reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Nulka ja stosowalam lactovaginal jak miałam ph w okolicach 5,5 i nic nie spadło, miałam też infekcję i nic nie pomagał po też na odbudowę flory, brałam leki na infekcję i potem gynoflor na noc a rano już miałam ładne kwaśne ph, nawet po starankach ph spadało do 4,4 przy Panu "O"
 
reklama
Normalnie masowa superprodukcja literek na tym naszym forum, tchu nie mogę złapać, myślałam, że Was nie dogonię :-)

Na in-gender byłam króciutko bo czasu zabrakło ;-) Dawno nie było to wspominane ale przy staraniach o dziewczynkę (dla chłopca będzie odwrotnie) należy zapewnić niski poziom cukru w krwi, najlepiej poprzez niejedzenie śniadań i duże odstępy pomiędzy posiłkami (ja bym chyba rady nie dała choć jak sobie przypomnę staranka to fatalnie się odżywiałam i rzadko jadłam). A teraz do staraczek, których mężowie korzystają z siłowni :-) - ćwiczenia budujące masę mięśniową podnoszą testosteron.

Mama, hehehe, śmieję się ale pojęcia nie masz jak bardzo bym chciała by Ci się udało ...a tą torbiel czekoladową miałaś po ostatniej ciąży czy wcześniej?

myszka, oto przepis :-):

Do wody destylowanej należy dodawać tyle soku z limonki by pH roztworu wyniosło 2 (babydust z forum in-gender robiła roztwór z 16 ml wody destylowanej i 4 ml soku z limonki). Roztwór musi postać minimum 10 minut. Zaleca zrobić irygację godzinę przed staraniami jeśli pH jest wyższe jak 4-4,5 i występuje śluz płodny. Należy ją zrobić irygatorem albo strzykawką (należy je powoli i delikatnie opróżniać z roztworu), najlepiej w pozycji leżącej by uzyskać najlepszy efekt. Przed staraniami można robić irygację np. ze strzykawki 12 ml, należy wymyć śluz płodny. Co pół godziny po staraniach należy sprawdzać czy pH wciąż jest niskie. Jeśli pH wzrośnie to należy zrobić irygację z 1-3 ml płynu by je obniżyć. Nie trzeba robić irygacji przed staraniami jeśli pH jest poniżej 4,5 i nie ma śluzu o cechach płodnego. 4 godziny po stosunku można włożyć tampon nasiąknięty kwaśnym roztworem (np. roztwór wody i limonki) i pozostawić go w środku na 4 godziny. Należy umieścić roztwór wody z limonką w plastikowym kubeczku a następnie umieścić w nim tampon ale nie wyjmując go z plastikowego aplikatora. Kiedy tampon nasiąknie to należy wyjąć go z kubeczka i włożyć - należy to zrobić ostrożnie by nie wypłynęła sperma.

Martucha, przy planowaniu dziewczynki też trzeba unikać słodyczy :-) bo one zmniejszają absorpcję wapnia przez organizm. Zalecane są za to słodziki bo zakwaszają. A te lody na kolację to polecała na in-gender dziewczyna planująca córeczkę :-) gdyż podobno zakwaszają ...no ale napój cytrynowy i tuning Pree-Seedu sodą na pewno zrobiły swoje :-)

nullka, Sudafed nie wszystkim pomaga niestety, np. Gal nie pomagał. A może w zeszłym cyklu było ładne pH bo było mnie estrogenów i stąd owulka była niepełnowartościowa a wykres taki kiepski i mało owulacyjny? ...a teraz za to szykuje się piękna owulacja, ot taka moja teoria bo ja zawsze za dużo filozofuję ;-) Przy O+12 można też osłabić plemniki codziennym pozbywaniem się ich części jeśli wiesz co mam na myśli (tak robiła m.in. Melody - specjalistka od O+12 na in-gender). Co do wody to na stajach benzynowych można kupić demineralizowaną, też się nada :-)

Agulek, Mama, Nullka, no i nie załapałam się na Wasze fotki.

kate, ale super, mój Krzysiu nadal kompletnie ignoruje Kaję ...czasem poda jej smoczka ale bardzo się denerwuje jak mała nie che go zassać ;-)

Magda, ależ proszę bardzo Forums - In-Gender.com :-) Wina należy unikać przy planowaniu córki gdyż zawiera dużo potasu.

Noemi, podobno dieta wpływa na całą chemię organizmu, nie tylko obniża pH i z tego o pisała Tamara na in-gender to jest najważniejsza. Według mnie najważniejsze czynniki to dieta, pH i suplementy. Oczywiście samo pH też zwiększy w sporym stopniu szanse. Robiono jakieś badania na myszach i dieta zwiększała szanse w ogromnym stopniu, jak znajdę linka to podeślę. Tutaj Clinical Research jeden lekarz opisuje swoje badania i na 6400 pacjentów poddanych diecie "chłopczykowej" 6208 miało synów co daje 97%. Z kolei na 1410 pacjentów poddanych diecie dziewczynkowej 1355 urodziło córki co daje 95%.

