reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Kinga dziękuję :-) Cieszę się, że u Ciebie tak dobrze, myślałam wczoraj o Tobie, że mało piszesz na forum i zastanawiałam się co słychać. Zazdroszcze urlopu nad morzem, odpocznijcie, zrelaksujcie się. Gdzie dokładnie się wybieracie??
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mama oj chyba twój ból głowy przeszedł na mnie, napitala mnie masakrycznie a tu w pracy jeszcze tyle czasu że szoook....
Gal pisz szybciutko jak ph po globulkach? A ty nie idziesz do lekarza może byś podpytała o te globulki w dniu staranek:-) trzymam kciuki za twój udany cykl, oby szczęśliwy, pewnie dziś będziesz działała?
 
Agulek-dzieki kochana i wzajemnie. A te globulki dla mnie żadna rewelacja, ph 4,7-do 5, ja ostatnio bez tych globulek miałam rano nawet lepsze. No chyba, że dzisiaj juz zaczyna się u mnie śluz płodny, a on ma wyższe ph. Także dzisiaj odpuszczam już je sobie niestety.

A miałam się Ciebie zapytać o Twój ostatni cykl, czy miałaś paski ph do sprawdzenia ph po starankach i czy używałas irygacji po, przy jakim ph zakwaszałaś , jak często i w jakiej ilości?

A do lekarza to chcę się dzisiaj zapisać, zobaczę czy mi sie uda.
 
Gal to rzeczywiście żadna rewelacja. Ja robiłam irygacje z godz przed z 2-3 ml limonki a ph miałal przed irygacją ponad 5, raz nawet 7, po robiłam po pól godz z 1 ml bo ph wzrosło ponad 5 a drugim razem nie robiłam bo paseczek był żółty.
Ja tez mam w dni płodne śluz płodny więc chyba bez irygacji się nie obędzie i to mnie przeraża że się mi nie uda bo suuuuusza.
Piranha, Gal a jakby Represh rosrzedzić trochę wodą destylowaną i strzykawką zaaplikować i sprawdzić jak obniża?
 
Aguelek- ja to teraz myslę, że jak będzie ph ok. 5 po starankach to nic nie będę robic, ph zawsze musi wzrosnąć, bo najniższe ph spermy jest bodajże 7,3 i mój M takie miał.

Ja myslę, że rozrzedzenie rephresha nic nie da, bo ph wody destylowanej chyba jest ok. 6,5-7, wiec podwyższy ph rephreshu, a poza tym wg mnei nie jest to dobry pomysł.

Ja okło 11 będe robic test owu, zobaczę co wyjdzie. I ja dlatego się przybliżam, bo u mnie śluz płodny jest już ponad 3 dni przed owu, a przed już rczaej taki nie jest, oczywiście po tych wszystkich supłach.

Ja to ostatnio sobie pomyślałam, że te suplementy, które wyszuszają sluz, to muszą chyba też działać na hormony, jak estrogeny, bo estrogeny wpływaja na wydzielanie sluzu, a jak jest go mniej to estrogenów,chyba mniej, a tym samym może być gorsza owulacja?
Piranha- co o tym myslisz? Bo ja ostatnio też sobie myslę, że mam krótkie cykle, ok. 25 dni, a wcześniej zanim zaczęłm łykac te wszystki supły miałam 27, 28, sporadycznie zdarzało sie 26.
Gubie sie w tym wszystkim...
 
Cześć dziewczyny!

Gal, dziś już jakby lepiej ale zaserwowałam sobie wczoraj naturalny antybiotyk w postaci czosnku. Widać na wykresie, że zbliża się czas działań :-) A może przetestuj jeszcze olej Canola? ...podobno bardzo ułatwia zajście w ciążę ale niektórym podnosi pH. Co do pH 5 po starankach to dopiero jak jest powyżej tej wartości to Tamara zaleca korektę pH, gdy jest w przedziale 4,5-5 to nie należy nic robić. Skoro w okolicy owulki nie masz już śluzu EWCM to masz super komfortową sytuację jaką ja miałam m.in. w szczęśliwym cyklu! :-) Co do wysuszania śluzu to z hormonami nie ma to raczej nic wspólnego, rozciągliwy śluz ma wysokie pH, wraz z obniżaniem się pH zachodzi jakaś reakcja ze śluzem i zmienia on konsystencję - piszę tu o zakwaszaczach, co do diety i suplementów to one zakwaszają organizm (i zmieniają całą "chemię" organizmu) a zatem i śluz (być może mają też jakiś wpływ na hormony) ...no a śluz o niskim pH ma gorszej jakości konsystencję i jest nasycony jonami dodatnimi. Na hormony na pewno ma wpływ witamina B6, rozumiem, że skróciła Ci pierwszą fazę cyklu?

MissBella, no i wykrakałam Ci skok w 10 dpo :-D, wykresik wygląda dość implantacyjnie!
t2020.gif


tusia, jest tak jak pisze Gal, preparaty, które obniżają pH u niektórych osób mogą zadziałać odwrotnie więc trzeba samemu na sobie przetestować, większość dziewczyn zachwala Sylk, są też takie, którym on służy bardziej jak Replens i Rephresh.

Kinga
, aż miło się czyta! Marzę o wyjeździe nad morze, kocham nasz Bałtyk i dosłownie śni mi się po nocach.

agulek, a próbowałaś Sylk? Jeśli Tobie posłuży to byłby rozwiązaniem na suszę po irygacji ...albo olej Canola. Co do Rephresha to ktoś chyba na in-gender pytał o rozrzedzenie go olejem Canola, poszukam.
 
MissBella - to kiedy testujesz, napisz, bo ja cały czas trzymam &&&&&&&&&&&&&&&, choć wydaje mi się, że chyba coś ok 14-15 marca miałaś zamiar zrobić teścik? w każdym razie cały czas &&&&&&&&&&&&&&,
Gal, Agulek - co do zakwaszania niestety nie pomogę, nie znam się na tym kompletnie, u mnie to było na wariackich papierach, ginka mi przepisała globulki, wkładałam je, nie wiedziałam, że przesunie mi się owulka, więc tak naprawdę zakwaszałam się w swoim przekonaniu przed owulką, a potem jak okazało się, że owulka była wcześniej, co potwierdził monitoring, odstawiłam globulki, bo pomyślałam, że jeśli udało mi się zaskoczyć to mogę zaszkodzić dziecku, myślę, że może warto by skonsultować się z ginem, poza tym tak sobie myślę, że jak stosuje się jakiś zakwaszacz przed przytulaniem to i po przytulaniu on chyba jakiś czas działa...nie wiem, tak mi się wydaje. Ja też nie miałam kompletnie śluzu płodnego, tak jak Pirania, i to też mnie trochę zmyliło odnośnie owulki, po prostu byłam pewna, że będzie później a tu niespodzianka...
 
reklama
Oj Mama - znalazłaś super lek na migrenę;-)mam nadzieję, że działania będą baaardzo efektywne!!!
Pirania- czy paczka z ubrankami dla królewny dotarła? są tak śliczne jak na zdjęciach? też sobie przejrzałam kilka stron i już mam upatrzoną paczuszkę, ale boję się kupić, może w ten piątek dzidzia będzie bardziej łaskawa i pokaże kim jest? zapisałam się też na usg 3d, ale dopiero na 4 kwietnia, będzie to kolejne usg genetyczne a przy okazji myślę, że już 100% potwierdzenie płci maluszka
 
Do góry