reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Patrysiak - a sprawdzałaś w kalendarzu księżycowym, czy zapłodnienie było w żeńskim czy w męskim znaku? niektórzy mówią, że to też ma znaczenie, bo może przyciąga wtedy odpowiednie chromosomy:)
a...i jeszcze jedna głupotka, którą wyczytałam na jakimś forum, mianowicie kolor sutków, jak różowy to dziewczynka, brązowy to chłopiec.
Pirania sprawdź kolor i podziel się z nami info:)

nie sprawdzałam tych znaków, ale powiem ci szczerze, że już wychodzę z podobnego założenia jak Ty, żaden test nie zmieni płci mojego maluszka w brzuchu, trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać do usg. Kate podała Ci linka do metody jonasa. U Kate ta metoda sprawdziła przy każdym synku.
 
Gal nie rycz, tak patrze na ten twój spadek on jest taki delikatny. Jeszcze może jutro podbić. A zobacz u mnie jaka dziura! ;/ spadek natychmiastowy i to taki wielki że wiadomo iż jutro @ bedzie. Tak jak było miesiąc temu dokładnie. Nadal trzymam kciuki. Nawet jak sie nie uda teraz to może akurat w grudniu bedziesz mamusią!
Mama no ciekawe z tymi twoimi piersiami że tak bolą.. może jednak to coś oznacza. myslisz że od witB?

Ja dziś dużo czasu spedziłam na dworze. Nawet poszłam pobiegać do lasu aby zapomnieć o tych smutkach. Zakupy też zrobiłam.
Teraz biore się za obiad bo o 16 Mike wraca do domu.
Popołudnie spedzam przed tv. Na jutro już kupiłam butelke wina i mam zamiar zapić tą @ wstrętną.

Kate śliczne dzieciątko.
Beatka zdjecia piekne jak zawsze. masz cudną gromadkę :)

Kinga, wierzę mocno, że marcowe badania wyjaśnią coś, przecież masz tak piękne i długie fazy lutealne, że aż wierzyć się nie chce, że się nie udaje!
Piranha ja też mam nadzieje że marcowe badania mi otworzą szeroko drzwi do mojego marzenia które mam nadzieje w końcu się spełni.

Daria dziekuje, tak też pewnie zrobię.. od kwietnia na luzie totalnie. Chociaż i to juz przerabialiśmy i nic nie dało:( staramy się ponad 2 lata.. czego to już nie probowaliśmy. Dlatego liczę na te badania w marcu.

Miłego reszty dnia wam życzę girls.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Daria a że jak, z tej krwi co będą pobierać, czy USG, ja to zielona jestem, pierwszy raz bedę miała takie badania:zawstydzona/y:

tez wlasnie nie wiem jak to jest ;p nie mialam robionego i teraz tez nie bede robic gdybym byla w pl to moze bym sie zgodzila ale chociaz nie wiem bo ktos mi powiedzial ze jak sie czegos wyszukuje to pozniej sie znajdzie:eek: dlatego wole nie wiedziec czy dzidzia jest chora czy zdrowa a wierze ze zdrowa i tak juz tego nie zmienie tak samo jak plci :-)pewnie gdybym byla starsza to moze bym zrobila :-)
a moja siosra jak mieszka w holandii to mowie tam nawet usg nie chca robic na badania najlepiej zeby nie chodzic i urodzic w domu :-Dmowi ze katastrofa tam jest;p
 
Dziewczyny badanie genetyczne ma za zadanie określić prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych wad genetycznych (gł. zespołu downa), bada się m.in tzw przezierność karkową i czy widoczna jest kość nosowa (jezeli dobrze zapamiętałam). Jest to po prostu takie dokładniejsze usg. Niektórzy lekarze mogą określić już wtedy płeć ale większość twierdzi, że to za wcześnie (mnie ginekolog który robił usg genetyczne- a miałam je robiona za każdym razem) nigdy nie chciał określić płci. Twierdził, że to za wcześnie i że chce uniknąć ewentualnej pomyłki. Tak samo test podwójny z krwi nie określi płci.
 
