reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Hej dziewczyny! Dzięki w imieniu Krzysia za tyle miłych i pochlebnych słów. Dziś mam dość ciężki dzień, Kaja od rana nie może zasnąć (tzn. zasypia bez problemu przy piersi lub na rękach ale odłożona zaraz się wybudza i płacze), ze zmęczenia przysnęła teraz na przewijaku, strasznie mi jej żal. M właśnie zabrał Krzysia na bilans dwulatka.

Noemi, no jasne, że owulka jak najbardziej może być, ważne że tempka spada w dół, może zainicjuje to pik LH, trzymam kciuki!

Pierogatko
, dobrze, że napisałaś do Mamy, też się o nią bardzo martwię.

Gal, odwiedzasz nas czasem? Skrobnij choć ze 2 słowa kochana.

Kosmo
, a jak sytuacja u Ciebie? Dajecie sobie radę? Ja dziś o mało się nie poryczałam jak jedno i drugie dziecko mi płakało ...a od poniedziałku szykuje się hardcore jak zostanę z dzieciaczkami sama w domu, już się boję.

Andziak, ja Ciebie doskonale rozumiem i trzymam kciuki by smutki i wszelkie problemy jak najszybciej poszły sobie precz.

Kate, no to szybciutko siada ten Twój Alanek, jejku, to już 4 miesiące? Jak ten czas zasuwa! Mam wrażenie, że jak ma się dzieci to wskazówka zegara kręci się 2 razy szybciej.

Truskafffko, zobaczysz, ten dzień z 2 kreskami na teście nadejdzie szybciej niż myślisz kochana, z całego serca Ci kibicuję i nie mogę się doczekać super newsa od Ciebie!

Kasiu
, skok tempki może nastąpić od 3 dni przed owulką do 3 dni po owulce (zależy to od czułości ośrodka termoregulacji w mózgu na poziom progesteronu). Jest on raczej tylko potwierdzeniem tego, że owulka była. Żeby precyzyjniej określić moment owulacji warto dołączyć testy owulacyjne (owulacja najczęściej występuje 24-36h po pozytywnym teście) oraz obserwację śluzu i szyjki.

Dopiero teraz doczytałam o smsie od Mamy, rozumiem ją ale strasznie będzie mi jej brakować na BB ...w tamtym cyklu na pewno udało jej się zajść w ciążę (długa FL, tempka wskazująca na implantację, blada kreska na teście ciążowym) ale organizm jej nie utrzymał i spokoju mi nie daje dlaczego tak się stało (być może wpłynęło na to odstawienie lutki a organizm nie miał wystarczającej ilości progesteronu by sam utrzymać ciążę). To takie niesprawiedliwe, że niektórzy tak pragną mieć dziecko a nie mogą zajść w ciążę a inni zachodzą od razu i porzucają swe dzieci na śmietnikach. Ja po prostu WIEM, że Mamie w końcu się uda i z całego serca jej kibicuję!
 
Ostatnia edycja:
Piranha dziekuje ci bardzo za odp. Ja ten cykl jestem z testami, od 7dc pojawia sie bardzo, bardzo bladziutka kreska testowa no i sprawdzam temp. Duphaston tez lezy w szafce, tak wiec czekam.... Testuje dwoma testami, jeden zwykly paskowy a drugi clearblue z buzka. Ja wierze, ze kiedys mi sie uda a wiara czyni cuda
 
Sms od mamo05:
"hej kochana....właśnie skończyłam kosić ogród, rano zrobiłam sernik i właśnie wcinam z kawką. Zaraz jadę po dzieci ...wiesz- nie chciałam pisać na forum, że odchodzę bo nie chciałam , żeby mnie babeczki zatrzymywały - wiesz o co mi chodzi?? ... po tamtym cyklu gdy byłam pewna że się udało czuję się jakbym dostała w twarz od losu....muszę odreagować, odsapnąć od myślenia o jednym bo się duszę....jeśli babeczki się o mnie martwią to przekaż tego smska na bb, ja kompa nie odpalam ...napisz, że wszystkie ściskam i tęsknię okrutnie, ale musze tak ....jeśli któraś zaszła pogratuluj proszę. jeśli Kosmo urodziła to równiez pogratuluj .....mimo, że tesknię za Wami to MUSZĘ odpocząć od tematu. buziak za smska, Krzysia"

szkoda.... :((((
ale ja Ją rozumiem..........
Krzysia wracaj szybko.Buziak!
 
