reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

hejka :)

ja dziś z pracy lukam, do wieczora siedzę ..ach te poniedziałki, ale potem już z górki hehe

Czarodziejka jeeeej kawa z świeżo zmielonych ziaren..miodziooo, aż mi ślinka cieknie ;)
Kinga a to niespodzianka, ja tak jak Piranha pisze, powtórzyłabym chyba to tsh
co do badań M-nie wiem jak to wygląda, ale pewnie ktoś na forum napisze ;)
Piranha pięknie uwinęłaś się z zakupami :tak:
czekamy na różową panienkę:-D
Misia jak u ciebie?Ty chyba z cyklem podobnie jak Mama i Gal?
Trzymam dziewczyny kciuki !!!!!!&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Marzycielka
dobrze że już wróciłaś :)
a może jakiś spontanik w tym cyklu wyszedł?:-p
Daria &&&&& za usg :) może wreszcie się dowiemy kto u ciebie mieszka :)
Agulek eeejjj nooo @ PRECZ!!!!!

ja obstawiam caly czas synka tak jak ta lekarka mowila w polsce:)
 
reklama
Tak u mnie z cyklem podobnie jak u mamy i gal tyle że mi się owu przesuneła i teraz to nie wiem jak bedzie ale zachowałam wszystkie zasady były staranka 3 / 2,5 dnia przed i 12 godzin po wou tylko nie wiem czy teraz okres powinien przyjśc 27 dc czy 14 dni po owu a to robi aż tydzień rużnicy i jestem w kropce.

misia - a skąd wiesz dokładnie, że miałaś owu? starałas się 12 godz po owu, czy później?
naczytałam się, że ból jajnika może występować na kilka godzin przed owu :/ i zgłupiałam, czy moja owu była wtedy kiedy myślę...
a w ogóle różne źródła podają, ale jest też wersja, że komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia tylko 8-12 godzin. a plemnik aby do niej dotrzeć i nabyć dojrzałość, by być zdolnym do zapłodnienia potrzebuje 6 godz, więc tutaj te godziny się rozjeżdżają.

wychodzi z tego, że 12 godz po owu to już trochę za późno...

misia - tak tylko rozważam sobie, bo ja zaszłam w ciąże przy "staraniach" takich jak Ty :-), tylko, że ten raz niby 12 godz ( u mnie to było jakieś 9-10 godz) po owu był bez wytrysku. I tak sobie myślę, czy z tego po owu mogło coś wyjść, czy raczej z tego pełnego 3 dni przed owu....
 
Ostatnia edycja:
.... ja tak szybciutko, Wam wyslalam cale sloneczko, kurcze nic sobie nie zostawilam i co.... pada deszcz od rana:-:)-:)-(
 
Marko robiłam testy od 10dc bo tak było napisane w instrukcji testów a pozytywny test pojawił sie 16 dc ( mówi się że od pozytywnego testy w ciągu 24/36 godzin bedzie owu u mnie było to szybcie) i rozmawiałam z moim lekarzem wypytałam go a ponieważ zna mój organizm le4piej niż ja hehehe to powiedział mniej więcej kiedy sprópować tę metode 0+12 więc tak zrobiłam i zobaczymy próbuje jak się uda to super jak nie to będzie kolejny cykl :-) a na dojrzewaniu plemników to ja się nie znam
 
mykam do domu
mam fajrant na dziś
co do badania nasienia już wszystko wiem bo znajoma tez z mezem robili.

buziaki
paaa
 
Pirania - ale się uwinęłaś z tymi zakupami!!! u mnie też już w portfelu głównie powietrze, nie miałam nic po swoim synku i wszystko musiałam kupić od nowa, jeszcze łóżeczko, pościel i chciałam jeszcze kupić elektryczną kołyskę, żeby wózka na górę nie wnosić... no i oczywiście dla siebie te bajery typu podkłady, wkładki i takie tam... kupiłam sobie dzisiaj śliczną koszulkę nocną, oczywiście dopiero na po ciąży, bo teraz mi szkoda jej rozciągać moim brzucholem
Czarodziejko - to pewnie kawka pyszna!!! ja mam ekspress na kapsuły, ale kawka też rewelacyjna!!!
w takim razie trzymamy kciuki:
jutro za Darię
w środę za Patrysię
w czwartek za Merylin
w sobotę za Mamę i Gal
&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Piranha mam do ciebie expercie pytanie. Biorę te suplementy już prawie pół roku, więc to taki max i się zastanawiam , czy zrobić przerwę bo jak to planowanie potrwa jeszcze pare miesięcy to boję się że szkód w organiźmie narobię? a może brać tylko do owulki? Plissssss jak cos wiesz napisz , bo mnie to coraz bardziej nurtuje
 
Agulek a ja mam do ciebie pytanko .
czy nie czujesz się inaczej podczas brania suplementów????
i zmieniły wygląd śluzu???

i jeszcze takie pytanie czy to ni dziwne,że @ miałam 2dni potem dzień sucho i czysto i noc
dziś 4dc.i plamienie.
 
reklama
marko, też czytałam o tych 12 godzinach życia komórki jajowej ale według mnie ona żyje nieco dłużej skoro cała masa dziewczyn z in-gender zaszła starając się 12 a nawet 20 godzin po owulacji. Mi się wydaje, że u Ciebie dzidzia powstała z tych 3 dni przed owulką, przy dobrych parametrach chłopaków M jest to całkiem płodny dzień :tak:, podobno prawdopodobieństwo zajścia w ciążę 3 dni przed owulacją jest takie samo jak w dniu owulacji i wynosi 15%, największe jest dzień przed owulką i wynosi 26%. Co do bólu jajnika to prawda, nie można się nim sugerować gdyż potrafi on wystąpić zarówno przed, w trakcie jak i po owulce, u mnie 24h po pozytywnym teście występował bardzo charakterystyczny ból podbrzusza (tylko w tej jeden dzień taki odczuwałam), był to specyficzny ból przy poruszaniu się wywołany prawdopodobnie podrażnieniem otrzewnej przez płyn z pękniętego pęcherzyka. Moment O+12 najlepiej określić na tej podstawie, że wtedy pH zaczyna spadać, śluz gęstnieć a szyjka zamykać się.

MissBella, a co u Ciebie? Jak samopoczucie? Kiedy USG genetyczne?

Tasha, dzięki za kciuki w sobotę! A ja rozważam zakup kosza Mojżesza z kołyską, można go przenieść do innego pokoju, z piętra na parter no i np. wziąć na wyjazd czy do ogródka, jest bardzo leciutki :-)

agulek
, w takim razie bierz tylko do owulki (ale B-Complex przez cały cykl by podbijał progesteron w fazie lutealnej), suplementy wiele szkód nie narobią, bardziej niszcząca na dłuższą metę jest drastyczna dieta dziewczynkowa.

Gal, sprawdzałaś dziś hormony?
 
Ostatnia edycja:
Do góry