Drugie badanie genetyczne robi się ok 20tyg, wtedy nie bada sie już dziecka pod kątem ewentualnego wystąpienia wad genetycznych ale bada się organy dziecka (wtedy można wychwycieć np. wady serca a ile takie występują) i już na pewno poznać płeć. Ale większość dziewczyn chodzi niezależnie prywatnie do gina i dlatego często ma usg robione pomiędzy tymi dwoma badaniami genetycznymi więc idąc na połówkowe już zna płec. Tak było, jezeli dobrze pamietam, u naszej ukochanej Piranhi.
 
Kate- ale slodKosci...Gratuluje syneczKa!!!!!!
Mama- umowmy sie ze zdjecie okiennic zrobie jak juz wszystko zawisnie czyli oprocz rolet: zaslony i lambrekin. Wczoraj Pani przywiozla rolety ale to zadne efekt bo brakuje zaslon...to one nadaja wyraz wszystkiemu...ale milo mi ze pamietasz:))))teraz jak sie rano budzimy to ciemno w pokoju:) mozna zaspac bo sie wydaje ze jeszcze noc:)
Aneczko - a Ty tka na seKundke zajrzalas...nic wiecej nie skrobnelas...jak Niunia...jak sobie radzisz? jak chlopcy? pomagaja troche przy siostrze?
Patrysiak - Twoje obawy jak dla mnie zrozumiale...ja tez po dwoch synkach chciala bym miec corcie jesli byla bym w ciazy...i nie chce Cie nakrecac bo wiem jak to na psyche dziala ale ja naprawde kobite u Ciebie obstawiam!!!!!!
A gdzie sie podziewa Patrysia????
tez zniknela i cisza!!!!

___________________
a ja od rana latam i sprzatam chalupe...w sobote mam gosci z okazji moich urodzinów:) i w jeden dzien nie dam rady tych trzech pieter posprzata dlatego juz teraz zasuwam...dzis posprzatalam u macka i troche w salonie..cala witryne szklana umylam..jutro lazienki...a w sobote najwyzej tylko przetre...jesooo jeszcze tyle gotowania....z gotowców to zamawiamy sushi. jesoo ale to i tak kropla w morzu..

Aaaaa BeatKo jestes...pisz szybKo jak sie miewa "moja Hania":)))))
Jak tam u was?

no to się niezła impreza szykuje, pochwal się- ile osób będzie się bawić? W każdym razie udanej imprezki życzę i napisz nam w niedzielę jak się udała. I dzięki za Twoją niezłomną wiarę, że noszę córeczkę pod sercem. Nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała żeby Twoje słowa okazały się prawdziwe, może Ty jesteś prawdziwą Czarodziejką:-)?
 
Gal melduje że testy wczoraj doszły czyli dość krótko czekałam.
Od razu jeden zrobiłam i jest chyba 4,4 to chyba w porządku.
Patrysiak z całego serducha życzę Ci dziewczynki,wiem jakie to ważne gdy ma się już synków.Myśle że Jonasowi mozna uwierzyć na 97% tak zresztą to opisuję.
Mi w tym miesiącu też nie sprzyja chiński kalendarz a Jonas tak-więc będe próbować.
Axari z tgo co wiem to na pierwszym genetycznym dowiesz się na 99% jaka płeć.Napewno też Cię zżera ciekawość coooo?

Pozdrowionka i różowo-błękitne fluidki rozsyłam do wyboru do koloru dziś gratis ,więc łapcie.
Obecny cykl:
 
reklama
Meyrlin no ciekawa właśnie jestem, czy mi coś powiedzą:tak: Jak nie to pójdę około 16 tygodnia prywatnie, na genetyczne idę do szpitala, jak się należą, to co będę specjalnie płacić, tym bardziej, że prywatnie to genetyczne trochę kosztują.
Czarodziejko Wszystkiego Najlepszego z Okazji Urodzin, Spełnienia Wszystkich Marzeń!!!
 
Do góry