka, nie nalezy jesc czerwonego miesa poniewaz podnosi testosteron. Jest 7 czynników wplywajacych na plec dziecka: pH, mineraly, dieta, hormony, suplementy, odleglosc od owulacji, jony.


Bardzo wazny jest tez sluz ale wziecie pod uwage przy staraniach wszystkich podanych powyzej 7 czynników spowoduje, ze sluz bedzie odpowiedni. Jesli tak sie jednak nie stanie to nalezy zwracac uwage by przy staraniach o chlopca sluz byl rzadki i rozciagliwy a przy staraniach o dziewczynke kremowy az do suchego.


Podobno dieta jest najwazniejszym czynnikiem wplywajacym na zaplanowanie plci dziecka i wplywa na wszystkie powyzsze czynniki. Przy planowaniu dziewczynki musi byc bogata w wapn i magnez. Zapotrzebowanie dzienne na mineraly przy planowaniu dziewczynki:
Na++ (Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2 500-3 500 mg
Ca (Wapn) 1 200-1 800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg.
Nalezy jesc jak najwiecej goracych posilków – podnosza pH.


Zalecane suplementy przy planowaniu dziewczynki, które powinna lykac kobieta:
- wapn w postaci cytrynianu wapnia (nie weglanu wapnia gdyz ten podnosi pH) 1200 mg dziennie, wapn obniza pH
- magnez 300 mg dziennie
- witamina C 500-1000 mg dziennie, obniza pH
- tabletki zurawinowe, ekwiwalent 1500-10000 mg swiezych owoców dziennie, obnizaja pH
- witamina B6 100 mg dziennie, podnosi progesteron, najlepiej przyjmowac ja w preparacie typu B-Complex gdyz witaminy B powinny byc ze soba w równowadze, nadmiar jednych moze powodowac niedobór innych a np. niedobór witaminy B12 moze byc przyczyna poronienia
- wszelkie zakwaszajace preparaty typu Sylk (lubrykant stosowany tuz przed staraniami), Replens, Rephres, globulki zakwaszajace, kwasne irygacje itp.
- kwas foliowy 800 mcg dziennie
Mezczyzna powinien lykac Ca, Mg (w takich samych dawkach jak powyzej), witamine C, zurawine i kwas foliowy. metodzie Shettlesa przy planowaniu córki nalezy starac sie 2-3 dni (nie wiecej, badania pokazaly, ze przy wiekszym odsunieciu rodzilo sie juz wiecej chlopców) przed owulacja i utrzymywac niskie pH az do owulacji (nalezy zatem czesto sprawdzac pH i w razie co je obnizac). Nalezy ta metode polaczyc z dieta, suplementami i innymi wymienionymi czynnikami. W okolicy owulacji zazwyczaj pH rosnie, sluz o cechach plodnego ma wysokie pH i sprzyja poczeciu chlopca – przy planowaniu córki nalezy zatem zadbac o niskie pH az do owulacji (trzeba je jeszcze pilnowac przez kilka godzin po niej) gdyz nawet przy staraniach np. 3 dni przed owulacja moze sie zdarzyc, ze w okolicy owulacji pH wzrosnie, komórka jajowa zatem naladuje sie ujemnie i przyciagnie meskie plemniki (Inne czynniki emitujace jony ujemne: poruszajace sie powietrze, woda nad morzem, wodospady, góry, ogien, nów, wapn, magnez, prysznic, rosliny, zbiorniki z rybami, fontanny, wentylatory, lato, asparagus pierzasty, lampy solne, male fontanny domowe, bizuteria z hematytu i rózowego kwarcu, lasy sosnowe, swiece z wosku pszczelego, zwawy spacer na swiezym powietrzu, ametyst, turmalin, kwarc dymny, onyks, sauna, wegiel drzewny, poruszajaca sie woda, jony ujemne sa naturalnie produkowane przez wiatr i deszcz, ogrzewanie woda, olejki: bergamotowy, cedrowy, eukaliptusowy, grejpfrutowy, lawendowy, cytrynowy, mandarynkowy, pomaranczowy, patchouli, z drzewa sandalowego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
macy ja przy Julku nie miałam wogóle mdłości, przy Antosiu raz tylko wymiotowałam i kilka dni mnie mdliło i to tylko na początku dnia - za to teraz mdli mnie prawie cały dzień :( Może co ciąża to gorsze samopoczucie? Do tego mam całe plecy wysypane krostami i może to śmieszne bo to dopiero 8tc ale czuje ze brzuch mi lekko wywaliło :szok:

W czwartek kolejna wizyta :-) Mam nadzieję że same dobre wieści usłyszę
 
Nullka, ja myślę, że Ci dziewczyna cerę psuje. :-) Nie wierzyłam w to, ale sama wiem, jak wyglądałam w ciąży. Poza tym u mnie nudności zaczęły się dwa dni po zajściu w ciążę. Masakra jakaś.
Agagsm, niech Ci pan Bóg w dzieciach wynagrodzi. Dieta na chłopca mi bardziej pasuje, bo ja jestem owocowo-warzywna, a do tego za nabiałem nie przepadam, kiedyś było inaczej. Trza będzie się przestawić.
 
