reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Mama05- ja na pewno chcę zioła te na drugą faże cyklu, ale też myślę o tych właśnie nr 3, tylko one nie zdażą mi dojść, a raczej dobrze pić je od początku cyklu. Zobaczę w zielarskim, ale na pewno wyjdzie drożej jak będzie się osobno kupować każde zioło i potem mieszać. Tak naprawdę nie wiem czy do końca można je łaczyć. Ale powiem Ci, że ja wierzę w zioła, mojej mamie pomogły bardzo kiedyś, a leki kompletnie nie działały.

Noemi- mężczyzna powinien łykać 450 mg 3 razy dziennie tego licorice root, tam jest 410mg, niewiele mniej, a wiec chyba lepiej taki niż wcale. A kiedy zaczyna Ci się cykl, bo to M powinien łykać od @ do owu naszej.
A czy Ty możesz łykać to nie wiem czy takie dawki, pewno Piranha nasza pomoże.
 
Gal no ja jak nawet jutro zamówie to tez zanim dojdzie....
a ja dzis mam 1d.c...
a to trzeba zacząć od 1 d.c. prawda ??
także lipa ...w tym cyklu przynajmniej ..

a Ty które bedziesz zamawiac ?? bo te co wstawiłam to Pirania polecała.
 
Witam;-)
u nas wczoraj imprezowo...jakoś ostatnio co weekend jakaś impreza nam sie trafia:-p
dzisiaj się byczymy na maksa..

Patrysia wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy, kolejnych wielu szczęśliwych lat życzę:tak:

Natusia
ja w tym cyklu też mam cuda na kiju:wściekła/y:łączę się w bólu

Noemi hehe u nas tak samo, przy Matiku tylko kwas foliowy brałam, a teraz niezła apteczka sie uzbierała. My czekamy do kwietnia ze starankami...pod tym względem jakoś wolno czas płynie...

Piranha ależ cudnie czyta się opis z usg...rozmarzyłam się. Super że niunia pięknie i zdrowo rośnie. Tak trzymać!!
a niunia śliczna :)

Gal trzymam gorąco kciuki żeby udało się szybko zapanować nad hormonami. Nie odsuwaj od siebie myśli o ciąży. Powodzenia!!

Kinga weź przestań, wpadaj kiedy możesz, pisz co u was. Przecież my wszystkie wpadamy jak możemy, czasem częściej, czasem rzadziej. Proszę nie gadać głupotek

Dido oo tak byle do kwietnia, ty się rozpakuj...a ja chętnie wskoczę na twoje miejsce z ciążą

Mama nooo...trzeba zakasać rękawy i szykować się do boju. Ostatnia Bitwa przegrana, ale wojnę o trzeciego malucha wygracie. Jestem pewna!
Niezły wyjazd wam się szykuje, SUPER :D

Jagienka zaglądaj, pisz, i przesyłaj fluidki dziewczynkowe :)

Aneczka nonono...to nam się Ninka na świat szykuje

Czarodziejka jak mąż? dużo zdrowia dla niego, biedak

MissBella przesyłam buziaka imieninowego!!
 
Miałam gości do późna i dopiero teraz mam chwilkę by Was poczytać i co nieco naskrobać :-(

agulek
, super, że dieta i suplementy na Ciebie działają, będzie z tego na pewno śliczna córeczka! A "tampon limonkowy" :-D możesz też stosować przed owulką. Wyczytałam, że ważne jest bardzo zakwaszenie 30 minut po staraniach - unieruchamia ono plemniki Y dając większą szansę plemnikom X. Tak jak już to wałkowałyśmy należy sprawdzić pH (ale Tamara zaznacza żeby było to już nie przy szyjce a bardziej u wejścia) 5 minut po i potem co 30 minut przez 4h. Ja bym się pełnią aż tak mocno nie przejmowała ...może jak raz owulka będzie jeszcze przed nią, na pewno nie odpuszczałabym cyklu z tego powodu.