Mama, hahaha, już wracam. Byliśmy z dzieciarnią na zakupach. Mam problem bo synek ostatnio nic nie chce jeść poza chlebem z masłem czekoladowym na śniadanie i ziemniakami na obiad, zero owoców i warzyw, przegłodzenie nic nie daje :-( Co do usuwania fotek to ja wchodzę w panel użytkownika a potem w załączniki i tam je kasuję, sprawdziłam i z postów znikają bez kasowania ich :-)


agulek, hahaha, ale masz słodkiego rozrabiakę :-D

nullka, do odważnych swiat należy tak więc do boju! :-)

Ewcik, dzieciaczki dziś na zmianę dokazywały. Jak jedno przysypiało to drugie dawało do wiwatu wybudzając siostrę/brata i odwrotnie ;-) A Ty jak się kochana czujesz? Napisz może na kartce swoje myśli i podrzuc ją M? Tempka Ci tak ładnie spada, estrogeny wzrosną a endo przytyje, zobaczysz!
 
Dzięki Piranha za posta ale trochę tego nie rozumiem bo dietę przecież stosuję żeby utrzymać niskie ph czyli się zakwasić a biorąc gynoflor zakwaszam się....więc co jeszcze może mi dać dieta??Rozumiesz o co mi chodzi??;-)
 
Noemi, rozumiem oczywiście co masz na myśli :-), podobno dieta nie tylko wpływa na pH ale kontroluje też inne czynniki takie jak jony i hormony. Zacytuję Tamarę:

Diet seems to play a HUGE role. It controls pH, mineral ions ad hormones. The new information is all very fascinating. Just wanted to give you a heads up ...if you going to skip something DON"T SKIP THE DIET!"

Czyli jeśli chcemy pominąć przy planowaniu któryś czynnik to nie pomijajmy w żadnym wypadku diety.
 
Dlatego codziennie włączam lampę solną:) piję jogurty, kefiry jem jajka, ale nie zabraniałam sobie ostatnio ziemniaczków czasami zjadłam pomidora czy solone paluszki ale też dużo zakwaszających produktów. Najbardziej męczą mnie słodycze bo mam ostatnio na nie ochote;/;/ no ale od jutra dieta dziewczynkowa rusza do boju:-)
 
Narusia tak zaczynamy teraz po odstawieniu anty i tak od 10 dnia cyklu wezmę po 1/4 tabletki bromka teraz nie biorę bo przy anty nie można brać bromka, liczę na to że moja prl podskoczy do góry jeszcze i wtedy jak wezmę bromka to odblokuje mi owulację, liczę na to że zadziała bo w 1 ciąży też zadziałało a w tym roku w maju miałam cykl już spisany na straty i przez tydzień brałam 1/4 bromka i po tygodniu miałam owulację ale potem już wiesz jak było...mi się poprostu wydaje że mi bromek jak w 1 cyklu go wezmę to obniża prl i wtedy organizm reaguje ładną owulacją.
 
Noemi, koniecznie unikaj sodu i potasu (oczywiście nie można ich całkowicie wyeliminować bo są bardzo ważne dla organizmu) gdyż jony potasowe łączą się z plemnikami z chromosomem Y dodając im mega szybkości :-) Słodycze też wcinałam jak głupia ;-), one zakwaszają ale cukier zmniejsza absorpcję wapnia.
 
natusia czemu odpuszczasz??? To znaczy że w tym cyklu już sie nie starasz?

Męża Wysłałam pod gorący prysznic a sama jeszcze siedzę i myślę co robić. Boże jakie to trudne- to moje ostatnie dziecko dlatego chciałabym zrobić wszystko żeby szansę zwiększyć.
 
Nastusia dlaczego odpuszczasz? miał byc jeszcze ten cykl
Myszka miedzy moimi dziecmi jest 19 miesiecy róznicy, nie jest super lekko ale nie jest tez bardzo ciężko( mam jeszcze cały dom na głowie bo m jest tylko w weekend, i pracuje cały czas w domu), może dlatego , ze Oli ( ma 2 lata teraz) jest bardzo grzeczny i na prawde dużo rozumie jak na swoje 2 lata, jak sie urodził Alan i nieraz musiał czekac zebym sie z nim pobawiła bo Alan płakał albo go karmiłam to czekał, teraz jak chca isc wieczorem spac a nie ma nigoko w domu tylko ja to Oli idzie ze mna uspic Alana i wie ze musi byc cicho i kładzie sie z nami i czeka az Alan usnie.
Natomiast bardzo są za sobą to juz widac, Oli dzisiaj wpada do kuchni i krzyczy mamusia mamusia wiesz Alanek mnie kocha,
pierwsze jak rano wstaje to idzie do Alana i go całuje. A co do róznicy wieku to ja mam miedzy 1 a 2 dzieckiem 15 lat róznicy, tak ze 5 to wcale nie tak dużo
Magda Pirhania pisała, ze wina sprzyja poczeciu chłopca bo ma duzo potasu
 
reklama
Do góry