Piranha alez on sliczny,coraz bardziej do ciebie podobny:-)

to juz wiem czemu mam dwóch chłopców kocham wszystko co w diecie chłopczykowej :confused2:
a co dalej np.ser zóty,kasze,masło????


Nuleczko to &&&&&&&&&&&&& za wizytę
przezywam te twoja ciążę jak swoją

ps.jaka to miała byc branzoletka ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć dziewczyny:confused2:


U mnie nocka koszmarna. Tym razem Nela. Trzy razy wymiotowała, nie spała do 4 rano. Kaszlała non stop. Serio. Siedziałyśmy na kanapie, ona dychała, a ja liczyłam przerwy między nasilającymi się atakami. Nie były dłuższe niż 1 minutę.Mąż chciał do szpitala ją brać, ja wolałam poczekać do rana. Usnęła o 4 wstała o 7 i znowu... Wysiadam. Do szkoły nie poszła. Zapisałam nas na 11 do lekarza. Wezmę obie od razu. Nie wiem, czy nam pomogą, ale po pierwsze muszę to zgłosić, po drugie niech mi powiedzą, co robić w przypadkach dobowego ataku kaszlu, a po trzecie niech mi ją skierują do specjalisty, bo podejrzewam alergię. Może kurz? Może pleśń? Ona nie miała nigdy testów skórnych, więc zobaczymy.

Mam do Was pytanie dziewczyny. Chodzi o to, że w piątek mąż mi zniósł ze strychu wszystkie ciuszki po dziewczynkach. Muszę z nimi zrobić porządek i jeśli tylko na 4d potwierdzi się chłopczyk, to akurat mam teraz komu wydać te wszystkie ubranka. Problem w tym, że na strychu jest dużo waty szklanej. Mąż jak schodzi, to ma jej na sobie pełno. Te ubranka leżą u nas w sypialni. I tak sobie myślę czy to może mieć związek z Nelki atakiem? Dziwi mnie, że ona tak kaszle, bo zazwyczaj mam z Niką takie problemy, a nie z Nelą. Na strychu jest bardzo sucho, więc ubranka nie są wilgotne i nie czuć tej pleśni wcale, ale ta wata....Nie mam pojęcia. Dziś z tym zrobię porządek, ale zastanawiam się, czy to mogło mieć wpływ? Jak myślicie? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.


Piraniu linka słońce nie ma, bo ze zmęczenia już zapomniałam wkleić...taka ze mnie sierotka:eek: Powiem Ci, że Krzysiu na tej fotce wygląda cudnie. Raz, że cała mamusia, a dwa ma tak cudny typ urody, że oczu nie mogę oderwać. Normalnie boski!
4D mam już w ta sobotę. To będzie 27 tc, więc powinno być dobrze wszystko widać, a jednocześnie maluszek nie za duży, żeby zdjęcia były bardziej całościowe, niż fragmentaryczne.Miło, że pamiętasz. Ja oczywiście już mam stres...hehehe...jakby mi było mało ostatnio :eek: Jeśli potwierdzi się synuś, to od razu ustalamy z mężem imię, bo już mam dość mówienia bezosobowo do mojego szkrabka:sorry:


Macy u Niki tez mam problem z pokarmówką. Od tego się zaczęło.Co prawda najgorsze jest jajko w całości, ale są też inne rzeczy. Do tego ten kurz, azs no i astma. Pleśnie wyszły lekko pozytywne, ale babka mówi, że ten wynik nie świadczy o tym, że tej alergii nie ma, bo ona jeszcze malutka. Mieszkaliśmy kiedyś raz ze znajomymi w świetnym domu. Suchym, czystym, ciepłym, bez pleśni i oczywiście nowym. Takiego właśnie szukam i znajdę. Nim maluszek na świat przyjdzie. Pocieszyłaś mnie, że u Was wraz ze zmianą lokum problemy powoli mijały. Ja poczekam, ważne, że wiem na co. Że warto;-)


Aga zdróweczka życzę. Faktycznie, kiepski ten poniedziałek. Uważaj na siebie.

Koliber
witaj wśród nas!

Kasiu super, że wszystko dobrze. Jak tam w pracy?

