reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Cześć dziewczyny!

Daria
, śliczne Maleństwo i jaki piękny, prawie okrągły pęcherzyk ciążowy! Mój na początku ciąży był strasznie spłaszczony i wydłużony co bardzo mnie martwiło, na szczęście na kolejnej wizycie już był okrągły.

patrysiak, pochwal się też fotką nowego członka rodziny :-)

Kosmo
, znasz już termin wizyty?

Gal, nie startujesz z nowym wykresikiem? :-)

MissBella, tempka jak marzenie!

Mama, co u Ciebie? ...według Ciebie @ jest trochę obfitsza jak ostatnimi czasy czy bez zmian?

juliana, kciuki za idealne wyniki! &&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Ostatnia edycja:
reklama
w ogole powiem wam ze bardzo mnie to zaskoczylo od razu pobrali krew na grupe i na zwykle badanie i mocz kazali odrazu oddac a ja w plsce tylko kasy za to placilam:sorry2:
dali mi taka ksiazeczke ze mam 5 % taniej i ona to podbija i po porodzie sie to przynosi ale nie wiem na co to :-p
w ogole gabinet to normalnie kopara mi opadla:szok: a lekarka i pielegniarka polki takie mile ze chyba sie nie spotakalam z takimi ludzmi a najsmieszniejsze jest to ze jak ja bylam to bylo 5 pacjentek polek i jedna niemka :-) nic mi nie obliczala jeszcze bo ona mowi ze chciala zebym za dwa tygodnie przyszla jak beda wyniki i wtedy mi wszystko powie .zastanawiam sie tylko po co im mój wzrost?
a to badanie co ona mi zaleca ja to sie robi dopochwowo czy jak ?
 
Daria, to badanie to zwykłe USG dzidziusia (tyle, że pod kątem konkretnych parametrów), na tym etapie ciąży jeszcze raczej dopochwowe (u mnie USG brzuszne zaczęły się od 16 tygodnia). Test PAPPA z kolei to badanie krwi.
 
Ostatnia edycja:
Daria śliczna fasolka, życzę spokojnej ciąży, niech fasolka dobrze się rozwija :-)

Czarodziejko, mimo obecności dwóch urwisów w domu, życzę chcwili wytchnienia w ciągu dnia.

Mama gdzie się podziweasz?? Pewnie w pracy ale zawsze rano wpadasz na sekundke. Jak rzęsy? Nie poodklejały się przez noc ?

Kingo, Gal oby nowe cykle były udane i zaowocowały II kreseczkami. Mamy magiczne ziółka które muszą zdziałać cuda.

Piranho oby tempka mi nie spadła. Kiedy, w który dzień wysokich temperatur mogę na poważnie mieć nadzieję, że to fasolka??
 
oby tempka mi nie spadła. Kiedy, w który dzień wysokich temperatur mogę na poważnie mieć nadzieję, że to fasolka??
miss o ciąży można już śmiało mówić jak masz 18dni wyższą temperaturę licząć od 1dfl oczywiscie :tak: ale wcześniej testowanko bo ile można czekać i się niecierpliwić! :-)
 
w ogole powiem wam ze bardzo mnie to zaskoczylo od razu pobrali krew na grupe i na zwykle badanie i mocz kazali odrazu oddac a ja w plsce tylko kasy za to placilam:sorry2:
dali mi taka ksiazeczke ze mam 5 % taniej i ona to podbija i po porodzie sie to przynosi ale nie wiem na co to :-p
w ogole gabinet to normalnie kopara mi opadla:szok: a lekarka i pielegniarka polki takie mile ze chyba sie nie spotakalam z takimi ludzmi a najsmieszniejsze jest to ze jak ja bylam to bylo 5 pacjentek polek i jedna niemka :-) nic mi nie obliczala jeszcze bo ona mowi ze chciala zebym za dwa tygodnie przyszla jak beda wyniki i wtedy mi wszystko powie .zastanawiam sie tylko po co im mój wzrost?
a to badanie co ona mi zaleca ja to sie robi dopochwowo czy jak ?

Daria, ja to badanie- usg genetyczne- miałam w poprzednich ciążach robione już normalnie, przez brzuch, ale nie zawsze tak jest, czasami jest też robione dopochwowo. Wcześniej też musiałam za nie płacić, z tego co pamiętam kosztowało ok. 200zl. A teraz mam mieć za darmo.
 
MissBella, mówi się, że ciąża to wysokie tempki utrzymujące się przez minimum 18 dni, najczęściej ciążę można podejrzewać na podstawie kształtu wykresu (ale im wyższy początkowy progesteron tym lepiej przygotuje endometrium na zagnieżdżenie ewentualnego zarodka) - często obserwowany jest tzw. drugi skok tempki w okolicy zagnieżdżenia (a do implantacji dochodzi pomiędzy 5 a 12 dpo) gdyż ciałko żółte zaczyna produkować nagle większe ilości progesteronu, często też przed tym 2 skokiem jest lekki spadek, coś jak na moim wykresie Obserwacja cyklu - enpr.pl (2 skok jest w punkcie 11).
 
a ja w tym miesiącu bez mierzenia tempki niestety, nie dam rady. :no:
owulacje mam i to jest najważniejsze. testy mogę porobić i styka. za mało snu u mnie w tym okresie aby mierzyć i sie tym jeszcze stresować. :sorry2:
 
Juliana ma chyba dzisiaj rano badania? Daj znać kiedy będziesz miała wyniki.

Daria, super, że wszystko ok u Ciebie. A dała ci coś na te Twoje mdłości?

Piranho postaram się wieczorkiem albo jutro wrzucić fotkę.

Miłego dnia dziewczynki.

Kurcze jestem 3 raz w ciąży a mam wrażenie, że już nic nie pamiętam. Wiem, że nie wolno jadać serów pleśniowych i tatara. A takie rzeczy jak pasztety lub metki? Ja to lubie takie świnstewka, nie wiecie czy mogę to jeść?
 
reklama
Dzien dobry wszystkim
Bylam rano na wynikach i zrobiłam jeszcze dzisiaj prolaktynę spoczynkową,bo Pani w lab. powiedziala ,ze spokojnie dzisiaj juz moge zrobic a progesteron po 20 dc.No to zrobilam ,ale nie wiem czy to dobrze???????Wyniki jutro około 14.....
 
Do góry