Nullko- mam dokładnie takie same odczucia!!!! Ostatnio też o tym myslalam ze dopiero co sie martwilam jak to bedzie Jak Maciej szedl do przedszkola a tym czasem juz kończy edukacje przedszkolna!!!! Szok co..Czas nieziemsko szybko płynie!!!! A Twoj "młodszy " idzie teraz do przedszkola? Moj Maksio sie nie lapie bo jest ze stycznia 2010...takze jeszcze rok...Pojdzie do przedszkola prawie jako 4-ro latek:)))))
Piranha- mam nadzieje ze sie u Was wszystko ustabilizuje i Kajusia zacznie sama spac odlozona do lozeczka...ścskam Cię.
Kosmopolitan- hop hop jak sobie radzisz "świeżo upieczona mamo?:")
Mama tak szkoda ze zrezygnowałaś...ale podobnie jak dziewczyny- rozumiem!!!!!
mimo wszystko zawsze przykro jak takie fajne osoby opuszczają forum!!!!!!
A z tego co pamietam
Gal tez zrezygnowala!!!!!
Nullko z Maksiem juz dobrze. Od rana temp sie nie powjawila a gardlo zbladlo wiec to wirusisko bylo...dobrze ze juz po...
 
hello:-)

kociatka suuuper, gratulacje:-)

betssie to mam nadzieję, że moja beta też oznacza córcię;-) choć dzisiaj śniło mi się, że urodziłam synka heh... i obudziłam się dziwnie niespokojna z tego powodu

kasia pamiętam, jak pisałaś, ze może ginka się myli.. ale naprawdę, ja na ten cykl w ogóle nie liczyłam, także totalne zaskoczenie.. miałam od następnego cyklu zacząć brać CLO.. a teraz mam nadzieję, ze będę musiała je odsprzedać:-D

edit wykleiłam swój wykres, także sobie zobacz:-Dpierwsza faza zadziwiająco niskie tempki, bo w okolicy 36,1-36,3 , a po skoku 36,7 - 36,8
acha, już dojrzałaś:-Dno właśnie, temperaturę miałam niską, wcale nie powyżej 37 st. nie wiem, od czego to zależy

czarodziejko dziękuję, mam nadzieję, że o ile wszystko się potwierdzi, to w brzusiu jest córcia.. chociaż jak patrzę na wykres, to coś mi się nie wydaje:zawstydzona/y:

patrysiak a jak wyglądały Twoje staranka przypomnij? bo Ty będziesz mieć córcię, prawda?

truskawcia a mi się wydaje, że Ty jesteś bardzo optymistyczną osobą, z Twoich postów bije zawsze dużo humoru i ciepła:tak: musi Ci się udać!!!!!!!!!!!!!!!!!

mamcia jak my tu wytrzymamy bez Ciebie???:-(

pirania jak piersi? my bilans też lada moment będziemy robić:tak: jak ten czas leci... jeszcze niedawno leżałam z Marcelkiem na położniczym:-)
 
Ewcik tak, ja czekam na moją Ewelinkę:-) ale u mnie staranek celowych nie było, my zaliczyliśmy wpadkę. Seks bez zabezpieczenia był 6 i 8 dnia cyklu, 10 już z prezerwatywą. Przy 27, 28 dniowych cyklach wydawały mi się te dni bezpieczne. Ale nie wiem kiedy była owulacja, ja nie mierzyłam temp, ani nie robiłam żadnych testów owul., nie brałam suplementów itp. Temperaturę zmierzyłam raz, jak spóźniał mi się już okres i wynosiła 36,8, potem parę razy też mierzyłam i ani razu nie była podwyższona. Za to beta wyszła mi dosyć wysoka, bo ponad 12tys, ale to pewnie dlatego, że miałam wcześniej owulację. Ph moczu w ciąży raz wyszło 6, raz 7 więc raczej chłopczykowe. Trzymam kciuki za córeczkę Kochana:-)
 
Czarodziejko tak mój Antoś idzie we wrześniu do przedszkola , ale on bedzie chodził do prywatnego bo w państwowym u nas nie mamy szans niestety :-( Będzie w tym samym przedszkolu co Julek.

Powiem Wam że szkoda że mama odeszła z forum , ale też i rozumiem bo teraz napewno mniej o tym wszystkim rozmyśla , a niestety wieści o kolejnych zaciążonych by ją jeszcze bardziej dołowały . Każdy inaczej to przeżywa, każdy ma swoje prywatne podejście i musimy to uszanować - choć przykro bo mama naprawde wnosiła tu dużo humoru .
Najbardziej motywowała mnie zawsze do ogarniania chaty bo ona ciągle pisała że odkurza, myje, wyciera więc zawsze od razu światełko mi sie włączało - kurde ja chyba też powinnam sie wziąść za szmate ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Smutno będzie bez MAMY bez GAL............ ale coż, musimy uszanować decyzję dziewczyn.... Mam nadzieje że wrócą.
Też kiedyś miałam 2msc przerwy od bb.... ale wraca się, tyle tu fantastycznych kobiet..

Miłego wieczoru!
 
Do góry