reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Aaa gratuluję i najważniejsze Kosmopolitan że chłopiec jest zdrowy . Zobaczysz jak się będą ładnie razem bawić - mówię Ci to ja mama dwóch synków :)
 
reklama
No Kosmo to chyba moja intuicja zawiodla tym razem:dry: Moze i tak mialo byc.Przytulam przytulam przytulam Tak jak dziewczyny pisza 3cia bedzie coreczka:tak: Teraz ciesz sie zdrowym synkiem , tym ,ze masz ciuszki po starszaku i zabawki i ,ze beda sie super dogadywac. Zobacz jednak wyszlo z tego i duzo dobrego bo namowilas Czarodziejke na coreczkowe dzialania za 3 lata:tak::-D
 
kosmo :( ale wiedz że zrobiłaś wszystko , na ten czas w którym się staraliście to była cała twoja wiedza
Ja to nawet nie wiedziałam o tej diecie ale uważam że jak się nie uda to trudno :)no:) zrobiła wszystko co wiedziałam żeby móc wpłynąć na płeć trudno :no:
Ściska bo czuje że moje odczucia są tak bliskie twoich że aż się boję jak mnie to spotka .
Mimo że wiem że tak nie można i będzie co będzie pocieszę się tym że będzie 1 dzidzi a nie 2 ,, przynajmniej będę mogła sama na spacer pojechać i wszędzie wjadę tym wózkiem a nie jak z bliźniakami zakaz wstępu :-p
Trzymaj się kochana będzie dobrze :-)
 
Agulek, O+12 wygląda tak, że najlepiej gdy jest stosunek po minimum 7-dniowej wstrzemięźliwości w przedziale 8-20h od owulki (najczęściej jest zalecane 12h). Faktycznie ta metoda byłaby dla Ciebie bardzo dobra! ...choć wspominałaś raz coś, że dieta i suplementy pogorszyły Twój śluz?

Kinga, nie ma za co kochana! :-*

Gal, a może będziesz mieć 2 podejścia do owulki? Szkoda, że nie masz fotki wczorajszych testów. Ja bym chyba poszła na monitoring, wysokie pH żelu zbijesz zaraz po wizycie irygacją.

Nullka, będziesz mieć córę jak nic! Replens pięknie Ci pH obniża, można go stosować po starankach. Bez śluzu płodnego są oczywiście szanse na ciążę i ogromne na córeczkę (przy staraniach o córke wymagany jest właśnie brak tego rozciągliwego jak białko jaja śluzu), przed staraniami zaaplikuj Sylk lub olej Canola (trzeba najpierw sprawdzić czy nie podnoszą pH) żeby plemniki miały środowisko do poruszania się. A brak śluzu płodnego to właśnie dzięki diecie i suplementom :-) Co do irygacji to tak jak pisze Gal, Tamara zaznaczyła, że pH roztworu powinno wynosić 2. Aplikujesz strzykawką 12 ml lub irygatorem, należy to robić powoli i delikatnie, najlepiej w pozycji leżącej.

Czarodziejko
, pH obniżasz z kilku powodów. Po pierwsze należy przypilnować by było niskie godzinę przed staraniami i przez 4 godziny po nich (sprawdza się 5 minut po a potem co 30 minut do 4h po) - podobno w niskim pH męskie plemniki tracą zdolność do poruszania się gdyż unieruchomione zostają ich ogonki. Poza tym śluz o niskim pH ma w sobie dużo jonów dodatnich, to spowoduje dodatnie naładowanie komórki jajowej co przyciągnie ujemnie naładowane plemniki z chromosomem X.

Kosmo
, jestem pewna, że to będzie najwspanialszy synek na świecie, spokojny, wrażliwy po mamusi i wynagrodzi Ci marzenie o córci ...a córcię będziesz kochana mieć na pewno gdyż mam przeczucie, że zdecydujecie się jeszcze z M na 3 dzieciątko (będziemy Tobie i Czarodziejce mocno kibicować)! Co do dogadywania się dzieci to Czarodziejka ma rację - siostra ma synka i córkę i to są 2 różne światy, u koleżanek, które maja 2 synków jest lepszy kontakt między dziećmi. Z całego serca GRATULUJĘ Ci kochana cudnego, zdrowego syneczka!!!