Mama, ale super wyjazd Wam się szykuje! Przyda Ci się taki relaks i oderwanie się od stresów, pomiarów i wykresów :-) ...i może jak raz przywieziesz z tej wycieczki śliczną pamiątkę w brzusiu! :-) ...ale trzymam kciuki by jednak ktoś zagościł u Ciebie nieco wcześniej :-) Na długo wyjeżdżacie? Castagnusa nie bierz tylko do owu, bardzo Ci to może namieszać - po odstawieniu go może nastąpić wyrzut prolaktyny a tym samym zaburzenie produkcji progesteronu w fazie lutealnej. Mnie do Castagnusa zniechęciły 2 rzeczy. Po pierwsze to, że można go łykać tylko 3 miesiące a jak w międzyczasie nie zajdziemy w ciążę to po odstawieniu jest skok prolaktyny i znów sieczka w naszych hormonach. Po drugie miałam nieprzyjemne skutki uboczne, plamienia po 1 opakowaniu wcale się nie skróciły a wykres nie wyładniał. Dużo bardziej pomógł mi B-100 i można go śmiało zażywać dłużej. Jakbyś jednak chciała sobie zafundować 3 miesiące castagnusowej terapii to mam w szufladzie kilka nowiutkich opakowań, sprawdziłabym jednak najpierw jak to jest z Twoją PRL. Ciekawe czy @ Ciebie dłużej pomęczy skoro endo w tamtym cyklu było ładniutkie - okaże się czy to ma jakiś związek. Jestem pewna, że w tym cyklu endo będzie równie piękne!

MissBella, spóźnione życzenia, spełnienia marzeń i oczywiście pięknych, tłuściutkich 2 kresek na teście! A ten uroczy prezent na pewno przyniesie Ci szczęście!

Marzycielko, dzięki, w imieniu córci też :-) (oj czas wymyślić w końcu jakieś imię :tak:). A Ty łykasz B-Complex? A jeśli tak to który (B-50 czy B-100) i jak długo? Powinien pomóc na plamienia i długość FL. A może dla własnego spokoju posprawdzaj sobie LH, FSH, estradiol (3 dc) oraz progesteron i PRL z obciążeniem (7 dpo)? ...tylko nie wiem jak jest w UK z takimi badaniami, na pewno koleżanki coś doradzą. Robisz wykresy temperaturowe?

Noemi, nie ma za co! Jeśli spoczynkową masz trochę podniesioną to niekoniecznie po obciążeniu Ci mocno wzrośnie, być może wzrośnie tylko zalecane 3-5 razy, sprawdziłabym to na Twoim miejscu (a także LH, FSH i estradiol w 3 dc oraz progesteron w 7 dpo). Ja bym Saw Palmetto nie dokładała gdyż natrafiłam na rozbieżne informacje i niektórzy twierdza, że ten preparat podnosi PRL. Herbatkę miętową jak najbardziej polecam, podobno m.in. obniża testosteron. A masz możliwość pokazania swojego wykresu? Co do tego Licorice Root to niby Tamara zaznaczała by łykał ten preparat mężczyzna ale poczytałam więcej o tym i LR zalecany jest np. przy PCOS i w ogóle przy staraniach o ciążę (nie tylko obniża testosteron ale też usuwa potas z organizmu ...z tym drugim należy być więc ostrożnym), podobno reguluje cykle (ale też podobno poprawia jakość śluzu szyjkowego poprzez zwiększenie estrogenów co przy staraniach dziewczynkowych akurat nie jest korzystne). Tak sobie teraz pomyślałam - skoro estrogeny powstają zawsze z androgenów (a więc z męskich hormonów takich jak m.in. testosteron, przekształcanych przez enzym, nazywany aromatazą, aktywny głównie w jajnikach) to zwiększenie poziomu estrogenów powinno zmniejszyć poziom testosteronu :-) ...sprawdzałaś u siebie poziom estradiolu?

Gal, ja bym spróbowała w przedziale 1,5-2 dni przed owulką, na pewno irygacje i zakwaszanie zrobią swoje i zapewne śluz w kolejnym cyklu będzie jeszcze gorszy. No i oczywiście raz jeszcze spróbowałabym z O+12. Najlepiej by starania były rano skoro masz wtedy nisze pH i skoro pierwsze 4 godziny są najbardziej decydujące. Te przesyłki Royal Mail Airmail (Small Packets) potrafią iść do Polski nawet 2 tygodnie więc nic się nie martw, dostarczy nie kurier a listonosz. Od razu buźka mi się uśmiechnęła jak widzę u Ciebie więcej optymizmu :-)
 
Szkoda, że już nikogo nie ma ale czego ja się spodziewałam pisząc o tak późnej porze ;-) Kolorowych snów i do jutra! :-)
 
reklama
jestem na chwilę ..

Pirania no to w takim razie Casta nie biorę skoro ma namieszać ..
nasza Beatka brała go do owu bo tak jej gin powiedział.
w takim tazie w tym cyklu biore to co w zeszłym a od nastepnego dołącze zioła...


lecę do pracy,miłego dnia i do napisania po 17.00

Pirania jedziemy od 28 kwietnia od soboty do 2 maja -do srody :)
 
Do góry