Czarna
trzymam kciuki....niech się pnie;-) &&&&&&&&&&&&&&&

Nullka zdrówka dla synka. No nikogo nie omija...co za pora roku:eek: Uważaj na siebie, bo wiesz;-)

Tusiu miło Cię widzieć:happy:


Resztę ekipy pozdrawiam i biegnę do lekarza....tzn. raczej się kulam:eek:
 
magda powodzenia na wizycie oby lekarz dał jakieś rady i pchnął ten problem do przodu . Daj znać jak wrócicie &&&&&&&&&

Tusia ja kupiłam taką bransoletkę http://www.qs-polska.pl/104,67/rzemieniowa_z_koralikami_i_logo_qs, ale wzory są różne wg gustu :)

Apropo bransoletki ostatnio myślałam że już po wszystkim i że ją zgubiłam (myślę sobie może to znak że nie bedzie mi już potrzebna ;-) ) Ale jedziemy autem a synek mówi - mama pod Twoim siedzeniem widzę ją.... dobrze że sie znalazła bo przyzwyczaiłam sie do niej :-)


Wiecie co ale jestem ciekawa co u naszej Gal - szkoda że sie nie odzywa :(
 
Ostatnia edycja:
Witajcie Dziewczynki
te nowe i te "stare":D
U nas wsio dobrze tyle ze ja ostatnio zalatana...
Wczoraj mielismy impreze rodzinna z okazji naszej rocznicy slubu...Rocznica co prawda wypada dzis ale wczoraj zrobilam uroczysty obiad:)))
chlopcy zdrowi..wiec gra
wzięlam sie za wyprzedawanie zabawek i ubranek jak cos wklejam kolejna zabawkę
FISHER PRICE INTERAKTYWNY ŻÓŁW MUZYCZNY SORTER WWA (2695386531) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Zeby bylo ciekawiej moj mąz robiac aukcje wkleil zdjecie maciusia jak był mały;))))

Nullko
Zdrowka dla mlodszego!!!
I tak jest nieżle..wrzesien pieknie przeszedl..ciekawe jak to u nas za rok bedzie...
Co do samopoczucia....oj czuje przez skore u cIEBIE te dziewczynke....jeszcze mowisz krostki!!!:D
no ale kazda ciąza inna:) miejmy nadzieje ze tym razem i płec:))))

Andziak
I dla Ciebie zdrowia!!! Ze tez na koncowke jeszcze chorobsko Ci sie trafilo!!!!!!
Co do atmosfery..Boziu bardzo Ci wspolczuje...

Patrysiu
Sił sił i jeszcze raz sił
:))))) Super dzielna z Ciebie mamusia

Madzia
Skarbie no to u nas tak ostro nie było...
My sterydy dostalismy kiedys przy jakiejs okazji kaszlu flixotide , tylko po nim maciejowi kaszel przechodzil!!!
Co do przeprowadzki to wazne...my kiedys mieszkalismy rok u moich rodzicow...tak sie stalo ze w pokoju w ktorym spal maciej wyszedl grzyb na scianie..oczywiscie go usuwalismy ale maciek tak sie dusil..
potem spal z nami ale tak czy siak jak wilgoc w domu to sie nie ucieknie , poza tym to mega niebezpieczne!!!
tu gdzie teraz mieszkamy jest super..ale tez zauwazylam ze przeprowadzka do natury bardzoi pomogla.maciej duzo na powietrzu i czuje sie super chociaz im straszy to alergia przechodzi!!!!

Daria
cudne dzieciaczki
Jak dajesz rade???

Mama
jak sprawy Biznesu?:)

Piranha
Ale Boski jest Krzysiu...jaki sliczny!!!!
Podobny do Ciebie..Przecudny!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Apropo bransoletki ostatnio myślałam że już po wszystkim i że ją zgubiłam (myślę sobie może to znak że nie bedzie mi już potrzebna
wink2.gif
) Ale jedziemy autem a synek mówi - mama pod Twoim siedzeniem widzę ją.... dobrze że sie znalazła bo przyzwyczaiłam sie do niej
biggrin.gif
a ja miałam pytac czy morze chcesz odsprzedac :-D
a ile czasu taka branzoletka ma działanie???ciągle czy jak ?
a zapiecie jakie lepsze na magnez czy takie jak u ciebie ???
nom i rozm.to ta S 17,5 to obwód tu w kostce??ja mam tak dopasowanie to 15cm.
a na all.cos nie moge takich znależc :/
tez tęsknię za GAL??????????????:-(


Mama paczuszka poszła:))) mam nadzieję,że tobie się przyda:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Dzien dobry mamy i przyszłe mamy :-)
Zaczełam czytac forum od 1 strony ale trochę tego jest -więc powoli doczytam do ostatniej strony-tymczasem mam pytanie.
Jestem mamą 2 synków 12 i 8 lat marzymy teraz o dziewczynce i mam zamiar działac w tej sprawie.Od p.doktor usłyszałam o testach-i chciałam was zapytać czy są takie-które szczególnie polecacie >??
 
Do góry