reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Piranha - mam pytanie odnośnie Zapotrzebowanie dzienne na minerały przy planowaniu dziewczynki:
Na++ (Sód) 700-1000 mg
K+ (Potas) 2 500-3 500 mg
Ca (Wapń) 1 200-1 800 mg
Mg (Magnez) 200-300 mg

chodzi mi o potas i o sód - to było na chłopaka ??
------------------
ja mam tylko feminella vagi C dopochwowo - styknie ??
słyszałam że jak jest nasienie słabe to już nie powinno się go dodatkowo osłabiać - sama nie wiem ??
-------------
nie wiedziałam że wit b podnosi progesteron - cenne uwagi naprawde













 
a z nadia zaszlam 14 lutego a tu pisze ze 8lutego chlopiec:)
a teraz 9 grudnia chlopiec:)
ten co mi kobieta rozlozyla byl lepszy bo w kazdym miesiacu mialam przynajmiej po pare dni pokazane tej owulacji i mozliwosc zajscia :)
 
Daria a czy miesiąc zajścia pokrywa ci się z płcią na dany miesiąc.Nie patrząc na te dni.Bo mi właśnie o to chodziło, a nie o te dni co miały się pokryć z owu
 
viewer
viewer
 
z tego co wiem w cyklu jonasa występują albo dni neutralne, albo dziewczynkowe albo chłopczykowe. I jeżeli twoje dni płodne wynikające z twojego cyklu indywidualnego dla każdej kobiety nałożą się na te dziew lub chłopcz dni to wtedy ma być właśnie taka płeć. A nie że jak będziesz się przytulać w dni zaznaczone w cyklu jonasa to na pewno zajdziesz w ciązę. Ale nie wiem czy ja to dobrze interpretuję?
 
Agulek, według mnie ta woda jak najbardziej może być. Co do Rephresh to nie wiem dlaczego ale podkreślane jest często by nie używać go na palcu jak Replens, nie ma on przypadkiem gęstszej konsystencji? No i zauważyłam, że po staraniach dziewczyny używają najczęściej Replens lub irygacje ...może w gęstym Replens plemniki by utknęły? Co do pomiaru pH i irygacji 5 minut po to zapewne jest to bezpieczne skoro wszędzie polecają. To chyba nawet bardzo ważny moment, zasadowa sperma może bardzo podnieść pH i wtedy warto irygacją czy innym zakwaszającym specyfikiem "unieruchomić" męskie plemniki. Może Gal coś więcej doradzi :-)

Kinga, po implantacji następuje tzw. drugi skok tempki gdyż organizm zaczyna produkować nagle dużo wyższe ilości progesteronu by utrzymać ciążę, czasem przed tym drugim skokiem jest spadek na skutek wyrzutu estrogenów, jak u Lori Obserwacja cyklu - enpr.pl czy u mnie Obserwacja cyklu - enpr.pl

Matik, mnie na początku 1 ciąży też bardzo pobolewał brzuch jak na @, tyle że dużo mocniej. Zaleca się wtedy wziąć nospę (by usunąć skurcze), ja bym też poprosiła lekarza o progesteron.

nullka
, druga faza się na pewno wydłuży więc nic się nie martw! Ja bym brała nadal 2 x B50 żeby nie mieszać w organizmie zmianą ...no i przy staraniach o dziewczynkę zalecane jest właśnie 100 mg B6 dziennie. Sylk po staraniach też można użyć gdyż on bezpieczny jest, ja go użyłam jeszcze w dniu owulacji (a starania były jakieś 24h przed nią). pH trzeba sprawdzić godzinę przed, 5 minut po i potem co 30 minut przez 4 godziny. 5 minut po zmierzysz jakie pH ma sperma po zetknięciu z kwaśniejszym pH śluzu, podobno zdarza się, że dziewczynom po staraniach pH nie rośnie powyżej 4,5 ...ale pewnie to rzadkość :-)

kate, gratuluję 3 syneczków! ...i oczywiście życzę córeczki!