Mama05, Ty masz jakieś chody na poczcie czy co??? :-D
 
Ostatnia edycja:
Kosmo kochana- przypomina mi się dzisiaj jak ja się dowiedzialam o drugim synku, było to na usg połówkowym. Miałam oczywiście nadzieję, że będzie córka, tak jej pragnęłam, zresztą mąż i inni mi mówili, że tak będzie. Na usg przyjęłam wiadomość spokojnie, dopiero później emocje dały o sobie znać. Nieraz sobie i to mocno popłakałam z żalu, bo wydawało mi się , że przecież już jednego synka mami mi już wystarczy. Trwało to niestety jakiś czas, stopniowo zaczęłam się cieszyć, że jest zdrowy i później już tylko modliłam się do Bozi, żeby tylko synek urodził się zdrowy i cieszyłam się ciążą. A jak go zobaczyłam po raz pierwszy na oczy to popłakałam się ze szczęścia na sali porodowej, że synuś jest zdrowy i tylko to było dla mnie najwazniejsze, że go mam. A potem jeszcze jak go przytuliłam i zaczełąm karmić piersią, to poczułam takie szczęście, taką miłość do niego, która trawa do dziś i będzie do końca. Teraz jest moim ukochanym synkiem i nie wyobrażam sobie bez niego życia i cieszę się, że tak się stało jak się stało. A jeszcze Ci powiem,, że jak mój straszy synek jak dowiedział się, że będzie miał brata to wniósł ręce do Boga w podziękowaniu za to. Teraz się super dogadują, mimo róznicy wieku i powiem Ci, że nie ma to jak miłość braterska:-)

Kosmo- wiem jak się czujesz. Mnie przy pierwszym dziecku było mi zupełnie obojętne co będzie, a przy drugim już nie, ale wierz mi z doświadczenia, że będziesz jeszcze bardzo szczęśliwa z tego powodu, że go masz i będzie Twoim oczkiem w głowie, ja Ci to mówię stara wyga.
Musi minąć trochę czasu, aż się z tym oswoisz, ale po tym zobaczysz będzie super. I niech Cię to pocieszy jeszcze, że jeszcze nic straconego, to że teraz będziesz miała swojego ukochanego syneczka, nie przeszkodzi Ci w tym, aby mieć jeszcze córunię.
Przepraszam za ten przydługi post, ale ja to też z Tobą przeżywam i chciałabym ,abyś się mimo wszystko usmiechnęła, bo wiem że będziesz mega szczęśliwa, że go masz:tak:
 
Jestem już jestem;))

WSZYSTKO DOBRZE!!pęcherzyk jest zarodek jest:))ciąża równa 5 tyg.i 1 dzień ;))dostałam badania do zrobienia (dzisiaj miałam cytologie robioną)i jeśli wsio ok to za 4 tygodnie dopiero:))

Jetsem bardzo zadowolona i z wizyty i że wsio ok z fasolinką;))

KOSMO KOCHANA ALE SYNUSIE TO CUDOWNE ISTOTKI!!!MAM DWÓCH I WIEM JAK TO JEST!!!DOMIS SZCZEŚLIWY ZE MA BRACISZKA BAWI SIĘ Z NIM TO JEST JEGO ALANEK!!!!!BARDZO SIE CIESZE ŻE ZDROWE MALENSTWO JEST!!!!TO NAJWAZNIEJSZE BUZIA MOCNA:*
 
Gal pięknie to napisałaś- nic dodać nic ująć .

Patrysia* bardzo się bierze że jest fasolka i że wsio ok :) gratuluję kochana i spokojnej zdrowej ciąży życzę i wymarzonej płci oczywiście :)

Piranha jak zwykle niezastąpiona w odpowiedzi na pytania . Dziękuję kochana tylko coś mi się wydaje że któraś wcześniej wspominała o 3ml a nie 12,ale pewnie coś pokręciłam z tymi irygacjami.
Jeśli replens będzie mi pięknie obniżał ph to nie będę musiała stosować irygacji prawda?
 
Gal, podobno w jednym cyklu może być kilka podejść do owulacji, tylko ostatnie podejście jest tym właściwym. Podczas tych podejść szyjka się unosi, występuje śluz płodny a test może być dodatni, ale jednak do owulacji nie dochodzi. Fakt przebycia owulacji mogłaby potwierdzić temperatura, a najlepiej monitoring cyklu ...tak więc poszłabym na ten monitoring by wiedzieć "na czym stoję" :-) Również uwolnić mogą się czasem 2 pęcherzyki z obu jajników ale to następuje zazwyczaj w odstępie kilku godzin. Niesamowicie i pięknie opisałaś to wszystko o drugim synku!!!
 
reklama
Nullka, możesz robić irygacje cały czas strzykawką 12 ml, tyle że przed staraniami ładujesz do niej 12 ml roztworu a po staraniach tylko 1-3 ml :-) Jeśli Replens zda egzamin to nie potrzebujesz żadnych irygacji.
 
Do góry