reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Kinga: ja też o tym nie wiedziałam dopóki nie doczytałam od Magdy, że tak się o ciąży dowiedziała - najpierw owulacyjny, a potem ciążowy oba pokazały 2 kreski:-D więc póki co została mi sterta owulacyjnych i nie dokupowałam innych :laugh2:

ja przy skórczach nie pomogę - ja nie miałam żadnych dopóki nie odeszły mi wody, a potem od razu miałam co 2-3 minuty i po paru godzinach była Miśka.

aż poszukałam w necie info bo z wrażenia to mi się gęba nie zamyka.

Test owulacyjny wykrywa ciążę
Dlaczego?
to jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładaliśmy, że człek będzie testował w okolicy owulacji.

A teraz wstawka dlaczego tak jest
Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Jak duże, aż ciężko uwierzyć ale jest to 91 aminokwasów !!! w łańcuchu o długości 121 reszt aminokwasowych

Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia)

Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale
UWAGA

TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY
ale
POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży!!




jak dla mnie to ja jednak pozostanę przy tym aby ciażę wykrywać testem ciążowym heh

owulacyjne zostaw sobie do wykrywania owulacji lepiej!;-)
 
nie no, zgadzam się testy ciążowe do ciąży, testy owulacyjne do owulacji ;)
ALE hehe potwierdziłam też na sobie, jak teścior ciążowy wykrył ciążę to i na owulacyjny dwie krechy były :)
z ciekawości zrobiłam :)
 
kobietka tak robiłam co mogłam żeby była córeczka - a czy sie uda czas pokaże :-) Już mi wszystko jedno :-)
Narazie pragnę potwierdzenia ciązy :-) Żeby to nie był jakiś chwilowy ZONK!!!

Jejuuuuu syski mnie dziś bolą i to coraz bardziej
 
Nie mogłam Was dogonić :-)

nullka
, z takim progesteronem to na pewno ściemnieje, zobaczysz! A test owu pokazał Ci tak jak piszesz LH gdyż dopiero od 10 mIU/ml krzyżuje się z hCG a na pewno tego hormonu jest na razie mniej. Śliczna krecha, widać wyraźnie (jak to jest bladzioch to mój był ....transparent :-D), na fotkach też mi zawsze wychodziły bledsze :-) Ale się cieszę!!! ...szkoda tylko, że nie dowiedziemy skuteczności O+12 bo nie wiadomo, które plemniki zwyciężyły :-D ...ale to przecież nieważne, ważne by dzidzia była zdrowa a mam przeczucie, że to będzie córeczka :-)

Martucha
, przy FL 12-13 dni są duże szanse na ciążę gdyż rzadko kiedy zarodek zagnieżdża się w 12 dpo (zazwyczaj jest to w 7-10 dpo), dużym problemem jest FL poniżej 10 dni. Zazwyczaj skrócenie FL powoduje niewydolność ciałka żółtego i mała ilość progesteronu, co z kolei może być wynikiem nadmiaru prolaktyny, która zaburza wydzielanie LH i FSH oraz progesteronu. Witamina B6 może podobno wydłużyć fazę folikularną choć u mnie ją skróciła, dopiero w szczęśliwym cyklu pierwsza faza mi się wydłużyła bo owulka była dopiero w 18 dc.

kobietka, ja FL liczę od owulacji jak Ty a nie od skoku gdyż ten może nastąpić od 3 dni przed do 3 dni po owulce (co nie ma żadnego wpływu na szansę zajścia w ciążę). Dla mnie niezbędne do określenia długości FL były testy owu i pomiar tempki - te pierwsze wyznaczają pik LH (który niekoniecznie oznacza pęknięcie pęcherzyka) a tempka potwierdza przebycie owulki (czyli jak wzrośnie do 3 dni po terminie owulki wyliczonym na podstawie testu to liczę FL od terminu owu). Ja zawsze testowałam w 12 dpo testem 10 mIU/ml. Faktycznie to była raczej ciąża biochemiczna.

Aga, hehehe, trzymam kochana kciuki, masz piękny i bardzo czytelny wykres (do tego piszesz o długiej FL), jak nie uda się tym razem (a był duży odstęp od owulki i to mogło być powodem) to na pewno uda się kolejnym :tak:

Daria, kobieta na rowerze w 40 tygodniu, to musi być rzadki widok :-D Trzymam kciuki! Ja podobnie jak Truskafffka ciemna masa jestem w sprawie skurczy bo nie dane mi było je poczuć w obu ciążach :-)

Kinga, testy owulacyjne krzyżują się z hCG na poziomie 10 mIU/ml i w ciąży wychodzą mega pozytywne :tak: (sprawdzałam :-D). Blada kreska na teście owulacyjnym w fazie lutealnej oznacza poziom LH, dopiero równie mocna jak testowa oznacza ciążę. Lepiej jednak kupować testy owu gdyż może się zdarzyć, że ktoś miał pik LH, do owulki jednak nie doszło, robi 10 dni póżniej test owu i jest pozytyw a to np. dopiero drugie podejście do owulacji :-D ...oczywiście takiej wtopy nie będzie jak ktoś mierzy tempkę ;-)

Truskafffka, hahaha, ZGODA! :-D A jako, że ja też uwielbiam Kasztanki to jak wygram (a wygram :-p) to też chcę sobie nimi endorfinki podnieść :-D Mój brzuch sterczał tylko w przód (strach było się obrócić w sklepie ;-)) a na boki nic a nic, wszyscy mówili, że z tyłu wyglądam jak nie w ciąży ;-) Miałam taki zarówni w pierwszej jak i drugiej ciąży, to tylko przesądy i nic więcej.
 
to wam zazdrosze nie poznania tych boli :tak::tak:
jak naraze sa lekkie i nie przeszkadzają mi mama przyjedzie to pojde wzic kapiel i zobaczymy coz tego wyjdzie ale pewnie ucichną jak po kazdej kapieli;/
dzis jeszcze w deszczu jeździłam bo taka u nas pogoda sie zrobila nie ciekawa;/ i chyba jeszcze pojde zeby sie rozkręciło i urodziła dzis a nie jutro ;p

no to nullka za axari weszla to teraz jeszcze jakies dziwczyny za mnie i za patrysia :)
 
Piranha- jej dzięki Ty tak czytelnie wszystko opisujesz masz dużą wiedzę podziwiam , dzięki za wyjaśnienie jeszcze raz, to może ja zatestuję w sobotę ?hmmm bo to by było przed wyjazdem do szwagierki ,a u niej to zawsze jakieś piwko i bym chciała wiedzieć czy mogę pić czy nie ,ale znowu jak zrobię za wcześnie nie wiem sama no ja określiłam mniej więcej owu bo ból był i śluzu pełno ,a następnego dnia już mniej śluzu ,a potem to już poowulkowy był taki sucho tak bardziej było.Właśnie sobie uświadomiłam ,że jak nie wypiję piwka czy lampki winka ze szwagierką to ona się pokapuje ,że coś się święci i jak tu teraz to rozwikłać ehhh.
 
reklama
Do góry