Truskafffko, super, że na wizycie OK i tak starannie i gruntownie się przygotowujesz przed majstrowaniem córeczki :-) W cyklu bezowulacyjnym nie ma skoku tempki i wzrostu w fazie lutealnej, stąd tak ważne jest mierzenie PTC - by wiedzieć czy doszło do owulacji ...no i jak długa jest faza lutealna bo to też bardzo istotne.

bettsie, no właśnie podobno teoria Shettlas'a (która to powstała kilka dekad temu i na której m.in. bazował Wójcik pisząc swoja książkę) została obalona. Plemniki męskie i żeńskie nie różnią się w zasadzie wielkością (główka plemnika żeńskiego jest tylko o 1% szersza), są tak samo wytrzymałe (podobno przy in vitro plemniki z chromosomem Y przeżywały nawet dłużej) i tak samo szybkie (poruszają się tylko w nieco inny sposób, jony potasu dopiero dodają plemnikom męskim szybkości). Co do potasu i sodu to tak jak napisałam tusi, musisz przyjmować jony K+ i Na++ w diecie gdyż są one niezbędne dla funkcjonowania organizmu, po prostu nie możesz przekroczyć zalecanych dawek (przy planowaniu chłopca zalecane spożycie sodu to 5 000 - 6 000 mg, potasu - 4 000 - 5 000 mg a więc dużo większe). Tez miałam Feminellę Vagi C ale nie wiedziałam na ile przed staraniami zakończyć jej aplikację więc przerzuciłam się na Sylk ...no i Feminelli nie możesz już używać podczas staranek i po nich chyba też nie a musisz zadbać o niskie pH aż do samej owulki. Słabe nasienie sprzyja poczęciu dziewczynki (mój M takie raczej ma gdyż nie zachodziłam w ciążę nawet przy odstępie 2 dni od owulacji) i lepiej go dodatkowo nie osłabiać, w takim wypadku lepiej zastosować minimum 7-dniową abstynencje (też sprzyja poczęciu dziewczynki). Witamina B6 w dużych dawkach inhibituje wydzielanie prolaktyny a prolaktyna zaburza wydzielanie LH i FSH oraz obniża poziom progesteronu.

A propos siostra mojego szwagra urodziła wczoraj córeczkę i wysłała zdjęcie - jaka ona prześliczna i za pragnęłam strasznie by już mieć moją niunię przy sobie! ...choć wiem, że będę z błogością wspominać czas kiedy była w brzuszku, nie płakała, nie trzeba było jej karmić, przewijać, usypiać i uspokajać :-D
 
metoda „O+12” – polega na stosunku w przedziale 8-20h (najczęściej zalecane jest 12h) po owulacji, wcześniej wymagana jest minimum 7-dniowa wstrzemięźliwość. - jak mam wybadać tą owu ?? aby współżyć z taką dokładnością ??
 
Dziewczyny, zamieszczam raz jeszcze jak wyglądał wykupiony przeze mnie kalendarz Jonasa. Zauważyłam, że te różowe i niebieskie pola to po prostu 3 dni po kolejnych pełniach Księżyca ;-) Jest to też trochę sprzeczne z tym co pisała Tamara gdyż podobno po pełni jest w atmosferze więcej jonów dodatnich a one sprzyjają poczęciu chłopca, przy staraniach o dziewczynkę najlepiej gdy owulacja przypada zaraz po nowiu (u mnie tak właśnie było ale dowiedziałam się o tym dopiero w ciąży :-)). Również latem jest najwięcej jonów ujemnych w atmosferze a zimą - dodatnich.

Zobacz załącznik 429698
 
reklama
heloł babeczki:)
siostry jeszcze nie ma ,ale już jedzie...
dlatego mam chwilę ,żeby jeszcze do Was zajrzeć
produkcjaaaaaaaaaaaa jak nie wiem co ;))


dziewczyny czy pilujecie cytologi co rok ?czy robicie co trzy?

Tusia ja równiez robię co roku-w lipcu skończę 33lata.


Piranho mam nadzieję, że ten cykl będzie szczęsliwy. B-Complex zamówiony, testy owu też, wizyta u gina zaplanowana, tempka bedzie mierzona od jutra i obserwacja śluzu też będzie. Teraz tylko przytulanki muszą być w tych dniach co trzeba i powinno się w końcu udać...i sama sobie tego życzę :-)

Bella-powodzenia kochana :)&&&&&&&&&&!!!

WSZYSTKIE Was ściskam!!!
Wszystkim dziękuję za miłe słowa!! nadrobiłam,ale za dużo piszecie i już nie pamiętam co której miałam napisać ..
nadal błagam o &&& :)
 
Do góry